Castiga un laptop oferit de Ncp.ro

VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVaaaaiii ,seful ? O lamaie de om !Stati sa va zic : in primul rand era genul de om care avea poza lui in rama la intrarea in birou si poza fiului pe cana cu care bea cafea,adica deloc narcisist.Evident ca nu era cazul...era cel mai zgarcit om posibil...desi firma lui avea vanzari uriase.Cerea ca redactarea oricarui document sa fie facuta cu Tahoma 8 ,ca sa se consume mai greu cartusul ,statuse o saptamana cu o lentila
dracollynne me: crapata la ochelarii de aproape,pana apare sezonul de reduceri la optica lui preferata(mai bine nu dau nume).Manca doar cu mamaliga ("sanatate curata"-vorba lui),iar ca desert adora coliva si taiteii cu lapte ,pe care ii denumea "misugei"(alimentatie bogata,doar de aia arata ca un urcat cu liftul,dar care risca sa fie coborat cu etajul..).Intr-o zi si-a uitat sarmalele prea mult la microunde si a trebuit sa curat eu arsura ,ca ....eram la inceput.Era un talent inimaginabil in tehnologia moderna,a cerut odata cu document pe discheta ,pe care a bagat-o in dvd-rw ..si a venit urland la mine ca discheta nu e buna ,ca nu ii arata nimic pe ecran.Se mai descurca,insa,pe messenger.Tinea legatura cu colegii mei din alte departamente .I se virusase pc si ii aparea licarind pe ecran"YOU ARE INFECTED!",venind la o colega de a mea si zicandu-i ca daca mai vorbeste o singura data asa,va fi data afara! Anexele care veneau insotite de factura nu le indosariam ,ci pe verso le foloseam ca ciorne pt.diverse situatii..DACA ASA CEREA.Acum sa trecem la hobby-urile lui ascunse:am avut ocazia sa intru la el in birou pentru a-i lasa o factura,cand el era chemat urgent la masina(parcase pe 2 locuri,normal....)..avea pe birou o revista Play...stiti dvs ...iar in dulapiorul cel mic mai avea cateva astfel de reviste precum si multe pixuri si creioane...acestea din urma se foloseau tot ascutindu-se cu ascutitoarea pana nu se mai putea scrie cu ele ,asa de mici erau,si le punea si cate o alonja din capacul unui pix sa le mai lungeasca..Pentru acasa cumpara paine mai multa si o lasa sa se invecheasca o zi -doua, sa se poata taia felii ,si sa manance mai putina,ca daca era prea proaspata se manca mai repede,ii povestea portarului cand iesea sa fumeze.Pungile de unica folosinta cerea sa fie clatite si refolosite,povestea saraca femeie de serviciu..si pentru a nu mai plati la rebu ca ridica gunoiul,pusese in spatele curtii un butoi metalic unde se arunca gunoiul si cerea portarului de noapte sa dea foc O sa va mai spun ca era chelios,probabil economie la sampon...si dus in duet acasa ,tot pentru economie ,probabil ca facea.Lista continua,insa ma opresc aici. VA PUP SI MULTA BAFTA TUTUROR !

Postat pe 3 Decembrie 2008 12:06
cadoul ar fi o ghilotina KOBRA ,hahahahahah pentru a se simti bine!

Postat pe 3 Decembrie 2008 12:11
cadoul de pe ncp.ro,cred ca ideal ar fi un capsator ca sa si capseze subtiorii sau gura ca sa nu ne mai creeze stari zilnice de hepatita

Postat pe 3 Decembrie 2008 12:15
stati ca i-as lua si niste creta colorata ca am auzit ca face febra ...asa poate da mai rar pe la birou !!!!!!!!!!

Postat pe 3 Decembrie 2008 12:15
Am lucrat ca secretara la o firma. Seful meu? Minunat! Chiar daca scotea flacari pe nas si fum pe urechi de aveai impresia ca decoleaza atunci cand intarziam 2 minute, ca peste alte 2 minute sa ma ridice in slavi pentru ca am facut bine nu stiu ce lucru ok, il putea tolera asa vulcanic cum era, de multe ori ma amuza si radeam pe infundate de el . In schimb imi venea sa-l iau de urechi bine de tot cand isi etala cea mai idioata "calitate" posibila: memoria aia extrem de scurta pe care o avea, stilul in care uita de la mana pana la... burta (pana la gura e prea mult deja), unde punea de la o simpla carte de vizita pana la ditamai dosarul cu clienti. M-a rugat o data sa-i redactez un contract. I l-am dat si a plecat cu el in birou. Dupa 15 minute vine si ma intreaba: Cand imi dai si mie contractul ala? Vi l-am dat acum 15 minute. Si zice zambind: Haide mai Liliana, recunoaste ca nu l-ai facut, asta e, mai uiti si tu, nu-i nimic. Da-mi-l cand termini. VI L-AM DAT!! ATI PLECAT CU EL DIN BIROU!!! zic eu in culmea disperarii. Ce crezi ca a facut? a plecat sa-l caute..... IN MASINA!! Cand de 3 ore nu iesise din firma!! Nu stiu ce s-a facut fara mine in momentul in care am plecat... I-as face cadou un bax de post-it-uri... ba nu, mi-as face cadou un bax de post-it-uri pe care i-as scrie fiecare chestie importanta sau nu, si as gasi o modalitate sa i le agat cu o sforicica in fata ochilor, stii, la fel ca magarusul caruia ii pui morcovul in fata in desenele animate.
savianna182
Postat pe 3 Decembrie 2008 14:09
De la: ConcursGarbo, la data 2008-11-12 12:00:53Garbo si Ncp.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga un laptop Acer Aspire Celeron daca ne convingi ca tu ai avut cel mai nesuferit sef si daca alegi un cadou pentru el de pe site-ul www.ncp.ro.


Concursul se desfasoara in perioada 12 noiembrie 3 decembrie 2008. Pentru a te inscrie la concurs trebuie sa postezi mesajul aici. Trebuie sa ne spui de ce te enerveaza seful tau sau un fost sef. De asemenea, trebuie sa alegi de pe site-ul www.ncp.ro un cadou inspirat pentru seful cu capsa pusa. Apreciem mesajele originale si haioase. Pe 4 decembrie vom selecta mesajele finaliste, iar pe 8 decembrie 2008 vom publica numele castigatoarei.
denishya
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:28
Din punctul meu de vedere eu am cea mai nesuferita sefa din lume...........un omoi de femeie care se ratoieste in continuu la mine, ma plateste cu un salariu de nimic si are pretentia sa lucrez si sambata for free k de asa am stabilit la inceput.
Avand in vedere k e primul meu job eu tac si inghit toate tampeniile ei, ma pune chiar sa si fac curat si dee sunt asistenta intr-unn centru educational privat. Probabil va imaginati k eu castig mia de euro lejer dar dak ati stii c salariu iau si c tre sa indur ati ramane blocati.
In primul rand programul meu este de luni pana vineri de la 12,30 la 20,30 de fapt chiar 21 si sambata de la 8 dimineata pana seara la 7-8 k de sunt testari cambridge si cine sa stea cu ametitii astia de liceeni care nu stiu o boaba de engleza dar vor diploma cambridge decat eu. mai multe detalii v-as da dar tre sa inchid k se apropouie
ggg
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:32
Foarte tare concursul asta,ca sunt o gramada de sefi nesanatosi pe pamantul asta,in categoria asta intra si un fost sef de-al meu.Era sef de raion intr-un magazin de electrocasnice!Abia l-am cunoscut si am avut sentimentul ala ca nu ma place!OKKk,pe toata lumea lasa sa se duca in pauza,sau la tigare,pe mine ma punea sa umblu dupa el prin tot magazinul(care era destul de mare-vreo 2000 metrii patrati:)),si daca nu il gaseam nu aveam voie sa ma duc nicaieri.Si uite ce umblam yo de nebuna dupa el,si normal ca nu prea il gaseam,si ma furisam cu colegii la o tigara,si ii puneam pe altii sa ma sune daca il vad,si in final ajungeam sa savurez tigarea si cine credeti voi ca aparea tiptil in spatele meu?????? SEFUL MEU ,care era disperat,si era mic si chelios si cu o falca'n cer una'n pamant,si imi ramanea fumu' in gat si ma lua un ras isteric si pe colegii mei la fel,si ii mai spuneam ca e o iluzie optica,dar de fapt eu nu sunt acolo!Si incepea,ca ce cauti tu aici,ca iti iei referat,ca iti fac,ca iti dreg... Eram intr-o alerta tot timpul,ca toti se duceau in grup la masa,la tigare yo trebuia tot timpul sa-l caut pe chelios sa-i dau raportul!Nu va zic cate referate mi-am luat,ca nu puteam sa ma astampar,ca ma corupeau colegii:))) Si imi faceam treaba,adica nu avea ce sa comenteze,dar el gasea tot timpul motive sa se ia de mine,eram obisnuita!Ma enerva dar ma si amuza in acelasi timp,si al naibii aparea tot timpul in spatele meu,ziceai ca are un senzor si ma simte ca vreau sa ma furisez fara sa-i dau de stire!Cred ca nu-i placea fata mea! Pana la urma a plecat la alt magazin si uite asa am respirat usurata dupa cateva luni de "CHIN" !Asta e viata,numai nebuni,va pup si sper sa intru in finala
denishya
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:12
Cadou....hmmm ,i-as lua niste inele de plastic,sa-l fi legat fara sa simta si sa-l pun undeva sa ma vada ca plec fara sa-i spun !Sunt sigura ca ar fi venit cu tot cu scaun:))))
denishya
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:20
Intamplator sau nu, am ca sef(a) pe fosta profesoara de fizica *lucrez la un ONG*, nu ca mi ar displace foarte mult-sefa-, dar vorbeste atat de mult incat , acum dupa 10 ani de activitate impreuna, am ,, luat '' microbul de la ea si.... vorbesc si eu la fel de mult :P. Daca greseste, nici in ruptul capului nu recunoaste si asta ma enerveaza cel mai tare, plus ca in ultima vreme pierde actele pe care i le dau si ma suna de 3,4 ori pe zi sa mi aduca aminte sa le caut, chiar daca nu sunt la mine, iar dupa ce le gaseste dosite pe undeva, nu stie sa si ceara scuze, macar asa formal. Si mai nou, de vreo 5 ani este director executiv, inainte avea alta functie, constat ca ,, sefia'' schimba oamenii, in rau....
In rest numai de bine, este o persoana super .... doar suntem oameni si fiecare dintre noi este supus greselilor.
coradzi
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:40
Pot sa va spun ca si eu am avut un sef foarte ...extrem de enervant Cred ca cel mai rau era faptul ca desi era barbat era foarte cicalitor...Am lucrat la un magazin mixt si de fiecare data cand isi facea aparitia era p fuga dar totusi avea timp sa dea 5353342... de indicatii..si ca sa va dau un exemplu..intr-o zi m-a pus sa mut anumite produse p care eu nu le-am mutat si dupa 3 ore cand a revenit m-a felicitat pt pozitionarea extraordinara a lor(desi repet eu nu le mutasem) cine-l mai intelegea..mereu vbea din mers si mereu era nemultumit..cred ca e un om care nu stie c vrea oricum...bn ca am scapat

Postat pe 3 Decembrie 2008 23:29
Ole ,oleeeee....in cateva minute,concursul se inchideeeeee!!!!Si asteptam finalaaaaaa ,alaturi de zicalaaaaaa :baftaaaaa !!!


Multumesc celor care ne-au oferit aceasta sansa!Nu toti isi permit sa fie in ton cu tehnologia(banii,bancnotele,ne usuca zilele,ooooo,banii....ca intr-o melodie...!) .


VA PUP !

Postat pe 3 Decembrie 2008 23:46
Am citit, am analizat si am ales finalistii dintre cei care au respectat conditiile concursului. Iata-i:

05121968
Anaco
Babmbucia_09
Claudializica
Costy32
Devit
E_l_e_n_a
Elena1987
Ella_e
Galmi
Gegutza
Iarna
Ileanastoica
Irinagabriela2
Kriki
Lexadee
Melina
Miss_mary62
Nefer_o
Pisicadeea
Pollyanna
Slly
Suzyca
Turbat
ConcursGarbo
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:25
Cea mai nesuferita sefa pe care am avut-o vreodata este Gabriela Alexandrescu, presedinte executiv la organizatia Salvati Copiii.
Aceasta avea pe birou un dictionar de sinonime si ori de cate ori ii duceai un material la semnat (nimic nu parasea organizatia nesemnat de ea) iti schimba cel putin 2-3 cuvinte cu sinonimele lor. Dupa ce iti tinea o prelegere despre cat de potrivit ar fi fost sa folosesti cutare sau cutare cuvant iti dadea materialul la refacut. Acest lucru se intampla de cateva ori pana la o forma pe care o considera ea finala. Nu de multe ori forma finala era identica cu prima varianta prezentata.
Oricum, din cauza multelor intoarceri nemeritate ale materialelor, ajungeai sa depasesti termenul limita, asa ca oricum iti luai un perdaf.
Nu am intalnit pana acum o femeie mai absurda si mai pusa pe cearta de la prima ora! Cine o cunosc, stiu!
clao
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:59
Si apropo de sefa mea de la Slavati COpiii. I-as lua cadou un Distrugator de documente 700CD PEACH; taiere: in fasii; latime de acces: max. A4; capacitate de taiere: 7 coli (A4/80gr.) ; distruge: hartie, CD-uri, carti de credit; dimensiune fasie taiata: 6 mm; volum cos de deseuri: 13 litri; greutate: 2,7 kg; astfel incat sa ii fie usor sa distruga munca oamenilor, sa nu se mai chinuie cu sinonime si altele lla fel.

clao
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:05
parca azi se afisau rezultatele ...

Postat pe 8 Decembrie 2008 22:01
Castigatorul a fost afisat in articolul despre concurs. Numele de utilizator al castigatoarei este IleanaStoica.
ConcursGarbo
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:00
felicitari.......ileanastoica.......sa te bucuri de premiu
ver_utza
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:35
Felicitari ileanastoica.

A fost interesant.Am aflat ca exista mai multi sefi "ai naibii"decat mi-am imaginat.
Mai asteptam si alte concursuri.

Delo
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:20

Postat pe 12 Decembrie 2008 09:08
pai nici nu stiu cum este sa castigi un laptop dar va rog vreau sa castig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 14 Decembrie 2008 10:05
sefa mea e cea mai ciudata persoana posibila! e tot timpul nervoasa si pentru ea nimic nu este ok! are de obiectat la absolut orice lucru pe care-l fac!poate suntem caractere diferite si de aceea apar conflictele! atmosfera din birou e foarte tensionata,imi place mult ceea ce fac dar nu stiu daca voi mai putea continua in felul acesta!
andutza27a
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:07
lucrez si eu tot intr-un restaurant si am avut si noi un incident similar dar spre fericirea mea ,seful si-a dt haina jos si m-a ajutat....deci nu puteam sa particip la concurs... va doresc tuturor un sef ca al meu!CINSTE LUI!
irinna_ioanna
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:36
ce subiect frumos pentru un concurs:)
fostul meu sef.... eu am lucrat intr-ul cazino, ca slot attendent si am avut un sef de tot... rasul... de ce spun asta? pentru ca el se dadea mare si tare ca stie aparatele ca le viseaza noaptea... iar cand a venit timpul sa isi arate abilitatile a cam dat cu stangu-n-dreptu... era o petrecere la cazino si a venit un mosulica care habar nu avea cum se pariaza iar eu vazand-ul nedumerit m-am dus repede sa ii explic cam cum sta treaba si ce trebuie sa faca. seful meu era in spatele meu si nu a fost de acord cu ce am spus asa ca a intervnit si ia sucit omului mintile ...intr-un final saracu om nu a mai inteles nimic dar fiind ca tot ceea ce ii spunea sefu nu avea nici un sens , m-a riugat sa ma duc la el sa ii mai explic o data .. si cand a pariat prima mana... ghici ce .. a castigat.. sefu inebunit, s-a luat de mine de ce l-am contrazis si mi-a cerut sa imi dau demisia pt ca el este sef , cuvantul luyi este lege... ...
Ce era de facut cu un asa sef? bineinteles ca inainte de a venii pentru ultima oara la munca, i-am scris cu rujul pe parbrizul masii : esti un boss de ..... intelegeti voi:d

Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:39
M.AM INSCRIS SA-MI FAC PRITENE SA POTEM CONVESA PE MAI MULTE TEME LEGATE DE NIO FEMEILE SI BINEINTELES SA PARTICIP SI LA CONCURSUL CASTIGA UN LAPTOP OFERIT DE NCP.RO

Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:31
Cel mai nesuferit sef am avut o femeie, care nu ma luat in seama,
nu ma considerat om, nu ma sustinut, reavoitoare, invidioasa pe succesul meu profesional. Am reusit sa scap de ea, si nu doresc nimanui o experienta similara.
csillaf
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:22
si eu am avut o sefa care venea cu fuste exagerat de scurte si cu pantaloni scurti dar exagerat de scurti.ea avea 60 de ani si la inaugurarea localului colega mea a venit in fusta scurta in limitele normalului. nu-ti inchipui ce morala a putut sa-i faca de fata cu toata lumea si multe alte chestii. spunea ca se culca cu barbatul sau tipa arata foarte bine dar avea sot si-i era fidela nu am mai rezistat tensiunilor si am plecat nu-mi dadea voe sa merg la cursuri la facultete sambata si duminica orele suplimentare nu le platea chiar daca ea incasa banii din ore suplimentare eram bugetari
violeta_popescu33
Postat pe 3 Februarie 2009 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi aveti idee, despre ce e vorba? 53 De la: garbo_378859 8 Mai 2014 19:31
perelinaj 98 De la: DANAPAULA 17 Februarie 2010 12:17
Hahaha! 4 De la: garbo_471131 4 Septembrie 2017 21:33
Despre tricotat! 103 De la: Ciresica 2 Noiembrie 2013 21:56
Concurs foto! 2 De la: elodia 26 Martie 2011 16:32
Setari Cookie-uri