Sportul ca necesitate

Daca viata e miscare si perpetua transformare, SPORTUL vine si ne mentine stare a aceea de bine, ne ..mentine tineri,svelti si mai ales cu zambetul pe buze. La inceput e greu, dar dupa 1-2 saptamani de antrenament, devii dependent si cu pofta de viata. Spun asta pentru ca am fost cu ani in urma,la sala de judo a lui Nicolae Constantin.Au fost niste ani superbi,m-am lasat si de fumat si am simtit la propiu ca zbor.I-am zis:maestre vreau sa slabesc...el m-a pus pe cantarul sportivilor,eu am crezut ca e cel de la legume fructe... arata 66 kg.Dupa nici 3 saptamani 50 de kg.Eram tare fericita,meritul insa era al lui,e dur antrenamentul acolo.cand tipam ca nu mai pot,imi arata pe perete: NU EXISTA NU POT. Dupa antrenament,ne facea un masaj special de-ti treceau toate...A fost cea mai frumoasa perioada...a durat 5 ani. Acum mi-e greu sa incep... merg insa pe jos 20 km/zilnic.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:00
sunt de acord: sportul, exercitiul fizic sunt o necesitate. dar obicieiurile astea nu prea prind la romani. la noi sunt la moda gratarele, berea si plimbatul cat mai mult in masina.

sportul practicat inteligent este un fel de elixir al tineretii ;)
anticenzura
Postat pe 10 August 2009 20:03
Credeam ca se refera la sportul in camera topicul asta cand l-am deschis
elle
Postat pe 18 August 2009 16:01
adica sexul practicat inteligent in cat mai multe pozitii care sa-ti solicite musculatura este un elixir al tineretii ca sa citez si din olici Sau nu? Cred ca toata lumea e de acord!
elle
Postat pe 18 August 2009 16:04
da sportul este un veritabil"elixir al tineretii!"..dar cine mai practica sport...(cand majoritatea face sex)..cind toata lumea o facut un idol(al indobitocirii)din pintec?!
LILO
Postat pe 18 August 2009 16:08
De la: elle, la data 2009-08-18 16:04:21adica sexul practicat inteligent in cat mai multe pozitii care sa-ti solicite musculatura este un elixir al tineretii ca sa citez si din olici Sau nu? Cred ca toata lumea e de acord!

sexul face parte dintr-un program de exercitiu fizic la o adica, dar este mai mult fitness. noi avem nevoie si de cardio-training relaxant. in exercitiile sexuale pot fi momente de contractii izometrice intense si, in plus, pragul aerob este trecut de multe ori LOL.

oricata creativitate ai avea, nu poti mentine un nivel de efort real aerob relativ constant facand sex.

am promis ca voi explica vreo cateva kestii si inca nu am facut-o, dar zic cate ceva acum. pentru a putea mentine o intensitate ridicata a efortului, este nevoie in prealabil de o acumulare pe baza volumului antrenamentului. cu alte cuvinte, nu vei putea sa faci fata la o ora de sex intens, dk inainte nu ai inceput cu intensitati moderate care sa cumuleze un volum la care se poate creste intensitatea.

durata si densitatea sunt strict legate de volum, pe cand (cu) intensitatea este o alta poveste.

prin urmare, exersati regulat si cresteti efortul in trepte
anticenzura
Postat pe 19 August 2009 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luxul i confortul beneficiilor spa de ntinerire chiar la dumneavoastr acas 1 De la: garbo_8530 16 Octombrie 2012 09:56
Femeile la 40 de ani ! 23 De la: daria_pet 8 Octombrie 2009 13:46
Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu - workshop 11 februarie 1 De la: garbo_398 9 Februarie 2012 12:19
www.pariori.biz si www.pariori.biz/forum 1 De la: multifunctional 10 Decembrie 2009 23:06
Cursuri instructori aerobic-fitness-culturism-Atestat recunoscut-PROMOTII ELLE'S 1 De la: clubsportivelles 27 Iulie 2011 21:46
Setari Cookie-uri