Sotul meu

Sotul meu este violent
Toata viata am incercat sa fug de asemenea persoane si din pacate nu am reusit.
Ma bruscheaza si imi vorbeste foarte urat se enerveaza din orice si am ajuns sa imi fie frica doar cand se incrunta ma inspaimanta
Avem un copil de 8 luni si nu imi permit financiar sa il cresc singura
Avem doar 2 ani de casnicie si inainte sa ne casatorim nu era asa
Am incercat sa il tin la distanta dar mai rau a fost
CE POT FACE?

Postat pe 9 Aprilie 2009 13:18
ce inseamna ca financiar nu poti sa-ti cresti singura copilul ?

da detalii
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:20
Adica cu cei 900 pe care ii iau de la stat este fizic imposibil
De ce? pentru ca noi sta acum la parinti mei dar daca ne-am desparti ei nu ar mai fi deacord sa stau la ei
Dar vreau o alta solutie cum as putea sa fac ca lucrurile sa mearga eu inca il mai iubesc suntem foarte tineri amandoi

Postat pe 9 Aprilie 2009 13:25
Claudia,
partea cu financiarul este un pretext, fii convinsa ca peste ani o sa plangi ca ai pierdut atat de mult timp langa un om fara caracter, cred ca mai degraba tu il iubesti si orice motiv care te tine langa el este bun pentru tine. Nu te folosi de pretexte , trebuie sa faci ce simti tu, esti om, meriti sa traiesti, nu pierde anii cei mai frumos, nu se mai intorc . S-au poate ca tu speri ca redevine cel de care te-ai indragostit ?
m_arnold
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:31
ha?...mi se pare ca nu am inteles bine...cum adica parintii tai nu ar mai fii de acord sa stai la ei daca divortezi ? sunt de moda veche ?

ei stiu ca tipul e violent ? si daca stiu, cum privesc ei problema asta?

si daca nu stiu, de ce nu le spui ?

ori tu incerci sa cosmetizezi situatia ca toata lumea sa traiasca cu impresia ca voi sunteti Cuplul de Aur ?

wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:36
Buna!
Scz k ma bag in discutie,dar cred k singura solutie este sa stai de vorba cu el calm si fara nervi!
Sa gaseti o zi cand nu e nervos si sa ii explici de ce iti este teama si ca te afecteaza comportamentul lui.
Daca asa nu reusesti eu zic sa vb si cu parintii tai.Sa nu ai tu o falsa impresie k nu te primesc inapoi.Nu cred sau refuz sa cred k prefera k fata lor sa ia bataie in loc sa o ajute.
alina_aparaschitei
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:49
Nu ei nu stiu si nici nu pot sa le spun si da pot spune ca sunt de moda veche Si daca ne-am desparti imi este frica sa imi i-a copilul

Postat pe 9 Aprilie 2009 13:51
Mai,eu cred k iti crezi false probleme.Iti subestimezi parintii.Vb cu ei!Si de ce sa iti ia copilul?!?
Scz nu vreau sa te supar dar tu refuzi din start sa vorbesti cu oricare din ei.Nu se rezolva o problema gandindu-te la ce e mai rau.
Preferi sa iti cresti copilul intr-un mediu linistit sau sa ai un copil timorat,speriat.....Nu stiu dar insist sa vb...
alina_aparaschitei
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:54
Trebuie sa hranesc copilul

Postat pe 9 Aprilie 2009 13:58
mah fetita...tu crezi ca un copil e o posheta? cum sa-ti ia copilul ?

cel mult poate cere custodia copilului, dar asta nu inseamna ca instanta ii si acorda custodia....

ca daca se demonstreaza ca are un comportament violent, nici tribunalul de la Haga nu ii incredinteaza copilul

cat priveste treaba cu parintii tai, poate ca ar fii indicat sa le explici ce se intampla de fapt in casnicia voastra. nu ai sa-i faci fericiti, dar macar te vor sustine. si de ce spui ca nu le poti spune ? sunt parintii tai...daca lor nu le poti spune asa ceva, atunci cui ?

si daca tot m-am lansat in speculatii, hai sa-ti zic ce cred eu despre oamenii violenti...indiferent cate discutii ai sa ai cu el pe tema, si oricat iti va promite ca nu va mai fii asa, tot asa o sa ramana...ca naravul asta nu are lecuire in veci...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:58
De la: claudiausturoi, la data 2009-04-09 13:18:10Sotul meu este violent
Toata viata am incercat sa fug de asemenea persoane si din pacate nu am reusit.
Ma bruscheaza si imi vorbeste foarte urat se enerveaza din orice si am ajuns sa imi fie frica doar cand se incrunta ma inspaimanta
Avem un copil de 8 luni si nu imi permit financiar sa il cresc singura
Avem doar 2 ani de casnicie si inainte sa ne casatorim nu era asa
Am incercat sa il tin la distanta dar mai rau a fost
CE POT FACE?



si tu, ca o gainusa speriata, pui boticu' si te inchizi in baie.
recomandare, fa la fel.
vorbeste-i urat, bruscheaza-l si apoi il ameninti ca nu-i mai dai pida vreo cateva luni.
mai vorbim peste o saptamana doua!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:13


da' ce retete de succes ai, my friend...

zici tu ca functioneste ?
prometeus_969
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:20
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 14:13:21
De la: claudiausturoi, la data 2009-04-09 13:18:10Sotul meu este violent
Toata viata am incercat sa fug de asemenea persoane si din pacate nu am reusit.
Ma bruscheaza si imi vorbeste foarte urat se enerveaza din orice si am ajuns sa imi fie frica doar cand se incrunta ma inspaimanta
Avem un copil de 8 luni si nu imi permit financiar sa il cresc singura
Avem doar 2 ani de casnicie si inainte sa ne casatorim nu era asa
Am incercat sa il tin la distanta dar mai rau a fost
CE POT FACE?



si tu, ca o gainusa speriata, pui boticu' si te inchizi in baie.
recomandare, fa la fel.
vorbeste-i urat, bruscheaza-l si apoi il ameninti ca nu-i mai dai pida vreo cateva luni.
mai vorbim peste o saptamana doua!


Ce sfat 505!
Sa inteleg ca asa ceva ar merge la tine?
picaturaderoua
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:37
io nu prea va inteleg , de ce radeti!!?
zi tu picatura, cum ai rectiona daca sotul tau s-ar transforma intrun om violent?
inca-l iubesti!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:41
De la: prometeus_969, la data 2009-04-09 14:20:10

da' ce retete de succes ai, my friend...

zici tu ca functioneste ?


e garantat!!
aveam o cunostinta .
trei copii si ea vreo 80 de kg. el doar vreo 65 de se misca cum il batea vantu'.
el cu ciocu mare ca-i barbat in casa si ca el aduce banii si ca el face totu'. cu tupeu a incercat s-o si loveasca.
azi asa, maine asa , pana cand s-a sucarit tipa si i-a futat vreo doua palme de a ramas ala ca in fata vitrinei cu momeli de peste.
de atunci, e numa' miere si lapte!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:43
pro se duse...

vaz ca picatura nu iti raspunde...da' ma risc eu

eu in niciun caz nu as sta sa ii admir transformarea intr-un om violent...oricat l-as iubi...ca nu inteleg de ce ar trebui cineva sa suporte violenta fizica sau verbala, doar asa de amorul artei...parerea mea
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:59
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 14:43:59
De la: prometeus_969, la data 2009-04-09 14:20:10

da' ce retete de succes ai, my friend...

zici tu ca functioneste ?


e garantat!!
aveam o cunostinta .
trei copii si ea vreo 80 de kg. el doar vreo 65 de se misca cum il batea vantu'.
el cu ciocu mare ca-i barbat in casa si ca el aduce banii si ca el face totu'. cu tupeu a incercat s-o si loveasca.
azi asa, maine asa , pana cand s-a sucarit tipa si i-a futat vreo doua palme de a ramas ala ca in fata vitrinei cu momeli de peste.
de atunci, e numa' miere si lapte!
dragul meu dar daca ,,proportiile'' sunt taman invers ? adica ea are vo 65 si el vo80......crezi ca are ea tupeu' sa-i arda vo 2 ? ma cam indoiesc....cel mai bine sa-l lase......sa-l dea draq de nebun....
mariana_alex_69
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:08
De la: claudiausturoi, la data 2009-04-09 13:18:10Sotul meu este violent
Toata viata am incercat sa fug de asemenea persoane si din pacate nu am reusit.
Ma bruscheaza si imi vorbeste foarte urat se enerveaza din orice si am ajuns sa imi fie frica doar cand se incrunta ma inspaimanta
Avem un copil de 8 luni si nu imi permit financiar sa il cresc singura
Avem doar 2 ani de casnicie si inainte sa ne casatorim nu era asa
Am incercat sa il tin la distanta dar mai rau a fost
CE POT FACE?
mai ce sa spun?....vorbeste cu ai tai parinti,explica-le cum sta treaba si vezi ce spun si ei.....parerea mea totusi....las-al pana nu e prea tarziu....te vei descurca tu intr-un fel sau altul....nu esti prima si nici ultima care trece prin asa ceva....curaj
mariana_alex_69
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:13
mariana...intr-o casnicie violenta verbala sau fizica nu duce la nimic...ala e iadul pe pamant...si copiii sunt afectati...

eu chiar nu inteleg de ce ar vrea cineva sa isi impuna punctul de vedere cu forta pumnului sau cu injuraturi ?

ce ? esti coborat din copac ?

eu zic ca sotii care apeleaza la asta o fac pentru ca nu au argumente pertinente sa isi sustina parerile
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:13
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-09 15:13:33mariana...intr-o casnicie violenta verbala sau fizica nu duce la nimic...ala e iadul pe pamant...si copiii sunt afectati...

eu chiar nu inteleg de ce ar vrea cineva sa isi impuna punctul de vedere cu forta pumnului sau cu injuraturi ?

ce ? esti coborat din copac ?

eu zic ca sotii care apeleaza la asta o fac pentru ca nu au argumente pertinente sa isi sustina parerile
ce sa spun?...nu am trecut niciodata prin asa ceva.....nu stiu cum e....si nici nu-mi doresc....dar eu nu o inteleg de ce mai sta cu el?....din moment ce el a apucat-o pe calea asta (sa spun asa)....nu cred ca se va mai ,,indrepta '' vreodata indiferent ce ar face ea.....si apoi vb ta....ce suntem animale...
mariana_alex_69
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:21
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 14:41:04io nu prea va inteleg , de ce radeti!!?
zi tu picatura, cum ai rectiona daca sotul tau s-ar transforma intrun om violent?
inca-l iubesti!

Ioooo?!!
I'as da la gioale!!!
Sau i'as pune perina pe fata cand doarme...!
Pai ce mama naibii? Suntem egali, nu?
El cu instictele animalice... eu cu ascutimea mintii!
Fiecare cu ce poate!
picaturaderoua
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:51
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-09 15:13:33mariana...intr-o casnicie violenta verbala sau fizica nu duce la nimic...ala e iadul pe pamant...si copiii sunt afectati...

eu chiar nu inteleg de ce ar vrea cineva sa isi impuna punctul de vedere cu forta pumnului sau cu injuraturi ?

ce ? esti coborat din copac ?

eu zic ca sotii care apeleaza la asta o fac pentru ca nu au argumente pertinente sa isi sustina parerile



utilizarea fortei ca mijloc de "comunicare" sau "control" este dovada unei slabiciuni si a unei lacune caracteriale pe care individul nu reuseste sa le compenseze prin alte metode, parerea mea;
si in plus, poate parea ciudat, dar copilul, chiar si de la o vàrsta atàt de frageda percepe toate starile de spirit ale parintilor; deci draga claudia, depinde de tine in ce ambient va creste copilul tau
susidallyama
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:52
buuun, si pana la urma ii tragem doua perechi de palme afurisitului sau nu ii mai dam nimic?
si daca nu ii mai dam si se duce la alta, ne mutam pe alt topic, fetelor? la ala cu infidelitatea?
blairwitch
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:22
susy, pana la urma, trebuie sa-i caute motivu' asta comportamental. ca undeva trebuieste sa-i gaseasca o hiba. ca din senin nu se transforma omu'!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:29
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 16:29:34susy, pana la urma, trebuie sa-i caute motivu' asta comportamental. ca undeva trebuieste sa-i gaseasca o hiba. ca din senin nu se transforma omu'!



Asa o fi cincisutecinci, dar ce te faci de e unul de ala cu dubla personalitate, pentru care totul e bine pàna cànd se face cum vrea el, iar cànd vrea sa-si spuna si ea oful, el se incrunta si o sperie?
Hibele le cunoaste cel mai bine Claudia, sau in tot cazul, ea e unica in masura sa le inteleaga - doar traiesc impreuna, nu?
susidallyama
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:55
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 14:41:04io nu prea va inteleg , de ce radeti!!?
zi tu picatura, cum ai rectiona daca sotul tau s-ar transforma intrun om violent?
inca-l iubesti!

Ce-ai putea sa iubesti? Ca violenta umbreste toate calitatile pe care le-ar putea avea.
blanca
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:01
dubla personalitate pe draq...hai mai susy...omu' se simte frustrat si reactioneaza anapoda

da cred ca si cinciul a pus problema corect...ceva tre' sa fie acolo...ca din senin nu se transforma in sot violent
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:21
eu tin cu 505
are dreptate. in casa ei si ala cocos? ia sa-i dea cu ce napadesti la mana, cand face cioc si sa-i arate poarta daca comenteaza. sa vezi ce repede revine la sentimente umane si se calmeaza marele barbat.


dar nu o va face. au unele stofa de victime . se complac intr-o viata de caine batut

fata, e dur ce-ti zic eu acum insa, daca o sa fii fraiera si o sa tremuri in fata lui pentru ca aduce un ban, atunci, iti meriti soarta. o sa faca militarie cu tine si o sa bati pas de defilare si-n somn. asta , cand te va lasa sa dormi in casa. exista toate sansele sa fii data din camera afara si sa tremuri ca o matza plouata, cersind iertare pe la usa.

si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:17
azi a aparut mesajul de 2 ori si ieri nu voia situl sa-mi ia o postare. poftim de mai intelege ceva
si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:41
Tu cum ai vrea sa iti rezolvi problema daca nu vrei sa vorbesti cu nici unul din cei implicati? Vorbeste intai cu parintii tai si explica-le cum sta treaba intre voi. Refuz sa cred ca o mama si un tata ar aproba ca fiica ei sa traiasca in teroare cu sotul ei. Sigur te vor sustine. Apoi pune-i piciorul in prag. Nu-l lasa. O sa ajunga sa dea in tine. Gandeste-te ca mai tarziu copilul va vedea si va creste si el in admosfera asta de teroare.
Micass
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chestionar pentru masurarea capacitatii de intimitate in cuplu 17 De la: garbo_10148 10 Ianuarie 2013 03:16
O sa poata uita sau o sa am de suferit toata viata? 5 De la: whiteshadow111 1 Aprilie 2012 17:25
Important.....Pt a avea o viata mai buna si mai linistita 231 De la: camelyta 1 Decembrie 2009 15:36
copii 1 De la: garbo221763 4 Septembrie 2011 15:42
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Setari Cookie-uri