Ce v-a costat pastrarea unui copil?

De la: preciouss, la data 2010-01-05 21:06:00si cu ce te alegi daca te comporti "cum trebuie",conform unor reguli si norme pe care o societate sau alta ti le impune?!

hai,da-ma dreaq,ca ma enervez si incep sa vorbesc serios...

...pai macar sunt bin rand cu societatea daca ii respect regulile..mie imi place daca pot...sa fiu in randul lumii...dar nu se poate fara a respecta anumite reguli.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:10
De la: preciouss, la data 2010-01-05 21:09:39hai,sictir!

Hai ca esti fecioara, nu mai ai argumete si tocmai ai explodat.
Doara
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:11
LILO
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:12
..sa inteleg ca preciouss e fecioara??
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:12
dar nu se poate fara a respecta anumite reguli.

aceste cuvinte ne doare...sunt din "fonoteca de aur" a irinucai...
LILO
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:13
si neprihanita!
pik_nik
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:13
deci acum ca misterul e rezolvat (adica 472 e inca o cloana de-a irinei) ,sa trecem la lucruri serioase...

cloaneto,zici ca dai de baut in curand,bre?!
m-am nascut sa-ti manc ficatii,al dreaq coincidente!
preciouss
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:16
..n/am stiut si in nici un caz n/am vrut sa jignesc...dar eu vorbeam despre fecioare din perspectiva mamei mele...care se inscrie in date..si a tatalui fetei mele...care si el este aceeasi zodie...
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:16
472..eu nu cred ca esti varsatoare...
varsatorii sunt oameni cu niste calitati aparte,care tie iti lipsesc cu desavarsire..
eu in asta viata am fost"bantuita" de multe persoane apropiate,cu aceasta zodie....stiu ca in primul rand sunt MAME IUBITOARE..si mai stiu ca sunt f sensibile...si mai stiu ca nu-si plang de mila...
LILO
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:16
dau de beut, cum sa nu dau ? mai putin si fac 46 de ani...si ma simt mishto...

bine, asta daca nu ma mai gandesc la coana mare

ok, daca nu ma gandesc la ce-a patit fie-mea

right, daca nu ma mai gandesc ce ticaloasa sunt cateodata...

una peste alta, ma simt bine cu mine
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:18
...nu stiu cine e irinuca asta..o fi vreun stigmat al unui anumit tip de useri..o fi o definitie pentru ceva...odata ce mai multi useri au fost acuzati ca ar fi ...irinuca...o fi ceva de genu...stat in stat..un sub/garbo....sau ce??
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:19
De la: LILO, la data 2010-01-05 21:16:47472..eu nu cred ca esti varsatoare...
varsatorii sunt oameni cu niste calitati aparte,care tie iti lipsesc cu desavarsire..
eu in asta viata am fost"bantuita" de multe persoane apropiate,cu aceasta zodie....stiu ca in primul rand sunt MAME IUBITOARE..si mai stiu ca sunt f sensibile...si mai stiu ca nu-si plang de mila...

...mdea...si zodiile astea sunt ca varstele umane...una e copilaria...alta e adolescenta...altceva e maturitatea...iar despre batranete nu mai vorbim....dealtfel...perioada unei zodii are 3 decade....nu degeaba...iara un nativ are ascendente si in alte zodii...ca de exemplu eu am ascendentul in scorpion...taica/meu e scorpion....iar despre asta nici nu vreau sa vorbesc.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:22
...deci tre sa luam o pauza ca s/a/ncins topicu!!
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:28
Du-te dupa oi, fata..
logoff
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:23
..pai cine vorbea de ales pe aici??
garbo055472
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:00
ah, da, suntem toti niste victime ale circumstantelor... e mai bine asa?

nu putem sa alegem nimic? eee, atunci un copil nu putea sa-ti influenteze in nici un fel viata pentru ca viata ta era scrisa.

iar de ales poti sa alegi multe lucruri in viata, mai putin cele cu care te-ai nascut. iar odata ce ai facut o alegere, fie mergi mai departe pe drumul ala, fie te lamentezi si te intrebi ce-ai ratat, si eventual ratezi mai multe...

tu intrebi ce te poate costa pastrarea unui copil. intrebarea e peiorativa asa cum e pusa. eu n-am avut copii inca si am facut multe alegeri de care acum nu mai sunt foarte sigura. dar nu m-a "costat" nici una nimic. cheltuielile si veniturile se contabilizeaza doar in documente contabile. regretele nu se contabilizeaza. si mai ales nu ai de unde sa stii daca fara acest copil n-ai fi ajuns o betiva sau o drogata... deci intrebarea e retorica. ca si raspunsul meu de altfel.

noapte buna!
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:09
oofff...lume de Doamne fereste(!)...si regretele se contabilizeaza...ca sa stii sa nu mai ajungi sa colectionezi altele noi...depinde fiecare pe ce are obiceiul sa isi goleasca contul vietzii...si nu ma refer la bani...ma refer la potential...fiecare avem un potential...ala cu care ne nastem la care se adauga cel dobandit pe perioada cresterii....nu mai suntem deloc obisnuiti cu ideea ca aparitia unui copil pe lumea asta...nu e atat de benefica pentru toti...cred ca a devenit o moda sa ai un copil....e o lauda...vezi Doamne ce mare realizare...de parca realizarea aia ar fi statica...un copil nu e o papusha....si asta ar trebui sa avem in cap mereu inainte de a face pasul...pentru ca pe parcurs daca apar probleme pe care nu le putem rezolva...nu e bine nici pentru noi ..nici pentru copilu.....da e bine pentru un anumit tip de streini...care nu sunt implicati in problema...si/shi zic...ce bine ca nu sunt eu in locul lor!!...tipul ala de oameni care se hranesc cu necazul altora.....
ADEVARUL E CA PE UNII NU II COSTA NIMIC PASTRAREA UNUI COPIL...IN TIMP CE PENTRU ALTZII E TOTUL..SI-I COSTA TOTUL!!
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:13
472..iti dedic din toata inima,aceasta minunata melodie,in speranta ca te vei "topi"de dragul copilei tale
http://www.youtube.com/watch?v=DRXA4qCz7ZM&feature=related
incearca sa asculti cat mai mult IMPREUNA cu fetita
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:27
De la: LILO, la data 2010-01-08 00:27:48472..iti dedic din toata inima,aceasta minunata melodie,in speranta ca te vei "topi"de dragul copilei tale
http://www.youtube.com/watch?v=DRXA4qCz7ZM&feature=related
incearca sa asculti cat mai mult IMPREUNA cu fetita

ascult ...antiloop -polythene .
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:37
..ca fetitza doarme la ora asta...e normal nu??..maine se duce la scoala...adica astazi...c/am trecut de 12 noaptea.
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:38
DAP..camilele SUNT MAI MALEABILE DECAT OAMENII domage
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:40
PROBABIL CA ESTI FOARTE TANARA..ESTI UB FEL DE copil cu copil...si nu te poti desprinde de copilarie...doresti sa fi tu copilul..
altfel nu-mi explic
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:44
De la: LILO, la data 2010-01-08 00:44:19 PROBABIL CA ESTI FOARTE TANARA..ESTI UB FEL DE copil cu copil...si nu te poti desprinde de copilarie...doresti sa fi tu copilul..
altfel nu-mi explic

..da asta e o parere interesanta..poate ca imi doresc sa fiu copil...dar nu din nou la mama acasa...la mine acasa..sa fiu eu un fel de mama a mea!
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:48
ok 472 atunci fii pt tine mamica,si pt fetita surioara mai mare...
LILO
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:53
..bingo!...ai vazut ca shtii ce sunt!!!
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:55
sa stii ca ai facut bine ramanand alaturi de fiul tau .spre deosebire de alte femei care o duceau super cu barbati lor ai facut alegerea exacta. la mine nu a fost asa eram la munca toata ziua si sotia acasa cu copii pana antro zii de 3 11 2009 cand sa hotarat sa mergem la tara la mama iei an vizita si stiind ca nu pot a insistat sa plece an acea zi zicadumi ca a doua zi sa merg si eu . dar spre surprinderea mea an acea zi dimineata a fost singura data cand o mai puteam vedea. plecand cu ambi copii la mama ieisi abandonandui acolo a disparut fara urma
ar zice ia cai plecata an italia dar spre marea descoperire a arhivei sterse din calculator vb cu un baiat mai mare cu 17 anii decat ia de doua luni si a fugit la iel si nici pana azi na interesato sa sune copii sau sa mai viseze de casa
de aceai ati zic ca ai facut ce trebuia copii sufera cel mai mult decat parinti sa sti asa ca lupta pentru copill eu asa am facut chiar daca temporal miam lasat serviciul pana gasesc pe cineva sa aiba grija de copii sau pana ce ami voi reface viata cred acest lucru dar nu vad daca mai am puterea sa continui asa ceva
darkanghel666
Postat pe 8 Ianuarie 2010 03:09
da' ce e asa greu sa faci doua lucruri deodata? cand se naste un copilul nu ti se termina viata brusc, e o problema de management, traiesti si tu si esti si parinte in acelasi timp...asta e ca aia cu " n-am mai facut facultate ca m-am maritat la 16 ani" ca si cum statul cu cracii in sus doo ore noaptea te impiedica sa mergi ca cateva cursuri si examene pe an...ce-are agentul scully cu prefectura? cine te impiedica sa fii putin organizat si sa faci si una si alta? copilul poate fi lasat si la bunici un sfarsit de saptamana (e firesc sa aiba o familie si relatii cu bunicii, nu sa stea numai in - ma scuzati - fundul ma-sii) si sa te duci la munte cu barbatul tau sau sa faci orice doresti si teoretic nu "te lasa" copilul...


am crezut ca nu vad bine cand am citit "mai am 10 ani ca sa fiu libera" valeu, io acuma vreau sa traiesc si asta si fac!
vikinga
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:13
..nu.nu pot s/o las la bunici..dupa ce am vazut nishte faze...cu mine in casa...d/apai s/o las fara mine acolo...dar nu sta ea....ca i/a luat frica bunica/sii ..stie ca e rea...n/are aia nervi sa stea cu nepotii.
garbo055472
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:18
472, te tot lamentezi si nu accepti nici o solutie, pai, suflet de femeie (mama), tu ce ai vrei sa faci?

spune tu, cu cuvintele tale - in afara "solutiei" de a sta intr-un colt cu pliciul si a plesni orice incercare de a iesi din depresie, orice zambet, orice vorba buna/optimista???
panty_C
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:21
corinache...let it be,voarba aia...

e lucrari mai importante decat linistea sufleteasca a' lu' 472...
de ex linistea MEA sufleteasca!
o vazurati careva?
ca-i dadui drumu' la shpaitzir si se tot duse...pas de-o mai vazui...
preciouss
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeam ca in primii 200 de ani o duc fara reparatii 21 De la: VOIAJOR 16 Septembrie 2012 08:37
am nevoie de o indrumare 9 De la: kokomic 1 Ianuarie 2011 02:53
Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!! 61 De la: garbo055472 1 Ianuarie 2013 19:07
CUM SA SCAPI DE DEPRESIE! 53 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 03:08
afla 5 De la: dancris 23 August 2010 10:29
Setari Cookie-uri