epilare definitiva

a incercat cineva? pe mine, m-ar cam tenta, dar vreau sa stiu daca intr-adevar scap de par macar cativa ani si dc nu o sa am probleme de sanatate.
floribz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:20
Eu mi-am facut prin electroliza subsuoara si zona inghinala. E dureros, dar se merita. Tre sa mai repet de 2-3 ori si termin de tot, au ramas cateva fire pe ici-colo.
Vreau sa fac si la picioare.
Din pacate nu sunt foarte multi cosmeticieni in Bucuresti care fac electroliza de calitate. Cosmeticiana mea a iesit in concediu de maternitate, asa ca ... sunt in cautarea unei alteia. Poate cineva sa-mi recomande?
Giulietta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:53
Buna,
Am si eu doua intrebari: e dureroasa procedura si a doua ce costuri implica.
Multumesc mult.
simona_cazanaru
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:20
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:28
Inteleg....,Multumesc oricum.
simona_cazanaru
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:08
De la: floribz, la data 2008-11-04 15:20:11a incercat cineva? pe mine, m-ar cam tenta, dar vreau sa stiu daca intr-adevar scap de par macar cativa ani si dc nu o sa am probleme de sanatate.




acelasi lucru doresc si eu sa-l fac insa am inteles de la mai multe cosmeticiene ca ar reaparea dupa o perioada de 5-6 ani si costa destul de mult!!!!! acum depinde si de zonele in care doresti sa te epilezi!!!
raluka_bucur
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:55
Epilarea facuta prin electroliza chiar este definitiva si nu mai apare din nou. Intr-adevar e cam dureroasa, totusi, daca e facuta cu injectie (calmant) - este destul de suportabila. Trebuie repetata procedura de 5-8 ori. Dupa fiecare etapa, cresc din ce in ce mai putine fire. De exemplu, dupa prima epilare scapi de 50% si tot asa. Zic din propria experienta. Acum mai depinde de cosmeticiana care iti face, cat de bine stie sa manuiasca aparatul, daca nimereste si distruge radacina firului de par.
Giulietta
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:19
buna ,stie cineva cat costa aceasta epilare definitiva?in bucuresti.
shakirra_shakirra
Postat pe 1 Februarie 2009 03:53
100 - 150 ron ora. Acum depinde cate fire ai si cat de repede lucreaza cosmeticiana. Pentru axile prima sedinta poate sa dureze intre 2 - 6 ore. Urmatoarea sedinta va si jumate cat prima si tot asa.
Giulietta
Postat pe 1 Februarie 2009 19:35
Ai deja un serviciu, dar vrei sa castigi suplimentar? Nu iti gasesti serviciu si ai nevoie de bani? Lucreaza acasa,
sau la birou daca dispui de putin timp, o ora sau doua pe zi si poti castiga 2000 ron saptamanal fara mari eforturi si
fara sa investesti bani. Aceasta activitate nu te solicita prea mult. Vrei sa discutam despre asta? Vrei detalii? Tot ce
trebuie sa faci este sa te inscrii pe urmatorul link si vei avea toate informatiile si tot suportul pentru a incepe cat mai
repede:

http://www.magneticmarketing. ro/?r= 47a1dec4a56c285a98cf845b8bc792 85

Mult SUCCES!

Postat pe 3 Martie 2009 23:34
eu fac epilare definitiva dar cu lumina pulsata . e 5 euro impulsul si ca ex la mustata treb 2 imp acopar cam 2,5 cm. salonul e la unirea iar eu ma numesc renata 0722221716

Postat pe 4 Martie 2009 21:58
atacu' clonelor, nenica...
zambil
Postat pe 4 Martie 2009 22:07
buna! eu am incercat epilarea definitiva si sunt inca minunata de rezultate . ca preturi nu stiu ce sa spun ca nu stiu zona in care vrei sa faci dar eu mi-am facut mustata 100lei,1/2picioare 500lei,axila 190lei si inghinal total 500lei,dar au deschis de curand si iti fac o gramada de reduceri daca faci mai multe zone. iti las adresa si nr de tel daca te intereseaza:calea vacaresti nr 203A,tel 0720664450

Postat pe 16 Aprilie 2009 18:51
reapare dupa 5 ani,so,nu-i chiar definitiva...
ceara...la salon ramane cel mai eficient mod
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 20:14
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat) CARE VA POATE FI DE UN REAL FOLOS. Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0766.685.295


deliapetrescu
Postat pe 11 Iunie 2009 11:40
si acest fel d eepilare nu o sa aiba repercursiuni?
garbina_T
Postat pe 20 Iunie 2009 08:47
Buna. A incercat cineva toata treaba asta cu absorbantele "Love Moon" ? Sunt foarte curioasa de rezultate
Deea_dady
Postat pe 20 Iunie 2009 15:14
am incercat...bani multi si efect zero...fff nemultumita!

Postat pe 27 Iunie 2009 19:11
De la: free, la data 2009-06-27 19:11:42am incercat...bani multi si efect zero...fff nemultumita!

ms mult m-ai scutit de o belea.. chiar vroiam sa le incerc
Deea_dady
Postat pe 2 Iulie 2009 02:53
Sti si eu sunt fata si nu cred ca ar merita sa mai faci acest tratament in continuare te poti inbolavi sau cn stie ce.
biluta
Postat pe 7 Iulie 2009 12:49
Ba nu-s deloc scumpe pentru ceea ce ofera.
Eu le folosesc de doua luni (si zilnice) si sunt foarte multumita.
Chiar numai pentru cateva dintre motivele enumerate si tot se merita.
Fata mea care 18 ani, este si ea incantata.
Nu mai vorbiti in necunostinta de cauza.
Analizati http://biolife4you.yolasite.com .
Cititi cu atentie si vizionati si filmuletele!
mariana13
Postat pe 7 Iulie 2009 22:51
poate uleiul fierbinte...;)
pik_nik
Postat pe 7 Iulie 2009 22:54
Cassey
Postat pe 13 Iulie 2009 15:57
De la: pik_nik, la data 2009-07-07 22:54:05poate uleiul fierbinte...;)




sau cu un pic de benzina.. si dai foc numai pe portiunea cu par se duce garantat

Deea_dady
Postat pe 14 Iulie 2009 15:22
De la: pik_nik, la data 2009-07-07 22:54:05poate uleiul fierbinte...;)
IN CE ZONA?
garbo020185
Postat pe 19 Iulie 2009 21:53
buna,
sunt noua pe acest site si as dori sa stiu daca cineva a facut epilare definitiva cu IPL sau stie mai multe despre aceasta.
multumesc,
mihaella_13
Postat pe 23 Iulie 2009 09:44
Buna, pentru epilarea definitiva cand priviti preturile ganditi-va oare: acest cosmetician si/sau doctor are specializarea necesara in a manui acel aparat, de multe ori jucarie chinezeasca si nu un IPL profesional.
Astfel puteti sa va dati seama de cat de real si eficient este acel tratament.
Mai mult, epilarea definitiva cu lumina intens pulsata IPL, este intradevar eficienta atunci cand tratamentul ti-l faci intr-un cabinet medical specializat si este realizat cu aparatura profesionala si de catre un medic cu experienta necesara.
Este adevarat ca NU este definitiva, si ca in timp la un interval de 5, 6, 7 ani poate sa reapara fire de par, insa pentru acelea v-a fi necesara cate o sedinta de intretinere, in functie de sfatul medicului la care faceti tratamentul.
De asemenea de retinut ca: in romania exista peste 2000 cabinete si cosmeticieni ce ofera tratamente de epilare definitiva insa practic doar 10, ... 20% din ei au specializarea necesara in domeniu si drept oficial de practica.

Asadar, doamnelor, domnisoarelor si ... de ce nu domnilor, deschideti ochii inainte sa aruncati cu bani pe vise, si iluzii.

Recomand pentru cei cu resedinta in Sibiu si nu numai,
Cetrul medical O.R.L Sibiu
str: Octavian Goga 29 c
Dr. Vargatu Simona
e-mail: contact@esteticasibiu.com
web: www.esteticasibiu.com
web: www.VargatuSimona.Tel
EnJoY !
Avocatii
Postat pe 23 Iulie 2009 19:11
@avocatii, din cate m-am mai documentat pe internet am observat ca pot sa apara arsuri sau intarituri ale pielii.
Eu folosesc ceara intr-un salon de cosmetica, totusi am probleme u firele sub piele, si cu faptul ca firele de par cresc in 2 etape, aproape ca mi-e imposibil sa fiu multumita mai mult de o sapt pe luna.
Cine stie, poate are chiar experienta in domeniu.
Se rezolva problema firelor sub piele prin epilare definitiva?
Se poate sa apara arsuri la nivelul pielii?
Se poate sa apare exeme?(sau orice alte semne)
ctwmn
Postat pe 30 Iulie 2009 08:51
mister pik nik,daca esti interesat de epilarea definitiva spune-ne si noua reteta cu uleilul fierbinte!(si ce daca esti barbat, bravo!)
sly
Postat pe 18 August 2009 16:36
Salut,
Stie cineva unde se face epilarea prin electroliza in Iasi?Multumesc anticipat.
Angi03
Postat pe 24 August 2009 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aparat de epilat cu ceara unica folosinta 4 De la: D_Emy 22 Februarie 2014 13:10
FANTEZII 4 De la: Vidar 17 Iulie 2009 19:59
Cearcanele 95 De la: garbo_483116 12 Martie 2018 09:23
un machiaj perfect 2 De la: garbo049302 5 Noiembrie 2009 23:06
dieta south beach 21 De la: garbo093862 1 Martie 2010 07:27
Setari Cookie-uri