l-am inselat ii spun?

nu a insemnat nimic. pur si simplu aveam draci ca nu imi mai acorda atentie, am iesit intr-un club, am baut cam mult si am avut o aventura de o noapte. nu am facut schimb de numere de telefon, nu mai vreau sa se repete. nu a insemnat absolut nimic. si totusi ma simt al naibii de vinovata. partenerul meu nu are cum sa afle si nu stiu daca sa fiu sau nu sincera cu el. a vazut ca m-am schimbat, ca sunt mai rece si ma tot intrebaa ce am patit. ce sa fac?

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:34
spune-i! tu poate scapi de o vina si el poate iti scapa o palma. scor egal. cum ar zice moldovenii, nica la nica . si apoi de la inceput
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:36
si_totusi cluju' te saluta
blue69fantasy
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:08
sa-i spui??? da' ce suferi de limbutzie cronica???
a spune o chestie cu care din prima nu erai de acord (da' ai incercat-o...ca pe mare) e ca si cum descarci la altu' in brate...sa gestioneze ala situatia, tu te speli pe miini...

batrinii spun ca partenerului nu tre sa-i spui chiar tot
blue69fantasy
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:10
sa-i spui ca te doare capu'
blue69fantasy
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:10
bluisor, pup clujueanca
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2008 07:58
si eu te pup
walkiria
Postat pe 18 Octombrie 2008 09:09
sa nu ii spui niciodata..........
cobilita
Postat pe 18 Octombrie 2008 09:13
Draga mea, tu chiar nu stii sa tii un secret?

Postat pe 19 Octombrie 2008 19:53
in unele cazuri chiar daca te mananca nu e recomandabil sa te scarpini.
yavrum
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:49
De la: yavrum, la data 2008-10-19 22:49:43in unele cazuri chiar daca te mananca nu e recomandabil sa te scarpini.


mai ales daca vine trenul,nu?
Dorutza
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:39
Ea si el, la tribunal, acuzati ca "s-au scarpinat" pe calea ferata si au provocat un accident feroviar.
Judecatorul: Bine domnule dar nu puteai sa mergi cu dansa in alta parte, sau langa linie?
Acuzatul: Mie imi venea, ei ii venea - opreasca cine poate !
Dorutza
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:48
Daca te mananca intre degetul mare de la piciorul drept si degetul mare de la piciorul stang, poti sa-mi spui ce ai sa faci?

Postat pe 20 Octombrie 2008 19:45
nimic mai simplu :citeste prima postare ..........
yavrum
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:22
as avea si eu o intrebare,daca nu te superi draga Mona.Iti vin des "dracii"pe iubitul tau?.asta ca sa-ti putem raspunde obiectiv la intrebarea ta, de ai spune sau nu.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 21 Octombrie 2008 12:12
Cand erau mai mici, copiii mei se jucau afara in fata blocului.Pe motiv ca ii controla, fosta, tipa de la fereastra apartamentului la copii dandu-le indicatii pretioase.Intr-o zi, un vecin ma opreste pe scara si imi spune:
-Domnule vanghele, dar obraznici copii mai ai.
Copii mei nu erau mai obraznici decat altii.Diferenta dintre ei si ceilalti copii, o facea insa nevasta-mea care racnea toata ziua de la fereastra.
Nu suntem perfecti, si din diverse cauze, se intampla sa mai calcam cu stangul si sa ne umplem de noroi pe pantofi, sosete si picioare.Trebuie sa stie neaparat toata strada cat de nemernici am fost?Raceala impotriva iubitului(desi el nu este saracul cu nimic vinovat) se datoreaza vinii resimtite care a dus la racirea sentimentelor dintre cei doi, dar este un repros si la adresa acestuia care este invinovatit la un momant dat in mod indirect:Vezi, tu esti vinovat ca s-a intamplat asa ceva.Daca nu erai tu mototol, aventura mea nu se producea.Scenariul era respins inainte de filmare.Puteti sa aveti cate aventuri doriti.Dar acestea nu sunt decat pentru o singura zi.Ele nu te pot face decat nefericita.Totul depinde de tine ce viata vrei sa duci.

Postat pe 21 Octombrie 2008 20:36
De la: roby_cado, la data 2008-10-21 12:12:20as avea si eu o intrebare,daca nu te superi draga Mona.Iti vin des "dracii"pe iubitul tau?.asta ca sa-ti putem raspunde obiectiv la intrebarea ta, de ai spune sau nu.Cu stima CATALIN.



Incepe sa devina distractiv.
" La Cucuietii din Deal, sau unde vreti voi, moare omul. Jale mare, vecini, bocitoare... Vaduva nicaieri.O cauta soacra peste tot.Urca in dormitor si ce-i vad ochii?! Indoliata nora facea sex cu vecinu'.
Pai ce faci tu aici? Barbatu' tza murit si tu te.....

Vai, mama soacra, da-s asa de necajita ca nici nu mai stiu ce fac!
Dorutza
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:50
no way. tine-o pt tine, analizeaza situatia, vezi de ce si cum, daca mai exista sanse sa se intample si cu asta gata. si mai ales, nu mai spune ca o faci din cauza lui. o faci pt ca asa vrei tu. e drept, ca pe fondul disconfortului conjugal. fiecaruia i se intampla macar o data in viata si nu mai moare nimeni. si mai ales, nu te mai simti vinovata. de la minte incepe totul....

eu una nu mi-as lasa "barbatul" doar pt ca l-am inselat sau pt ca m-a inselat. cu conditia sa fie suficient de destept cat sa nu aflu....

Postat pe 22 Octombrie 2008 19:55
crezi ca el iti spune totul te inseli asa ca taci e mai bine ca daca te iarta iti va scoate ochii toata viata,
mihatm80
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:13
nici prin cap sa nu-ti treaca asa ceva!daca sentimentul de vinovatie nu dispare in cateva luni iti recomand sa mergi la preot sa te spovedesti.te vei simti mult mai bine dupa.iti spun din experienta proprie.incearca sa nu mai repeti aceasi greseala pe viitor si apreciaza-l asa cum e daca merita!
ll0ory
Postat pe 22 Octombrie 2008 22:45
De la: mihatm80, la data 2008-10-22 21:13:56crezi ca el iti spune totul te inseli asa ca taci e mai bine ca daca te iarta iti va scoate ochii toata viata,


perfect de acord. in plus, eu una am o adevarata "buba pe creier" sa ii zic asa. sau poate oi avea mai multe. nu accept ideea asta cu "iertatul". m-a iertat! ce e aia? da' cine e el sau ea ca sa ma ierte??? mai in gluma sau in serios chiar i-am spus iubitului meu (sot) ca nu suport "conceptul" si de cate ori vrea sa ma enerveze imi spune ca "ma iarta".

cred ca important e sa ne iertam noi insine, in caz ca am avea vreun motiv. in rest, wtf? cred ca ar mai trebui sa invatam cate ceva si din comportamentul barbatilor. sa gandim mai pragmatic si in termeni de eficienta, nu doar de afecte si culpe.

Postat pe 23 Octombrie 2008 11:49
Ghideaza-te dupa vechiul proverb international: "TACEREA E DE AUR" si spala-ti sentimentele de vinovatie din creier. Ia-o ca pe o experienta din care ai invatat ceva...
umblataprinlume
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:12


2 mesaje
Membru din: 17/10/2008
Oras: BUCURESTI
Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 15:36 Citeaza Raspunde

sa presupunem ca ai 30 de ani si nu ai avut decat o relatie de lunga durata. daca ai avut 14 barbati esti... cuvantul ala urat?
Raporteaza abuz de limbaj



sentimente de vinovatie ?
yavrum
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:21
yavrum, eu nu am inteles nimic, desi imi place sa cred ca ma duce mintea...

adica?
citai ceva, dar ce trebuia sa inteleg? multam

Postat pe 23 Octombrie 2008 13:40
nu a iesit bine ,:ce a postat domna care sufera de vinovatie e un alt topic de al ei
yavrum
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:45
adica vrei sa zici ca discutiile sunt de prisos si ca ar exista o singura concluzie... coroborand cele doua postari..
capisco..

mda, ce sa zic...

Postat pe 23 Octombrie 2008 18:51
yavrum, si tu acum.

din cate stiu, dupa 14 vine 15 . o fi mult?
si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:06
De la: si_totusi, la data 2008-10-23 20:06:33yavrum, si tu acum.

din cate stiu, dupa 14 vine 15 . o fi mult?




da' ce Bucurestiul e New York?

Acolo avea de unde alege...
Ce intrebari la 29 de ani!!!
Dorutza
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:20
Cand inseli un partener, se intampla doua lucruri.(Sunt mai multe, dar noi dam varianta de bacalaureat pentru studenti si elevi):
-Ai un avantaj impotriva lui, pentru ca tu stii ceva ce el nu stie.
(Bingo!Asta inseamna ca suntem mai destepte decat el/sau avem o experienta in plus)
-Actul tau il ingropi cu tine in Oceanul Pacific.Nu-i spui fetei tale cine a fost tatal ei, decat daca a ajuns milionar si are banii si mertzanele bagate intr-o banca din Elvetia.

Postat pe 24 Octombrie 2008 20:42
Secret pastrat cu sfintenie.Nu trebuie sa stii decat tu. Si cel mai bun prieten te poate trada.
emagl
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
iubirea femeii 40 De la: Ella34 15 Martie 2009 10:55
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
Setari Cookie-uri