Ce ati alege?

Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...
ramo_ptk_2008
Postat pe 13 Martie 2009 15:41
cat de adanca este relatia cu sexul opus?
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 16:06
Tu stii cel mai bine daca acea persoana merita sa faci sacrificiul(adica sa renunti la ceilalti pt. el).....nu cunosc amanunte,sa-ti pot da un sfat
mariana_alex_69
Postat pe 13 Martie 2009 18:29
incercand sa dau un raspuns responsabil- eu zic ca schema logica este urmatoarea:
1. cercetare motive reale pentru care tovarashul nu este placut de familie et comp.
2. daca ele sunt motive pertinente si reale, se reconsidera pozitia- luand ceatza personala de pe ochi.
3. daca nu exista decat motive inchipuite, snobisme si fiztisme in evaluarea acestui om de catre familie, prieteni (totusi sunt cam multi care spun ca nenea e "beat" si ar trebui sa mearga la culcare....)... SE TRIMITE TOT ALIOTMANUL SA PLIMBE URSUL. Insist in acest punct la ideea ca e cam greu de crezut ca tuturor li se "nazare" in legatura cu subiectul si numai partenera ii vede "adevarata" si "minunata" fatza. eu incurajez strangerea impresiilor pentru a vedea daca sentimentul startat nu este cumva pe considerente virtuale, de orbire temporara.
Nu ne facem viata dupa altii dar nu este rau sa cercetam ce impresii lasa omuletii de capul carora vrem sa ne legam... parintii - care sunt mai varstnici si - se presupune - cu o experienta mai relevanta in evaluari de personaje... pot simti si vedea lucruri nevazute de noi. daca argumenteaza ireprosabil motivul pentru care nu sunt de acord cu tovarashul... E BINE DE DESCHIS OCHII SI FUGIT IN TIMP UTIL. daca sunt doar bagaciosi, carcotashi si nemultumitzi permanent de calitatea pretendentzilor... este de dorit sa inceapa sa ia pauze in evaluari...
gianiblue
Postat pe 13 Martie 2009 20:01
Giani, tu ma inebunesti pe mine cu filozofia ta.Nu mai gandi atat de analitic.Tu nu poti sa-ti exprimi o opinie profana ca toata lumea?Daca este sa spui Te iubesc? Tu ce faci? Stai sa vezi ca problema este incurcata.Depinde cui ii spui Te iubesc:Daca ii spun lui sefu si este insurat, se nasc niste probleme.Daca este sefa, s-ar putea sa inteleaga ca am alte orientari sexuale.Daca este un tanar si eu sunt mai mare ca el, nu pot sa-i spun pentru ca este politicos sa inceapa el ostilitatile... s.a.m.d.Eu zic ca atunci cand vrei sa zici cuiva:Te iubesc, o faci si gata.
Ioana007
Postat pe 14 Martie 2009 21:50
Ioano, este pentru prima data cand ma percepi corect: da, sunt analitica pana in varful unghiilor. asta pana cand vine unul sa ma "dea pe spate". pana acum nu a reusit nici unul. dar atentie marita: trebuie sa bulverseze exact modul meu analitic de a fi.. adicatelea sa gaseasca "leac" la toate "de ce-urile" mele. caci sunt capabila - atunci cand mi se declara "te iubesc"... sa intreb: DE CE?!
gianiblue
Postat pe 14 Martie 2009 21:55
problema apare ca a doua oara nu mai ai parte de ea!
geo32
Postat pe 14 Martie 2009 21:57
Pacatoaso, nu duce barbatii in ispita.Exista si alte metode care nu implica darea pe spate a adversarei, desi aceasta este cea mai gustata dintre toate.Nu jura, ca nu se stie.Eu am citit in loc de atentie marita, atentie se merita.Pai el tipul, misteriosul domn X, nu trebuie sa dea gandurile tale pe spate ci pe tine, fapt ce se poate realiza si cu o usoara complicitete din partea ta.Apropo, te lasi mituita?Nu cu bani draga .Cu pupici de ingerasi inocenti?Poti iubi pe cineva fara sa pui atatea intrebari.
Suzuki o intreaba pe Suzuka:
-Draga mea, dar tu nu ai casa?
-Nu.-raspunse Suzuka.-Dar de ce ma intrebi?
-Pai cu atatea intrebari si despicat firul in patru, puteai sa iti construiesti o vila in care puteam sa traim si noi si copiii nostri, si mama soacra.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:27
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 15:41:22Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...


persoana pe care o plac foarte mult...poate intre timp aflu si de ce cei apropiati mie n-o plac...
mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 11:06
daca doar o plac nu renunt la familie si prieteni. daca o iubesc mai presus , o aleg, iar prietenii si familia vor accepta pentru ca ma iubesc.Doar IUBIREA primeaza, nu?
cercelmarilena
Postat pe 31 Mai 2009 16:40
eu nu inteleg... de ce trebuie sa alegi? nu se poate impaca si varza si capra?
mirelacm
Postat pe 5 Iunie 2009 20:20
Dar daca familia are dreptate?! doar iti vrea binele, nu?
tulipe
Postat pe 5 Iunie 2009 20:25
Familia poate sa aiba dreptate si tu poti sa ai pentru moment f multa nevoie de ce ti se intampla.
Familia te iubeste si ar trebui din acest motiv sa-ti spuna ce gandeste dar sa nu te forteze sa faci alegerea pe care o vrea ea.
blanca
Postat pe 5 Iunie 2009 20:51
Dupa mintea mea, este foarte grea alegerea, nu poti intoarce spatele familiei si nici nu poti renunta la "iubirea vietii tale" fara sa te gandesti foarte bine.
Familia de ce nu-l vrea? tre' sa fie un quelque chose acolo, nu degeaba sunt toti impotriva
tulipe
Postat pe 5 Iunie 2009 21:05
Poate ca se potriveste zicala "cand toata lumea spune ca esti beat,te duci si te culci",asta numai daca nu judeci cu inima...
strumfitoaia
Postat pe 5 Iunie 2009 21:06
si mie mi-a trecut prin minte zicala
Acum am vazut data la care nu stia care-incotro si pe cine. noi de fapt, vorbim discutii, intr-o luna de zile fata s-o fi si razgandit de cateva ori
tulipe
Postat pe 5 Iunie 2009 21:11
Normal ca nu trebuie sa intorci spatele familiei ..dar nici ea tie .Nu putem trai sub un clopot e sticla .Trebuie sa traim experientele de care avem nevoie. Asta nu inseamna ca intorci spatele cuiva.
Iar nu il agreeaza trebuie sa aiba niste motive. Poate argumentele sunt tari dar daca totul se rezuma la "nu-mi place mie asculta ce-ti spun ca am mai multa experienta" , nu stiu zau .. pe mine nu m-ar convinge.
blanca
Postat pe 5 Iunie 2009 21:21
De acord cu tine, de aia spuneam ca ar fi trebuit sa spuna si motivele pt care nu-l plac ai ei, familie, prieteni. pana la urma, poti foarte bine sa traiesti cu cineva impotriva tuturor, atata timp cat nu se insersecteaza, nu vad care ar fi problema.
tulipe
Postat pe 5 Iunie 2009 21:43
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 15:41:22Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...
garbo006929
Postat pe 6 Iunie 2009 15:01
buna sunt flavia....si eu am avut o relatie cu cineva pe care eu il iubeam dar cei din jurul mue nu+l placeau...nici parintii mei nici prietenii si finalul a fost dureros el a plecat si eu am ramas cu prietenii si parintii
garbo006279
Postat pe 6 Iunie 2009 15:09
referitor la 'imapaca si varza si capra' la mine nu a mers
garbo006279
Postat pe 6 Iunie 2009 15:10
As incerca sa-l integrez in familia mea si intre prietenii mei,iar daca ei tot au obiectii si dubii in privinta lui, as renunta la el.
De multe ori cei din afara unei relatii pot sa vada lucrurile mult mai clar, decat cei care sunt prinsi sentimental in acea relatie
persidadamian
Postat pe 6 Iunie 2009 15:10
hai ca,prietenii o sa+l accepte pt tine dar ramane famili....care te cicaleste toata ziua
garbo006279
Postat pe 6 Iunie 2009 15:13
Te-ai gandit ca daca el te-ar iubi asa de mult, nu ar incerca sa te faca pe tine sa renunti ori sa calci peste anumite pareri ale familiei?
Eu cred ca daca te-ar iubi, ar depune eforturi sa fie placut de familia ta.
Eu nu incerc sa te influentez negativ, dar consider ca daca de la inceput se pleaca cu stangul, nici mai tarziu nu veti putea pasi cu dreptul.
Bineanteles ca mai e si varianta cu, doar nu se insoara cu familia ta, se insoara cu tine, decizia-ti apartine.
Dar daca toata familia mea ar fi contra, sincer as sta pe ganduri, sigur au observat ei ceva ce nu cred ca este bine pentru tine.
persidadamian
Postat pe 6 Iunie 2009 15:32
da...ai dreptate dar tot doare ca de am fost impreuna 1,6 ani
garbo006279
Postat pe 6 Iunie 2009 15:36
Ti-au spus vreodata ai tai de ce nu-l placeau?
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 15:40
Iubita mea, eu nu te cunosc, nu il cunosc nici pe el nici familia ta si nici cauzele pentru care familia ta e contra.
Insa iti vorbesc din proprie experienta.
Daca ai avea unde sa mergi o buna bucata de vreme, departe de el, ai putea sa vezi la ce ma refer. Macar o scurta perioada de timp.
Nu te mai zbate de una singura, lasal si pe el sa face ceva eforturi pentru relatie.
Si ar putea sa inceapa prin a arata mai mult respect fata de parintii tai.
Daca el nu poate sa-ti respecte radacinile, ma indoiesc ca te va putea respecta pe tine.
Tu ce varsta ai, sunt curioasa? Si ai putea sa enumeri cateva motive, pt. care parintii tai nu-l vor? Te rog, pentru ca asa putem vorbi pana maine si nu ajungem la un punct comun.
persidadamian
Postat pe 6 Iunie 2009 15:45
Alegerea in viata ne apartine.Daca vrei sa iti cumperi un magar, poti asculta cateva sfaturi de bun simt, dar nu uita ca banii sunt la tine si tu stii ce vrei sa faci cu ei.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 16:18
Si asta-i adevarat.
persidadamian
Postat pe 6 Iunie 2009 17:18
scuze ca am mai trecut pe aici dar am fost ffff ocupata
asadar eu sunt flavia,am 28 de ani,sunt cadru didactic,el..31de ani .el impreuna cu sora lui au un bar...motive1 de ce nu face altceva?de ce trebuie sa stea toata ziua la bar...2de ce nu are facultate...3de ce seara bea 1 bere
El cu mine a fost super ok motivele lui pt care ne+am despartit...1 intr+un an jumate nu te+au lasat ai tai sa dormi 1 noapte la mine(sunt fata care nu are voie sa doarma in deplasare decat acasa)2 te+am rugat sa stam impreuna si tu nu.....deci stai cu mami si cu tati
CAM ASTA PE SCURT
SPER CA INTELEGETI CEVA
SUNT ATAT DE SUPARATA SI DE NERVOASA CA NU MAI VAD NICI TASTELE
suntem despartiti de 1 luna
si doare inca rau de tot
eu il iubesc mult.mama lui mi+a spus ca e un fraier daca nu se impaca cu mine
offfffffff
help

garbo006279
Postat pe 11 Iunie 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E o lupta de suprematie intre familia lui si iubita..tot a lui? 6 De la: quasaria 6 Februarie 2012 22:07
Barbatii aromani 34 De la: lala_cri 21 Ianuarie 2010 09:44
Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut? 753 De la: mark_on 17 Mai 2010 21:38
peniss mai mare!!! 44 De la: Rha 30 Iunie 2010 14:08
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
Setari Cookie-uri