Chestiunea zilei..

De la: iasomia, la data 2009-01-26 15:50:17pupu-mami,

sa nu ne apuce dracii,io stiu?...


tu ce chestiune ai?...




pupa-ma!!!....restu`...n-ai vrea sa stii!!!
deci...asteapta taty...fetele...sa se poata exprima!!!
ziua buna...si...astept!
ovidiu42
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:53
mda..uite.. am un moment de sinceritate:


o cunostinta ffff apropiata de-a mea a avut parte de o secventa extrem de asemanatoare cu cea pe care am vazut-o la tv,ma refer la faza cu fata aia caftita...numai ca in cazul pe care il stiu eu,a fost vorba de baieti,violenta in cel mai animalic stil posibil,lanturi in cap si alte grozavii...

o sa am grija sa evit pe viitor sa vizionez asa ceva,ma rascoleste teribil,bine ca am realizat.


ovi,

eu cu papusica aia vorbii,te bagi repede la pupat..pai,se poate?...
iasomia
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:58
De la: iasomia, la data 2009-01-26 15:58:52mda..uite.. am un moment de sinceritate:


o cunostinta ffff apropiata de-a mea a avut parte de o secventa extrem de asemanatoare cu cea pe care am vazut-o la tv,ma refer la faza cu fata aia caftita...numai ca in cazul pe care il stiu eu,a fost vorba de baieti,violenta in cel mai animalic stil posibil,lanturi in cap si alte grozavii...

o sa am grija sa evit pe viitor sa vizionez asa ceva,ma rascoleste teribil,bine ca am realizat.


ovi,

eu cu papusica aia vorbii,te bagi repede la pupat..pai,se poate?...




mamic...asa ma vezi tu?
pupaciois...nevoie mare?
si..sincer..n-ai vrea sa stii..cum e cu pupaceala asta!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:16
cat isi trag fetele pupaceli p-acilea, sa va zic o chestie...

criza asta economica pica la fix prin romanica post-electorala... ce poate fi mai potrivit ca sa-ti motivezi nerealizarile decat criza mondiala?... mai ales cand stii sigur ca ai venit la furat...

si despre chestia aia cu doctorii de la slatina... nu zic nu, e dezastru in sisteml medical... da' unde nu e la noi?... sa ne mai si uitam cine tipa mai tare... ai lu' voiculescu... pai cica ala plateste o polita unui doctor de la slatina care a iesit din pc cu inca cateva zeci de membrii... he, he, he... tiganu' tot tigan...
zambil
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:53
ma uitam ieri pe national geographic...vorbeau despre viitorul pamantului, peste cateva sute de milioane de ani... subductie, deriva continentelor, a doua mare extinctie, daca nu cea de pe urma... si parca ma apucase ingrijorarea...


he,he... hai ca glumeam...
zambil
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:56
mai, cred ca s-a terminat cu smecheriile

din 2029 gata cu noi. vine meteoritul
cica, va cadea in pacific dar, norul de praf ce-l degaja face ca sa se intunece pamantul, soarele sa nu-l mai vedem la fata si gata cu noi. nu prea am inteles eu de unde praf daca va cadea in balta. insa, daca NASA zice, litera de lege

asa ca, mai avem vreo cativa anisori de trai bun. adica de nebunii pe capota de marshina , in lift, pe scarile rulante si in pat cu apa
si_totusi
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:03
shito...

hai nu ma-nebuni... 2029 zici?... si eu care stateam linistit ca nu apuc sutele alea de milioane de ani...
zambil
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:10
zambil, de asta am si scris. am vazut ce linistit erai



eu m-am hotarat. gata ! de maine, traiesc clipa
si_totusi
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:34
De la: si_totusi, la data 2009-01-26 18:34:38zambil, de asta am si scris. am vazut ce linistit erai



eu m-am hotarat. gata ! de maine, traiesc clipa


Totusico...numai sa ai grija sa nu spui asta in fiecare zi!!!!
walkiria
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:04
walki, o iau de la o marti
si_totusi
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:18
De la: si_totusi, la data 2009-01-26 20:18:04walki, o iau de la o marti


Eiii...trebuia si tu sa o iei de luni,ca sa te tina toata saptamana!!



walkiria
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:25
chestiunea zilei:

La multi ani,Florin Piersic!....
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 08:58
zambil,

"daca nu cea de pe urma... si parca ma apucase ingrijorarea..."

o spui tu razand..dar mie mi s-au zburlit petalele ,m-a luat un fior pe sira spinarii.. cand am vazut asa grozavii apocaliptice...


"criza asta economica pica la fix prin romanica post-electorala... ce poate fi mai potrivit ca sa-ti motivezi nerealizarile decat criza mondiala?... mai ales cand stii sigur ca ai venit la furat.."

pai..de ce crezi ca se zbatea baronetu' ala asa?


pt. mine ramane o enigma de ce liberalii au fost atat de "pe pozitii"... nu cred ca il iubeau chiar atat de mult pe tariceanu incat sa nu puna botu',ordin de la imparatie..ce vrei..

"sa ne mai si uitam cine tipa mai tare... ai lu' voiculescu... pai cica ala plateste o polita unui doctor de la slatina care a iesit din pc cu inca cateva zeci de membrii... he, he, he... tiganu' tot tigan..."


am mai spus-o:ce se intampla pe antene este maladiv,prea mult "basescu",ma mir ca nu au spus ca si pt moartea lu' amaratu' ala este tot el de vina,sau poate au spus ,si nu am vazut eu...

iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:01
na! ca "m-am imbolnavit" de la oamenii astia,am inceput sa dau citate!...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:02
totusico,

"patu' ala cu apa" despre care am vorbit la pro, chiar nu este in categoria perversiuni,nu prea vad ce cauta langa capote, si scari rulante....


dar asa esti matale vezi" pacat " si unde nu-i...



iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:09
iasomica, asa credeam ca e
iti dai seama ce stiulbucaie apa aia cand il verifici ?
da, eu tot nu stiu. e umplut cu apa calda sau ne apuca durerea de shale ?
si_totusi
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:26
ei, ce sfarsit, ce asteroizi?
daca te iei dupa astia, ar fi disparut pamantul de cateva zeci dee ori pana acum, macar!!

important e cum traiesti, nu neaparat cat!!
ma uitam aseara la emisiunea Oprah Show, sau cum ii zice,era ceva cu Zonele albastre...adica acolo unde oamenii traiesc f mult si sunt si sanatosi!!

am vazut vreo 3 zone, una in costa rica, una prin sua, lana LA, si una langa sardinia, italia, erau sute de oameni care traiau peste 100 de ani si munceau la camp, isi procurau singuri hrana, multi erau vegetarieni, faceau f multa miscare...
in fine, era o babuta de 103 ani care facea fitness, bicicleta vreo 12 km pe zi, si tot asa...si un doctor de 94 de ani care inca opera zilnic....mi s-a parut interesant!!

zambila
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:30
n-am crezut sa-nvat a muri vreodata... uite nene acilea adevarata mama omida a chestiunii zilei...

mare eminescu asta, pe bune... de pe la 30 de ani incepem sa murim, da' numa peste 40 incepi sa-ti dai seama de asta... ma rog, cine-si da seama, desigur...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:26
nea zamb,

incepem sa murim inca de cand ne nastem,ideal este sa ne doara in basca, si sa ne bucuram de fiecare clipa...

la "mama omida" nu ma bag,imi spune mie sufletelul ca pe altcineva ai pus ochii...


a dat soarele,ha?...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:05
zambil draga, nu stiu cine e mama omida de care vorbesti, dar eu zic sa nu ma enervezi, ca poate ma infoi la tine!!! si atunci sa vezi ce blanita stufoasa am de fapt... :
si gherute ascutite...
zambila
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:17
blanita stufoasa..eheee,he,he...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:21
iaso...

nu prea murim de cand ne nastem... avand in vedere ca tot crestem dupa aia... vitalitatea aia de-o simtim toti, mai multa sau mai putina, e semnul care ne spune ce varsta biologica avem de fapt...

da' nu era nimic trist in ce ziceam eu... sa-nveti a muri inseamna sa stii sa traiesti, pana la urma...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:29
zambilico...

ce te infoi asa?... vrei sa ma sperii?...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:31
floricelule,

pai..cine vorbea de tristete aici?...


cat despre vitalitate..la draq! eu am cam multa,crez ca am ramas la 17 ani

ma plang cateodata ca sunt prea "in vana",dar este de ajuns sa am o zi proasta ..si atunci "ma fac bine"..apreciez,si multumesc in sinea mea inaintasilor pt genele care le am.
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:37
iaso...

asa mami... baga vitalitate d-aia la greu... daca tot ai de unde...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:48
ma uitam pe topicele astea... fete si baieti tineri si parca fara viata... sau poate nu-s asa tineri?...
zambil
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:50
unii sunt timizi,altii depresivi...oricum,si-au mai dat drumu' erau tare salbaticuti...

astazi este semifinala pt eurovizion,vreau sa vad fetele de la blaxy girls,daca o sa cante live tot atat de bine cum canta in videoclip,o sa votez si eu pt prima oara...


au o melodie cam tristuta,le-au facut astia un videoclip cam dramatic,dar este pr prima oara cand aud ..altceva!


nu stiu sa scoata astia maximum dintr-o melodie,mama ce regie as fi facut la melodia aia daca tot au atacat asa un registru intunecat...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:59
ma infoi si eu, sa par mai fioroasa macar!!

off, greu cu vitalitatea pe vremea asta...as lenevi toata ziua cu o carte buna sau niste muzica faina! asa ca...la 25 de ani ma simt deja ca la 100 (tot e bine, ma antrenez de pe acuma, sa stiu cum este)



zambila
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:12
bah frate...da' toata lumea e in berna azi?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:14
woman,

esti carcotasa...


am vazut eu ca ai zis la pro..acolo ,ca vrei sa te iei de cineva...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema 9 De la: garbo_455882 5 Noiembrie 2016 07:25
retragerea prieteniei! 202 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
ANALIZA PE TEXT SI PRETEXT 84 De la: fleurdelis 24 Aprilie 2010 10:11
relationare? 44 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 04:08
Liban 17 De la: Ana_Andreea 13 Septembrie 2015 15:34
Setari Cookie-uri