Detoxifiere

ma scuzati ca sar si eu ca musca-n ciorba, da' detoxifierea n-are legatura cu E-urile, conservanti si coloranti... ala de-a scris asa "mananca si el o paine", vorba lui Mircea Crisan... pentru culturile matalutelor domniilor voastre, organismul prelucreaza tot ce trece prin el, si ce nu poate prelucra in substante utile da afara de bunavoie si nesilit de nimeni neprelucrat. E-urile, conservantii si colorantii contin grupari care se biodegradeaza, adica se descompun, adica se duc naibii. pe de alta parte, carnea de porc contine toxinele ei natur. asa ca nu va amagiti ca daca mancati eco sunteti curati ca lacrima...
succes in continuare cu copy/paste... dar daca vreti o cura de detoxifiere, aia e postul... cine-a scris Biblia nu era doar un dogmatic ingust la minte.
si daca mi-am permis sa fiu asa categorica este pentru ca in mod absolut intamplator am facut un curs intreg de coloranti alimentari si ne punea ala sa-i mancam pe paine... si asa am ajuns color natur pana in zilele noastre.
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:21
draga , daca doresti a-ti elmina toxinele ? si mai exact tot raul care se aduna in organism , ar trebui sa incerci o cura cu colonix . eu am incercat si ma simt foarte bine ! penru a sti mai multe informatii cauta : dr natura.ro mult succes in cautarile tale !
i3k3jon
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:02
dieta daneza da rezultate excelente dar fara a trisa cu absolut nimic
lika
Postat pe 7 Noiembrie 2009 22:52
Salut!Pentru detoxifiere eu am folosit produsul DETOXIFIANT de la Dacia Plant se gaseste in orice farmacie sau plafar la un pret accesibil. Pot sa va mai spun ca da si rezultate foarte bune chiar si celulita o reduce si fara miscare(sunt mai comoda)numai ca trebuie folosit o perioada mai mare de timp(eu l-am folosit cam 4-5 luni)Dar tb sa fiti atenti daca nu cumva apar stari de slabiciune si atunci sa micsorati doza pt ca procesele de eleminare sunt mari;oricum prospectul e foarte detailat. E util in foarte multe afectiuni.
adriana_murgu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:29
Si pt. cine a spus ca organismul se curata singur nu e chiar adevarat,asta ar fi ideal intr-adevar dar un organism obosit,sa am pardon,nu mai are puterea sa se curate singur!Si carnea de porc contine foarte multe toxine si cine are curiozitatea sa citeasca in biblie va vedea ca,carnea de porc si Dumnezeu a spus ca nu se manaca.Citez:SE VA MANCA DOAR CARNEA ANIMALULUI CU COPITA DESPICATA SI CARE-SI RUMEGA HRANA. NU SE VA MANCA CARNEA DE PORC SI NICI CARNEA DE CAMILA! Am fost uimita cand am citit asta dar asa scrie.Deci,dragi mei, mai putina carne de porc n-ar strica va spun din proprie experienta!De vreo 6 ani mananc aceasta carne cam de 2 ori pe an,traditional, pt ca nu sunt o fanatica,si o simt foarte greu la stomac ,ca un pietroi!.........
adriana_murgu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:41
La capitolul detixofiere pot sa va spun ce am incercat eu si a mers foarte bine.ARGILA SUPLIMENT NUTRITIV DE LA FARMEC.Dozat in pliculete pt 21 de zile pe luna cu 7 zile pauza.Dar oricum veti gasi in cutie prospectul si o brosura cu mod de folosire si beneficiile tratamentului asupra organismului.Eu am facut cura 3 luni si am inceput o dieta pt slabire dupa o luna de la cura cu argila.Desigur e adevarat ca inainte de cura de slabire trebuie sa te detoxifici si atunci are efectul dorit.
Atat va spun ca in 4 luni am slabit 17 kg si incerc sa ma mentin in continuare de aproape 2 ani.Pentru mine a mers si nu presupune nici un fel de sacrificiu.Sper ca daca incercati sa ve foloseasca.
garbo016112
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:31
lasati-le dreaq de porcarii.....tineti un regim drastic cu sucuri de fructe si legume cat mai proaspete si cu legume crude si fructe crude.....ceaiuri multe si concentrate...si o sa vedeti ce bine va simtiti dupa aia...si lasati dreaq tigara, cafeaua, alcoolul si pastilele de slabit minune...astea sunt cele mai periculoase toxine...
tutankhamon
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:42
ai dreptate, Tut, asa mi-a spus si mie ieri o prietena doctor, ca vroiam sa ma detoxifiez si eu cu COLONHELP si mi-a zis ca toate sunt prostii si costa si o groaza de bani, mai bine sa trec pe ceaiuri si cruditati
sora_ilsi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:49
sister...eu sunt medic.....si stiu ce zic.....
tutankhamon
Postat pe 8 Noiembrie 2009 12:09
Sfecla rosie este iar un detoxifiant foarte bun si nu e scumpa.Cautati in piete sfecla rotunda nu cea lunguiata,sfecla rosie romaneasca de la taranii nostri care nu au bani pentru azotat si folosesc ca ingrasamant gunoi de grajd.Beti sucul in amestec de 50 gr frecla si 100 gr suc de morcov s-au mar ,coaceti-o in cuptor si faceti salata cu hrean,chimen,otet de mere si serviti-o la cartofi,gratar de pui .....Incercati sa mancati sanatos si mai nou pregatiti-va mancarea acasa,invatati sa gatiti ca parintii si bunicii nostri si intoarcetiva la supe,ciorbe,borsuri romanesti.
ioana_50
Postat pe 11 Decembrie 2009 15:54
Da , exista un program de eliminare de toxine la compania cu care eu sunt in parteneruat. Daca te intereseaza poti sa imi trimiti un mail si iti explic cu cea mai mare placere...
mirelamaria
Postat pe 27 Martie 2010 21:50
BUNA TI-AM CITIT REZULTATELE DE DUPA DETOXIFIERE ,,DAR SUNT CURIOASA SA AFLU SI DIETA PE CARE AI FOLOSITO?
garbo105873
Postat pe 28 Martie 2010 06:31
nu stiu cam cat efect au detoxifiantele daca noi nu prea mai avem alimente naturale ...eu am folosit detoxifiant ceai, m-=am cam saturat de gustul neplacut dar am observat ca slabesc f mult si asta imi place numai ca trebuie consumat incontinuu si mie mi s-a cam luat de gustul acela
yzabela_03
Postat pe 28 Martie 2010 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mancare sanatoasa 172 De la: al_ma 8 Februarie 2013 17:04
FEMEIA VARSATOR 108 De la: icecream 3 Mai 2010 14:09
De ce oamenii buni sunt considerati prosti? Daca eu vreau sa fiu buna,pt ca asa gandesc eu ca este bine,asta nu inseamna ca vreau sa fiu luata de proasta 2 De la: ingerasulluptator 29 Ianuarie 2012 16:54
Terapii Naturiste-Promotie 2 De la: anamariatoma 16 Mai 2012 17:51
Din putul gandirii Garbo - Top Five 392 De la: All_right 31 Octombrie 2010 19:27
Setari Cookie-uri