Ajutati un copil cu o soarta cruda!

O sa incep acest post prin a-mi cere scuze daca nu stiu cum sa ma fac inteleasa.
Nu am deschis pana acum un topic aici, dar soarta unui copilas m-a facut sa indraznesc sa va cer ajutorul.
Cristian Stefan este un copil nedorit. Mama lui l-a abandonat la nastere. L-a lasat intr-o maternitate si a plecat fara sa lase nici o urma. Oameni cu suflet, care si-au dorit mult un copil l-au luat in plasament si pana la urma au reusit sa-l adopte. Bucuria lor a fost insa de scurta durata. S-a transformat in deznadejde cand au aflat ca baietelul pe care il iubesc atat de mult si in care si-au pus atatea sperante sufera de o boala necrutatoare. Anemia Cooley e o boala care nu o sa-l lase sa ajunga la maturitate, daca nu va fi operat pentru un transplant de maduva. Deja evolutia bolii este negativa, copilul se simte rau si are neaparata nevoie de aceasta operatie. Problema e ca trebuie sa mearga in strainatate pentru a putea fi oerat. In Romania inca nu exista conditiile necesare pentru o operatie atat de greau si cum nu i se cunosc parintii si deci nici donatori compatibili, va trebui sa se apeleze la o banca de celule stem.
Stiu ca vremurile sunt grele si noi suntem din ce in ce mai saraci. Totusi, daca va puteti permite un ajutor cat de mic, Stefanut poate avea o sansa. O sa postez aici un link, http://www.cristianstefan.ro/ .Accesati si poate reusiti sa dati o mana de ajutor. Iar daca nu puteti ajuta cu bani, puteti macar sa spuneti mai departe. Cine stie? Dar din dar se face rai si cum suntem in postul Pastelui, poate cu micile noastre puteri vom reusi sa ajutam la infaptuirea unei minuni.
Va multumesc in numele acestui prea incercat copil.
Lidiaolteanu
Postat pe 30 Martie 2009 10:36
as avea o rugaminte

am si eu un caz deosebit, 2 oameni o mama singura si un copilas care sunt in spital la mangalia inca din decembrie, sarbatorile petrecandu le in acel loc, cosmin, baietelul are aparat in picior, un aparat cu 3 cercuri, mama lui fiind sanatoasa doar ca nu are nici un venit
a avut mai multe operatii la un piciorus, si astazi ar fi trebuit sa se reintoarca in suceava acasa, dar o nefericita intamplare a facut sa ramana acolo si nu altfel ci cu mai multa durere

mama baiatului a cazut pe gheata, iesindu i un os din piele si fiind operata de urgenta, ajungand si ea precum pruncul ei cu acelasi aparat de fier de la genunchi in jos tot cu 3 cadre metalice

stau intr o casuta din loc suceava , com fantanele, sat cotu dobei, unde au doar o camera, in aceeasi casa locuid inca cu 2 frati ai mamei.

ma doare sufletul cand ii vad asa dar uite ca eu sunt in suceava si nu ii pot ajuta cu nimic..

poate este cineva in tara asta care poate da o mana de ajutor acestor doua suflete,
baietelul are un piciorus mai scurt, fiind declarat cu handicap de gradul 1, merge la scoala micutul...si mamei lui ii este foarte greu, este un copil deosebit de vesel, ceea ce va voi demonstra cu cele 2 fotografii.

va voi spune mai multe detalii daca ma ve-ti putea ajuta cu ceva.
AJUTA TI FAMILIA EPURE MARIANA SI COSMIN...

adresa mea de email este ankamaria18@yahoo.com

daca este cineva poate chiar din mangalia care poate ajuta va rog contacta ti ma si eu va voi da numarul lor de telefon, pentru ca dupa cum stiti sunt in spital in mangalia.

sa i ajutam va rog din suflet
ankamaria18
Postat pe 3 Februarie 2010 22:38
pai in romania este cam greeu cu increderea pt ca sunt multi excroci..De ce nu mergeti la povestiri adevarate..Ca acolo se poate controla cazul in direct
omulsincer
Postat pe 3 Februarie 2010 23:02
pai in romania este cam greeu cu increderea pt ca sunt multi excroci..De ce nu mergeti la povestiri adevarate..Ca acolo se poate controla cazul in direct
omulsincer
Postat pe 3 Februarie 2010 23:02
buna si ce adresa au cei de la povestiri?
ankamaria18
Postat pe 6 Februarie 2010 12:16
pt copilul bolnav care are nevoie de transplant te rog cere ajutorul pe www.medicina internatinala.ro,cei de acolo te vr invata ce trebuie sa faci,si cum sa ajungeti in strainatate,te vor ajuta sa obtineti ajutor.Doamne ajuta
fiica_norilor
Postat pe 30 Martie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND RHOPHYLAC 4 De la: carmen1984 12 Mai 2011 16:37
fotografii copii 1 De la: garbo_432122 25 Februarie 2016 13:13
Ajutati un copil cu o soarta cruda! 6 De la: fica_norilor 30 Martie 2010 17:34
de ce femeile nu prea folosesc steriletul ca metoda contraceptiva, cand e atat de bun,fara riscuri? 19 De la: garbo063509 11 Aprilie 2015 07:50
Am nascut si am impresia ca nu esti copilul meu! 8 De la: garbo_1155 11 Aprilie 2012 11:25
Setari Cookie-uri