Ajutati un copil greu incercat de soarta!

O sa incep acest post prin a-mi cere scuze daca nu stiu cum sa ma fac inteleasa.
Nu am deschis pana acum un topic aici, dar soarta unui copilas m-a facut sa indraznesc sa va cer ajutorul.
Cristian Stefan este un copil nedorit. Mama lui l-a abandonat la nastere. L-a lasat intr-o maternitate si a plecat fara sa lase nici o urma. Oameni cu suflet, care si-au dorit mult un copil l-au luat in plasament si pana la urma au reusit sa-l adopte. Bucuria lor a fost insa de scurta durata. S-a transformat in deznadejde cand au aflat ca baietelul pe care il iubesc atat de mult si in care si-au pus atatea sperante sufera de o boala necrutatoare. Anemia Cooley e o boala care nu o sa-l lase sa ajunga la maturitate, daca nu va fi operat pentru un transplant de maduva. Deja evolutia bolii este negativa, copilul se simte rau si are neaparata nevoie de aceasta operatie. Problema e ca trebuie sa mearga in strainatate pentru a putea fi oerat. In Romania inca nu exista conditiile necesare pentru o operatie atat de greau si cum nu i se cunosc parintii si deci nici donatori compatibili, va trebui sa se apeleze la o banca de celule stem.
Stiu ca vremurile sunt grele si noi suntem din ce in ce mai saraci. Totusi, daca va puteti permite un ajutor cat de mic, Stefanut poate avea o sansa. O sa postez aici un link, http://www.cristianstefan.ro/ .Accesati si poate reusiti sa dati o mana de ajutor. Iar daca nu puteti ajuta cu bani, puteti macar sa spuneti mai departe. Cine stie? Dar din dar se face rai si cum suntem in postul Pastelui, poate cu micile noastre puteri vom reusi sa ajutam la infaptuirea unei minuni.
Va multumesc in numele acestui prea incercat copil.
Lidiaolteanu
Postat pe 30 Martie 2009 10:36


n-ai pentru ce..ne-a durut la basca pe toti cred, eu cel putin acum am dat de topic..
gabitzza
Postat pe 10 Iunie 2009 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Miting impotriva cainilor maidanezi! 134 De la: b727ana 30 Septembrie 2013 18:25
Ajutor....... 55 De la: Jojolin 19 Ianuarie 2011 18:15
copiii- sensul vietii noastre 474 De la: crina86_c 9 Iulie 2010 01:18
protectia copiilor pe internet 69 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:55
Probleme cu cel mic la gradinita. 26 De la: nicoleta26 6 Septembrie 2013 14:12
Setari Cookie-uri