Rendez-vous pentru ndrgostiii ...La Bella In Cafenea!!!



tii povetile alea prfuite de dragoste ? Cu mesajul scris ctre un suflet pereche, ascuns ntr-o sticl i lsat pe valurile mrii? Sau cu bileelul romantic ascuns ntr-o cutie cu amintiri , uitat ntr-un apartamenti descoperit de noul chiria, care ntmpltor e jumtatea ei ? Cum ar fi s ai parte de aa ceva ? Cum ar fi s te ndrgosteti de un necunoscut ?
Cum ar s-i scriu pagini ntregi ? i cum ar fi s tii totul despre mine ` fr s m vezi un minut ` ?Ei , dar cum ar fi ca eu s nu tiu nimic despre tine ? Cum ar fi s vorbim luni de zile , despre tot i despre nimic ? Cum ar fi s ajungem s ne cunoatem , s i tiu capriciile ? Cum ar fi s tiu ce i place ? Cum ar fi s am o mulime de ntrebri fr rspuns , dar chiar i aa s mi dau seama ntr-o zi ntr-o zi seac , fr evenimente majore .. ntr-o zi lenea i goal ca o curiozitate a devenit o pasiune ? Cum ar fi s te rzgndeti n permanena n privina mea ... dar s rmn mereu ceva constant : ceva te atrage la un strain .
Cum ar s mi asculi vocea ? Cum ar fi s mi descoperi un hobby ? Cum ar fi s am ncredere n tine ? i cum ar fi s te incite riscul pe care-l presupune acest joc ? Cum ar fi s mergi ntr-o zi pe strad i s fii oprit de ctre cineva care te ntreab de un drum cutat de mult vreme ? Ce i-ai rspunde ? Ce i-ai rspunde dac i-ai da seama c este necunoscutul n cauz ? Ai face ce i-ai promis ? I-ai sri n brae ? Ai nroi ? Ai zmbi necontrolat ?
Din moment ce tii c o sete nebun de a afla adevrul te ine n priz , nu-i aa c ai vrea s amni pe ct posibil momentul ntlnirii ? i nu-i aa c i vine greu s o recunoti ? De fapt vrei s afli secretul , s descoperi misterul dar te bucuri de ntrebrile puse pe parcurs . Mai ales de una : te poi ndrgosti de un necunoscut ?
Poi ndrgi trsturi pe care nu le-ai mngiat ? Cum te poi ndrgosti de cuvinte , de replici , de sunete , de un rs contagios sau de complimente pe care le lai sub semnul ntrebrii cnd vine vorba de sinceritate ?
Cum?
Raspunde-mi ...

Oare cum ar fi dac toi ne-am pune ncrederea n oameni i am crede c imposibilul poate deveni posibil sau c visele pot deveni reale sau c vorbele lor sunt adevrate ? Oare cum ar fi dac am crede ntr-un necunoscut ? ntr-un om care i spune c te iubete i c vrea s-i fie alturi pentru totdeauna ?
Cum ai reaciona dac ai primi un mail asemntor cu cel postat mai sus ? Ai accepta s ai o relaie cu un om pe care nu-l vei vedea i nici nu-l vei atinge , ale crei trsturi fizice nu i le vei cunoate ? Ai putea s fii cu un om pe care nu-l vei cunoate i nici nu vei avea contact fizic cu el ? Ai putea avea o relaie cu un om fr s-i vezi faa dimineaa ncercnat i adormit i care s-i zic s nu mai rzi de el pentru c n-a dormit foarte bine azi-noapte ? Sau fr s iei cu el n ora i s v alergai n plin strad pentru c tu l-ai ciupit de fund ? Fr s-i vezi coul care i-a ieit n vrful nasului ? Fr s-i cunoti defectele ? De ce anume te-ai ndrgosti atunci ? Doar de nite conversaii scrise care ntotdeauna ti vor trezi semne de ntrebare , gen : dac toate aceste vorbe frumoase le-a copiat de pe site-ul cu poezii sau dac astazi vorbesc cu amicul lui ? De ce te-ai indragosti ? De nite poze ? De nite poze banale n care i se surprind doar cteva defecte i majoritatea ascunse de bliul rece i care la fel i vor trezi semne de ntrebare : daca e vecinul sau fratele ?
Ce te-ar putea atrage la un strin ? Te-ar atrage calitile pe care i le va rosti chiar el prin nite cuvinte pe mess sau trimise prin mail ? Caliti care niciodat nu vor avea vreo dovad c exist ? Se spune c defectele atrag Defectele cum i le vei observa , cum i le vei analiza dac nu le vezi ? i le va spune acel necunoscut Da. Dar poate c felul n care i le va spune te va face s te ndeprtezi de el i n realitate te-ar fi atras Atunci care ar fi rostul s ncepi o relaie de genul ?
Era un dicton pe care l folosea bunica : Nu cred pn nu vd cu ochii mei i consider c e valabil n aceasta situaie . Dar totui ar putea fi o excepie de la regul . Poate dac acel strin s-ar prezenta doar cu numele i prenumele i ar purta conversaii normale ( gen : ce-ai fcut azi ? ce vei face mine ? i tot tacmul ) ntr-un timp relativ suficient nct s ajung s se cunoasc dou persoane totul ar fi posibil Voi ce credei ?


Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:53
despre ce?

Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:58
Da, cred!
Deoarece cuvintele se adreseaza si mintii si sufletului, si putem iubi doar cu astea doua...cel putin romantic. Doar pentru iubirea fizica ne trebuie vaz, auz, miros, pipait..... Sufletul se poate hrani si din cuvinte.
LumiCodrescu
Postat pe 7 Februarie 2009 12:11
Waauuuuuuuu!
Niciodata nu mi-am pus atatea intrebari.
Nu stiu ce sa zic, probabil ca e posibil. Banuiesc ca in felul asta au inceput relatiile cuplurilor care s-au cunoscut pe internet.
Deci da, cred ca e posibil.
Probabil ca in imaginatia ta ajungi sa iti formezi un anumit portret al unei persoane si iti hranesti interiorul cu acea imagine.
Dar am si eu o intrebare care a mai pus-o cineva de pe forum.
Daca nu o sa-l vezi niciodata, atunci cum o sa mai faci bebelusi?
Si daca nu-i vezi defectele atunci ce iubesti?
persidadamian
Postat pe 30 Martie 2009 00:37
E posibil,dar doar pana la un moment dat cand iti vei dorii mult mai mult decat cuvinte...
kikirikimiki30
Postat pe 27 Iunie 2009 20:27
ioi...bella rossa si-a sters contul demult...

de unde scoateti topicurile astea, nene ? de la naftalina ?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Iunie 2009 20:30

Mai, puneti lespedea la loc!

Nu va jucati p'aicea daca nu sunteti pregatiti...
Ella34
Postat pe 27 Iunie 2009 20:33
prietenii stiu de ce...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Iunie 2009 20:35
bergenbier.....
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2009 23:56
iubesc pe altcineva i-mi insel sotul .ce sa fac?
garbo017044
Postat pe 28 Iunie 2009 15:52
De la: garbo017044, la data 2009-06-28 15:52:49iubesc pe altcineva i-mi insel sotul .ce sa fac?

Fii mai explicita.
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 15:55
fata a fost destul de explicita.
eu as zice, daca tot ne intrebi, sa nu-ti mai inseli sotul. e mai simplu si mai cinstit , sa-i spui omului ca dispari din viata lui.

si-n caruta si in teleguta, nu e posibil
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 16:47
De la: garbo017044, la data 2009-06-28 15:52:49iubesc pe altcineva i-mi insel sotul .ce sa fac?


Raspunsul tu il detii. Intrebarea mea este: virtual sau real?
garbo008192
Postat pe 28 Iunie 2009 22:27
eu nu cred ca are vreo importanta daca e virtual sau real, daca doar gandesti sa-l inseli sau iti imaginezi cum ar fi daca...

in momentul cand a incoltit un astfel de gand e clar. rotile scartaie rau. ca se face pasul sau nu, e totuna. caruta s-a stricat . poti sa o tot harai ca sa dai senzatia ca, totusi ,se misca dar, ce folos? zdruncina rau si la orice cotitura poate sa te rastoarne
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 22:34
cum ce sa faci???
ai grija sa nu te prinda!
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 22:35
totushel, pik, mi-ati lipsit azi! ce faceti, bibicilor?
pik, ce te-as trage de codite. pana la lacrimi!
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 23:12
eu nu-mi pot opri lacrimile. pentru ca nu vrei sa ma tragi de codite, gandesti ca sunt insignifiant:((
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 23:15
nu, pik. Doamne fereste! tu insignfiant? Esti o comoara. promit!
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 23:17
In mare parte ai dreptate,pentru ca esti o fire sensibila,iubitoare dar singura.Fii mai optimista si mai realista!Treci la intalniri reale,adevarate, nu la iluzii si vise.Experienta mea este scrisa si traita,si de tine.Te sfatuiesc sa fii mai vesela si nu atat de sincera cu toata lumea.Sinceritatea nu este inteleasa de toti!Sinceritatea este pentru un suflet care sa te completeze si care sa te inteleaga.Poti fi indragostita de toti,dar sa iubesti o singura persoana!Bun venit in gasca mea!
Alice_Bv
Postat pe 14 August 2009 20:27
De la: Alice_Bv, la data 2009-08-14 20:27:43In mare parte ai dreptate,pentru ca esti o fire sensibila,iubitoare dar singura.Fii mai optimista si mai realista!Treci la intalniri reale,adevarate, nu la iluzii si vise.Experienta mea este scrisa si traita,si de tine.Te sfatuiesc sa fii mai vesela si nu atat de sincera cu toata lumea.Sinceritatea nu este inteleasa de toti!Sinceritatea este pentru un suflet care sa te completeze si care sa te inteleaga.Poti fi indragostita de toti,dar sa iubesti o singura persoana!Bun venit in gasca mea!
Eu una consider ca cel mai bine este sa fii sincer...Pt ca toate minciunile se intorc inapoi...Impreuna cu toate lucrurile re;e facute..Pt ca toata omenirea este condusa de o forta divina
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 14:26
haoualeu....caracatita mica omniprezenta!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Februarie 2010 14:39
De la: nazirra, la data 2010-02-10 14:39:51haoualeu....caracatita mica omniprezenta!!!!!!!!!!
Aoleu broscoiul,omniprezent
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 14:41
bre Irino, buna de 0 la 1 ca tine de lem Tanasa - monumet de moment pierdut in spatiu - da bre, toti suntem barbati pe acilea da' nu te vrem si pace!!!

ce-ti tot flenduri si iti pui poalele in cap pe acilea pe sub nasul nostru? - nu ne poti ispiti si basta!
panty_C
Postat pe 10 Februarie 2010 16:06
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-10 16:06:30bre Irino, buna de 0 la 1 ca tine de lem Tanasa - monumet de moment pierdut in spatiu - da bre, toti suntem barbati pe acilea da' nu te vrem si pace!!!

ce-ti tot flenduri si iti pui poalele in cap pe acilea pe sub nasul nostru? - nu ne poti ispiti si basta!
De ce-i vorbesti lu fata asa urat? cum, chiar nimeni sa n-o vrea?
liaiedera
Postat pe 22 Martie 2010 14:35
Hai, ia-o tu ca te vad cu suflet mai bun.
Doara
Postat pe 22 Martie 2010 18:51

Ce sa fac eu cu ea ? Nu vezi ce-i la gura ei ?Si se baga peste tot si nu tine cont de nimeni , de nimic .N-o iau.
liaiedera
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 35 De la: nazirra 28 Septembrie 2009 14:32
comorile sufletului? 8 De la: UEL 7 Decembrie 2009 08:58
cluburi de dans in cta 2 De la: oxygene 24 Iulie 2009 22:38
Zebra Caffe srbtorește ziua brbatului 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:55
Cafenea de toamna/iarna 18419 De la: AndraMicu 5 Ianuarie 2020 22:05
Setari Cookie-uri