Lumea cuvintelor noastre

zambil,

fruntea sus...

sunt necazuri mai mari pe lumea asta..


peste un timp o sa iei altu',un catelus vesel..ca deh! o sa fie mic si cu pofta de viata....
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 20:47
mda...

nu prea mai am chef de altu' acuma...

zambil
Postat pe 5 Martie 2009 20:53
woman,

pai ce fetita?citesc numai eu?

mare figura esti...

cand ai chef ,dai c/p si pui..tu ma intrebi pe mine?
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 20:54
Zambil, este firesc sa te simti asa mami..

o sa-ti ia ceva timp pana te obisnuiesti..

dar o sa fie bine...

noapte un pic mai usoara decat te astepti.

noapte buna..
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 20:56
pai tu ai spus ca-ti place...ca nu vreau sa plictisesc...

ma pun in pat...ca am frisoane...mama ei de gripa...sper sa nu stau iar cu ochii pe pereti, toata noaptea...ca iar ma indoapa G cu ceaiuri...mi s-a gretalit de ele

o noapte frumoasa va doresc
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 20:57
woman,

eu am avut o zi atat de grea...iar acum ca a trecut greul ..in loc sa ma simt bine,ma simt atat de rau..si sunt ingrozitor de revoltata..

poate o sa povestesc despre asta candva..

noapte lina...
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 21:00
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-05 20:57:14pai tu ai spus ca-ti place...ca nu vreau sa plictisesc...

ma pun in pat...ca am frisoane...mama ei de gripa...sper sa nu stau iar cu ochii pe pereti, toata noaptea...ca iar ma indoapa G cu ceaiuri...mi s-a gretalit de ele

o noapte frumoasa va doresc


wife si mie imi plac mult asa ca nu te deranja mai posteaza
stellutza
Postat pe 5 Martie 2009 22:34
De la: sexy_nico26, la data 2009-03-05 20:09:43Dupa o zi torida de vara, a venit in sfarsit seara. Am plecat sa ma plimb pe plaja si sa privesc nemarginirea marii Era o seara calduta si am ales sa merg desculta pe nisipul fierbinte ce imi ardea intr-un mod placut talpile.
Iubesc plaja, iubesc marea, pasiunea din mine e tulbure si-nvolburata ca apele ei adanci si reci; imi da fiori. Eu si marea ne asemanam atat de mult incat incep sa cred ca sunt o parte din ea, ca m-am nascut din spuma valurilor ei, ca am prins viata la hotarul ce desparte cerul de pamant.
Eram singura si asteptam sa te ivesti. Te strigau pasarile, te cheamau valurile, o multime de amintiri imi sopteau numele tau Priveam spre cer si stiam ca daca ar simti dorul ce ma mistuie ar plange cu lacrimi de foc.
Prima stea stralucind da nastere luminii pe cerul noptii. Primul val lovea cu putere stancile apoi se prefacea in spuma. Din adancurile marii un alt val se ridica la suprafata Valuri nascute in vartejuri din strafund se spargeau la picioarele mele. Simteam o dorinta nebuna de a ma intinde pe nisipul umed, sa-l simt cum se lipeste de corpul meu Era racoros i ud, o reala placere dupa arsita zilei ce tocmai se scursese. Am ingenuncheat in fata marii si am simtit valurile cum ma cuprind. M-am intins pe tarm si am lasat marea sa-mi invaluie trupul, cu spuma ei fina. Spuma marii m-a inconjurat in vreme ce m-am intins spre ea s-o-mbratisez. Si aplecandu-ma am lasat-o sa-mi atinga usor buzele, era ceva delicat ca un sarut efemer, ca soapta scoasa din ecou... si ma gandeam la tine... Simteam marea cum imi rascoleste sufletul, iar valurile ma inaltau pe culmi spirituale nebanuite. M-am lasat iubita de mare Cu fiecare strop care ma atingea, renasteam mereu. M-am daruit ei, m-am abandonat necunoscutului din ea. Ii sopteam neincetat ,,Iubete-ma, sunt a ta, iubeste-ma sunt a ta, iubeste-ma... Vantul se intetise, ceea ce fusese nu de mult doar o adiere care da fiori, o briza parfumata de vara ma facea acum sa tremur. Atunci vantul imi usca buzele umede, imi fura sarutarile sarate si umede ale marii.
O lacrima mi se rostogoleste usor pe obraz Simt ca dorul meu e necuprins. Si lacrima mea e sarata la fel ca marea. E o picatura din mare. Iubire, tu eti marea mea si vreau sa ma inec in tine, sa mor in valurile tale. Atinge-ma, strange-mi mana, inseamna mai mult decat o suta de cuvinte. Cuvintele sunt doar cochilii goale. As vrea intr-o zi sa-ti arat toate acestea, sa ma ascund cu tine sub valuri si sa ne iubim in mare...



mi-a placut foarte mult ce ai postat tu aici!! spune-mi cine e autor si unde pot gasi lucrarea, ca vreau sa mai citesc.........
stellutza
Postat pe 5 Martie 2009 22:37
Asa s-a vrut asera
de Marilena Mihai

Asear, cuvintele Tale m-au lovit n noapte. Cutarea unui capt de sperana a devenit durere ucigtoare, ptruns adnc ca un pumnal ascuit, n suflet. NU mai erau amintiri. Era doar floarea pierderii mpietrit undeva n adnc. Durerea nu era pmntean! Nimeni n-a nvat c se mai doare i aa! Era un gen de spintecare de suflet ncrustat n fric, team i regret. Totul - un amalgam al suferinei, iar eu tremurnd cu neputina mea n brae, uimindu-m. Nu pe voi v cutam. i nici mcar pe ei. Nu mai aveam pe nimeni. Nu mai conta. Sufeream pentru tot i meritam suferina ce nu venea din mine, ci de peste tot i se aduna nuntrul meu. Izvor! Al durerii nepermise nou, muritorilor de rnd! Mie, cineva mi-a trimis-o asear! Cu zvcnete de-o secund i ncremeniri de-o via. Acum tiu, gustul lumii este mai negru ca sarea amar! Limbile noastre nu vor putea vedea ce nu pot prinde n grai omenesc. Nici dobitoacele nu vor putea lmuri propria anafur de via. Sunt astzi pmntul ncarnat n fiarele ochilor votri. Sunt astzi dispre pentru minile voastre ce tot ncearc s se apropie. Sunt astzi mai departe de luarea lumii i mai aproape de o miime de suflet. Sunt astzi! De n-a mai fi fost...
mihaiarilena
Postat pe 6 Martie 2009 11:24
mda..nenica..voi ma ingrijorati pe mine...


ia sa bagam si fete optimiste:

"Sunt vesela de obicei; poate chiar prea vesela uneori. Unii ar putea spune ca
nu pot raspunde adecvat din punct de vedere emotional unei situatii de criza.
Cand exista un moment dificil, zambesc. Rareori se intampla sa plang; daca ajung
sa plang stiu totusi ca nu sunt singura. Mereu cineva mi se alatura.

Traiesc o viata de bucurie, rareori presarata cu momente de tristete. Ma bucur
cand ma trezesc, ma bucur cand adorm. Ma bucur de micile detalii ale vietii, ma
bucur de culori, ma bucur de soare, de nori si de ploaie. Ma bucur de prieteni,
sunt de-a dreptul incantata cand oamenii imi zambesc sau ma saluta, atunci
sufletul imi este plin.

Viata mea de bucurie este alimentata printr-un exercitiu de vointa. Exersez
trairea intr-o lume in care materialismul, ura, invidia si durerea lucreaza
impreuna pentru a le creea oamenilor un cadru plin de tristete in care bucuria
sa apara uneori, ocazional...

Incerc sa traiesc frumos, fara sa imi fac bucurii trecatoare si lipsite de
valoare... refuz sa imi cumpar lucruri scumpe, chiar daca imi permit acest
lucru. Nu vreau sa stiu cum e sa pierd sau vad distrus un lucru pentru a carui
achizitionare am dat mult din putinul meu.

Incerc sa impart ce am cu cei din jur. Unele dintre putinele momente de tristete
pe care mi le amintesc sunt cauzate de refuzul oamenilor de a se lasa ajutati
atunci cand le este greu. Nu am sa inteleg niciodata de ce un om care nu mai
face fata unei situatii, nu se lasa ajutat... de ce disponibilitatea de a primi
o mana de ajutor,
este direct asociata cu slabiciunea.

Din ce in ce mai multi oameni par sa devina nefericiti, pentru ca cei din jur
incearca sa ii sprijine. Sa te infurii, cand cineva incearca sa te sprijine,
cand iti este greu; asta da nebunie!"
iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 11:39
bai marilena...

hai ca mi se ridica paru' pe mana dupa ce-am citit aici... grea viata ai, fata... mai uita-te si tu la o comedie, ceva, mergi la circ, uita-te la actualitati...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 11:41
"Astazi mi-a zambit un copil. Ieri un batran. Zambesc la fel. Amandoi stiu cat de
important e zambetul. Unui om aflat in impas, care nu se lasa ajutat, ii
zambesc.

Poate ca nu raspund emotional intr-o maniera adecvata, insa eu sunt fericita,
iar el este trist in continuare; nu cunoaste puterea optimismului. Omul pare sa
nu mai cunoasca valoare unei maini intinse, unui zambet... cat de mic. Ne
scufundam in griji, si uitam ca am fost creati pentru fericire. Si

a fi mereu fericit, este imposibil. Dar poti trai o viata de fericire, presarata
ocazitional cu momente de tristete si nu o viata nefericita cu rare momente de
bucurie. Nici nu cred ca as stii sa apreciez acele momente de rara bucurie..tot
una mi-ar fi...doar sunt rare si urmeaza iar durerea.

Oamenii cred ca atunci cand te afli in criza ai dreptul sa rabufnesti, sa plangi
mult, sa fii critic, sa recurgi la resursele emotionale sau materiale ale
celorlalti pentru a te readuce in starea de bine.

Cand te afli intr-un moment dureros ai dreptul sa plangi, dar nu sa te plangi.
Ai dreptul sa te retragi, dar nu in tine si nu definitiv. In momentele cele mai
grele singurul lucru pe care nu il poti atinge.

Astazi este o zi dificila, incarcata cu momente de mare tensiune. Astazi se iau
decizii legate de viitorul meu, in care eu nu pot influenta lucrurile in nici un
fel. Astazi am simtit ca am cazut dupa marginea sufletului meu.

Dar nu ma plang... In cadere zbori... plutesti... zambesti... mereu am visat sa
zbor. In cadere lucrurile trec atat de repede pe langa tine incat nu le mai poti
sesiza uneori. Asta e bine.

Cand voi ajunge jos... voi fi pe o alta margine a sufletului meu... nu am unde
altundeva sa ajung. Daca astazi am o zi grea, nu este decat o zi din zecile de
mii pe care le am in fata pentru a le trai zambind. De aceea o sa incep sa
zambesc de acum..."


iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 11:44

Erorile zilei de vineri

de Marilena Mihai

Astazi imi numar erorile.
Mi-am facut ochii zdrente
Uitandu-ma pe ecranul
Indaratnic al monitorului.
Nici nervi nu mai am.
Cred ca am sa torn o cana
De cafea pe tastatura.
Atunci va simti si ea
Ce usor este sa nu poti dormi,
Sa nu poti lua nici ziarul
De la coltul de jos
Pentru ca suna telefonul.
Si tocmai suna din nou...
Nimeni nu-mi cenzureaza soneria lui,
Nimanui nu-i pasa daca vreau
Sa le dau binete in fiecare
Dimineata de iarna-pardon-primavara.
Copilul arunca peste tot
Piese de lego si spune ca-i place.
Ce dracu' - mie nu mi-a placut
Zborul obiectelor prin casa.
Suna iar telefonul...
Este un alt gen de COMPUTER.
O ora de liniste-mi doresc,
Dar nu-
Vor veni unii cu aspiratorul:
Cica sa-i faca prezentare.
Mai bine mi-ar prezenta
Un program de AUTODEPASIRE,
Nu pot sa tip-
De-
Ma crede lumea nebuna,apoi,
Tocmai eu care mereu zambesc.
Acum vreau sa-mi iau jucariile
Si sa parasesc scena.
Actorul este distrus,
Antivirusul nu mai functioneaza,
Nici creierii mei
Scurtcircuitati de atatea vizite:
BYE
BYE!
mihaiarilena
Postat pe 6 Martie 2009 11:48
bye,bye...


iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 11:50
zambile,

acu te vazui!

simpatic esti mami..parol...
iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 11:55
Imi pare rau daca nu v-a placut ceea ce am scris... O sa incerc sa ocolesc textele triste Zi superba sa aveti alaturi de o cafea tare!
mihaiarilena
Postat pe 6 Martie 2009 12:01
zambiloi,

mai da o data ,crez ca tu-mi ziceai ceva acolo .

"te-a luat" la trairi ce pana ta...
iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 12:06
iaso...

pai ma baga fata asta in boala, mami... ce e suferinta mea pe langa a ei?...

stii cum e, nu mai poti sa mananci un rahat ca vine altu' si ti-l fura din fatza...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 12:09
marilena,

stii ca te-am laudat..nu te mai rasfata..
iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 12:10
he,he,he... sunt mai tare decat cenzura prostovana a astora...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 12:11
zambil,

iarta-ma mami ca rad...da' esti scump rau...


esti ..

esti tare de tot...
iasomia
Postat pe 6 Martie 2009 12:11
De la: avon_luminita, la data 2009-03-05 22:37:38
De la: sexy_nico26, la data 2009-03-05 20:09:43Dupa o zi torida de vara, a venit in sfarsit seara. Am plecat sa ma plimb pe plaja si sa privesc nemarginirea marii Era o seara calduta si am ales sa merg desculta pe nisipul fierbinte ce imi ardea intr-un mod placut talpile.
Iubesc plaja, iubesc marea, pasiunea din mine e tulbure si-nvolburata ca apele ei adanci si reci; imi da fiori. Eu si marea ne asemanam atat de mult incat incep sa cred ca sunt o parte din ea, ca m-am nascut din spuma valurilor ei, ca am prins viata la hotarul ce desparte cerul de pamant.
Eram singura si asteptam sa te ivesti. Te strigau pasarile, te cheamau valurile, o multime de amintiri imi sopteau numele tau Priveam spre cer si stiam ca daca ar simti dorul ce ma mistuie ar plange cu lacrimi de foc.
Prima stea stralucind da nastere luminii pe cerul noptii. Primul val lovea cu putere stancile apoi se prefacea in spuma. Din adancurile marii un alt val se ridica la suprafata Valuri nascute in vartejuri din strafund se spargeau la picioarele mele. Simteam o dorinta nebuna de a ma intinde pe nisipul umed, sa-l simt cum se lipeste de corpul meu Era racoros i ud, o reala placere dupa arsita zilei ce tocmai se scursese. Am ingenuncheat in fata marii si am simtit valurile cum ma cuprind. M-am intins pe tarm si am lasat marea sa-mi invaluie trupul, cu spuma ei fina. Spuma marii m-a inconjurat in vreme ce m-am intins spre ea s-o-mbratisez. Si aplecandu-ma am lasat-o sa-mi atinga usor buzele, era ceva delicat ca un sarut efemer, ca soapta scoasa din ecou... si ma gandeam la tine... Simteam marea cum imi rascoleste sufletul, iar valurile ma inaltau pe culmi spirituale nebanuite. M-am lasat iubita de mare Cu fiecare strop care ma atingea, renasteam mereu. M-am daruit ei, m-am abandonat necunoscutului din ea. Ii sopteam neincetat ,,Iubete-ma, sunt a ta, iubeste-ma sunt a ta, iubeste-ma... Vantul se intetise, ceea ce fusese nu de mult doar o adiere care da fiori, o briza parfumata de vara ma facea acum sa tremur. Atunci vantul imi usca buzele umede, imi fura sarutarile sarate si umede ale marii.
O lacrima mi se rostogoleste usor pe obraz Simt ca dorul meu e necuprins. Si lacrima mea e sarata la fel ca marea. E o picatura din mare. Iubire, tu eti marea mea si vreau sa ma inec in tine, sa mor in valurile tale. Atinge-ma, strange-mi mana, inseamna mai mult decat o suta de cuvinte. Cuvintele sunt doar cochilii goale. As vrea intr-o zi sa-ti arat toate acestea, sa ma ascund cu tine sub valuri si sa ne iubim in mare...



mi-a placut foarte mult ce ai postat tu aici!! spune-mi cine e autor si unde pot gasi lucrarea, ca vreau sa mai citesc.........
..........Si mie imi place f mult cum scrie, se numeste Florina Petre "Soaptele marii" :)...

Postat pe 6 Martie 2009 12:54
A venit toamna trista si mohorata sa imi aminteasca cu nostalgie de clipele insorite si sa imi incarce sufletul cu regrete, sa ma chinuie cu triste amintiri. Picuri de ploaia se preling monoton pe geamuri suspinind cu lacrimi de umbra si dor intr-un ultim cantec fara cuvinte. Si toate tac in jurul meu... Doar o frunza ostenita se leagana in cadere si se aseaza usor pe luciul lacului soptind parca, o rugaciune de iertare a visului pierdut. Privesc cum cerul se coloreaza intr-un gri straniu iar vantul asasin suiera amenintator printre ramurile copacilor goi. Totul e atat de pustiu si rece... parca nimic numai are viata. Toata natura s-a stins usor, usor intr-o simfonie de sunet si culoare.
Tanjesc dupa zilele de vara, dupa razele soarelui, mi-e dor de zumzetul gazelor, de mireasma florilor, de cantecele pasarilor... mi-e dor de tine. Acum toate sunt doar amintire si... deodata ma simt atat de straina de aceasta lume lugubra incat aud din oceanul sufletului un strigat mut nascut dintr-o durere nesfarsita. Traiesc intr-o lume muribunda si tot ce simt se sparge in taceri fara de pereche.
Mai tarziu, in noapte, cu mult peste miezul noptii, atunci cand visul si magia formeaza un tot unitar, a inceput sa ninga. Ningea feeric cu fulgi mari si cu lacrimi, ningea afara, ningea in sufletul meu, ningea... pretutindeni. O lume de basm in care pentru o clipa te-am zarit privindu-ma asa cum nu ai facut-o nicidata. Ochii tai ca doua lacuri cristaline mi-au aratat o mare de dragoste, un ocean de vise. Nu era nevoie sa imi vorbesti pentru ca ochii tai spuneau tot ce sufletul meu cuprins de singuratate dorea sa stie. Te contemplam in linistea noptii si simteam cum armonia tuturor viselor ma inconjoara. Tu erai universul meu... lumea mea pierduta. As fi vrut sa te pot imbratisa, dar mainile imi erau prinse in lanturi de gheata, as fi vrut sa plang, dar nu mai aveam lacrimi, am vrut sa zbor catre tine, dar aripile mi s-au frant in ziua in care mi-ai spus ca iubirea mea era o povara pentru tine. Am vrut sa-ti strig numele, dar indiferenta ta a ucis cuvintele inainte ca acestea sa se nasca... si a fost toamna in sufletul nostru si ploi de lacrimi amare au vestejit toata iubirea ce a existat candva. Ai plecat si mai lasat privind asemeni statuilor, catre ...catre nicaieri.
Acum ma cauti prin viforul vietii alergand prin troiene imense de zapada si purtand cu tine un manunchi de flori de gheata... o parte din sufletul tau. Acum ai inteles ca avem nevoie de iubire asa cum pamantul are nevoie de soare fara soare totul e pustiu si natura ingheata sub gerul singuratatii.
Inca mai cred ca intr-o zi va veni si primavara cea luminoasa cand natura va readuce la viata tot ce a murit candva. Inca mai cred ca ne va ninge cu flori de cais si vom alerga desculti prin iarba incercand sa prindem in palme petalele de lumina trimise de razele soarelui. Inca mai cred ca pescarusii vor desena cercuri deasupra noastra, iar marea marea isi va aduna valurile inspumate la picioarele noastre.
Daca as putea, as pune toate sentimentele mele intr-o scoica si ti-as darui-o pentru ca intr-o zi, ducand-o la ureche, sa iti aminteasca de sunetul misterios al valurilor marii, de curcubeul ce apare mereu dupa vremea rea de mine
Florina Petre "Toamna din sufletul meu"

Postat pe 6 Martie 2009 12:56
Dimineata, am fost trezita de catre o raza blanda, trimisa de soare sa imi scalde chipul in lumina si caldura dupa care am tanjit un anotimp, o iarna intreaga. A venit primavara! Natura se trezeste la viata. Fluturii s-au trezit si ei din somnul lor lung in care au asteptat cuminti lumina care sa le redea viata si sa le redeschida calea spre culorile curcubeului, spre copacii infloriti si spre parfumul florilor. Si-au luat zborul grabindu-se sa stranga pe aripile lor multicolore, polenul cules din fiecare floare, pentru a-l duce in dar razelor de soare.
Am iesit afara pentru a ma bucura de miracolul naturii, de mireasma florilor, de simfonia culorilor, de muzica, de soare, de viata
Un stol de pasarele m-au intampinat cu trilurile lor vesele. M-am oprit din drumul meu, pentru a le privi maestria cu care isi construiau cuibul Erau tare grabite, nu peste multa vreme din acel cuib vor invata sa zboare o noua generatie de cantareti destoinici de aplauzele frenetice ale naturii. Mireasma de iarba verde si flori ma insotea pretutindeni Si simteam adierea vantului cum se juca prin parul meu si parca imi soptea la ureche ,,Vino sa alergam impreuna pe campiile inverzite, sa ne ascundem printre pomii infloriti M-a nins cu petale albe si cu flori parfumate Mi-am prins o narcisa in par si m-am intins pe iarba verde sa privesc nemarginirea cerului albastru si sa suflu balonase de sapun in aer. Doamne, cat de mult pot iubi primavara! Iubesc acest miracol ce face ca totul sa prinda viata. Chiar si visele ce au inghetat candva.
Florina Petre "Parfum de primavara"



Postat pe 6 Martie 2009 13:06
mersi nico.............imi plac mult!!! numai bine!!
stellutza
Postat pe 6 Martie 2009 18:32
De la: avon_luminita, la data 2009-03-06 18:32:46mersi nico.............imi plac mult!!! numai bine!!


Ma incanta ca imi impartasesti opinia, imi place f mult cum scrie Florina Petre...sper sa o descopere cat mai multi
O seara frumoasa!

Postat pe 6 Martie 2009 18:50
uite d-aia ma enerveaza sexi asta...pai bine mai nicioleto, baga texte de la tine, fata... nu-mi da colaje din ce-ai gasit tu pe net (pt alea da-mi numa' linkurile!)... spune acolo doua-trei prostii, numa' sa fie ale tale...

vorba aia: prostia originala e mai valoroasa decat inteligenta de imprumut...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 19:12
De la: zambil, la data 2009-03-06 19:12:27uite d-aia ma enerveaza sexi asta...pai bine mai nicioleto, baga texte de la tine, fata... nu-mi da colaje din ce-ai gasit tu pe net (pt alea da-mi numa' linkurile!)... spune acolo doua-trei prostii, numa' sa fie ale tale...

vorba aia: prostia originala e mai valoroasa decat inteligenta de imprumut...

tot enervandu-te asa, risti un infarct mai zambile ...asa ca...fa-ti un bine si priveste in alte parti

Postat pe 6 Martie 2009 19:15
da' ce-ar fi sa postezi tu in alte parti, ha?...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 19:16
De la: zambil, la data 2009-03-06 19:16:21da' ce-ar fi sa postezi tu in alte parti, ha?...

sau ce-ar fi sa-ti bagi repede in cap ca nu esti pe proprietatea ta?

Postat pe 6 Martie 2009 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dedicatii 16 De la: hermosa20 9 Iulie 2012 01:18
am nevoie de sfaturi 236 De la: garbo087494 14 Noiembrie 2010 19:45
UNDE SUNT BARBATII DIN ROMANIA ? 36 De la: VOIAJOR 24 Octombrie 2012 13:24
razbunare 17 De la: michaela48 7 August 2009 13:35
buna sunt cristina si am 25 de anii 4 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 11:59
Setari Cookie-uri