fond de ten bun

Nu gasesc niciun fond de ten ok. nu am probleme cu tenul, doar ca as vrea sa ii uniformizez culoarea fara sa para a fi masca. imi place cum arata pe ten fondurile de ten de tip pudra, dar imi cam usuca tenul. am incercat si sa amesteca crema de zi cu fond de ten, dar nu se amesteca bine si daca dau cu mana pe fata se formeaza asa, niste mici firimituri. parca nu intra bine in ten.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:12
sophie incearca RAINBOW de la sephora.e singurul care mi-a priit.nici nu se cunoaste ca ai folosit fond de ten e super.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:50
eu folosesc Burgeois, e super fain!
florinabranzea
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:35
Eu ma inteleg foarte bine cu Revlon ColorStay. Cred ca e cel mai bun din toate cele pe care le-am incercat pana acum.
amonra
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:41
Am un ten mixt, cu probleme, pot spune ca in sfarsit am gasit fondul de ten perfect, si anume cel lichid de la Avene. Acopera foarte bine, incearca-l.
zuzy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:30
folosesc fondul de ten de la 14 ani....si acum imi dau seama dintr-o privire ce si cum are fiecare nevoie....iar cel mai "suav" gest de finete mi se pare pielea fetei sa fie proaspata ingrijita luminoasa dar cu un cover pe masura....e incredibil de adaptabil fondul meu de ten yves saint laurant cel cu aplicator:)
disperata_bv
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:57
Salut.I-ti recomand fond de ten de la Artistry sau E.Funkhouser.Daca esti interesata contacteaza-ma:allexia55@yahoo.com(id.allexia55).Produse ecologice.
allexia
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:15
Ala ieftin de la Avon a fost singurul care mi-a placut dupa zeci de incercari! Mi l-a dat cadou o prietena si ma gandeam ca n-o sa incerc eu asa ceva (nu ca era ieftin, dar nu aveam mare incredere in Avon)! In fine incercasem aproape tot cred si niciunul nu ma multumea, dar asta mi se pare super! Ma prinde bine ca am si tenul fff deschis! Nu l-am mai lasat de vreo 3 ani si e si 200 de mii
elle
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:04
Eu folosesc de vreo 10 ani crema coloranta de la Nivea. Sunt 2 sortimente: bronz si natural. Iarna il iau pe cel natural, am ten mixt si deschis. Costa cca 17 lei si are gramaj destul de mare.
amalex
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:22
eu te sfatuiesc sa folosesti un fond de ten lichid ,daca spui ca cel compact pudra iti usuca fata.Cel lichid este hidratant,se aplica usor si nici nu se formeaza asa zisa 'masca'.Te mai sfatuiesc sa le folosesti pe cele profesionale,pentru ca au tot felul de ingredienti care iti protejeaza fata,nu doar acopera imperfectiunile.Eu folosesc produse marca Show si sunt foarte multumita.Incearca si tu daca vrei
danutza3012
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:23
Eu folosesc de 2 ani, fondul de ten (si nu numai) de la Artistry. E nemaipomenit. Am un ten f.f. sensibil si pana sa descopar aceasta linie de cosmetice,utilizam creme/lotiuni/fonduri de ten pentru o prioada de timp scurta, deoarece tenul meu reactiona imediat prin inrosire, mici bubite, etc. La inceput toate imi erau tolerate de ten, dar cand ajungeam pe la jumatatea cutiutei/sticlei/tubului, Gata incepea eruptia!
De cand folosesc Artistry serios va spun ca nu mai am nicio problema. De doi ani nu am mai fost nevoita sa schimb cu altceva. Mi-am facut si o legitimatie si le iau mai ieftin direct din depozit. Daca va intereseaza contactati-ma la 0745.257.923 sau mail: mihaelaromanp@yahoo.com.
Va pot ajuta fiindca stiu ce inseamna. Si eu la randul meu am fost ajutata de o dr.! Si ptr. asta ii multumesc!
mihaelaromanp
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:11
In primul rand conteaza enorm sa-ti stii tipul de ten. Daca este unul gras cu pori dilatati cu siguranta ai nevoie de un fond de ten care sa nu iti incarce tenul prea mult si sa arate ca o masca. Din aceste considerente e bine sa fofolesti un font de ten cat mai natural, noncomedonic. Am facut niste cursuri de cosmetologie si ma pricep la de astea. Unicul fond de ten care a priit la toate prietenele mele inclusiv mie este cel de la compania Mary Kay. Tre sa stii ca un fond de ten se aplica pe o fata curatata bine in prealabil, exfoliata odata pe saptamanina pe care se aplica o crema hidratanta. Viziteaza www.marykay.md daka mai ai intrebari te pot ajuta.
leahu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:50

BUNA!!! CEL MAI BUN FOND DE TEN ESTE ,,LA PRAIRIE,, CU EXTRACT DE CAVIAR.E 150 EURO,DAR MERITA,ITI RECOMAND SI CREMA.
ldy
Postat pe 4 Februarie 2009 09:40
Draga mea...incearca de la maybelline fondul de ten AFFINITONE...o sa gasesti nuanta potrivita si are vitamina E care nu usuca fata...eu sunt f multumita(acopera f bine) si nici nu e scump.
roctzana
Postat pe 16 Martie 2009 09:36
eu folosesc de la Soraya e super.
refan
Postat pe 31 Martie 2009 07:02
poti sa-ti comanzi singura LA PRET DE CLUB produse SORAYA SI ALTELE LA FEL DE BUNE!

SPUNE-MI DACA TE INTERESEAZA!
ciuca_gh
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:38
sunt foarte bune cele de la Maxfactor!

Postat pe 10 Aprilie 2009 15:35
De la: lalylaly, la data 2009-04-02 16:11:48multumesc din pacate sunt inscrisa si il folosesc.

www.abc-cosmetix.ro


Ma bucur pentru colaboratorii abc-cosmetics;
"din pacate" poate doar pentru ca nu mai poti deveni colaboratoare recomandata de mine, altfel:din fericire si mult succes!
ciuca_gh
Postat pe 13 Aprilie 2009 08:26
Ma bucur pentru colaboratorii abc-cosmetics;
"din pacate" poate doar pentru ca nu mai poti deveni colaboratoare recomandata de mine, altfel:din fericire si mult succes!
hello.
refan
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:41
CEL DE LA BURGEOIS E SUPER TARE SI VI-L RECOMAND,SE INTINDE F BINE MAI ALES PT PERSOANELE CARE AU TEN USCAT PENTRU CA ESTE CREMA
geanta_adina
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:54
fond de ten COUVRANCE (corector de ten),este un fond de ten fluid,frantuzesc,de cea mai buna calitate.succes
danacristina
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:18
citeste aici mai multe amanunte legate de fondul de ten
http://blog-feminin.blogspot.com/2009/05/fondul-de-ten.html
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 15:33
un fond de ten foarte bun este cel de la oriflame,FOND DE TEN PENTRU UN TEN PERFECT..incearca-l mai ales k nu este scump... este foarte bun,eu sunt destul de pretentioasa...in general conteaza si tipul de ten..l-am recomandat si prietenelor mele si sunt multumite de el :) te pup
adinush_pinky
Postat pe 19 Mai 2009 15:35
Si eu am aceeasi problema ca si tine. Mi-am cumparat de curand un fond de ten de la La Roche Posay. Face parte din categoria dermatocosmeticelor, nu contine parfum, parabeni, acopera foarte bine, nu incarca si nu usuca tenul. Sunt foarte multumita de el. Costa vreo 60 lei - 30 ml. si l-am cumparat dintr-o farmacie Sensiblu.Face toti banii, pentru ca,avand un grad mare de acoperire, folosesti cateva "picaturi" si e super ok. Ti-l recomand, e super.
laura_aries72
Postat pe 20 Mai 2009 15:36
Foarte bune cele de la chanel.. Toate!!

Pentru machiaj special de zi , seara sau ocazii speciale ( inclusiv smoky eyes si extensii gene ) , ma puteti contacta la 0762.318.308 sau lacri75@yahoo.com. Preturile sunt in functie de produsele folosite ( economy, medium, lux : avon, oriflame, yves rocher; maybelline, rimmel, astor ,; l'oreal, vichy, christian dior, lancome, estee lauder, chanel. Calitate garantata!

Posibilitate de deplasare la domiciliu in Bucuresti si imprejurimi.
lacri75
Postat pe 26 Mai 2009 17:16
Folosesc Max Factor sau Loreal, f bune la un pret excelent dar pentru fiecare fel de ten se potriveste doar un anumit fond de ten, incearca mai multe, in functie de virsta, ten si luminozitate. Ceea ce pare a masca e mult prea greu, trebuie aleasa o textura mai usoara eventual sa folosesti un iluminator inainte.
joannamarza
Postat pe 27 Mai 2009 21:29
UN FOND DE TEN FOARTE BUN ESTE CEL DE LA VICHI-SEBUM-PROOF,ANTI-IMPERFECTIONS SAU BIODERMA SEBIUM CREMA MATIFIANTA SEBO-REGULATEUR
garbo004381
Postat pe 2 Iunie 2009 22:06
hehe .. da ce fond de ten folosesti de se face firmituri ??? iti recomand Dior Foreverskin/Guerlain Fleur De Teint Moisturising / Chanel Teint Innocence Fluid Makeup, Estee Lauder, Clinique, Shiseido iar sunt bune. n-o sa mai ai nevoie de creme aditionale si n-o sa se mai faca firmituri :D
jagergirl
Postat pe 7 Iunie 2009 14:49
un fond de ten de buna calitate e in acelasi timp un produs cam scump..eu intotdeauna merg pe ideea ca ceea ce este scump e de calitate,si atunci am folosit CHANEL,,care e foarte bun..si apoi am incercat CLINIQUE,care mi s-a parut mai ok pentru tenul meu,si il folosesc de aproappe 3 ani si sunt foarte multumita!
felicity
Postat pe 14 Iunie 2009 03:11
Salut!si eu caut un fond de ten bun am ten foarte sensibil si uscat,foarte uscat si usor iritabil.Am incercat destule dar pina acum nimic de care sa zic ca sant multumita.Stiti voi ceva bun?Sa fie si hidratant...
mada_luci94
Postat pe 22 Iunie 2009 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferta limitata -machiaj mireasa/nunta/alte ocazii 2 De la: garbo164355 2 August 2010 11:39
tenul si ridurile 3 De la: dianavandici 1 Aprilie 2011 15:38
cosmetice profesionale 1 De la: adycryna 18 Mai 2010 19:33
cosmetice de calitate best prcie 1 De la: garbo036965 3 Decembrie 2009 15:12
Machiaj profesional 6 De la: Jess 15 Septembrie 2019 19:05
Setari Cookie-uri