Cum sa il fac sa inteleaga ca am nevoie si de familie?

eu ies ca mai am si alte treburi o zi faina
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:15
deci, zambilutzo, baga-te pe privat si tine-o de vorba, ca noi ti-om fi recunoscatori...
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:15
De la: Celleste, la data 2009-11-05 15:14:08
fata, pentru tine nu exista leac... smintita mai esti!
trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca el este alesul tau,pe care ea nu are dreptul sa te opreasca pt ca tu esti aceea care vei trai cu el,nu mama ta.Si sa vorbesti si cu prietenul tau,ca daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna sa incerce sa se inteleaga cu parintii tai,pt ca ei sunt parintii tai si el trebuie sa accepte asta.Daca te iubeste va intelege asta si va incerca sa treaca peste greselile parintiilor tai,ceea ce eu nu le consider greseli foarte mari pt ca si eu avut dreptate lor.Pt ca el daca era baiat cumsecade nu se baga peste relatia altui barbat ca sa il faca pe acesta sa sufere........eu zic sa vorbesti cu amandoi si sa fii mai hotarata si nu mai lasa pe altii sa iti conduca viata,pt ca o sa ai doar de pierdut si de suferit de pe urma celorlanti...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:16
zambila,

pai..intram aici ca sa ne necajim?
pt ce?
pt un om care bate campii?


iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:16
nah...o calmara-ti pe irinuca...
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:18
tocmai, iaso, m-am distrat la ce-ai scris tu, si eu citisem altceva...ioi, viata meaaa

deci, irinuca vorbeste cu mine pe mess
fetelor, dati o inghetata de alune
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:20
neee... mai intai dovada ca ai suportat-o si pe urma inghetata...
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:22
De la: wife, la data 2009-11-05 15:01:35dashteapta de dai in gropi...

nu e topic unde sa nu iti postezi tu aberatiile, ineptiile si frustrarile

io cred ca numai un viol meseriash te mai poate face bine
tot un "GREU DE CAP" ca ea o va viola asa mesherias
yanyacharberet
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:24
mama ta de fata!
adica, nu ma crezi pe cuvant, ha? nu prezint incredere?
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:24
ba, daaaa... totala!

dar sunt eu Toma necredinciosu'...
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:28
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-05 15:24:33
De la: wife, la data 2009-11-05 15:01:35dashteapta de dai in gropi...

nu e topic unde sa nu iti postezi tu aberatiile, ineptiile si frustrarile

io cred ca numai un viol meseriash te mai poate face bine
tot un "GREU DE CAP" ca ea o va viola asa mesherias
rebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca el este alesul tau,pe care ea nu are dreptul sa te opreasca pt ca tu esti aceea care vei trai cu el,nu mama ta.Si sa vorbesti si cu prietenul tau,ca daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna sa incerce sa se inteleaga cu parintii tai,pt ca ei sunt parintii tai si el trebuie sa accepte asta.Daca te iubeste va intelege asta si va incerca sa treaca peste greselile parintiilor tai,ceea ce eu nu le consider greseli foarte mari pt ca si eu avut dreptate lor.Pt ca el daca era baiat cumsecade nu se baga peste relatia altui barbat ca sa il faca pe acesta sa sufere........eu zic sa vorbesti cu amandoi si sa fii mai hotarata si nu mai lasa pe altii sa iti conduca viata,pt ca o sa ai doar de pierdut si de suferit de pe urma celorlanti...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:59
irinucoooo hai pe topicul...teleski
yanyacharberet
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:12
Ca o persoana sa inteleaga ca ai nevoie de o familie, trebuie sa i-o spui in mod direct.Daca face fete-fete, sau desopera ca din ananas poti sa faci dulceata de zmeura, trimite-l la Irinuca si cauta altul.
Ioana007
Postat pe 6 Noiembrie 2009 07:24
De la: Ioana007, la data 2009-11-06 07:24:47Ca o persoana sa inteleaga ca ai nevoie de o familie, trebuie sa i-o spui in mod direct.Daca face fete-fete, sau desopera ca din ananas poti sa faci dulceata de zmeura, trimite-l la Irinuca si cauta altul.
irina31
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:08
De la: Ioana007, la data 2009-11-06 07:24:47Ca o persoana sa inteleaga ca ai nevoie de o familie, trebuie sa i-o spui in mod direct.Daca face fete-fete, sau desopera ca din ananas poti sa faci dulceata de zmeura, trimite-l la Irinuca si cauta altul.
foarte corect ai raspuns
yanyacharberet
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:43
Mai poti face un lucru.Ii spui ca il iubesti, iar dupa aceea il impusti.Daca el te intreaba ce fel de dragoste este asta, il anunti ca ii platesti tu cheltuielile de inmormantare.
Ioana007
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:19
a trecut aproape un an de cand s/a postat mesajul si sunt curioasa daca si cum s/a rezolvat problema.
..nu stiu ce fel de relatie e aceea in care el nici macar diplomat nu poate fi in tratarea problemei legate de acceptarea prezentei parintilor tai in viatza ta...nu e obligat sa ii placa..dar s/ar putea comporta mai diplomat...macar de dragul tau nu??...asta nu e un motiv sa stea suparat cu zilele...cel putin asta e parerea mea..
..ca sa punem problema un picut mai grosolan..e adevarat ca el nu iti ia parintii in casatorie...ci pe tine..dar daca el abordeaza problema la stilul asta...poate ca ar trebui sa reconsideri relatia asta.!
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 07:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bebelus 2 De la: vivi_mariana86 19 Mai 2011 21:55
ce sa fac? 137 De la: estela 24 Iunie 2010 04:57
Secretul casniciei perfecte 532 De la: sophia 2 Iunie 2010 14:12
mama toxica!? 9 De la: garbo_1663 23 Martie 2014 20:08
Cum sa fac? 31 De la: crys14 20 Decembrie 2009 13:16
Setari Cookie-uri