Buchetele de flori la mana domnisoarelor de onoare?

La noi in zona se aleg ca domnisoare de onoare fetite. Fetitele or sa poarte rochite de aceeasi culoare. Voi cum procedati? Am auzit ca in cazul domnisoarelor mai mari se prind buchetele mici de flori la mana lor si imi place la nebunie aceasta idee. Nu stiu care idee este mai buna. Cum sa fac ca nu ma pricep deloc. Voi ce spuneti?...

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:02
La noi domnisoarele de onoare vin in costum de baie cu un lant in jurul taliei. Si au de la 60 de ani in sus. Si da, au si buchetel la mana. E o idee suuuupeeer!!!
Micass
Postat pe 26 Decembrie 2008 09:23
verisoara mea s-a casatorit pe 2 mai , a avut ca donsoare de onoare alte doua verisoare necasatorite. 2 au avut doua rochii verzi,culoare hotarata de comun acord , o nuanta f placuta dealtfel , lungi , cumparate de mireasa,iar in maini buchtele de flori albe micute si flori verzi micute,aratau f frumos.donsoarele au avut ca atributii sa serveasca tavile cu prajituri , piscoturi si sampanie, sa imparta flori pt "tunelul" de la iesirea din primarie, sa arunce cu orez , grau si nu mai stiu ce bazdaganii...sa puna flori in piept, sa primeasca invitatii cu un pahar de sampanie si sa le indice masa la care vor sta....am inteles ca au avut ceva atributii si pe la biserica dar nu pot sa-ti spun ca nu am vazut eu cu ochii mei si decat sa-ti spun cine stie ce prostii....dar in ziua de azi fiecare isi face regulile dupa bunul plac.eu am fost domnisoara de onoare cand aveam 4 ani....asa ca.....
lauracris
Postat pe 27 Mai 2009 16:52
bai fetitele,dar de nunta traditionala romaneasca,cu obiceiuri pur romanesti si nu de imprumut de la toti spurcatii ati auzit?daca tot tineti sa respectati obiceiuri de-ale altora de ce dracu nu plecati sa traiti pe la ei ,in stilul lor si cu mofturile de rigoare???avem traditii frumoase si se uita de ele ca si cum nu ar fi existat vreodata...pana la urma poporul roman ,tot popor de tarani ramane si toti ne tragem de la opinca,e bine sa nu uitati asta!....


mama lor de snobi....auzi fundite,buchetele,rochite...rahaturi de 2 bani..!
Roxxynela
Postat pe 20 Iulie 2009 15:00
dar tu sa scrii fara injurii nu se poate oare

exprimate intr-un mod netru fara a fi vulgara
cinezee
Postat pe 20 Iulie 2009 15:12
....scuza-ma ca m-am adresat generic si nu personal,cuiva anume....

chiar vrei sa stii cum ma exprim vulgar,in adevaratul sens al cuvantului??...hai sa fim seriosi/serioase...si sa lasam scortosenia pentru nobili...multumesc totusi ca mi-ai atras atentia,ma simt rusinata,de-a dreptul...
Roxxynela
Postat pe 20 Iulie 2009 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Geloziia îmi distruge relația 1 De la: garbo_502354 17 Aprilie 2020 00:45
VAND ROCHIEDE MIREASA DEMETRIOS 2 De la: prometeus_wife 10 Mai 2009 18:41
as pleca, dar il iubesc prea mult.... 82 De la: iustina21 1 Decembrie 2014 08:15
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
Ma simt foarte singura 51 De la: garbo_1304 7 Decembrie 2012 19:34
Setari Cookie-uri