INTREBARI

Am 30 de ani si sunt casatorita de 4 ani dar stau impreuna cu sotul meu de 13 ani si avem o fetita de 3 ani.Sotul meu este un tip foarte bun care ma iubeste , nu ma insala nu imi baga de vina cu nimic numai ca este un pic fara initiativa si stiti cum e dupa atatia ani de stat impreuna nu mai sunt toate ca in prima zi.Acum un an am schimbat locul de munca si am intalnit un coleg care a pus ochii pe mine din prima zi. S-a tot bagat in seama pana cand mi-a propus sa iesim impreuna . Eu nu am acceptat pt ca nu mi se parea normal sa ies cu colegul meu stiind ca el ma priveste mai mult decat ca pe o colega.Imi spunea tot timpul cat de frumoasa cat de extraordinara sunt si etc.El are 2 copiimici si o sotie , normal.Intr-un final am acceptat sa iesim impreuna M-a luat valul recunosc ca spunandu-mi atatea cuvinte frumoasae care nu le mai auzisem de mult.A zis ca s-a indragostit nebuneste de mine , ca nu a iubit pe nimeni ca pe mine si a zis sa ne despartim fiecare de familia lui. Nu am vrut asa ceva dar m-am intrebat daca acest barbat imi poate ofei tot ceea ce isi doreste o femeie de la viata.Alaturi de sotul meu duc o viata linistita fara evenimente dar cam monotona.Eu i-am zis individului sa ma lase putin in pace sa meditez si eu la viata mea si la cei din jurul meu dar el nu si nu sa fac ceva ca si cand au intrat zilele in sac fara sa se gandeasa la copii lui . la copilul meu , la sotia lui si nici macar la mine.Am ajuns de asa de tare ma macinau toate aceste ganduri ca am facut o depresie dar nici atunci nu a incetat. Ma face incontinuu sa ma simt vinovata pt ce i-am facut si imi spune tot timpul cat de mult sufera si ca el nu isi poate reveni asta dupa ce am luat deciazia sa nu ne mai intalnim.El mi s-a prezentat ca si cel mai inocent om din luume dar am aflat ca a avut si alte aventuri in viata sa si chiar un copil si nu cu sotia lui adica pe langa cei doi pe care ii are.Nu stiu ce sa mai cred daca e adevarat sau nu dar ma gandesc daca am pierdut un om care m-ar fi facut cu adevarat fericita.Imi spunea chiar ca pe coplilul meu o sa il iubeasca mai mult decat pe ai lui dar in acelasi timp imi spunea ca nu ii pasa de copii lui daca raman doar cu mamam lor.Apoi mi-a zis ca sotia lui a aflat de mine si a vrut sa se omoare . Eu nu stiu ce sa mai cred de omul asta poate imi da-ti si voi un sfat sa ma mai linistesc ca nu vreau sa ma gandesc ca ar fi fost relatia perfecta.Nu am avut relatii sexuale cu el pt ca nu vreau sa imi insel sotul si mai ales ca am avut un sigur barbat in viata mea si anume pe sotul meu.Merita acest om toate gandurile care mi le-am facut si suferintele astea de care nu mai scap?
GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:38
valei, garbo seamana din ce in ce mai mult cu un site pentru cei cu dizabilitati intelectuale severe si profunde
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:48
Daca asta consideri merci mult pt apreciere
GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:51
NUuuuu!

Si parca am mai citit povestea asa odata!
picaturaderoua
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:07
GG nu ai de ce-mi multumi. ia reciteste postarea si trage concluziile de rigoare.daca esti reala si nu apari doar sa scrii la deruta, ce spui tu acolo ridica mari semne de intrebare asupra nivelului tau intelectual. nu stii ce vrei, nu stii sa discerni, te repezi ca inecatul intr-o aventura aiurea si te mai fonsezi cand ceea ce ai scris creaza o impresie aiurea

uite, numai paragraful "Imi spunea chiar ca pe coplilul meu o sa il iubeasca mai mult decat pe ai lui dar in acelasi timp imi spunea ca nu ii pasa de copii lui daca raman doar cu mamam lor." spune totul despre ce fel de om e iubitul si ce fel de om esti tu daca accepti/ crezi acest tip de discurs. cam ce fel de angajament isi poate lua un barbat cand se debaraseaza de ai lui ca de niste masele stricate? cum crezi ca-ti va iubi copilul tau daca pe ai lui este dispus sa-i dea naibii?

si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:16
De la: si_totusi, la data 2009-04-30 16:48:31valei, garbo seamana din ce in ce mai mult cu un site pentru cei cu dizabilitati intelectuale severe si profunde



vine lumea mai ceva ca la Zidul Plàngerii...
susidallyama
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:18
susi, stiu ca fiecare om are probleme, tot felul de ganduri, angoase dar sa nu fii in stare a discerne intre rau si bine , intre vis si realitate, intre a fi si a-ti imagina ca este, intre impostura si sinceritate e cale lunga. nu trebuie sa fii geniu ca sa vezi ca cineva nu are caracter- ma refer la tipul din povestea asta- , ca e mincinos, ca face promisiuni desarte vanzand pielea ursului din padure.

trebuie sa fii cel putin fara cap incat sa tot visezi la asa relatie cu asa hal de om. dar, dupa sac si petec. daca nu te potrivesti, nu te gasesti
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:31
pai nu stiu ce sa mai cred... in trei zile trei cazuri diverse si toate disperate... o fi coincidenta, sau odata cu primavara ies la iveala si problematicile de cuplu...
.. e o vorba: "Dumnezeu le creaza (persoanele), dupa aia le imperecheaza"...
susidallyama
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:45
Tradatoarelor, eu i-am scris pe celalalt topic deschis de ea.
Micass
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:07
doua topice ?? He, he... tzeapa!!!
gabitzza
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:15
Imi cer scuze , a fost gresala mea pt ca nu am vrut sa trimit in ambele parti.As vrea sa va cer scuze inca o data.
GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:57
E prima data cand scriu dar vad ca toata lumea e cam sceptica si nu inteleg asta .De ce credeti ca toata lumea e rea sau va da teapa? Eu mi-am spus povestea si am vrut niste sfaturi , atata tot
GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:00
Stii ce nu-nteleg eu GG ? Cum de-ti pui intrebari despre cat de fericita te-ar putea face un om stiind care-i sunt faptele . Vrei neaparat sa simti pe pielea ta cum e sa fii mintit ? Atunci e simplu:lasa-te manevrata.Peste 2 luni o sa plangi pe vreun forum intrebandu-te cumm ti s-a putut intampla chiar tie una ca asta . Doar nu voiai decat sa te simti iubita.

Pe mine asta ma mira cel mai mult la oameni ( nu neaparat cei care scriu aici) . Sunt foarte des dispusi sa dea credit unor "artisti" care insira tot felul de grozavii chiar daca faptele lor contrazic intru totul gargara .
Atat de important sa fie ca auzi ceva ce-ti gadila urechile incat sa treci cu vederea ca omul este ceea ce este prin FAPTELE lui ?
blanca
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:16
Probabil sunt foarte naiva dar eu am crescut decent si cand spun ceva asa e nu pot vorbi altceva decat ceea ce simt si apoi avand in vedere ca nu am avut decat un singur barbat in viata mea si nu am permis nimanui sa se apropie de mine in afara de sotul meu poate intelegeti
GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:32
Da ,se pare ca esti naiva.. ma-ncurca putin ideea de a amesteca decenta in contextul asta . Sa fii decent nu inseamna sa traiesti izolat si sa nu stii cum gandesc ceilalti oameni. Sa afli cum gandesc oamenii nu implica indecenta.E vorba de comunicare; e necesara si te ajuta sa te raportezi la lumea in care traiesti si sa-ti cauti locul.
Ce inseamna ca n-ai avut decat un singur barbat in viata ta ? prieteni barbati n-ai avut ?
blanca
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:50

decenta da, da
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:50
nu merita sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.mai bine fa ceva sa alungi monotonia din familia voastra .incearca macar .numai bine .ai grija de tine.
dana_dgg
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:30
Eu iti zic sa iti vezi de treba ta,familia ta,copilul tau,unul ca el nici nu merita numit om,problema lui daca sufera,el si-a faccut-o cu mana lui.
garbo004519
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:29
Afla mai multe despre cel care iti face avansuri si daca esti cu capul pe UMERI vei sti ce ai de facut.Dan.
garbo039946
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:42
De la: si_totusi, la data 2009-04-30 16:48:31valei, garbo seamana din ce in ce mai mult cu un site pentru cei cu dizabilitati intelectuale severe si profunde

...das n/ai vrea sa semene cu circul de stat?!!!..
garbo055472
Postat pe 15 Ianuarie 2010 23:56
..puneti/va ca avatar o masca de clown...voi astia mai glumetii...ca sa stie lumea cu cine are de/a face!!
garbo055472
Postat pe 15 Ianuarie 2010 23:59
lasa ca vad ca tu ti-ai pus un cap de mort si nimeni nu te ia in serios....
tutankhamon
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:11
nu cred ca de la avatar nu ma ia lumea in serios...lumea asta ideala are propriul univers ideal...pe care li/l strica o venetica cum sunt eu ..cu parerile mele cu tot...ca daca as fi scris in stilul altora de pe aici probabil nu mai avea nimeni nimic cu mine...dar ca sa fi facut asha ar fi insemnat sa mint...si sa ma mint pe mine si nu vad rostul...stiu si eu ca adevaru doare...dar aia e...nu il schimba nimeni!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:17
..stiu si eu ca sunt ca un os in gatu unora...nici nu pot sa ma scuipe si nici sa ma inghita..nu pot...dar asta nici nu ma intereseaza..
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:19
esti dusa....asta e clar....
tutankhamon
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:31
..cumva cu pluta pe Dambovitza??...unde dreaq sunt dusa shi nu stiu io??
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:36
..hai mai ce dracu...ati acaparat voi batranetu...netu asta in timp ce tinerii isi plang de mila...adica vand cartofi in piatza!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:38
GG...lasa-l balta,pastreaza-l pe sot , celalalt nu merita nici depresia , nici gandurile pe care ti le faci , eu cred ca ar trebui sa mai lucrezi insa la maturizarea ta. Succes!
reyya
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:39
..oameni cu umorul vostru si o asha exuberantza debordanta...nici nu ar trebui sa stea pe aici!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 00:39
dar tu,doar ai iesit cu el,sau ati facut si dragoste?
eu666
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragosea si netul.............. 156 De la: garbo079586 23 Septembrie 2014 16:26
Sotul meu nu ma mai suporta 41 De la: garbo_1474 11 Mai 2018 16:34
sfatul lui vanghelis007 - casatorie 33 De la: garbo065596 28 Octombrie 2009 16:33
Mi-as fi dorit sa aiba mai multa experienta .... 59 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:21
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Setari Cookie-uri