dragele mele prietene , sunt sigura ca aveti un raspuns si pentru mine

si eu am o poveste , din pacate trista . Am avut un coleg de facultate si inca din primul an am legat o prietenie sincera , pana in anul 4 , el se indragostise de mine de foarte mult timp insa avea o realtie de 5 ani . in anul patru mi-am dat seama ca nutresc si eu sentimente pentru el si am hotarat sa incercam o altfel de relatie , timp de 6 luni a mers in paralel, pentru ca nu vroiam sa il despart de fosta , nu vroiam sa ii impun pur si simplu il iubeam acceptam compromisul , lasandu-l pe el sa faca o alegere , daca o alegea pe ea atunci , intelegam si treceam mai usor peste . insa m-a ales pe mine , a urmat un an minunat in care am locuit impreuna , ne-am iubit , am imparitit tot si am fost fericiti , insa in acest an fosta nu s-a lasat , il tot suna , s-a agatat de prietenii lui de familia lui ,am fost la vrajitori (stie si el asta) si intr-un final a reusit sa ne desparta . dupa o pauza in care s-a impacat cu ea(cu ajutorul surorii lui care l-am chemat la bucuresti de sarbatori unde era si ea) , s-a intors din nou la mine spunad ca el pe mine ma iubeste si ma vrea inapoi , l-am acceptat, insa nu aveam certitudinea ca a renuntat la ea , aveam prea multe indicii ca sa il cred, apeluri de la ea , telefonul inchis cand era cu mine , nu mai mergem la el acasa ...nu aveam voie . era totul atat de clar , nu imi gaseam linistea , era altul nu mai era puiul meu care isi dadea si viata pentru mine , de fiecare data imi spunea ca au terminat-o , dar puteam sa cred , nu aveam dovezi . acum ne-am despartit definiv si imi este foarte greu . Cum se poate schimba un om atat de mult ? nu pot sa imi gasesc linistea , m-am dedicat cu totul lui si acum e atat de rece , nu stiu cum sa procedez , nu ma pot abtine sa nu il caut , sa vorbim .Astazi ne vom intalnii ..pentru ultima data , ce pot sa ii spun sa ii spun de final....
luchiana_85
Postat pe 15 Februarie 2009 14:41
cumpara un ghiveci micut de floare, una despre care sa te asiguri ca dureaza mai mult in timp si daca se poate, inflorita , du-te la intalnire linistita , calma , nu nervoasa , nu distrusa , plansa sau furioasa , da-i floarea si spune-i " cauta-ma cand iti vei fi lamurit viata , cand vei stii sigur ce vrei, cand vei avea putina lumina in sentimente"!apoi pleaca , urca-te intr-un taxi , metrou ce vrei tu dar nu mai sta la discutii...
iar pt tine , lasa dracu vrajitoarele alea ca esti de rasul curcilor !!!si pregateste-te sa si pierzi , gandeste-te ca si cealalta il iubeste si ca la randul lui si el va iubeste probabil, pe 2...doar a stat cu ea 4 ani ..nu o facea daca nu o placea.. sauuuu de una din voi il leaga mai mult obisnuinta,constiinta ! totul depinde de el , el va hotari cea care ii este mai potrivita, si asta o va face in baza analizei comportamentului vostru anterior si bineteles a sentimentelor.acum va cunoaste destul de bine pe 2 !bafta tie (ca esti prietena noastra :) ) si sa ne spui si noua cum a iesit!
lauracris
Postat pe 16 Martie 2009 09:16
Daca vrei sa te tina minte, la intalnirea care ai sa te duci, poti sa ii dai cu ghiveciul in cap.Sau, mai exista o alternativa.Cumpara un cactus cu tepii mai seriosi, si du-l sa stea cu spatele acolo.Cand ii zici la revedere, impinge-l peste cactus, sa ii intre tepii in...Avantajul este ca atunci cand va reflecta la situatia voastra, nu se va gasi impreuna cu cealalta ca sa il consoleze, pentru ca va fi la urgente, unde asistenta, ii va scoate tepii cu penseta.Toata grija va consta sa ai tu grija, ca asistenta sa fie grasa, cu negi pe nas si mustata, in jur de saizeci de ani.
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 07:15
Draga mea, in viata totul se plateste. Probabil si cat a fost cu tine, a mers in paralel cu cealalta. Ce credeai? Daca i-a mers odata, i-a mers si a doua oara.
Micass
Postat pe 19 Martie 2009 19:20
Bravo Micass.Asa este papusica mea scumpa:Totul se plateste.Dar acum mai putin, fiindca este criza.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:09
De la: luchiana_85, la data 2009-02-15 14:41:15si eu am o poveste , din pacate trista . Am avut un coleg de facultate si inca din primul an am legat o prietenie sincera , pana in anul 4 , el se indragostise de mine de foarte mult timp insa avea o realtie de 5 ani . in anul patru mi-am dat seama ca nutresc si eu sentimente pentru el si am hotarat sa incercam o altfel de relatie , timp de 6 luni a mers in paralel, pentru ca nu vroiam sa il despart de fosta , nu vroiam sa ii impun pur si simplu il iubeam acceptam compromisul , lasandu-l pe el sa faca o alegere , daca o alegea pe ea atunci , intelegam si treceam mai usor peste . insa m-a ales pe mine , a urmat un an minunat in care am locuit impreuna , ne-am iubit , am imparitit tot si am fost fericiti , insa in acest an fosta nu s-a lasat , il tot suna , s-a agatat de prietenii lui de familia lui ,am fost la vrajitori (stie si el asta) si intr-un final a reusit sa ne desparta . dupa o pauza in care s-a impacat cu ea(cu ajutorul surorii lui care l-am chemat la bucuresti de sarbatori unde era si ea) , s-a intors din nou la mine spunad ca el pe mine ma iubeste si ma vrea inapoi , l-am acceptat, insa nu aveam certitudinea ca a renuntat la ea , aveam prea multe indicii ca sa il cred, apeluri de la ea , telefonul inchis cand era cu mine , nu mai mergem la el acasa ...nu aveam voie . era totul atat de clar , nu imi gaseam linistea , era altul nu mai era puiul meu care isi dadea si viata pentru mine , de fiecare data imi spunea ca au terminat-o , dar puteam sa cred , nu aveam dovezi . acum ne-am despartit definiv si imi este foarte greu . Cum se poate schimba un om atat de mult ? nu pot sa imi gasesc linistea , m-am dedicat cu totul lui si acum e atat de rece , nu stiu cum sa procedez , nu ma pot abtine sa nu il caut , sa vorbim .Astazi ne vom intalnii ..pentru ultima data , ce pot sa ii spun sa ii spun de final....



Draga mea , exista o vorba foarte adevarata : '' Daca ai o pasare , da-i drumul sa zboare , daca se intoarce la tine ai avut-o intodeauna , daca nu se mai intoarce nu ai avut-o niciodata '' Doare , dar nu trebuie sa te agati de ceva ce de fapt nu ai ,priveste doar inainte si o sa vezi ca nu ai pierdut nimic . Te pup
Marynela_03
Postat pe 22 Aprilie 2009 07:57
Daca pasarea ta este gaina, poti sa astepti tu mult si bine sa zboare.Poate doar daca urmeaza cursurile de polotaj, si ii cumperi un avion cu motor.
Ioana007
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:43
Ioana esti incurabila! Biata fata sufera, dar daca citeste despre gaina sigur o sa rada, macar putin!
Eu n am crezut niciodata in vorba asta "daca e sa fie pentru tine, nici apa nu-l/o ia"! In urma catorva intamplari, mi am dat seama ca asa este! Toata treaba e sa nu mai fim atat de sentimentali. Doamne nu stiu ce vreau sa zic..adica stiu dar acum nu stiu ce e cu mine si bat campii, era sa zic cainii!
Of viata asta e tare complicata si dragostea asta e boala grea!
pisi08
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:24
in turca e o expresie :zilele ce vin se vor intoarce (nnu pot sa i traduc),gandeste te bine la cum v-ati apropiat voi si la cu v-ati despartit .SEAMANASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
yavrum
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:08
Intre timp,Lukina,si-a rezolvat problema...de ciuda s-a asezat ea pe cactus si inca n-a iesit din spital...cine-i pe aproape sa-i duca o floare,macar cu noi sa faca pace si,poate, ne spune cum s-a sfirsit edila...
valentino
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:20
Buna nu ai mai scris nimic despre povestea ta draga mea insa daca imi permiti as avea si eu ceva de spus...
In primul rand cred ca meritam sa fim si noi fericiti iar asta draga mea depinde de noi,cred ca este timpul sa iti deschizi nu numai inima ci si ochitzii un om poate iubi 2 persoane insa nu sa le chinuie pe amandoua dupa bunul plac... decizia de fapt iti apartine pentru ca eu consider ca esti o tipa cu,coloana v si initiativa ti apartine ce ai facut pana acum nu a fost altceva decat te ai mintit singurik te ai umilit un pic cautand un om care nu te respecta asa cum meriti.
In al doile rand vreau sa zic ca nu te judec insa ce tie nu iti place alteia nu face anume acel compromis ...barbatii pana mea is barbati gandeste te ca el avea acea rel aici e si vina ta ai acceptat cu acel risc acum s o intors roata din pacate era oarecum de asteptat sa se intoarca la ea oricum nu o uita nu o v a uita....cred ca ti trebuie un barbat matur de la care sa ai ce invatza si cu care sa cladesti ceva insa cu acel b sa incerci sa comunici altfel sa iti impui punctele d vedere .Noi femeile avem mai multa putere de convingere in orice situatie, si oricum succesul e de partea noastra .


Crezi in Dumnezeu?...daca da at nu ai ce cauta la acele dame pt ca numai Dumnezeu ne poate ajuta la bn si la greu uneori uitam ca Exista cineva Sus si ne vede ne aude stie ce gandim si nu ne e teama insa nu trebuie decat sa vrem sa facem lucruri bune in rest totul o sa mearga daca mergem cu Dzeu inainte o sa avem liniste in suflet in primul rand...ce putea sa faca o vrajitoare sa te duca cu zaharelu si aia se invechea si apoi trebuia sa le cauti iar si iar alti bani etc am auzit f mmulte de genu si nu e o cale...


Curaj draga capul sus barbati sunt f multi si nu ca acesta ci mult mai draguti atenti buni familisti respectosi poate ca e chiar langa tine insa nu vrei sa vezi nu te grabi ,nu te gandi iesi afara plimba te fa ti prieteni noi nu te inchide intr o chestie numita nici nush ce nume sa ii dau...carapace respecta te ca femeie viata e scurta ne auzim te pup.Take care
AngelGirl
Postat pe 28 Iunie 2009 16:50
uita-l..
Fericirea nu se poate crea peste cioburi de iubire.
Vindeca-te de el. Asteapta sau cauta persoana care sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.
anca_53
Postat pe 3 Iulie 2009 17:00
traiesc asemanator o povv...si mie imi e teama de ce se poate intampla ..dar trb sa fii puternik:X:X:X:X
alexxutza
Postat pe 7 Iulie 2009 19:44
cle mai bune rspunsuri ti le-au dat micass si lauracris.sa iti amintesti mereu :ce tie nu-ti place,altuia nu-i face!gaesti undeva si prin biblie aceasta pilda.nu cu rea intentie,iti spun,caci durerea din inima ta,numai tu o sti!iar raspunsul lu lauracris,e solutia cea mai optima.exista si pt tine partenerul potrivit.poate fi chiar langa tine,dar nu il vezi,pt ca esti confuza,cu celalat.hai gandeste-te bine,nu ai pe nimeni care iti atine calea mai des si nu l-ai observat?iti dorsc sa iti gasesti fericirea reala,nu cea imaginara!
allexanndrra
Postat pe 15 Iulie 2009 23:08
De la: lauracris, la data 2009-03-16 09:16:34cumpara un ghiveci micut de floare, una despre care sa te asiguri ca dureaza mai mult in timp si daca se poate, inflorita , du-te la intalnire linistita , calma , nu nervoasa , nu distrusa , plansa sau furioasa , da-i floarea si spune-i " cauta-ma cand iti vei fi lamurit viata , cand vei stii sigur ce vrei, cand vei avea putina lumina in sentimente"!apoi pleaca , urca-te intr-un taxi , metrou ce vrei tu dar nu mai sta la discutii...
iar pt tine , lasa dracu vrajitoarele alea ca esti de rasul curcilor !!!si pregateste-te sa si pierzi , gandeste-te ca si cealalta il iubeste si ca la randul lui si el va iubeste probabil, pe 2...doar a stat cu ea 4 ani ..nu o facea daca nu o placea.. sauuuu de una din voi il leaga mai mult obisnuinta,constiinta ! totul depinde de el , el va hotari cea care ii este mai potrivita, si asta o va face in baza analizei comportamentului vostru anterior si bineteles a sentimentelor.acum va cunoaste destul de bine pe 2 !bafta tie (ca esti prietena noastra :) ) si sa ne spui si noua cum a iesit!






parerea mea ... ei trebuie sa ofere flori...
Ultima intalnire???
Prima ta teapa...
anca_53
Postat pe 16 Iulie 2009 16:12
Buna.Si eu am o poveste,si fiecare are cite una,mai mult sau mai putin fericita...importante sint alegerile pe care le facem,si care,depind de noi.Tu ai ales sa fi nefericita,pt ca desi stiai ca are pe altcineva,te-ai aruncat intr-o relatie fara viitor.Ai alimentat,in mod constient,acest rau.Asta nu este iubire.Tu cunosti mai bine raspunsul,renunta sa te mai amagesti singura.Pe viitor,invata sa fi fericita.
crystynaadnana
Postat pe 26 Iulie 2009 17:12
De la: Ioana007, la data 2009-04-23 14:43:40Daca pasarea ta este gaina, poti sa astepti tu mult si bine sa zboare.Poate doar daca urmeaza cursurile de polotaj, si ii cumperi un avion cu motor.

majoritatea sunt gaini deci?
garbo019540
Postat pe 1 August 2009 13:15
majoritatea sunt gaini deci?
garbo019540
Postat pe 1 August 2009 13:15
ha ha ha.....fetelor...voi va uitati la data postarii inainte sa dati raspunsuri??????...aia nu mai e din 15 februarie.....si ailalta cu ghiveciul din 16 martie......
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 13:30
Asa ca gaina mea de mult s-a facut ciorba si friptura cu piure.
Ioana007
Postat pe 1 August 2009 18:45
ioiii, prietene, cred ca de atunci, tot ciorbe au ajuns si urmatoarele 10 generatii ale gainii aleia
hmmm... acu, serios, aveam si io un raspuns aici, da' pentru ca miros ceva nuante de misandrie in titlul topicului, iote ca nu-i zic nimic!
asa, sa moara initiatoarea/initiatorul (ca nu mai poti fi sigur de nimic in ziua de azi) de curiozitate
Thor
Postat pe 1 August 2009 18:50
Apropo de gaina si de " laasa-l sa zboare si daca e sa fie al tau (ta) se intoarce" - ce te faci cu un porumbel calator care tot zboara de la una la alta?
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 18:52
ei, Tzantzarico, porumbelul INTOTDEAUNA se intoarce acasa... ba mai mult decat atat, se intoarce la perechea lui
Thor
Postat pe 1 August 2009 18:55
De la: Thor, la data 2009-08-01 18:55:32ei, Tzantzarico, porumbelul INTOTDEAUNA se intoarce acasa... ba mai mult decat atat, se intoarce la perechea lui


Si perechea stie ca ea e perechea? Sau daca e un porumbel confuz rau?
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 18:57
si daca are noroc perechea lui, ii aduce si pui gata facuti
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 18:58
nu stiu cine ti-a zis tie ca un porumbel zboara de la una la alta... dar cred ca l-ai confundat cu fluturashii, care se duc din floare in floare
si mai si polenizeaza tot ce prind...
Thor
Postat pe 1 August 2009 18:59
da, pikule... asta e ca-n faza aia "dragii tatei copilashi, din trei ati ramas doar cinci!"
Thor
Postat pe 1 August 2009 19:00
OK - fluturas - atunci. Il lasi liber si dacae sa se intoarca e al tau. Daca el se tot intoarce ... inseamna ca e al tau sau poti sa-i dai una cu ziarul?
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 19:02
daca-i porumbel postas, se intoarce sigur...
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 19:04
Tzantzarica, daca admiti ca el e fluturas, accepta-ti si tu conditia de floare, si lasa-i si pe alti fluturasi la polenizare
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Batman1/Irina/Om sincer sau cum naiba s`o mai fi chemand! 272 De la: quasaria 3 Martie 2010 00:47
buna tuturor 3 De la: garbo201712 27 Iunie 2011 21:01
CUM SE PREGATESTE CARNEA TOCATA PENTRU VINZARE IN CANTITATI MARI 12 De la: garbo_11724 27 Aprilie 2013 14:00
ce sa fac ca sa fim din nou impreuna? 42 De la: anna5 22 Ianuarie 2013 19:16
hellou 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:25
Setari Cookie-uri