SA CRED CA VA MERGE???

VA ADRESEZ VOUA...BARBATILOR CARE VIZITATI ACEST SITE O INTREBARE.
CAT DE MULT VA DERANJEAZA SAU NU...O EVENTUALA RELATIE CU O FEMEIE DIVORTATA, UN COPIL?LUAM IN CALCUL FAPTUL CA VOI NU ATI FOST NICIODATA CASATORITI...
PERSOANA IN CAUZA SUNT EU.
VORBESC CU UN BARBAT PE CARE-L PLAC...PETRECEM ORE IN FATA PC ULUI VORBIND DESPRE VRUTE SI NEVRUTE.SI VORBIM...CAM DE APROAPE 2 ANI.DIALOGUL DINTRE NOI A FOST INTOTDEAUNA LEJER, DE BUN SIMT.NU DE MULTE ORI I-AM SPUS CARE-MI SUNT SPERENTELE DE VIITOR, CE VISEZ, CE-MI DORESC.DE CURAND NE-AM CUNOSCUT...LIVE.STIU CA MA PLACE...DAR INTREBAREA MEA ESTE:
VA CRAMPONATI DE TRECUT? CE CONTEAZA PENTRU VOI?CE SPUN PRIETENI??? AMICII??PARINTII???
...AJUTATI-MA CU UN SFAT...
INCURAJATI-MA DACA ESTE CAZUL...
SAU CONVINGETI-MA SA RENUNT...
Plus1
Postat pe 24 Martie 2009 11:17
Imi permit sa-ti spun ca nu ai nevoie de parerea nimanui, tu esti singura care poate decide pt viata si fericirea ta.Ai deja o experienta de viata, stii poate mai bine decat multi dintre noi ca anii se scurg repede si ca nu se merita sa-i irosim...ce conteaza ce spune x sau y?...important este ce se ascunde in adancul inimii tale...asculta-i bataile si lasa-te purtata de indemnurile ei.In opinia mea inima este singura care nu ne tradeaza si nu ne minte .Raspunsul intrebarilor tale se gaseste in interiorul tau, cauta cu atentie si sunt convinsa ca vei sti singura cum sa procedezi pe mai departe! Succes!

Postat pe 24 Martie 2009 12:03
Multumesc pt raspuns.
Sunt absolut convinsa ca ai dreptate.Inima ne indruma in tot ce facem.Mai este si creierul...nimic de zis, dar inima ne traseaza calea.Ca-i bine sau rau...vedem dupa rezultatul.
Insa vroiam sa cunosc parerea barbatilor...Sunt constienta ca totul difera de la caz la caz...dar intentionam sa vad daca ne mai cramponam de prejudecati.Ei...barbatii...!!!
Plus1
Postat pe 24 Martie 2009 12:17
barbatii se feresc de la comentarii de genul asta in general!...sau nu au fost pusi intr-o situatie de acest gen, prin urmare nu-si pot da cu parerea. .Eu raman la parerea mea, tu esti singura in masura sa faci ceva cu viata ta...oricine ce ar spune, nu conteaza, sunt doar vorbe in vant...tu si acel barbat stiti exact cum stau lucrurile, asa ca...vorbeste cu el si lamureste-ti temerile!

Postat pe 24 Martie 2009 12:26
De la: vallicica, la data 2009-03-24 11:17:21VA ADRESEZ VOUA...BARBATILOR CARE VIZITATI ACEST SITE O INTREBARE.
CAT DE MULT VA DERANJEAZA SAU NU...O EVENTUALA RELATIE CU O FEMEIE DIVORTATA, UN COPIL?LUAM IN CALCUL FAPTUL CA VOI NU ATI FOST NICIODATA CASATORITI...
PERSOANA IN CAUZA SUNT EU.
VORBESC CU UN BARBAT PE CARE-L PLAC...PETRECEM ORE IN FATA PC ULUI VORBIND DESPRE VRUTE SI NEVRUTE.SI VORBIM...CAM DE APROAPE 2 ANI.DIALOGUL DINTRE NOI A FOST INTOTDEAUNA LEJER, DE BUN SIMT.NU DE MULTE ORI I-AM SPUS CARE-MI SUNT SPERENTELE DE VIITOR, CE VISEZ, CE-MI DORESC.DE CURAND NE-AM CUNOSCUT...LIVE.STIU CA MA PLACE...DAR INTREBAREA MEA ESTE:
VA CRAMPONATI DE TRECUT? CE CONTEAZA PENTRU VOI?CE SPUN PRIETENI??? AMICII??PARINTII???
...AJUTATI-MA CU UN SFAT...
INCURAJATI-MA DACA ESTE CAZUL...
SAU CONVINGETI-MA SA RENUNT...


depinde de fiecare!nu cred ca m-ar deranja..atat timp cat ne placem/iubim!! mai vrea sa faca 2-3 copii si cu mine!
superbus
Postat pe 24 Martie 2009 21:41
Val, bebe. Da' divortul si un copil NU SUNT CIUMA. ce legatura are cu amorul dintre doi oameni un trecut de acest fel?
gianiblue
Postat pe 24 Martie 2009 21:44
Gianiblue,
Eu cred ca are legatura, pentru ca sunt foarte multi babati care, desi plac o femeie, nu-i accepta copilul, pentru ca se gandesc, de ce sa creasca copilul altuia. Sunt foarte multi care gandesc asa.
In cazurile in care ambii parteneri au copii, se accepta unul pe altul.
persidadamian
Postat pe 24 Martie 2009 21:55
scuza-ma, dar daca zici ca-l placi si te mai si vorbesti bine cu el de doi!!!ani, ce puii mei astepti??? sa-ti deseneze? ca sa te simti bine cu el, ptr o perioada mai lunga sau mai scurta cum o vrea Dzeu, nu e treaba copilului...baga material urgent pana nu ii trece.
silver
Postat pe 24 Martie 2009 21:55
Mi-a smuls un zambet raspunsul de mai sus...in sensul bun al cuvantului, nu va ganditi la prostii..vorbeste cu el iubita,parerea acelui barbat e cea care conteaza pana la urma, el pare sa stie ce vrea, te cunoaste, te place, a facut fiecare pas impreuna cu tine..

Pentru Dumnezeu, de ce sa renunti? Nu lasa temerile sa te impiedice sa-ti traiesti relatia..bucura-te de ea si vedeti ce-o mai fii mai departe. Pari sa fii trecut prin multe si esti curajoasa. Fii curajoasa in continuare, da ?
gabitzza
Postat pe 24 Martie 2009 23:02
persi, stiu ce zici numai ca un om este iubit cu tot bagajul si contextul sau. eu de aceea insist pe sinceritate din primele clipe ale unei relatii: oamenii pot decide daca raman sau nu intr-o situatie. tovarashul din "culpa" stie de ceva vreme ca Val a noastra are copil. ce, credeti voi toti ca e posibil ca el sa nu stie ce-i ala copil? eu nu cred. de aceea eu zic sa se trateze problema cu mult relax. e musai ca omu' sa vrea si copil si catzel si purcel. Copilul este parte din Val si basta. cine o iubeste...
si credeti-ma ca am vazut cazuri minunate de mai multi copii in discutie. si dragostea a fost atat de mare incat i-a cuprins si pe ei si nu i-a lasat deoparte.
multumim, silver, de incurajari pentru noi toate cele fara de incredere ca putem fi iubite EXACT ASA CUM SUNTEM SI CU CE AVEM!
gianiblue
Postat pe 26 Martie 2009 23:43
Este f adeavarat.
Am sa fiu eu cea care voi face pasul.Asa spun acum...
Imi doresc sa am ce sa va povestesc...cat de curand.Sunt dornica sa iubesc in toata puterea cuvantului.Avem incedere unul in celalalt...intotdeauna discutiile au fost relaxante, sincere.Ne-am destainuit unul celuilalt durerile.Mai nou...el o face fara nici o retinere.Sunt sentimente, situatii , probleme de familie, frati...prieteni...pe care nu le spui atat de usor.Imi place ce se intampla, adica am increderea ca incepem sa ne cunoastem laturile ce de multe ori...le tinem ascunse.
Va pupic...si mai vorbim.
Plus1
Postat pe 27 Martie 2009 12:39
Val, draga, fa-ti cadoul acesta de Paste! Sa fie inceputul unei vieti grozave! Multa iubire si liniste!
gianiblue
Postat pe 27 Martie 2009 18:53
De la: gianiblue, la data 2009-03-27 18:53:07Val, draga, fa-ti cadoul acesta de Paste! Sa fie inceputul unei vieti grozave! Multa iubire si liniste!



Curand ce imi doresc va fi realitate.
Aseara s-a autoinvitat sa vedem un film impreuna.Ne-am hotarat greu...si in final am ales SARUTUL DULCE AL DALIEI cu Scarlett Johansson.Ma rog...filmul a fost slabut... dar a avut si cateva scene incendiare la care..amandoi ne-am simtit stanjeniti.Cel putin...eu.
...dupa film...ne-am asezat la masa din bucatarie sa mancam din prajiturile ce le-a adus.Ne-am intins..pana la 23 la discutii...
Ce sa va zic..aici am vrut sa ajung.
Am dezbatut "diverse"...toate adus in prim plan de EL.Cum ar fi:
-ma gandesc sa ma intorc la fostul?
-ma gandesc sa fac si o fetita?
-ce parere am daca...mi se propune o cerere in casatorie?sunt deacord sa ma recasatoresc?
Va spun...aveam emotii.Am incercat sa par tare..a vazut ca ma balbai ...si imi spune ca nu ma forteaza sau nu-mi impune ceva.
Asadar...lucrurile evolueaza.Nu ne-am atins...m-a tinut la un moment dat de mana...si am simtit ca mooor.
Traiesc niste emotii splendide...Vreau sa vad CONTINUAREAAAA( sper sa nu mor de inima...data viitoare)
va pupic !
Plus1
Postat pe 30 Martie 2009 12:56
De la: silver, la data 2009-03-24 21:55:22scuza-ma, dar daca zici ca-l placi si te mai si vorbesti bine cu el de doi!!!ani, ce puii mei astepti??? sa-ti deseneze? ca sa te simti bine cu el, ptr o perioada mai lunga sau mai scurta cum o vrea Dzeu, nu e treaba copilului...baga material urgent pana nu ii trece.



ha ha ha...
multam de incurajari.voi face intocmai...putin cate putin.
Plus1
Postat pe 30 Martie 2009 13:05
De la: vallicica, la data 2009-03-30 12:56:24
De la: gianiblue, la data 2009-03-27 18:53:07Val, draga, fa-ti cadoul acesta de Paste! Sa fie inceputul unei vieti grozave! Multa iubire si liniste!



Curand ce imi doresc va fi realitate.
Aseara s-a autoinvitat sa vedem un film impreuna.Ne-am hotarat greu...si in final am ales SARUTUL DULCE AL DALIEI cu Scarlett Johansson.Ma rog...filmul a fost slabut... dar a avut si cateva scene incendiare la care..amandoi ne-am simtit stanjeniti.Cel putin...eu.
...dupa film...ne-am asezat la masa din bucatarie sa mancam din prajiturile ce le-a adus.Ne-am intins..pana la 23 la discutii...
Ce sa va zic..aici am vrut sa ajung.
Am dezbatut "diverse"...toate adus in prim plan de EL.Cum ar fi:
-ma gandesc sa ma intorc la fostul?
-ma gandesc sa fac si o fetita?
-ce parere am daca...mi se propune o cerere in casatorie?sunt deacord sa ma recasatoresc?
Va spun...aveam emotii.Am incercat sa par tare..a vazut ca ma balbai ...si imi spune ca nu ma forteaza sau nu-mi impune ceva.
Asadar...lucrurile evolueaza.Nu ne-am atins...m-a tinut la un moment dat de mana...si am simtit ca mooor.
Traiesc niste emotii splendide...Vreau sa vad CONTINUAREAAAA( sper sa nu mor de inima...data viitoare)
va pupic !


Sa dea Dumnezeu sa-ti fie bine..
gabitzza
Postat pe 30 Martie 2009 21:01
Va sarut ...
M-am intors cu un raspuns la problema mea.
Am facut pasul...Nu stiu ce va fi...cum va fi, dar pt moment ne este bine.Vorbim seara..cand nu ne vedem, cu orele la telefon.Ore bune...si nu cred ca oricare dintre noi am face asta daca nu ne-ar pasa de celalalt.In privinta evolutiei relatiei...si eu sunt curioasa.Pe curand...si va multumesc pt incurajarile voastre.
Pupici !
Plus1
Postat pe 2 Mai 2009 11:42
De la: Plus1, la data 2009-05-02 11:42:10Va sarut ...
M-am intors cu un raspuns la problema mea.
Am facut pasul...Nu stiu ce va fi...cum va fi, dar pt moment ne este bine.Vorbim seara.. cu orele la telefon,cand nu ne vedem .Ore bune...si nu cred ca oricare dintre noi am face asta daca nu ne-ar pasa de celalalt.In privinta evolutiei relatiei...si eu sunt curioasa.Pe curand...si va multumesc pt incurajarile voastre.
Pupici !
Plus1
Postat pe 2 Mai 2009 11:47
daca de la fosta ta relatie a trecut ceva timp..macar 1 an..e bine sa incepi sa cunosti oameni desi increderea in ei va aparea mai tarziu si sa fii cu ochii mari deschisi pt. ca inca o lov. nu ti-ar pica bine..fii un pic mai retinuta pana vezi ce are el in cap...daca e pt. tine atunci e OK...continua .....vb. din pct. de ved. al unui barbat trecut printr-un divort fara copil e drept...dar tot divort se cheama...bafta multa...eu zic sa incerci !!!
epsilon_13
Postat pe 1 Iunie 2009 08:34
Ai vazut ca nu ai ciuma. Esti divortata, nu moarta. Bafta!
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 18:52
Buna,
Stai linistita draga mea, si eu sunt in situatia ta, tot de 2 ani sunt impreuna cu un barbat care nu a mai fost niciodata casatorit si pls de asta este si mult mai mic decat mine (8.5), ani. Nu pot sa spun ca a pasit increzator ,sau ca relatia s-a finalizat cu un mariaj dar este cea mai minunata relatie pe care am avut-o mi-o doresc si ca o femeie inteligenta cum ma consider sper sa reusesc sa-l conving sa treaca peste toate acele lucruri care il deranzeaza si sa ne vedem in continuare de aceasta relatie care e pretioasa pt mine.
am avut si inca mai am nevoie de multa rabdare dar l-am inconjurat cu multa dragoste si i-am insuflat incredere si curaj, am discutat orice problema pe care am avut-o , i-am respectat deciziile si l-am lasat sa fie barbatul asa cum ar trebuii sa faca orice femeie destepata, indiferent cat de puternica este .
asa ca.....sfatul meu este , capul sus si da-i inainte.
cris_noel2009
Postat pe 17 Iulie 2009 09:16
Scumpo ..2 ani de cand vorbiti..?? Asa mult sa te decizi daca e alba sau neagra..??!! Pey daca il placi si te place ce mai pierdeti vremea...?? So...Da-i drumul, fii cu el ..traiti, experimentati, bucurati-va unul de altul.
reyya
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:34
aaahhh, eu l-am asteptat 9 luni....nu as fi crezut ca sunt in stare pentru nimeni, insa acum consider ca a meritat.Simt ca este numai al meu...traieste clipele astea in mod intens si nu o sa iti para rau!
CocoGeorgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2009 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plang si barbatii .... 27 De la: anakin 16 Noiembrie 2009 22:02
ce isi doresc femeile de la un barbat? 55 De la: garbo_2177 21 Mai 2014 15:10
oare cit de destepti sint barbatii? 63 De la: ratuscaceaurata 16 Noiembrie 2011 22:51
barbatul rac 1 De la: garbo_497583 20 Februarie 2019 17:00
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
Setari Cookie-uri