Zodia FECIOARA

O femeie fecioara spune ca e valabil 100% ce a citit.
maria_zada
Postat pe 23 August 2008 11:10
la barbatii fecioara nu se verifica.
si_totusi
Postat pe 23 August 2008 21:20
O mamica de fecioara e putin speriata de cum va fi fetitza ei, dar.....se resemneaza.

Postat pe 3 Septembrie 2008 08:11
EU SUNT IN ZODIA FECIOAREI SI NU MA REGASESC DELOK IN CEEACE SCRIE IN ARTICOL BA DIMPOTRIVA MIE IMI PLAC PETRECERILE NU SUNT F TACUTA EU TREBE SA STIU TOT CE SE INTAMPLA IN JURUL MEU SA STIU DC CINE E SUPARAT NU STAU RETRASA IN COLT SUNT F COMUNICATIVA VORBAREATA ETC .DECI........... CUM SE POATE ASA CEVA????????TOTUSI!!!!!!!!!!!
vio
Postat pe 9 Septembrie 2008 11:59
corect,subscriu la ceea ce ai scris. poti spune orice despre mine dar in nici un caz nu sunt retrasa ....si nici nu ma izolez...din contra...majoritatea celor afirmate in articol nu se confirma la mine si nici la prietni din jurul meu(care sunt si ei in aceeasi zodie)...
mihaelaaugust
Postat pe 12 Septembrie 2008 10:19
Este cel mai neadevarat horoscop despre fecioara pe care l-am citit vreodata, si credeti-ma la 50 de ani am citit ceva! ..oricum eu nu ma regasesc in niciun fel ca fiind o astfel de "fecioara", cu toate ca si ascendentul il am tot in aceiasi zodie..
luci_ana
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:42
nici eu nu ma regasesc...nu pot spune ca sunt cea mai sociabila fiinta din lume, dar in nici un caz nu sunt retrasa, imi plac petrecerile si distractia, iar luxul si cheltuitul banilor sunt pasiunea mea cea mai mare. si fac excese destul de des, sunt f geloasa, pasionala, imi plac sentimentalismele exagerate si chiar imi dac planuri irealiste. si-mi mai place si sa lenevesc
ancutza_me
Postat pe 31 Octombrie 2008 04:02
De la: maria_zada, la data 2008-08-23 11:10:59O femeie fecioara spune ca e valabil 100% ce a citit.


Auzi? De unde zici ca ai luat descrierea asta? Ma cunosti cumva si eu nu stiu? Mai exact de atat zau daca puteai sa scrii!Felicitari chiar. E prima data cand citesc ceva legat de mine atat de exact spus .

Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:02
Am vazut genul asta de caracterizare a Fecioarei ...si ca arata ca un stereotip care din puntul meu de vedere nu e adevarat .Am avut ocazia sa cunosc multe persoane in zodia Fecioarei si nu au nimic in comun "cu adunatul scamei de pe covor" si multe alte descrieri care le fac a parea "maniace".Si cum asteapta ele autobuzul cu "maruntul sau cu banii in mana" .Oare cine este acest "medium"?
elisabeta2001
Postat pe 30 Decembrie 2008 04:01
si totusi, in mare parte,la barbati, se ptriveste!
mai putin faza cu "Vei avea un so vivace i bine informat, care nu-i pretinde s l serveti ca o sclav i nici s circuli prin cas artnd tot timpul sexi, cu un strop de parfum dup ureche i un trandafir n dini."

daca ai putea sa stai toata ziua dupa fundul lui, ar fii ideal! si evident, sa arati perfect, ca doar vede orice mic deefect!!
zambila
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:01
Sunt fecioara, insa nu e nimic adevarat din ce s-a scris aici in cazul meu. Am fost captiva acestui stil de gandire - cu zodiile - ani buni, pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca nu pot rupe relatii cu oameni deosebiti doar pentru ca sunt varsatori sau capricorni...(imi intrase in cap ca ma potrivesc cu anumite zodii, cu altele nu, etc.)Eram sclava acestui tipar nociv de gandire). Acum cred in tipul de sistem nervos care genereaza un anumit temperament (Pavlov) : sangvinic, melancolic, coleric, flegmatic. Descrierea temperamentului "Fecioara" se aseamana temperamentului melancolic, iar eu nu am absolut nimic melancolic in mine. Sunt o combinatie de sangvinic, flegmatic si coleric. Teoria temperamentelor mi-a schimbat viata! (gasiti pe net descrierea fiecaruia din cele 4 temperamente, precum si cum puteti "ghici" imediat o persoana doar dupa trasaturile fetei. Mie mi se pare o descoperire incredibila!!! (V-as putea recomanda daca va intereseaza cartea "Personalitate Plus" de Florence Littauer, editura Business Tech)
Cam asa arata un melancolic , asa un sangvinic asa un flegmatic (in sensul ca e calm si senin, desi mai putin expresiv - nu prea gasesc aici un omulet cu expresie flegmatica, din pacate...) si asa un coleric Numai bine! Cristina, Craiova
kristina200676
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:29
ba da ...din pacate!
ramo
Postat pe 25 Februarie 2009 12:32
Fecioara (23.08-22.09)

Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor.
Animalul sacru: ciocanitoarea
Personalitate: Zodiacele critica spiritul critic al fecioarei, punnd-o astfel ntr-o situatie critica. Cum, pe deasupra, fecioara mai e si metodica punctuala si perfectionista, sfrsesc prin a-i scoate pe toti din pepeni. Obsedata de igiena, detalii si clasificari, este capabila sa caute bacteriile cu lupa, sa frece dusumelele periuta sau sa puna rufele n masina de spalat nu doar pe culori, ci si ordine crescatoare si alfabetica. Miroase enervant de curat, ceea ce leaga spiritual de cnii si pisicile din cartier. Fecioara este o fana a listelor, tabelelor si regulamentelor pe puncte, subpuncte, care, n loc sa-i simplifice, i nclcesc teribil existenta. Scurt, orice fecioara veritabila este: 1. mereu ocupata cu o mie de nimicuri sau sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicara; 3. ipohondra: 4.cicalitoare: 5. carpanoasa: 6. maniaca: 7. absolut necesara (din pacate). n dragoste, are caldura unei frapiere si fantezia unui birocrat.
Meseria potrivita: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsectie, sora medicala (sau frate)..
Pizza magica: funghi.
Medicamentul norocos: toate, fara exceptie
strumfitoaia
Postat pe 13 Mai 2009 22:53
IOOOOOOOOOOOoooiiiiiiiiiii!!
Chiar asa sa fiu oare? recunosc chestia cu hainele si cu bacteriile, dar celalalte nu stiu, cred ca sunt prea exagerate.
Dumneavoastra sunteti astroloaga, ori le culegeti de pe internet?
Niciodata nu mi-am facut timp sa citesc horoscoape, dar mi-ar place sa am o astrograma facuta doar pentru mine.
Fain, ce mai stiti de fecioare?
persidadamian
Postat pe 28 Mai 2009 20:28
Acesta este un horoscop rautacios si trebuie sa-ti spun ca intradevar l-am gasit pe internet.In alta ordine,nu stiu daca se potriveste la toate fecioarele,dar fiindca si eu sunt fecioara pot sa recunosc deschis ca ma cam regasesc in multe aspecte descrise in acest horoscop.Nu ma impacientez pentru ca am si multi fani asa cum sunt,iar la aspectele mai deplasat descrise inca ma educ sa le mai corectez atat cat pot.
strumfitoaia
Postat pe 29 Mai 2009 20:25
Mie una mi se pare amuzant, dar maine daca am timp, am sa le iau pe toate in ordine si-ti zic ce mi se potriveste si ce nu.

Pana atunci mai ziceti ce mai stiti de fecioare, sunt chiar curioasa, oricum maniaca nu sunt si nici nu-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala. In viate reala ma refer nu asta virtuala, pentru ca pe-aici( va spun la ureche) cred ca toti facem la fel.
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 23:18
O FEMEIE FECIOARA ESTE DEOSEBITA:ROMANTICA,INTELIGENTA,LUPTATOARE ...DAR SI NEINTELEASA.ESTE FOARTE INVIDIATA !SIMTUL CRITIC AL EI DERANJEAZA ,IAR INITIATIVA OBOSESTE!ISI CAUTA VESNIC IUBIRE ...SI CAND O GASESTE DESCOPERA CA NU SE RIDICA LA STANDARDELE PE CARE LE DORESTE EA!EU NU SEMAN CU FIICA MEA ,DESI SUNTEM AMANDOUA IN ZODIA FECIAOREI.ASTE ESTE ,AVEM FIRI DIFERITE SI ASCENDENTI DIFERITI SI DE ACEEA CRED CA NU SEMANAM! DAR CATE FECIOARE SEAMANA INTRE ELE?
garbo002982
Postat pe 30 Mai 2009 08:29
si barbatii,cum sunt? barbatii fecioara?

Postat pe 30 Mai 2009 08:32
Buna, cel mai real horoscop l-am citit pe www.rol.ro, unde gasiti descrieri despre femeile si despre barbatii din toate zodiile.
Eu m-am regasit si l-am regasit si pe iubitul meu "scorpion", deasemenea gasiti si compatibilitati.
Spor la citit......

Postat pe 30 Mai 2009 09:15
ai avut parfecta dreptate!ms l-am regasit si eu perfect

Postat pe 30 Mai 2009 09:42
perfecta*

Postat pe 30 Mai 2009 09:43
Asa cum e ,toti o vor in preajma,pentru ca e onesta si loiaiala.Sa traiti ca trebuiti!
strumfitoaia
Postat pe 30 Mai 2009 09:47
onesta si loiala??? nu prea cred. sau sunt si exceptii, iubitul meu de ex

Postat pe 30 Mai 2009 09:51
La barbati sunt excepti de la regula pentru ca barbatii sunt croiti dupa alte norme.Sigur si in cazul lor sunt exceptii.
strumfitoaia
Postat pe 30 Mai 2009 09:58
nasol. nici cu ei nici fara ei

Postat pe 30 Mai 2009 10:01
ferice de cei ce nu-i intalnesc
si_totusi
Postat pe 30 Mai 2009 16:27
carmencito...

barbatii fecioare sunt aia, heterosexualii.. doar daca nu s-aseaza pe vreun ciot, ceva, din greseala...
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 16:29
De la: persidadamian, la data 2009-05-29 23:18:51Mie una mi se pare amuzant, dar maine daca am timp, am sa le iau pe toate in ordine si-ti zic ce mi se potriveste si ce nu.

Pana atunci mai ziceti ce mai stiti de fecioare, sunt chiar curioasa, oricum maniaca nu sunt si nici nu-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala. In viate reala ma refer nu asta virtuala, pentru ca pe-aici( va spun la ureche) cred ca toti facem la fel.
Acuma , nu ca vreau sa ma laud ca sint nascuta in aceasta zodie , dar cei nascuti in fecioara , sint frumosi , destepti , inteligenti , afectuosi , norocosi in concluzie , ce mai , nativii din fecioara sint cei mai , cei mai !!!Asta asa, sa-i necajim putin pe cei din alte zodii
teodor_el
Postat pe 30 Mai 2009 20:32
pt zambil

Postat pe 30 Mai 2009 20:37
barbatii fecioara mie mi se par foarte dificili,sunb masca amabilitatii lor se poate ascunde comoditatea si egoismul,promit ca fac ceva si nu fac si atunci cand vor sa faca ceva ce au promis ,fac pe ultima suta de metri si mai mult strica,se casatorasc o singura data si pt totdeauna ,chiar daca mai au cateodata aventuri,le fac dar cu cap,si nu afla nimeni,sunt disperati de grija ca familia sa o duca bine,sa nu le lipseasca nimic,dar o data ce si-au facut o lume a lor in care se invart,adio alte rude sau prieteni mai vechi,-i neglijeaza,spune ca nu are timp sau gaseste el o scuza ca e un mester al cuvintelor frumoase,niciodata nu jigneste si te face sa te simti tu vinovata pt ruperea eventuala a relatiei,asta e....va pup fetelor
danacristina
Postat pe 31 Mai 2009 06:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia Gemeni 128 De la: Szidonia1988 3 Aprilie 2010 19:19
Relaie ntre Brbatul Berbec i Femeia Taur! ( chiar i alte zodii ) 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:50
Un alt fel de ZODIAC 4 De la: herminya 21 Ianuarie 2010 10:38
Zodia BALANTA 105 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:32
fafafafa 172 De la: liaiedera 21 Iunie 2010 22:37
Setari Cookie-uri