Va rog, am nevoie de un sfat!

de ceva timp am niste vise foarte ciudate senzatie de frica ....visesz cazand am niste scene amestecate cu oameni cu munti parca este ireal si ma trezesc sarid in sus dar dureaza foarte putin aceste scene si dupa ce ma trezesc adorm foarte greu
garbo022128
Postat pe 28 Iulie 2009 17:29
Felicitari pentru dienutzamanu pentru felul in care priveste aceasta problema a picioarelor strambe...
Este foarte bine ca te-ai impacat cu tine insati privind acest aspect pe care, din spusele tale nu-l consideri defect, ci dimpotriva il accepti si te simti bine in pielea ta.
Ai o gandire pozitiva si matura.
Da-mi carnetul de note: NOTA 10 !!!
Blanche
Postat pe 17 August 2009 02:41
FACI O TAMPENIE!PE LANGA FAPTUL CA ARUNCI NISTE BANI,REZULTATELE OPERATIEI POTI FI NESATISFACATOARE!AR TREBUI SA TE INFORMEZI FOARTE BINE CARE AR FI RISCURILE ACESTEI OPERATII,DACA ORGANISMUL TAU NU SA ADAPTEAZA,TU AI NEVOIE TOATE VIATA DE MEMBRE!NU MAI"RUMEGA"TOATE TREND-URILE VEDETELOR!COMPLEXELE FAC DIN VOI O PIESA A "TEHNOLOGIEI"MODERNE!ATENTIE...
garbo041253
Postat pe 23 August 2009 21:00
de unde esti valentino? ce oras?
YAZMYNA
Postat pe 25 August 2009 14:27
mi se pare o tampenie atunci sa nu stii cu cine vb
YAZMYNA
Postat pe 25 August 2009 14:31
Da tu cu cin-te certi?
iar_eu
Postat pe 25 August 2009 14:35
De la: tutankhamon, la data 2009-06-06 20:15:16draga mea cu multi de ll,nn si rr...ce legatura are durerea si bastonul cu faptul ca fata a intrebat, pur si simplu....daca exista remediu?????


tuta raspunsuleste scris.exista croitor care ii ascunde micile defecte fizice.ca sa nu ajunga sa faca vre-o traznaie de operatie.iar desprefata cu bastonul,am mai vb noi 2 ulterior.era un ex ca se poate si mai rau.sa nu dispere.a fost din tot sufletul,sfatul dat!pupicei alexa
allexanndrra
Postat pe 30 August 2009 19:02
De la: michelle_venus_21, la data 2009-07-14 09:25:08Camelia, nu e un defect enorm ceea ce zici tu.

Am o prietena care ma omora (cand era pustoaica, pana pe la 20 si un piculet) ca ea este cracanata si are picioarele strambe si subtiri (eu le am mai sabtiri ca ea)... si uite ca i-a trecut si nu i se mai pare ca are defecte si chiar ii place cum arata chiar daca nu e o frumusete si o perfecta.

Eu cred ca trebuie sa iti schimbi putin garderoba....de ce neaparat fuste scurte? Dar le poti purta si pe acelea cu talpa jos, asa cum a zis cineva.

Pupici si ai grija de tine.

Tutankhamon, Allexanndrra se referea la faptul ca mai bine sanatoasa si cu picioarele strambe decat cu picioare perfecte si de fapt sa nu poti sa mergi si sa ai dureri tot timpul.

Ce o fi asa greu de inteles???


asa este venus,tuta a inteles ulterior,cand i-am povestit exact ce spui tu.multumesc mult,pupicei alexa
allexanndrra
Postat pe 30 August 2009 19:13
Excelent!!! Bravo tie pentru modul in care gandesti!!! Am auzit mai zilele trecute pe cineva zicand : "mi-as pune silicoane, pentru ca se poarta"
Intr-o prima faza n-am putut sa articulez nici un cuvant, apoi am tras aer in piept si mi-am mai revenit.
Nimeni nu e perfect, dar daca poti sa faci ceva pe cale naturala ca sa mai remediezi pe-ici/ pe-dincolo e bine daca nu, iti pui in evidenta ceea ce ai frumos!!!!!!!
adeline
Postat pe 31 August 2009 08:53
De la: adeline, la data 2009-08-31 08:53:51Excelent!!! Bravo tie pentru modul in care gandesti!!! Am auzit mai zilele trecute pe cineva zicand : "mi-as pune silicoane, pentru ca se poarta"
Intr-o prima faza n-am putut sa articulez nici un cuvant, apoi am tras aer in piept si mi-am mai revenit.
Nimeni nu e perfect, dar daca poti sa faci ceva pe cale naturala ca sa mai remediezi pe-ici/ pe-dincolo e bine daca nu, iti pui in evidenta ceea ce ai frumos!!!!!!!


adeline,scumpo,am doua raspunsuri ,pt comentariul tau,ai punctul tau de vedere si ti-l respect,dar exista si alte puncte de vedere,bune de apreciat!cel dat de tine ca "daca se poarta'e cred o minte inca necoapta.dar vreau sa iti spun ca sunt pers dezavantajate de 'natura"care isi doresc sa se simta bine in corpullor,ca si alte surate,ce isi afiseaza "opulenta",mai mult sau mai putin ostentativ.important este ca ,nu au inteles ca nu toti barbatii sunt cu okii precum "Tom si Gery''.pe "bidoane"de 5 kile.indiferent de forma si marime,exista barbati care apreciaza cu dragostea ce o poarta persoanei,nu cu "asa e la moda',ai vazut vre-o data si in realitate si in filme ,mana gingasa a barbatuluicare tine in causul ei "sanii merisoare"ale iubitei???unmerisor care atrage prin sfarcul indraznet,ceatrage mai mult decat un bidon?acela este un adevarat indragostit.fetele in schimb,sunt in ultimul timplipsite de romantism!ele au dat startul la sani ca bidoanele de lapte.dar indiferent de motiv,fiecare trebuie sa se placa in peopria-i piele,fizic si psihic.eu inteleg pe toata lumea,nu e vina lor,ci a LIPSEI DRAGOSTEI REWALE,ROMANTICE,PT TRUPUL FEMEII!acum parca se comercializeaza,imaginea,iar iubirea a trecut....oare pe care loc???cu drag alexa
allexanndrra
Postat pe 1 Septembrie 2009 04:51
chiar asa de tare te deranjeza ca ai''paranteza'' stai calma ca nu esti singura...pe tine ce te deranjeaza cel mai mult ce zice lumea sau ce crezi u sau in cel mai bun caz ce vezi u la tine daca te simti bn in pelea ta eu cred ca nu trebuie sa faci nici un implant,u ai idee cat de dureroase sunt acele operatii.eu zic ca cine te place te place si asa
cris2kitty
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:56
''Mai draga'' sunt alte boli pe lumea asta mult mai grave,ba chiar f grave si pr tine asta te doare cel mai tare? mhhhhhh,mda, e si asta o chestie. Vb persoanei care ti-a rasp problemei tale''poti ascunde defectul daca porti o tinuta potrivita;;adica poti masca'' dar........sunt multe persoane care fac citostatice si multe alte defecte accentuate, stiai? te cred ca nu te simti bn ca femeie dar sa stii ca trebuie sa dispui financiar f bine, ptr ca e destul de scump. Asa ca parerea mea este sa stam asa cum ne-a dat DUMNEZEU.
Margareta_Aurelia
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:43
Apropo....cine te-a vrut sau te va dorii, te va iubii asa cum esti si sa nu crezi ca prin aceasta mult visata interventie vei arata mai bn. Fiecare interventie are niste riscuri ,mai mari sau mai mici, dar exista. Asa ca nu mai fi draga mea suparata ca poti trece cu brio peste acest incident. Incearca sa-ti gasesti stilul potrivit ptr aceasta probleme, sa te simti bn tu ca femeie in acel stil, eleganta etc..... Deci.....se poate cu putina participare din partea ta. Bafta!!!!
Margareta_Aurelia
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:51
De la: allexanndrra, la data 2009-09-01 04:51:25
De la: adeline, la data 2009-08-31 08:53:51Excelent!!! Bravo tie pentru modul in care gandesti!!! Am auzit mai zilele trecute pe cineva zicand : "mi-as pune silicoane, pentru ca se poarta"
Intr-o prima faza n-am putut sa articulez nici un cuvant, apoi am tras aer in piept si mi-am mai revenit.
Nimeni nu e perfect, dar daca poti sa faci ceva pe cale naturala ca sa mai remediezi pe-ici/ pe-dincolo e bine daca nu, iti pui in evidenta ceea ce ai frumos!!!!!!!


adeline,scumpo,am doua raspunsuri ,pt comentariul tau,ai punctul tau de vedere si ti-l respect,dar exista si alte puncte de vedere,bune de apreciat!cel dat de tine ca "daca se poarta'e cred o minte inca necoapta.dar vreau sa iti spun ca sunt pers dezavantajate de 'natura"care isi doresc sa se simta bine in corpullor,ca si alte surate,ce isi afiseaza "opulenta",mai mult sau mai putin ostentativ.important este ca ,nu au inteles ca nu toti barbatii sunt cu okii precum "Tom si Gery''.pe "bidoane"de 5 kile.indiferent de forma si marime,exista barbati care apreciaza cu dragostea ce o poarta persoanei,nu cu "asa e la moda',ai vazut vre-o data si in realitate si in filme ,mana gingasa a barbatuluicare tine in causul ei "sanii merisoare"ale iubitei???unmerisor care atrage prin sfarcul indraznet,ceatrage mai mult decat un bidon?acela este un adevarat indragostit.fetele in schimb,sunt in ultimul timplipsite de romantism!ele au dat startul la sani ca bidoanele de lapte.dar indiferent de motiv,fiecare trebuie sa se placa in peopria-i piele,fizic si psihic.eu inteleg pe toata lumea,nu e vina lor,ci a LIPSEI DRAGOSTEI REWALE,ROMANTICE,PT TRUPUL FEMEII!acum parca se comercializeaza,imaginea,iar iubirea a trecut....oare pe care loc???cu drag alexa
Margareta_Aurelia
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:53
Auzi draguta, daca ai avea nasul stramb si mare,( ca sa vb asa mai pe romaneste cu tine), ce ai putea scoate frumos in evidenta?si cum ai pute rezolva problema fara o interventie? Stii vad ca sunt f multe pers asa ''destepte'' dar sa stii ca nu e asa de usor sa ai un defec major.Atunci cand este minor, mai merge ascuns dar cand se vede de la o posta nu cred ca te mai simti bn in pielea ta. Asa ca sa lasam asa zisa ''inteligenta'' ca mai avem f multa de invatat sau tu le stii deja pe toate? Si am putea fi oameni macar si sa nu ne mai dam perfecte sau perfecti. Daca nu ai auzit aceasta fraza, ti-o zic si crede-ma ca se adevereste......ROATA, CAT AR FI EA DE PATRATA, TOT SE MAI INTOARCE-ODATA'' adica; nu e bn sa radem de necazul altuia ptr ca s-ar putea mai devreme sau mai tarziu sa patim si noi ceva..... Asa ca pastreaza parerile ptr tine draga mea, daca nu stii sa alini suferinta unui om cu probleme. Educatia in aceste momente isi spune cuvantul. CIAO.
Margareta_Aurelia
Postat pe 11 Decembrie 2009 19:02
Buna.
Stii, uneori si grijile, stresul, isi pun amprenta sanatos pe psihicul nostru. Ar fi mai bn sa faci un control la un Psihiatru sau Psiholog, ptr ca acele stari de frica pot fi atacuri de panica. Chiar daca ai face tratament, auto-sugestia joaca un rol f important in acest sens. Trebuie sa te auto-controlezi singur(a) daca vrei sa scapi de acele stari.
Margareta_Aurelia
Postat pe 11 Decembrie 2009 19:11
Bravo fata. Bine ca ai intrat tu sa le spui cateva!
Doara
Postat pe 11 Decembrie 2009 19:55
De cele mai multe ori gasim mai degraba motive de a fi nefericiti ,decat de a ne bucura de ceea ce suntem sau avem.Stiu,nu este usor sa traiesti cu sentimentul ca esti urat,ca nu esti apreciat sau iubit si nu de putine ori iti pui un scut care sa te apere de ceilalti.Atunci intervine teama de respingere,lipsa stimei si a iubirii de sine si asta se reflecta in relatia cu ceilalti.Invata sa descoperi ce anume te face o femeie speciala,indrazneste sa vezi dincolo de maruntul ,,defect''pe care ti l-ai asumat si lupta sa fii stapana mintii tale.De cele mai multe din angoasele noastre e responsabila mintea.Repeta-i din ce in ce mai des formule de succes pentru linistea sufletului.Pana le descoperi pe ale tale,imi permit sa ti le imprumut pe ale mele.,,Daca eu ma vad frumoasa si desteapta inseamna ca asa este!,Ma plac asa cum sunt!Vreau totul ,pentru ca merit!.''Obisnuieste-te ,sa te bucuri mai mult de ceea ce ai,sa faci haz de necaz si sa nu te iei prea in serios.Eu asa fac ,deci nu sunt o Matracuca.Parca vad ca iar sar pe mine!
matracuca
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:18
Sunt medic.Toata viata am vindecat pe cei cu diformitati osoase, cu rezultatele dorite de pacient.Este necesar consultul.Iarte-ma ,ca ma recomand singura.Nu asi fi facut-o,daca nu iti aflam disperarea.Daca,te increzi in loialitatea mea ,trimite e mail la rodicas_35@yahoo.com
Dumnezeu sa te ajute!
garbo092848
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:26
Garbo092848:Ce ramura a medicinei profesezi?
michelle_venus_21
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:56
cunosc o persoana asemenea asa kre are picioare k tn dar s nu s gandeste la o operatie pt k in primul rand costa mult s nu are rost mai bn natural dekt ne-natural s pana la urma cn te place , te poate accepta s asa parerea mea.
garbo043270
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:59
sanatatea ta este primordiala sa nu uiti asta niciodata...aspectul fizic nu conteaza chiar asa de mult si stii de ce?pentru ca cine te place,te place asa cum esti tu si cauta sa gaseasca in tine sufletul tau si nu doar aspectul fizic!nimeni nu este perfect pe lume...
evelyn30
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:05
buna eu sunt noua si sper sa ma primiti si pe mine..:D
draga mea si eu am aceeasi problema...din pacate ....am mers si la sala si mi-am lucrat gambele foarte mult..insa fara nici un rezultat, poate lumea nu intelege insa eu te inteleg cel mai bine, nu e chestia ca cine te place te place si cracanata.. vrei sa arati bine pt tine....sa nu-ti fie rusine sa stai intr-un costum de baiei sau vrei sa te simti sexi cand mergi in oras cu fetele...eu nu vad nimic rau in a incerca o operatie estetica siu eu daca as avea bani mi-as face-o cu mare placere nu as sta pe ganduri nici 2 secunde...
garbo095444
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:42
mai fetelor; eu am mustata si credeti-ma ca desi e destul de vizibila nu m-as opera vreodata cu laser pentru ca asta e farmecul meu; sotul meu imi spune mereu ca ii place aerul pe care mi-l da si il cunosc suficient ca sa stiu ca nu minte; deci lasati prostiile; voi aste acare aveti probleme cu un san ca e mai mic sau picioare cu paranteze aveti problemele astea pentru ca nu stiti cum e sa ai probleme cu sanatatea ani in sir; eu am avut si dupa ce am reusit sa trec peste ele imi iubesc corpul asa cum e el mai milt ca orice si nu ii doresc decat sa fie sanatos
krystyana84
Postat pe 24 Ianuarie 2010 09:10
cum mai stai cu visele?
BEBELUS
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:23
-confused0024: Dumnezeu si mama natura ne-a lasat asa cum suntem.Nu stiu de ce iti faci atatea probleme in privinta parantezelor de la gambe.Viata este scurta si merita traita din plin fiecare clipa a zilei din viata noastra.Meriti sa te bucuri de tot ce este in jurul tau.Problema ta se poate rezolva chirurgical prin inplant dar nu-ti sugerez sa recurgi la aceast implant.Sunt cazuri in care implantul nu reuseste si ai de suferit dupa aceea .Find medic ar trebui sa te incurajez sa faci asta,dar sunt totusi unele riscuri..esti dispusa sa ti le asumi.???...gandeste-te bine inainte de asta.Ai banii necesari pentru implant?...si te intreb ceva ce faci daca implantul nu reuseste???????????...
garbo083720
Postat pe 13 Februarie 2010 22:11
in Bucuresti este Clinica Aesthetic Line din Bd Dacia nr 51 puteti lua legatura cu dr. Iulia Hatami insa tind sa cred din suflet ca frumusetea si delictaea unui trup femini nu s eafla neparat in felul in care are sinul, piciorul saunasul. Frumusetea din suflet, inteligenta sunt cele care cred ca fac dintr-o persoana o ..personalitate !
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 14 Februarie 2010 13:36
Eu in general sunt ok cu operatiile estetice, insa nu cu una precum aceasta, nu cand implica buna locomotie si functii de baza ale organismului. Nu fa din asta un capat de tara, accepta-ti mica problema si poarta haine care te avantajeaza.
on_fire
Postat pe 15 Februarie 2010 15:11
buna, cred ca fiecare are o frumusete care compenseaza orce "defect" cred ca trebuie sa doar sa reusesti sa o scotu in evidenta.In alta ordine de idei fiecare are un scop in viata asta nu cred ca al tau este ai piciore perfecte,acceptale asa cum sunt si economiseste bani ptr. alceva mult mai folositir.
VASI_2010
Postat pe 16 Februarie 2010 13:41
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme 4 De la: garbo057755 28 Decembrie 2010 19:27
Picioare strambe 13 De la: ActionMen 25 Iunie 2011 17:55
Test de sarcina, ajutor! 22 De la: Iulian2173 8 Aprilie 2010 08:40
Relaxare in fata pc ului 1 De la: alina_pavelina 16 Martie 2010 11:14
buna seara tuturor 1 De la: garbo077323 25 Ianuarie 2010 22:23
Setari Cookie-uri