Din putul gandirii Garbo - Top Five

N-am tastatura in rusa, aia e problema, ca CV-uri ar fi... Las' ca Johnny de care va spuneam a scris 4 pagini in romana pura.
Marisa
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:25
am vazut ca sunt useri care condamna acest topic. pai de ce?
nu avem macar atata simt al umorului sa zambim cand recitim ce am putut spune? nu e un topic care ar trebui rastalmacit ca un atac.

cel ce se supara, zic eu , ii lipseste intelegenta necesara de a intelege ca putem rade chiar de propriile postari. un om care nu are inhibitii din astea gen orgoliu prost inteles nu interpreteaza


nu suntem nici mai prosti nici mai destepti daca ne vedem pe aici cu vreo nominalizare. suntem noi, cu bune si rele. facem haz de ce am scris si de ce nu, achizitionam cu mandrie, zmeurica

omul care nu se teme de ironie sau de autoironie e om care-si stie valoarea lui dar care accepta ca a putut fi si mai putin inspirat in vreo postare
si_totusi
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:32
De la: si_totusi, la data 2009-01-28 13:32:57am vazut ca sunt useri care condamna acest topic. pai de ce?
nu avem macar atata simt al umorului sa zambim cand recitim ce am putut spune? nu e un topic care ar trebui rastalmacit ca un atac.

cel ce se supara, zic eu , ii lipseste intelegenta necesara de a intelege ca putem rade chiar de propriile postari. un om care nu are inhibitii din astea gen orgoliu prost inteles nu interpreteaza


nu suntem nici mai prosti nici mai destepti daca ne vedem pe aici cu vreo nominalizare. suntem noi, cu bune si rele. facem haz de ce am scris si de ce nu, achizitionam cu mandrie, zmeurica

omul care nu se teme de ironie sau de autoironie e om care-si stie valoarea lui dar care accepta ca a putut fi si mai putin inspirat in vreo postare



Totusico, te iubesc!
Ella34
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:36
De la: si_totusi, la data 2009-01-28 13:18:08da, in rusa n-ai cv uri?

eu , cu engleza, de prin filme, de prin carti. nu stiu dar nici nu vreau sa stiu. nu-mi place limba . limba engleza spuneam


Vezi tu, Tousico, asta e si problema, de ce scrie lumea in engleza daca nu poate? Nu-i bai sa citim in romana gramezi de cereri de angajare.
Marisa
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:49
Va mai dau pentru top, ca e ziua mea libera azi.
Starcik, pe topicul "Ajutooor!!!" zice, intr-o pasa bahica, asa cum remarca insasi Totusica:
"Poate nu i s-au aprins calciile dupa mine, insa vad eu ce vad... sau poate ma inshel?Poate prea m-am obishnuit sa fiu "in the top"? Nu mai intseleg, de ce taraganeaza totul asha? Oare m-am indragostit? Nu shtiu, nu am fost niciodata, am avut mereu baietsii care i-am vrut din prima...Poate el shtie asta sh incearca sa ma "coboare"?" Te-am urcat eu in TOP Five, draga Starcik.
Din categoria ce-o fi vrut sa spuna, Alexandrina posteaza:
"venim din pozele vechi de pe vremea mamicilor noastre...
pentru ca ne place sa mergem in cautarea unei persoane cu inspiratie si imaginatie in a asorta cu bijuterii si accesorii si pentru a reda stralucirea hainutelor pierdute prin dulapul cu amintiri!!"
Si in fine, o gandire adanca de la Terrian, pe topicul Probleme in cuplu:
"simona 81
categoric el e depresiv ...cred ca si tu(dar nu sint sigur)
din pacate in tara nu e formata o piata a psihoterapiei"

Marisa
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:01
Marisa, ai avut o idee geniala (pot sa spun "cea mai geniala" ca sa intru si eu in top?) cu topicul asta.Si e incredibil cite replici s-au strins in doar o zi.
Sper sa se stringa si aici zeci de pagini asa cum s-au strins pe altele mult mai putin atractive.
Sa-mi incep ziua cu zimbetul pe buze datorita voua dragilor forumisti ...uite ca se mai intimpla minuni.

Pot sa pun din perlele copiilor mei daca de pe forum nu-mi vin idei? Marisa care a deschis topicul trebuie sa-mi dea acordul!!!!
Aemulus
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:13
marisa...mie mi-a placut cv-ul lui CEB...ala cu Amsterdam...oare ce i-o fi evocat orasul ala?
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:19
marisa...mai asteptam...ceva CV-uri!!
nu chiar toata baza ...asa...de pe ici de pe colea...cate ceva!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:32
Duda diminetii i-o acord Florentinei, cu definitia iubirii, pe topicul "Cum e sexul dupa 30 de ani":
"...dragostea este un lucru simplu ,profund este un fapt de viata si nu o iluzie". In acelasi stil adanc, donsoara continua: "...niciodata nu ti se da o dorinta fara sa ti se de-a [sac!] de asemenea si puterea sa o transformi in realitate"

Micabis, ia s-auzim!

Marisa
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:22
ica2 pe topicul "RELATIA CU DUMNEZEU"


"Bun venit pe acest bloc !
Foarte adevarat , rugaiunea este esentiala in viata crestinului !"

ma intreb care bloc. s-o fi transformat Dumnezeu in agent imobiliar?
insa, daca rugaiunea e esentiala in viata noastra ,sa ne rugaim, dar



si_totusi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:45
De la: si_totusi, la data 2009-01-29 12:45:45ica2 pe topicul "RELATIA CU DUMNEZEU"


"Bun venit pe acest bloc !
Foarte adevarat , rugaiunea este esentiala in viata crestinului !"

ma intreb care bloc. s-o fi transformat Dumnezeu in agent imobiliar?
insa, daca rugaiunea e esentiala in viata noastra ,sa ne rugaim, dar







ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:33
marisa, vad ca ai adepti... si totusica gaseste perle rare...

drept e ca totusica are un simt al umorului deosebit...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:28
"to achieve some of my inner and outter needs.


preferata lui pro, absolvent de o faculta de engleza....
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:47
Eu nu stiu pe ce loc in clasament sa pun "perla" asta cu atit mai mult cu cit utilizatorul nici nu mai exista, dar trebuie vedeti si voi ce cred unii despre...autori de carti:

"O carte buna pe care am citit-o acum cativa ani a fost "Panza de paianjen"este o carte cu adevarat interesanta si ce m-am apucat acum s-a citesc este Maitrey a lu Marin preda ti-o recomand cu drag!!e sub forma unui jurnal si in ea este vorba de o poveste de dragoste interzisa deoarece ei nu erau de aceiasi religie!!Mi se pare super tare cartea desi marin preda nu e unul din autorii mei preferatii!! si codul lui da vinci e o carte interesanta"

Pai mai frate, Marin Preda saracutul o fi scris el cite ceva in viata lui dar in nici un caz Maitrey sau Codul lui Da Vinci.
Eliade se rasuceste in mormint...iar Dan Brown, noroc ca locuieste departe de Romania.
Si culmea e ca pe topicul ala cu carti citite in ultima vreme mai e un utilizator (Prosit) care considera Maitrey a lui Preda.
Aemulus
Postat pe 30 Ianuarie 2009 02:12
dupa cum se vede treaba...e vb de plagiaturi...pe aici!!
o sa m-apuc de...anchete...sa vad cine pe cine a plagiat!!!
ovidiu42
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:54
pot sa propun si eu ceva? din topicul "sexul fara probleme" d-na cercelmarilena zice: "din ce povestesti e vorba de chimia aceea... de compatibilitate,de placere ,de ceva nespus...desi el exista,adica ceva infiripat este sigur si oaza ati creat-o voi,de aceea va relaxati si stergeti orice problema.Felicitari! Etichta e pusa: va iubiti , chiar daca nu recunoasteti."

ce bine e cand se termina cu happy-end
wife_de_zmeu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:05
De la: prometeus_wife, la data 2009-01-29 20:47:53"to achieve some of my inner and outter needs.


preferata lui pro, absolvent de o faculta de engleza....


Asa-i... si pe mine m-a dat pe spate asta. E drept insa, ca ma interesa aplicantul acela care imi cerea un interviu personal ca sa isi demonstreze talentele (ascunse). Iar tie, Wife, pentru ca ti-a placut CEB, o sa iti mai dau cate ceva din cv-ul persoanei.

Micabis, zii si de-ale copiilor, ei sunt cu adevarat nostimi!
Marisa
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:46
De la: prometeus_wife, la data 2009-01-31 14:05:37pot sa propun si eu ceva? din topicul "sexul fara probleme" d-na cercelmarilena zice: "din ce povestesti e vorba de chimia aceea... de compatibilitate,de placere ,de ceva nespus...desi el exista,adica ceva infiripat este sigur si oaza ati creat-o voi,de aceea va relaxati si stergeti orice problema.Felicitari! Etichta e pusa: va iubiti , chiar daca nu recunoasteti."

ce bine e cand se termina cu happy-end







stiti pe cineva care mai vinde nishte cablu wireless?
ovidiu42
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:25
Radem noi, radem, insa Garbo a hotarat sa nu ma mai instiinteze pe mail daca se posteaza ceva pe topic. Duda zilei asadar, pentru toata echipa Garbo!
Marisa
Postat pe 1 Februarie 2009 11:04
ovi...aia cu cablul wireless a intrat in folclorul casei deja... da' mi se pare trist sa ai acces la internet si sa nu stii pe ce lume esti...

wife_de_zmeu
Postat pe 1 Februarie 2009 13:38
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-01 13:38:31ovi...aia cu cablul wireless a intrat in folclorul casei deja... da' mi se pare trist sa ai acces la internet si sa nu stii pe ce lume esti...





asa e...wife!!!
si...sincer...cand am vb la serv cu colegii...au spus ca...inventez!!
dar...umoru` romanului e...fara margini...
ca si...prostia...
pb e ca...nu e atat de rau sa fii prost...cat...sa nu-ti dai seama!!
asa ca...iata ca...romanu`...e cel mai sus!!
ovidiu42
Postat pe 1 Februarie 2009 15:14
ma refer la cei ce inteleg...ceea ce...pe noi ne pune pe...ras!!
si...iata ca...lumea e si asa cum nu ne-am dori!!
ovidiu42
Postat pe 1 Februarie 2009 16:08
nu am inventat, ovi...chiar asa avea statusul tipul ala...plus ca e genul cu pretentii de rocker, calculatorist...

cum am spus...e trist...
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Februarie 2009 17:26
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-01 17:26:59nu am inventat, ovi...chiar asa avea statusul tipul ala...plus ca e genul cu pretentii de rocker, calculatorist...

cum am spus...e trist...



wife!!!...sincer...eu care sunt in domeniu...am ras...de nu mai stiAM...
dar...cand am vb cu colegii...ei erau circumspecti!!!
cum asaceva...in domeniu IT?
dar...ce vrei...?
nu toti...inteleg mesajele!!
ovidiu42
Postat pe 1 Februarie 2009 17:36
marisoooo...unde umbli, draga? bate un vant de libertate pe-aici....
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 15:25
printre hartii umblu, o sa umblu si printre randuri, sa mai dau la top.
Marisa
Postat pe 4 Februarie 2009 13:36
marisa...intra draga ici sha...ca e pustiu rau fara tine...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Februarie 2009 20:45
uite cum ma uit eu acum prin forum sa gasesc perle:p

Una care e haiosa:

Dor_a: io n-am nici o parere, da'mi place fetzishoara asta certareatza de mor

AlexiaLaDieta
Postat pe 9 Februarie 2009 18:24
categoria sandale..am gasit acolo o pereche de cizme


Acum stand acasa,in cei doi ani de crestere a copilului am timp mai mult de stat pe site.Fetita mea seamana cu mama,din fericire,si ii place si ei cand ii arat hainute,si rade

Sigur ca rade. La asa hainute ce apar acum, si pe un copil de un an il apuca hazul


Sunt membra a acestui site inca de la inceput, il citesc zilnic si l-am recomandat tuturor prietenelor

Asa, sa citeasca si ele . ca .doar e un site de cultura generala
si_totusi
Postat pe 9 Februarie 2009 21:07
Emagl:
Dar oare totul tine de sex intr-o relatie??? Eu zic ca nuuuu,e de ajuns sa iubesti persoana cu care esti...sa simti coplotei la inima cand o vezi...sa vezi in ea...singura fiinta dupa pamant

Natalita in legatura cu subiectul: L-am inselat. Ii spun?
Mai bine vezi daca esti OK la sanatate, prin partile pe unde s-a consumat chestiunea... Microbii sunt foarte parsivi, mai ales in zilele noastre, s-au specializat si astia.

Lidioi1:

buna , am 40 in iulie si el face 58 in decembrie , Noi facem sex de 2 ori pe zi , s-a intimplat si de 3 ori . nu exagerez . ne place , ne potrivim , trucul e sa nu refuzi sa faci sex. ma imbrac mereu sexy mai ales cind merg in pat , ii fac streaptiss,il ating ne masam si nu facem un sex sportiv (rapido), normal de 45-60 min.cautam mereu sa consumam minutele . Fiti sexy mereu si in bucatarie si cind faceti curatenie , cind mergeti la cumparaturi , puneti-va in vaoare partea feminina . Va pup
AlexiaLaDieta
Postat pe 10 Februarie 2009 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-ti accepti defectele!!!.... 43 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 23:07
despre scolioza 1 De la: relu_eu2001 3 Noiembrie 2009 10:47
stresul ingrasa? 29 De la: tomaioana 13 Iulie 2011 13:34
Exercitii pentru abdomen 14 De la: Rotty 12 Ianuarie 2013 14:09
femeile vulnerabile 57 De la: alla 7 Septembrie 2010 20:17
Setari Cookie-uri