Zodia LEU

De la: Ines, la data 2009-09-27 10:07:02Mrrrrrr. Vin eu, leoaica!
Ati vanat? Ca mi-e foame si n-am chef sa ma murdaresc pe labute de sangele victimei. Oferiti-mi voi dumicatii cei mai buni. Si da, puteti sa tineti restul, doar sunteti prieteni cu leoaica.
Daca ati hotarat sa va faceti o trupa, eu va fac favoarea sa va fiu solista, altfel n-aveti nicio sansa. Daca v-ati gandit la un proiect, uite, accept sa imi asum eu inaltul patronaj, pentru ca oricum singuri sunteti in deriva. De fapt, daca e vorba despre orice pe lumea asta, eu cred ca tot la mine v-ati referit/gandit cumva, dar v-a fost jena sa spuneti lucrurilor pe nume. Hai, toata lumea sa scandeze acum: le-oai-ca! le-oai-ca! le-oai-ca!
Uite, ca sa intelegi mai bine, eu ma pun aici, pe piedestalul asta, si voi puteti sa incepeti sa gravitati in jurul meu. E, acum nu va suparati copilareste, nu toata lumea s-a nascut sa fie leader. Daca universul avea cu mine planuri meschine si imi pregatea un destin marunt, in primul rand nu ma facea leoaica. Deci e clar ca buna-ziua ca trebuie sa am si supusi. Ziceti si voi, gresesc pe undeva? Apropo, v-am zis ca eu nu gresesc niciodata?
Eu m-am nascut ca sa traiesc in puf sau din pufii altor animale, pufii vostri, bunaoara. Sa ma odihnesc cat trebuie, sa mananc delicatese si sa arat cel mai bine din padure. Acum e randul vostru sa va sfatuiti si sa vedeti cum reusiti sa-mi asigurati toate astea. Pentru ca, fara sa va dati seama, pana acum ati trait fara directie, asa. A, inca ceva. Vedeti starvurile care atarna de copacul ala inalt? Ei bine, nu vreti sa ajungeti ca ei. Acolo sunt atarnati, ca sa-i vada toti copiii, cei tradatori, mincinosi si puturosi. Stiu ca nu e cazul vostru, dar sa fie spus.
Barbatule care ma vrei aproape, ai tras lozul cel mare. Eu imi tin coama mereu bine pieptanata, ma imbrac cel mai elegant si scump din padure. Ia-ma de brat si fa-ma regina ta, ca sa crape de necaz toate animalutele mai putin norocoase din padure. Oricum, eu detest luzerii, din padure scapa cine poate.
Iti place ca trec ca o pisica mare si frumoasa si se intorc toate capetele dupa mine? Pai atunci spune, ce naiba te balbai. Pentru ca, pe langa cele mai bune bucati de carnita, eu mananc zilnic si complimente pe paine, fara de care dieta mea sufera cumplit. N-o sa ma supar nici daca dai in linguseala, pot sa traiesc cu asta, si chiar bine.
Iar cand vrei sa ma calaresti, infige-ti bine mainile in coama mea si fii atent. Trebuie sa apesi aici, aici si aici, in momentele in care-ti zic eu. Si nu pleci din pat pana nu ajungem amandoi la o armonie sora cu nebunia. Mai mancam ceva, mai imi spui ca sunt frumoasa, mai imi spui ca sunt frumosa Si pana la urma trebuie sa prinzi spilul. Din dormitorul meu nu iese nimeni pana nu marai eu a extaz.
Ce? Te-am sufocat? Inseamna ca esti slab de inger si atunci sincer, nu prea avem ce vorbi. Bashti de-aici. Eu vreau tot si vreau acum, aici, pe tava. La mine sa nu vii cu ciosvarte si cu resturi. Mie imi dai tot ce ai tu mai bun si lasa ca ma ingrijesc eu sa fie bine administrat. Cand iti vine sa ma inseli, poate te mai gandesti o data. Daca te prind, dupa aia trebuie sa te omor, alegerea iti apartine. Doar i-ai vazut pe cei atarnati in copacul de colo.
Eu sunt leoaica, cea mai frumoasa si mai cuceritoare si mai desteapta si mai talentata si mai creativa femeie din padure. Tie cum spuneai ca-ti zice?





De unde FOAMEA asta de complimente ?
Numai oamenii NESIGURI si FRUSTRATI simt nevoia sa fie laudati incontinuu si chiar LINGUSITI..........
Si oare la ce DEZECHILIBRU ii duce LIPSA complimentelor ?
FelixTomescu
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:42
Ptr. Valentino
:D ex-leutul meu era innebunit dupa pescuit...respira balta...manca barca...si detesta pestele ca si mancare...
irisirina
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:19
mie mi se pare ca se potriveste foarte mult zodiei.... si cunosc bine leii:

Barbatul Leu:
i place sa fie admirat, flatat si sa-si subordoneze cunoscutii si familia. Uneori poate pacatui prin ngamfare si autoritarism.

Este personajul nr.1 ntre ai sai si nimeni altcineva nu va avea rolul conducator atat timp cat va domni el; ori el stapaneste tot timpul. Sigur pe sine, mandru, este foarte atragator si el stie asta.
Poate fi usor magulit si se pot obtine astfel multe avantaje din partea sa. si alege sotia dupa criterii proprii, n special sa fie frumoasa sau draguta, plina de decenta si sa-i lase lui rolul central. Adesea i place s-o expuna ncarcata de bijuterii si sa se laude excesiv cu copiii sai; poate ca impresia de a se simti de multe ori tratati ca niste obiecte nu e chiar gresita.
Nu admite replica atunci cand pune piciorul n prag si devine foarte impulsiv si manios cand i se opune rezistenta.
Chiar daca nu este mereu fidel si are o inclinatie spre aventuri, barbatul Leu stie sa iubeasca cu adevarat o singura femeie. Ii place sa faca curte si altor femei, cu scopul de a fi adorat, glorificat. In dragoste, barbatul Leu este foarte posesiv si extrem de gelos.
Nu suporta nici cea mai mica tradare, nici macar sa fie neglijat.
quasaria
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:53
a
garbo097160
Postat pe 1 Februarie 2010 11:10
Si eu iubesc o leoaica,e mai tanara ea,de 17 ani :p ,sunt impreuna cu ea si parca merge din ce in ce mai rau.. Ce as putea sa fac ca sa fie inebunita dupa mine si sa ma iubeasca la fel de mult?! Uneori cand ies cu ea parca zambeste mai mult la alt baiat decat la mn si ma enerveaza tare lucru asta ..sunt scorpion :D
garbo097160
Postat pe 1 Februarie 2010 11:11
b

in general leoaicele sunt fidele - dar le place sa fie admirate - daca o sufoci cu gelozia, ai s-o pierzi - leoaicele fug de lanturi si cusca!
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 17:22
va calca scorpionii in picioare voi leii sunteti pe langa :)))cunosc pe cnva care e leu pune suflet in orice plange intruna nu este o luptatoare asha cum ziceti.si voi minte la greu :)) in fn muulte defecte :)))
garbo013001
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:59
De la: garbo097160, la data 2010-02-01 11:11:05Si eu iubesc o leoaica,e mai tanara ea,de 17 ani :p ,sunt impreuna cu ea si parca merge din ce in ce mai rau.. Ce as putea sa fac ca sa fie inebunita dupa mine si sa ma iubeasca la fel de mult?! Uneori cand ies cu ea parca zambeste mai mult la alt baiat decat la mn si ma enerveaza tare lucru asta ..sunt scorpion :D

relatia dintre o leoaica si un scorpion nu este dintre cele mai bune, cu parere de rau pt tine.....nu va potriviti ca firi si nu-i poti oferi ceea ce are ea nevoie...poate ar trebui sa-i oferi libertatea totala....
elenakarla
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:09
De la: garbo013001, la data 2010-04-10 16:59:11va calca scorpionii in picioare voi leii sunteti pe langa :)))cunosc pe cnva care e leu pune suflet in orice plange intruna nu este o luptatoare asha cum ziceti.si voi minte la greu :)) in fn muulte defecte :)))

draga mea, la varsta voastra niciunul/niciuna nu are personalitatea formata in totalitate, acum sunteti in perioada in care incepeti sa va loviti de ceea ce se numeste"viata", iar factorii care duc la aceasta formare sunt cei care isi vor pune amprenta asupra voastra mai mult decat caracteristicile zodiei fiecaruia/fiecareia; in plus, nu fiecare om e la fel si nu trebuie sa generalizam...nu toti nascuti in zodia asta sunt la fel de puternici...sau fiecare are in viata si momente mai putin bune, iar leii simt nevoia in aceste perioade de a se retrage si de a-si linge ranile, ca sa revina cu forte mai puternice si mai proaspete
elenakarla
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taur 34 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:47
Zodia rac 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:42
Zodii pentru fiecare zi de nastere 44 De la: swim406 19 August 2009 16:42
zodia varsator 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
compromisul 52 De la: buna01 14 Ianuarie 2010 14:37
Setari Cookie-uri