Castiga un laptop oferit de Ncp.ro

Seful meu are mustatza, se comporta ca un jupan si o foloseste pe post de creier. Desi e sef, e incetatzenit cu dezacordurile cu toate ca are obiceiul sa scrie si carti, dar, e maestru la copy-paste. Alta abilitate a sa este aceea de a manca litere cand scrie electronic, desi te intoarce de enspe ori atunci cand ii dai o situatie si ai scris in loc de 2008, 2007...
Cadoul perfect pentru el este un scaner cu care sa poata fi mai productiv la copy-paste-ul din cartile sale care mai au si ISBN pe deasupra

Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:45
De ceva vreme muncesc pentru un ban de sarbatori la negru precum un negru. Nu e o tocmai calificarea mea dar nevoia te invata . Dragei mele sefe i-as oferi drept cadou de la Ncp.ro o ghilona A patru ca sa-si taie capu' ca prea imi bat eu capu' si sincer va spun ca degeaba, daca n-ai cu cine n-ai si gata. Daca nu castig acest laptop cu siguranta din salariul urmator voi face tot posibilul sa achizitionez acea ghilotina. Si sa va spun cum este ea sefa mea, daca e "nu e", daca e da "e nu", daca se vede "e invizibil", daca miroase "e inodor", daca e alb "e negru" de sunt neagra de suparare si vreau sa-i fac un cadou. Acea ghilotina A 4 sa-si taie capu' in patru.
"Crapai-ar capu' caprei in patru"!"
anaco
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:00
De la: anaco, la data 2008-11-13 22:00:32De ceva vreme muncesc pentru un ban de sarbatori la negru precum un negru. Nu e o tocmai calificarea mea dar nevoia te invata . Dragei mele sefe i-as oferi drept cadou de la Ncp.ro o ghilona A patru ca sa-si taie capu' ca prea imi bat eu capu' si sincer va spun ca degeaba, daca n-ai cu cine n-ai si gata. Daca nu castig acest laptop cu siguranta din salariul urmator voi face tot posibilul sa achizitionez acea ghilotina. Si sa va spun cum este ea sefa mea, daca e "nu e", daca e da "e nu", daca se vede "e invizibil", daca miroase "e inodor", daca e alb "e negru" de sunt neagra de suparare si vreau sa-i fac un cadou. Acea ghilotina A 4 sa-si taie capu' in patru.
"Crapai-ar capu' caprei in patru"!"
anaco
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:05
Buna ziua!
E bine ca exista un concurs cu o asa tema, ne dati posibilitatea sa ne descarca si noi... E greu cu ei!!!!
Sefa mea... greu de caracterizat, este o femeie care daca nu o cunosti si ii ceri ajutorul este atat de saritoare, cu suflet mare, gata sa te ajute. Nu zic ca nu te ajuta, dar daca ai apelat la ea o data, om te-ai facut!!! Ce inseamna asta? Esti dator pe viata si obligat sa lucrezi pentru ea necontand ca e tarziu, ca e weekend, esti "sclav pe plantatie" pentru ea!!! Sa te debarasezi de ea?? NU se poate, e ca RAIA, nu poti scapa de ea oricat ai incerca!!! Daca te certi cu ea azi maine vine la tine ca si cum nu s-r fi intamplat nimic, isi urmareste scopul urmarit, e constienta ca are nevoie de tine; te abordeaza cu apelativul "bombonel", isi cere scuze ca te-a tinut pana la ora 22 cu o seara inainte, imblanzindu-si vocea... Daca nu o stii zici ca se mai intampla sa mai stai si pana la ora 22 si in weekend si altele, dar in vara asta am ajuns sa o cunosc asa cu este cu adevarat, am lucrat la un contract zi de zi direct cu ea. Este genul de om care stie "sa te perie" pentru a-si atinge obiectivele. De ce zic asta? CITAT: "am vorbit cu A aseara si am dragalit-o zicandu-i "bombonel... " ca sa nu me lase balta cu ce are de facut...". Aceasta A tocmai se maritase si plecase in luna de miere, ce facea in luna de miere ea? statea in holul hotelului si se chinuia sa lucreze ce ia dat SEFA de lucru si sa trimita pe e-mail. Frate esti in luna de miere, e vacanta... Eu ii ziceam sa o lasam pe ea ca fac eu, dar SEFA nu ca e treaba ei... O scorpie... Dar cu o saptamana de nunta lui A, SEFA a fost la mare, ea a avut vacanta... Ce sa mai zic, sunt super indignata de acest comportament! Pentru a fi sef trebuie sa ai anumite calitati, trebuie sa stii sa atragi angajatii ca ai nevoie de ei...!!! E mare lucru sa fii un sef bun si apreciat de angajati! Ce v-am povestit e doar o mica parte din tot ce se intampla aici cu SEFA! Nimeni nu o mai suporta.
Multumesc pentru ocazia pe care mi-ati oferit-o, aceea de a-mi barfi SEFA!!!!!!!!!!!! You are the one
lebadacsa
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:12
Buna seara va spune o persoana care se amuza copios pe seama acestui subiect "SEFU"....daca dai search la chestii haioase despre sefi vei gasi urmatoarea gluma "Doamna iti cer,cunostiinte pentru a-mi intelege seful, iubire pentru a-l ierta, rabdare pentru faptele lui...pentru ca Doamne daca iti cer putere, si... daca imi dai putere...II BAG UNA DE NU ISI MAI REVINE VECI!!!...dar eu nu am gasit asta pe chestii amuzante...si ghici unde pe pagina de hi 5 a sefului meu...ca poza de profil.... ...deci trageti singuri concluziile ...
Eu atat am avut de spus...va multumesc celor care au avut rabdarea sa imi citeasca mesajul...si da-ti-mi laptopul...ca de aia am anuntat la servici ca particip...deci punctati si curajul de a-l anunta pe sef ca s-ar putea sa castig de pe urma ironizarii lui.....
Va pup...si nu ii mai luati in seama ...nu are rost...va complicati viata degeaba!!!!
p.s:cadou sefului i-as recomanda un capsator cu brat lung cod 010....si de ce i l-as face sa isi imagineze fiecare ce ar putea face cu el.....numai de "bine".....pupicei
gegeutza
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:56
am avut si eu niste sefi care permanent incercau sa ne demonstreze ca sunt mai sus ca noi si mai destepti pina ne am saturat de ei si am plecat in gasca patronul nu stia ce fac ei si cum se comporta dar dupa ce am plecat am inteles ca s au schimbat lucrurile este normal sa plece oamenii de baza din firme ca sefutii sa se linisteasca?
oricum pentru ei am un cadou deosebit. doua scaune cu sezutul din tepuse de salcim ca sa le intre bine unde trebuie ,sa le vina mintea la cap ,pe care oare o mai au?
jos cu sefii neciopliti
edy_sword
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:03
da, pai si eu. la al treilea job din viata mea am dat de dracu"! Ce sa zic? Am avut un start promitator, n-em ce zice .m-a cautat respectivul si acasa ca sa merg sa lucrez la ei la firma( erau o familie si aveau o fabrica de branzeturi si niste magazine ).Si hai sa ma angajez eu la magazie. mi-au proms ca imi dau 5 milioane, pentru mine era , cat de cat , la momentul respectiv, carte de munca, bonusuri , ce mai. ca aveam impresia ca L-am prins pe Dumnezeu de un picior!Si muncesc eu prima luna, ma lauda sefa, imi promite ca o sa fie ok...Cand sa ma plateasca, ei surpriza: 3 milioane jumate in mana! Eu sa mor si nu alta! Imi explica ceva de genul ..ca taxe si impozite. In fine, nu mai aveam alternativa. Dupa trei luni , imi pica fisa: daca nici carte de munca nu mi-au facut astia? Ce sa fac? I-am cerut o cerere pentru banca, si copie dupa contractul de munca. cand colo, surpriza din nou: nu aveam contract.Imi zice , ' Iti fac si carte de munca doar ca te costa 60 de mii ...lei vechi. Hmm...ce sa mai fac? ii dau 60 de mii. Dupa inca o luna, hai sa imi faca inventar. Si atunci au inceput : " Vezi fatito ca cine a fost magazioner inaintea ta a iesit cu lipsa.. si erau 46 milioane lipsa... si puteam sa o dau in judecata..si pana la urma s-a imprumutat din banca fata aia si a platit...vezi ca si pe tine te dau in judecata daca iesi lipsa...'Ei da tipau de-acuma nu gluma. Si eu totusi ,, ce vina mai aveam? Ei da' le-am dat peste nas ca am iesit cu plus .... Nici pana azi nu am reusit sa imi trc lunile alea in cartea de munca...of! ghinionul meu si sefii ai dracului imi fac mie viata amara..

Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:03
Prima mea slujba... Inca de la interviu, cea care urma sa imi devina sefa mi s-a parut o tipa de milioane. Ma gandeam ce norocoasa sunt, uite o persoana de gasca, nu ii place sa i se spuna "sefa" sau "patroana", glumeste, rade, spirit de echipa...

Dupa un timp, mi s-a parut ca ceva nu e in regula. Sefa mea devenise "sefa", nu mai inceta cu criticile, cu tipetele... Daca greseam ceva, se apuca sa faca morala dupa morala, divaga de la subiect de ma naucea, de la o greseala de tipar sau document lipsa ajungea la starea trandafirilor uscati de pe marginea trotuarelor sau la uraganul Katrina Apoi, dupa ce tipa la noi 20 de minute, se inchidea in birou si statea bosumflata pana la incheierea programului, ca in ziua urmatoare sa fie lapte si miere, sa aduca la serviciu gogosi si ciocolata.

Se dadea bine pe langa mine, imi facea confidente de genul "X nu a sunat... Sunt nervoasa, am sa fac o criza" (oare de ce credea ca ma intereseaza love-life-ul ei?) sau "of, azi nu mi-am spalat parul, arat ca o vagaboanda" (again, whatever!!!)... Apropo de asta, intr-o zi a venit cu parul prins si cu un batic in cap (cica "nu am avut tip sa imi spal parul"), s-a dus cu samponul in baie, s-a spalat si s-a inchis in birou sa si-l usuce cu foehn-ul... Restul zilei si l-a fluturat ca Zana fermecata printre tipii de la serviciu.

Cea mai enervanta faza dintre toate a fost cand am ajuns cu o ora mai devreme la serviciu (la 7), pentru ca aveam de finalizat ceva documente. In dimineata aceea ea trebuia sa deschida birourile, dar bineinteles ca am ajuns si... nimeni. Am stat o ora si 20 de minute in camaruta femeii de serviciu (care ca nu avea cheile de la salile noastre de birou) spumegand de furie , dand telefoane dupa telefoane al colege, la sefa care nu raspundea. Ea a sosit abia la 12, cu parul proaspat coafat si motivand ca "ah, scuzele mele, a trebuit sa imi duc fetita la spital", afland ulterior ca fetita ei a fost bine mersi tot timpul, participand chiar si la o serbare in seara aceea.

Mai am o gramada de povesti, pentru alta data.

Un cadou pentru ea? Un set Textmarker Luquid Accent (http://www.ncp.ro/product_info.php?products_id=486), ca sa noteze pe flipchart si in agenda zilnica de lucru de cate ori a fost "o bitch" cu lumea din birou sau de cate ori s-a comportat total neprofesional. Sa-i ramana amintire ca uneori conteaza umilinta si intelegerea mult mai mult decat o functie si o atitudine superioara!
Lexadee
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:03
Cel mai nesuferit sef era de fapt o sefa, si era si chinezoaica pe deasupra. Lucram la un magazin de haine si incaltaminte cu inca o colega. Femeia asta era tare ciudata, orice am fi facut in magazin, nu ii convenea nimic. Nici vanzarea, nici intretinerea magazinului, nici pe noi cred ca nu ne suporta, si ne si arata acest lucru. Aveam nevoie de bani si a trebuit sa indur vreo 4 luni aroganta ei de chinezoiaca cam tampa si plina de ea. Dupa 4 luni am plecat.ne tinea 12-14 ore si luam 350 lei.Dupa ce am plecat, magazinul a fost inchis. Atat de insuprtabila era femeia, ca nimeni nu statea la EA, LA magazin.Frustrate femei, chinezoiacele astea...
Fleur
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:15
Daaa.. prima mea slujba, 20 de ani.. fericire mare.. pana in a doua saptamana cand am "facut cunostinta"cu istericalele sefului meu. Lucram intr-un chiosc de termopan unde n-aveai loc sa arunci un ac.. vara caldura insuportabila, iarna gheata pana la geamuri la care pot adauga vizitele inopinate ale sefului si rudelor sale care tot timpul raportau "neregulile". "-De ce sunt frunze pe chiosc??" "-Ca e toamna".. " "-De ce fumezi atat??" "-De ce nu sunt clienti??" . Bine, nu mai vorbesc de faptul ca angajatii primeau pe luna mai putin de 600 ron, iar el avea BMW seria 5 si multe pretentii de patron..deh, incepuse de la furat prin strainatate si se ajunsese, ce mai.. Oricum, cred ca i-as face cadou un calculator.. sa isi calculeze banii, ca si asa ii placea la nebunie sa-i numere.
Adda
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:31
De la: ConcursGarbo, la data 2008-11-12 12:00:53Garbo si Ncp.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga un laptop Acer Aspire Celeron daca ne convingi ca tu ai avut cel mai nesuferit sef si daca alegi un cadou pentru el de pe site-ul www.ncp.ro.


Concursul se desfasoara in perioada 12 noiembrie 3 decembrie 2008. Pentru a te inscrie la concurs trebuie sa postezi mesajul aici. Trebuie sa ne spui de ce te enerveaza seful tau sau un fost sef. De asemenea, trebuie sa alegi de pe site-ul www.ncp.ro un cadou inspirat pentru seful cu capsa pusa. Apreciem mesajele originale si haioase. Pe 4 decembrie vom selecta mesajele finaliste, iar pe 8 decembrie 2008 vom publica numele castigatoarei.
ddoorriiss
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:18
Buna
Culmea este ca seful meu este si "Prietenul meu". Nu va pute-ti imagina cum se poarta cu mine. Toata lumea ar zice ca ma "tine in bbrate",, insa este contrar asteptarilor, chiar si ale mele. Toata ziua tipa si ma jignes-te numai pe mine, nu conteaza ca eu nu am nici-o vina, tot ceea ce se greseste in aceea firma , este numai din vina mea. Tot timpul imi spune ca eu raspund de oameni, si ca drept dovada cand cineva face cate-o prostie (care este omeneasca) este vina mea si "ma pedepseste" . Adica noi nu mai avem o relatie de iubiti daca se intampla ceva rau in firma, totul se rezuma doar la faptul ca, daca e ok in firma, atunci si noi ne iubim, mergem undeva, etc, daca nu...................atunci dormim separat. Ce zice-ti de asta? Sa nu mai spunem ca el are jeep iar noi plecam impreuna de acasa, insa eu cu masina 311 si el cu jeep-ul.........
maryanto666
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:58
ce sa va spun...era un tip foarte afemeiat.intr-o zi ca am venit la servici mi-a facut cu ochiu dar l-am ignorat.dupa cateva ore m-a intrebat dc nu ii raspund la complimente si i-am zis daca nu ii e rusine si el mi-a raspuns ca daca ar trebui sa ii fie rusine atunci pot sa plkec. am mai avut un sef care imi zicea ,,daca nu iti dai cercelul jos din nas nu putem colabora.,,l-am dat jos ce era sa fac dar nu il pot suferi ptr asta.ce legatura avea nasu cu mintea?ca nu inteleg nici acum
lacra2105
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:08
Salut pe toata lumea.
Pana nu demult am fost secretara la o unitate de prestigiu din Romania. Unitate de cercetare in domeniul agriculturii. Am avut un director deosebit.Avea o "pasiune" zicea el, pentru ceapa si slanina (a dat chiar si un interviu pe aceasta tema la unul din ziarele locale). De cate ori intram in birou la el imi aluneca mana pe clanta din cauza grasimii de la slanina (mananca totul cu mana ). Tot biroul mirosea ceapa.
Una dintre cele mai tari momente a fost la reamenajarea baii.Ca sa faca economie (era foarte econom la toate, inclusiv la hartie igienica) a cumparat un WC cu bazin pe care nu le-a permis muncitorilor sa-l fixeze in perete ca sa nu strice faianta si intr-una din zile dupa cum era de asteptat, am auzit bufnitura. A iesit livid la fata. Se resturnase. Dar de ce? Tot din economie de bani a cumparat un capac transparent cu pestisori dar acesta avea diametrul mic (genul celor pentru copii) si el are 110 kg. Va dati seama cum arata cand a aparut in birou?
Primea plicuri cu felicitari de sarbatori si ma punea sa separ cele pe care nu scria nimic pentru a le folosi la randul nostru la trimiterea de felicitari.
De 8 martie intr-un an am primit cadou (toate femeile din unitate, ceea ce se intampla extrem de rar) cutii cu sucuri expirate de la magazinul de prezentare).
In alt an am primit cadou flori in ghiveci trimise de alt coleg pentru toate femeile cu precizarea ca sunt din partea directorului.
Ca dati seama cand ne-a intrebat colegul daca am primit florile de la el ce fete am facut?
O delegatie de cercetatori italieni a fost intampinata cu urarea "Bene ati venito". Atunci eu si contabila sefa,care am asistat la sosirea musafirilor, am facut criza de ras(colega era ascunsa dupa usa dar eu fiind secretara trebuia sa stau la vedere(a fost pentru prima data in viata cand am crezut ca mor din cauza inabusirii rasului).
La una din mesele festive (avea delegatie de la forul tutelar) a povestit cum curata tatal lui latrina iarna - locuieste la casa si acum).Unul din doctorii in stiinte agricole a iesit livid afara si m-a rugat sa-i dau o tigara ca moare de greata ce ii este si mi-a povestit ce a auzit.
Am plecat de la unitatea respectiva dar si in ziua de azi ma intreaba lumea cum am rezistat peste 8 ani sa lucrez cu un asemenea om?
Poate nu pare ceva deosebit dar cine il cunoaste ........
Delo
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:31
Am uitat de cadou. I-as trimite cadou 10.000 de plicuri pentru felicitari, hartie igienica si un capac de WC demarime normala.
Delo
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:38
ce sa zic de fostul meu sef?
hmmm..buna intrebare..ce ma enerveaza la el??
in primul rand ca e cam aiurit..are de gand sa imi spuna ceva, ce am de facut sau chestii de genu(si nu spune), dupa care vine dupa 1 ora si ma intreaba daca am facut acel lucru...cum sa stiu eu ce sa fac daca nu a apucat sa spuna?
al doilea rand...probabil asa sunt sefii, dar nimic nu ii place...la orice faci oricat de bine ai face gaseste o chestie sa comenteze..nimic nu e bine facut(si nu cred ca e neaparat vina mea, e si parerea colegiilor)
are pretentia sa stai peste orar(neplatit binenteles), dar cand vrei sa iti iei o ora libera trebuie recuperata..stupi, nu??parerea mea
eu vin cu o idee noua, cum sa facem sa mearga treaba mai bine..prima data stramba din nas dupa care vine esl dupa un timp si spune aceeasi ideea pe care am spus-o dar o face sa para ca e ideea lui...ce sa mai zic?asa sef...mai bine nu...
manuelyta
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:13
duamne....cel mai nesuferit sef.....asta e ..al meu ..poi cand e vorba de banii de salariu se face ba ca am uitat ,ba ca acum n-am ,ba ca luna asta am iesit in pierdere ,ba ca n-am mai avut profit bun de 3 luni si tot asa ....naspa rau sa fii la cheremul altuia ...astia cu banii sunt cei mai zgarciti ...eu am ,nu am ajut pe toata lumea cum pot nu ca ei k dk e sa dea sefu 10lei pt ziua unei colege de servici te lipsesti si-i pui din buzunarul tau ......

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:34
Seful meu intretinea o atmosfera de suspiciune continua, orice doua persoane care s-ar fii inteles cat de cat bine, intervenea imediat, dupa principiul "divide et impera".Atmosfera de acolo te imbolnavea sistematic si sigur.Cerea documente inexistente, doar pentru a striga in gura mare, pe rand, fiecarui angajat, cat este de incompetent.Imi pare rau, dar nu pot fii originala,mi-am spus "of-ul" si atat.Sper ca altii sa nu aiba ghinioane de felul acesta. Va doresc tuturor SUCCES!
taran
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:17
Despre fostul meu sef ce as putea sa zic?E un om destept, dar desi este asa, are ca mod de a caracteriza un om nou sosit in firma dupa aprecierile colegilor de birou. Ca in orice colectiv se gasesc persoane dornice de afirmare si care vor cauta sa avanseze doar prin modul papagalicesc.Tot ceea ce as putea sa transmit este faptul ca mi-am pierdut slujba din cauza unor colegi foarte draguti, care nu ma placeau ca persoana, iar seful meu asculta de ei.
Cu deosebita stima...
vio_311
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:37
CADOU: 100 pixuri Prisma Ball ca niciodata sefu nu avea pixuri, niste casete audio, video, sa se inregistreze sa nu se mai contrazica singur, iar in cazul in care uita ce a spus, sa-si aminteasca, o imprimanta si hartie sa-si printeze organigrama societatii, sa tapeteze peretii cu ea sa n-o uite.
"Laaaaa mineeeeeeeee"
Ce s-a intamplat?
Ce s-aude in zare?
Cine urla-n hol?
Un burtos cu par carunt,
Vesnic trist si mohorat,
Urca treptele, usor
Si din gura da din zor.
"Am venit si-s hotarat
Zilele sa vi le mananc.
Sa vedem cu cine-ncep...
Liniste. Pe la toate trec."
Incet, umila si cuviincioasa
Intru in birou sfioasa
Si astept cu "nerabdare"...
Urletele tunatoare.
Dupa un numar de urlat,
Dupa ce ascult un banc,
Intra in birou usor,
Cel de-al doilea "DOMNITOR".
Si acum cu doi pe cap,

Care vor sa stea la sfat
Vreau sa plec in lumea larga...
Sa nu ies din birou .... pe targa.
Dar .. distractia abia incepe:
"Vroiam ieri niste rapoarte,
Situatii tensionate,
Banii ce au mai ramas ... "
Zic amandoi, intr-un glas.
Deja am devenit .. IMUNA,
La urlete si la furtuna.
La telefoane primite,
Neatza, ziua, pe-nserate,
In concediu sau in week-end.
"Ieri" le trebuiau toate...
Rapoartele tensionate.
In seara de CRACIUN, la noua,
In concediu, pe pridvor,
Eu explicam de zor,
Cu glas binevoitor...
Despre niste situatii ,
Telefonului primit...
De la seful meu iubit.
Intr-o dumnica, pe-nnoptat
Telefonul a sunat ????
Seful meu cel scump si drag,
Cu un glas mieros ????
Ma ruga frumos,
Ca dumnealui nu poate,
E plecat din localitate...
Sa ma duc, sa ma-ntalnesc
Cu un domn. Ce?? Nu-i firesc?
Si cum l-am refuzat
A tunat si fulgerat.
Nu mai zic ca ziua toata,
De dimineata pana-n noapte
Eu eram pe baricade,
Si-nvatam sa fac de toate.
Dar problema cea mai mare,
Nu era ca ma suna..
Si mereu ma deranja,
Cu tot felul de idei;
Ci, ca eu, un simplu om,
Aveam o functie banala.
Eram un simplu operator,
Ce avea ca sef direct!!!!!!!
O doamna, contabil sef.
Si nu s-a intamplat vreodata,
In istoria uzinii toata,
Ca un simplu operator
Sa raporteze direct
Celui mai mare sef,
Domn DIRECTOR GENERAL.
CARE NICI MACAR N-A VRUT
SA MA ANGAJEZE LA-NCEPUT.
galmi
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:09
cel mai enervant sef pe care l-am avut,dar care intr-un final s-a dovedit a fi cel mai bun prieten al meu arata ca omul negru:mic,indopat si fara gat.ma enerva la culme primele luni,tot timpul gasea nod in papura de la nimica toata,ba ca nu am i-am aspuns la toate apelurile telefonice,ba ca am intarziat un minut,samd,dar haideti sa va povestesc cea mai frumoasa amintire cu el,in acelasi timp fiind cea mai frumoasa amintire din viata mea,daca pot sa-i zic asa.de fapt,cea mai comica.iata intamplarea:intr-o zi de joi,seful meu a venit la mine si-mi spune:carmen,azi mergem si sarbatorim,sunt foarte binedispus.mergem la baut.in seara asta vreau ca toata lumea sa fie a mea.zis si facut.am mers intr-un local unde era atmosfera placuta.a baut gin dupa gin amestecat cu bere si la un moment dat,omul s-a imbatat atat de tare incat nu mai stia de el.a trebuit sa-l iau la mine acasa,nu se
mai putea tine pe picioare.
asa ca,am ajuns acasa si s-a asezat pe pat,iar la un moment dat,i-a venit rau si s-a dus la baie.m-am dus si eu repede dupa el si ce sa vad..el vroia sa spele pe fata,numai ca el confundase chiuveta cu wc-ul.am ramas socata pentru cateva secunde.nu intelegeam ce vrea sa faca.trasese apa,crezand ca e robinetul de la chiuveta.se spalase pe fata cu apa din wc.am fost socata pentru moment,dar apoi am ras cu pofta.sper ca o sa amuze si pe restul cititorilor

Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:14
cel mai enervant sef pe care l-am avut,dar care intr-un final s-a dovedit a fi cel mai bun prieten al meu arata ca omul negru:mic,indopat si fara gat.ma enerva la culme primele luni,tot timpul gasea nod in papura de la nimica toata,ba ca nu am i-am aspuns la toate apelurile telefonice,ba ca am intarziat un minut,samd,dar haideti sa va povestesc cea mai frumoasa amintire cu el,in acelasi timp fiind cea mai frumoasa amintire din viata mea,daca pot sa-i zic asa.de fapt,cea mai comica.iata intamplarea:intr-o zi de joi,seful meu a venit la mine si-mi spune:carmen,azi mergem si sarbatorim,sunt foarte binedispus.mergem la baut.in seara asta vreau ca toata lumea sa fie a mea.zis si facut.am mers intr-un local unde era atmosfera placuta.a baut gin dupa gin amestecat cu bere si la un moment dat,omul s-a imbatat atat de tare incat nu mai stia de el.a trebuit sa-l iau la mine acasa,nu se
mai putea tine pe picioare.
asa ca,am ajuns acasa si s-a asezat pe pat,iar la un moment dat,i-a venit rau si s-a dus la baie.m-am dus si eu repede dupa el si ce sa vad..el vroia sa spele pe fata,numai ca el confundase chiuveta cu wc-ul.am ramas socata pentru cateva secunde.nu intelegeam ce vrea sa faca.trasese apa,crezand ca e robinetul de la chiuveta.se spalase pe fata cu apa din wc.am fost socata pentru moment,dar apoi am ras cu pofta.sper ca o sa amuze si pe restul cititorilor.drept cadou i-as da imprimanta cu scanner,ca poate-poate il va scana cineva si va fi un pic mai plat:))

Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:19
Buna ziua! Fostul meu sef a fost un om cicalitor. nu te lasa sa termini treaba,pana nu avea el ceva de comentat,chiar daca munca din aceea zi era facuta bine, el tot nu era multumit, si gasea de fiecare data nod in papura..
Iubesc biroul meu fr lumin!
M simt n el ca vulpea-n vizuin!Iubesc mobila bej, plin de praf,Dulapuri burdusite, hrtii vraf.Concediul nu-l iubesc de fel !Nici nu mai vreau s-aud de el!Nu trebuie s dorm! Nu vreau s am odihn!De nu muncesc, deloc eu nu am tihn !De munca mea sunt fericit,Nimic atta-n viat n-am iubit !Iubesc computerul fereastr Cu scfrlia lui albastr.Iubesc sedintele mai lungi Cnd am n creier cifre, dungi.Iubesc, v spun acu' din nou,S stau o viat la birou!mi place munca! As munci Mai mult n fiecare zi.Nu vreau salariu! Nu vreau stim!Mi-ajunge critica drept prim!

,cadoul meu ar fi o imprimanta, si niste CD-uri Verbatim...
adinus
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:56
Sa va vorbesc despre fostul sef,caci am demisionat.Lucram in mass-meda la o redactie care cica se respecta avind un sef de departament si unul local.Ei cu seful de departament toate bune si frumoase mai ca nu-si vedea angajatii caci erau monitorizati de seful local si sincer ne monitoriza bine Problema era in felul urmator:cind intrai in redactie nu conta cu cite stiri ai venit sau cit erai de distrus dupa ce o zi intreaga ai alergat dupa ele ,te intimpina seful ,care avea 1,55 inaltime,asadar pigmeu,iar cromozomii capului sau erau bine inteles in raport direct cu inaltimea .ei nu era destul ca dupa o zi de alergat te intimpina asa decor la redactie dar aveam toti parte de un tratament special si gratuit de injuraturi si tot felul de aberatii venite bineinteles de la seful decor ,caci chiar era decor in adevaratul sens al cuvintului nu stia sa lege o fraza fara sa se bilbiie de vreo 10 ori,iar cind ajungea la punct curgeau apele de pe el .Nu mai zic ca nici o stire nu-i era pe plac desi nu intelegeam si nu inteleg nici acum cum un om care nu stapineste bine viul grai al limbii ar putea sa o faca pe a "Prutenu"d-zeu sa-l odihneasca in pace. .Multi viteji de pe la redactie au demisionat si se intelege de la sine ca si eu dar nu inainte de a cere socoteala sefului de departament cum de permite pigmeului sa o faca pea omul de 2 metri si,SURPRIZA Mai nu am fost aruncata din birou pe fereastra:pigmeul era nepotul sau iubit iubit.
francisca09
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:01
ma amuza tema concursului.Cind vrei sa concretizeze ce anume te enerveaza la sef , constati ca nu ai ce spune.Oare ce inseamna? Ca nu avem motive sa ne enervam si ca toate acestea fac parte din job?
palors
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:13
seful meu ;))...un nesuferit....fostul..slava domnului.....nu era baiat rau, singura problema era ca imi manca mancarea zilnic....eu ii ofeream sa guste si el se servea de parca ar fi fost pachetul lui....si cum nu i-a mai placut mancarea mea...m-a dat afara.....probabil a gasit o alta domnisoara care venea la munca cu bunatati;)))
vikad
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:15
Seful meu era foarte nesuferit,chiar daca era tatal meu.Eu trebuia sa fac tot si munca care nu era a mea,nu puteam sa comentez pentru ca imi dadea mustrare scrisa cu avertisment si luarea din bani apoi.Nu putea sa intre in biroul care lucram un barbat ca erea de rau, facea circ si mai lucram cu doua colege dar zicea ca la mine vine chiar daca eu eram casatorita!!!!!!!!!!!!!!Intr-o zi am vorbit cu colegele mele sa facem putin pisto de tatal meu si in momentul cand a intrat in birou am iesit toate afara si a ramas singur.
d2
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:54
eu cred ca eu sunt cea mai fericita angajata!!!!!!!!!!!!! eu ma rog de sefi mei sa ma viziteze sau sa ma intrebe ce mai fac sefi mei sunt cei mai tari.asa sefi sa tot ai.......nu pot sa ii vb de rau
july23
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:58
eu cred ca sefii fac vreo scoala ceva de unii sunt sub orice critica de rau si absurzi.
silvii
Postat pe 14 Noiembrie 2008 19:09
imm ........fostul sef era de o curiozitate ce o depasea cu mult pe cea a femeilor........'tragea cu urechea' la absolut toate discutiile dintre mine si colega mea de birou'.......si din biroul alaturat.....in timp ce conversam cu ea......se trezea si el sa dea faca o remarca vizavi de discutia noastra......eram 'socate' de situatie ......si amuzate totodata
piticutangela
Postat pe 14 Noiembrie 2008 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bataie cu perne 8 De la: tanyka_21 4 Mai 2012 11:40
ce scoala vretzi sa urmatzi? 10 De la: anaROBERT 14 August 2010 00:35
bun de vazut 0 De la: 4 Martie 2010 15:37
curs de barman ospatar oradea arad timisoara 1 De la: garbo_3782 26 Mai 2012 17:33
Oare de ce femeile nu pot fii preot....Sa predice in biserici,?Sau poate nici macar nu s-a gasit nici o femeie cu caracter sa incerce...Si femeile au drepturi nu doar barbatii 5 De la: michelle_ 15 Iulie 2011 21:39
Setari Cookie-uri