Zodia LEU

corino, ai uitat ceva la varsaretz:
varsaretzul ucide din placere sau pentru bani.
dar pentru ca tu esti prietena mea, pentru tine am sa aplic prima varianta!
Thor
Postat pe 7 August 2009 20:12
ne, ne, thor, taica - ar trebui sa ma prinzi intai!

v-am pupacit din nou!

trebuie sa invat!
lady_corina
Postat pe 7 August 2009 20:14
De la: lady_corina, la data 2009-08-07 20:09:11acuma dati drumul la injuraturi

ascult

Incep eu, primul , ai nimerit...pe linga, dar imi place, mai incearca...
valentino
Postat pe 7 August 2009 20:21
sa ai spor corina!!!
walkiria
Postat pe 7 August 2009 20:31
io chiar sunt rea...
Dalimi
Postat pe 7 August 2009 20:41
si eu nu stiam de sunt in stare ca varsatoare...
Dalimi
Postat pe 7 August 2009 20:44
walki, multumesc mult - precum vezi am tot atata rabdare cat are cineva care e cu c...asta, talpile pe jar...
lady_corina
Postat pe 7 August 2009 21:47
Ha???
valentino
Postat pe 7 August 2009 21:50
De la: dalimi, la data 2009-08-07 20:41:23io chiar sunt rea...

Sa poti afirma asta, iti trebe ceva dovezi...ori esti neagra-n cerul gurii(o poate spune Tuta si nu numai ), ori ai ca trofeu, vreo bucata muscata din cineva, ori te prezinti cu curelusa si lantucul - si atunci te credem..
valentino
Postat pe 8 August 2009 10:45
Nu se aude nici un ruget de leoaica...se odihnesc dupa o noapte de vinat sau s-au bagat la alaptat???
valentino
Postat pe 8 August 2009 10:51
Snow - pe aici nu treci?
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 01:36
LEUL
23 iulie - 22 august

Simbol: leul, regele junglei, stapanul regatului. Matelor astea le place: sa isi rontaie prada.

Element: focul. Focul leonin este flacara constanta si extrem de fierbinte a Soarelui (cam 100.000 de grade Celsius). De la distanta, incalzeste. Apropie-te si te faci friptura. Joaca-te cu focul asta si o sa te arzi foarte rau.

Calitate: fix. Leii sunt fixati pe parerea foarte buna pe care o au despre persoana lor. Sau sunt fixati pe corpul tau asudat, terminat, care cere indurare.

Guvernator: soarele. Bai de soare, insolatie, arsuri. Conducator exaltat al universului, patului, canapelei si telecomenzii.

Activitate preferata: sa dea ordine

Carte preferata: Intimidarea pentru toti

Slujba ideala: Seful suprem al tuturor sefilor

Prima intalnire ideala: celalalt lesina cand il/o vede, se topeste la restaurant, gangureste de fericire cand este prezentat/a prietenilor si cere in genunchi sa faca sex. Sterge pantofii inainte sa plece.

Fraza cheie: Ti-ai facut-o cu mana ta

Fraza de agatat tip: Incearca ce e mai bun si o sa uiti restul

Parte a corpului: incheietura mainii. Vesnic rasucita de la atata aruncat zarurile pentru bani de paine

Zona erogena : inima. Laudele si un cercel in sfarc sunt cheia reusitei.

Stil romantic: Domn si Stapan absolut

Ciudatenie sexuala: adora ca celalalt sa faca tot. Si se asteapta la multumiri profunde dupa.

Descriere generala

Leii sunt egocentrici, in stare sa te calce in picioare si cer non-stop atentie. Purtarea le este eclipsata doar de incercarile constanta de a face pe seful cu toata lumea.

Se cred centrul universului tuturor celorlalti. Venerarea in genunchi si adorarea pe coate sunt singurele variante acceptate. Sunt fie zgomotosi, abrazivi si dictatori sau linistiti, demni si vicleni. De obicei sunt teatrali, nu practici. Nevoia lor constanta de a fi in centrul atentiei adesea ii face sa joace rolul regelui exilat si nefericit.

Au sindromul aici si acum. Adica nu au abilitatea sa inteleaga valoarea atentiei in timp fata de o idee sau o relatie.

Daca te certi cu ei, o sa raga indignati. Daca printr-o minune ai ultimul cuvant intr-o disputa, o sa se chiorasca la tine in tacere inainte sa se retraga in umbra, unde planuiesc urmatorul atac.

Barbatul Leu

Leul este un individ cu inima mare, generos si demn. Un adevarat romantic, in cautarea unei perechi stabile cu care sa formeze o familie si destept pe deasupra. E adorat de toate rudele si isi face prietenii sa rada. Dar..

- Este intotdeauna in centrul atentiei, fie ca se afla la plaja, la birou sau la inchisoare.

- Ii place sa se joace de-a comandantul suprem. Cere ascultare oarba, respect si rasplata cand vine seara acasa. Fie ca merita sau nu.

- Nu o sa isi iasa din pepeni daca ramai obedienta. Contesta-i autoritatea si o sa fii intampinata cu o scena dramatica al carei scop e sa te sperie. Uita tot ce s-a intamplat dupa cinci minute

- Daca e mai tacut, considera-l un dictator binevoitor. Se asteapta sa ii faci masaj, sa ii mangai egoul ranit. Chiar daca cheleste si e cat un butoi, complimenteaza-l despre cat de bine se tine si ce par frumos are.

- Daca te raneste cu critici usturatoare, parerea lui e ca iti face un bine si iti da sfaturi intelepte

- Se spune ca barbatii Leu arata adesea mai inalti decat sunt in realitate. E doar o iluzie. Ca si celelalte aspecte din viata lor pe care si-o imagineaza grandioasa.

- E cel mai vanitosi dintre vanitosi. Crede ca e amantul secolului si se lauda in gura mare cu asta. Preludiul in varianta Leului = treci in masina !

- Ca sa imblanzesti un Leu, felicita-l pentru fiecare trasatura a personalitatii sale. Adora sa fie in centrul atentiei (chestia asta nu poate sa fie repetata de prea multe ori. Doar este darul zeilor catre umanitate....eventual chiar incarnarea uneia dintre divinitati)

Femeia Leu

Este loiala, de cursa lunga si sincera. Are un magnetism animal fantastic, indiferent de ce poarta. Cauta un partener atent, romantic si caruia ii place sa munceasca. Este sentimentala si amuzanta. Dar...

- Indiferent de cat de linistita si fermecatoare e Leoaica de langa tine, ghearele ei sunt la fel de ascutite ca ale fiarei cu acelasi nume din Africa. Matele blande pot zgaria foarte rau!

- Se zice ca o femeie trebuie sa fie o regina in societate, o gospodina acasa si o tarfa in pat. Leoaica tinde sa aplice ultima varianta pentru orice situatie din viata. E unica femeie in stare sa isi scrie singura numarul de telefon pe peretii unei bai publice. Deviza ei este: Daca ai cu ce, lauda-te. Daca nu, prefa-te ca ai !

- Poate sa se joaca de-a pisica in calduri, dar e mai interesata de putere decat de sex. Iubeste barbatii cu putere sau care stiu pe cineva care are putere.

- Ca tot veni vorba de romantism, ideea ei de manifestari romantice include telefoane in fiecare zi, flori in fiecare saptamana si escapade romantice in fiecare luna. Daca o sa aiba salariul ei personal, o sa il cheltuie pe tot pe augusta sa persoana.

- Ii place umorul, umorul ei personal adica. Cand pare naturala si neglijenta, fii sigur ca a exersat atitudinea respectiva vreo doua luni inainte. Rade singura la glumele ei.

- Cere foarta multa atentie. Tacuta si regala sau vulgara si nestapanita, in ambele cazuri vrea toata atentia/ tot salariul/ toata viata ta!

Cum te descurci cu un Leu

- Leii au nevoie de respect

- De obicei, ragetul lor e mai infricosator decat ghearele din dotare

- Atentia si laudele o sa il faca sa toarca

- Un cadou scump e mai bun decat multe nimicuri romantice

- Iau foc daca le ignori ragetele

Cum se inteleg cu altii

Pariaza pe: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator

Doar prieteni: Leu, Pesti

Impusca-te acum: Taur, Fecioara, Scorpion, Capricorn

Oaia neagra: Varsator, Rac
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 02:16
misto zodiac corinutza...am ras cu pofta.....dar nu ma regasesc in totalitate....poate doar la capitolul gheare......
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:23
si aici?


Planeta dominant: Soarele, astrul egoismului i ngmfrii.
Animalul sacru: pupza
Personalitate: Leul este un lider nnscut i, ca toi liderii, se nal strivindu-i pe cei cu mai mult bun-sim dect el. Subordonaii i acord respectul cuvenit, dar I-ar strnge de gt cu maxim plcere. Ambiie! ca nimeni altul. consider c a atins poziia cuvenit doar atunci cnd nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizit. Se iubete att de mult pe sine nct i pup oglinda de cte ori se crede singur. Este aa de obsedat de onoruri c, dac primete o cup la campionatul de otron, e n stare s umble cu ea atrnat la gt, s vad lumea ct de grozav este. Atrage atenia n orice adunare: fie este cel mai nzorzonat personaj, fie arunc cu banii n toate prile, fie poart o arm. Pozeaz tot timpul, doarme pe stnga fiindc profilul drept l avantajeaz mai mult i arat cu degetul mijlociu ca s-i expun mai bine diamantul de multe carate. n dragoste, este la fel de nflcrat ca un furnal i la fel de discret o trompet cu amplificator.
Meseria potrivit: mprat, ef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher
Pizza magic: Quattro stagioni.
Medicamentul norocos: toxina botulinic.

pik_nik
Postat pe 21 August 2009 02:25
e de amorul artei - ca m-am suparat ca pe noi nu ne lauda nimeni
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 02:25
pikule.....te dezarmez....nu..nu ma regasesc....
- nu vreau pe nimeni subordonat, prefer prieten
- am avut ambitie sa-mi termin foarte bine studiile si am ambitie ca ceea ce fac azi sa fie mai bine ca ieri, si maine mai bine ca azi
- nu am ajuns la stadiul de a pupa oglinda...dar mi se pare ca arat mai bine in oglinda, decat am iesit in nenorocitele alea de poze de la brasov, din concediu
- chiar la gat nu pun cupa de la sotron, dar are un loc de cinste in casa mea....e totusi un premiu si ma mandresc ca stiu sa fac ceva bine...
- de obicei arunc cu bani sau sar in evidenta prin niste cercei deosebiti sau un machiaj reusit, inspirat dintr-o revista
- dorm pe stanga...dar nopatea nu-mi vede nimeni profilul
- inca nu am carate pe deget...dar eu tot il arat cui nu-mi convine
- cand iubesc o fac cu intensitatea cu care arde focul in furnal si trebuie sa stie TOATA LUMEA CA IUBESC SOI PE CINE IUBESC
- dresor da.....m-ai nimerit...dresez pacientii sa fie cuminti pe scaunul de tortura
- pizza ma innebunesc dupa ea
- nu o sa bag nimic in corpul meu - nici silicon, nici botox, nici cine stie ce alta dracovenie....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:35
ei...ultima liniutza...
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 02:38
Tuth - parca mi-ai fi sora

P.S. mai adaug si ca: din moment ce lupt pentru protectia animalelor - cum as putea fi hingher???
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 02:40
mai...sora e bine, cory......sa nu fim altceva...doamne feri ca stuchesc in san.....ca prea a fost dragoste la prima postare intre noi doua.....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:43
pikuleeee...ma gandeam eu ca siiigur vei comenta ceva.....na ca ti-am dat-o pe tava....intentionat am scris asa.... te-am avut in gherutze...
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:44
Tuth, eu sunt femeie normala, zau asa
ne-am recunoscut ca fiind in aceeasi tabara - cine stie - poate intr-o viata anterioara...(?)
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 02:46
nu-i asta, tuth
ne gandim la acelasi lucru, da' de ochii lumii putem s-o scaldam cumva
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 02:46
corina....mi-ai dat mama subiect de meditatie in noaptea asta sa pot adormi ....ca la mine nu tine faza cu oile.....ma incurc la numaratoare cand vad berbecii si caii din turma....si o iau iar de (la) cap....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:48
de ochii lumii??? neeeeeh...mai degraba de hu(a)morul artei....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 02:51
Si ai impresia asta doar pentru leoaice?
garbo008234
Postat pe 21 August 2009 17:30
garbo014319 ssau oricine altcineva
si berbecul este o zodie tare ca si leul. daca stii cum sa iei un barbat berbec, atunci sigur iti va cadea la piciore. dar ai grija ca sunt f gelosi si scapi f greu de ei. odata ce au inceput sa te placa nu mai scapi. sunt un fel de zodii surori, se contrazic dar nu poate sta unul fara celalalt.

pai si nu imi puteti spune si mie cum poti face sa te placa un berbec? cum sa te porti cu el plz:(
garbo040417
Postat pe 11 Septembrie 2009 01:36
ALO !!!!!!! Leul este regele ANIMALELOR !

Persoana din zodia LEU insa, este un om ca toti oamenii, cu calitatile si defectele lui.
Se deosebeste putin de ceilalti numai prin stilul lui de a cersi putina atentie si este in stare sa se umileasca sau sa sa-si planga de mila pentru asta.
Pentru ca, daca nu reusesc sa obtina atentia altfel, sunt fericiti chiar si atunci cand provoaca MILA. Oricum, numai atentie sa li se dea.
Nu stiu daca au mai multi neuroni decat persoanele nascute in alte zodii, ba chiar cunosc femei LEU care mananca litere atunci cand isi scriu PROPRIUL NUME !
Desigur, orice padure are uscaturi !
Apoi, toti cred ca zodia proprie este cea mai spectaculoasa.
GRESIT.
Spectaculos poti fi DOAR ca individ prin realizarile tale, educatia ta, comportamentul tau, istetimea ta, frumusetea ta, moralitatea ta !!!
FelixTomescu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:27
Slabe . Ti-o spun dn experienta . De fapt ei sunt f atenti cu persoana iubita atunci cand incearca sa o cucereasca . Dar in ochii lor constati ca esti de fapt un zero . Barbatii varsator pot fi extrem de reci si insensibili . Si afemeiati .
Gabry3la
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:43
De la: Gabry3la, la data 2009-09-27 09:43:02Slabe . Ti-o spun dn experienta . De fapt ei sunt f atenti cu persoana iubita atunci cand incearca sa o cucereasca . Dar in ochii lor constati ca esti de fapt un zero . Barbatii varsator pot fi extrem de reci si insensibili . Si afemeiati .

m/ai lovit rau! spune/mi ca nu/i adevarat,ca ai cunoscut si tu doar vreo cativa,cazuri izolate!
elodia
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:53
Mrrrrrr. Vin eu, leoaica!
Ati vanat? Ca mi-e foame si n-am chef sa ma murdaresc pe labute de sangele victimei. Oferiti-mi voi dumicatii cei mai buni. Si da, puteti sa tineti restul, doar sunteti prieteni cu leoaica.
Daca ati hotarat sa va faceti o trupa, eu va fac favoarea sa va fiu solista, altfel n-aveti nicio sansa. Daca v-ati gandit la un proiect, uite, accept sa imi asum eu inaltul patronaj, pentru ca oricum singuri sunteti in deriva. De fapt, daca e vorba despre orice pe lumea asta, eu cred ca tot la mine v-ati referit/gandit cumva, dar v-a fost jena sa spuneti lucrurilor pe nume. Hai, toata lumea sa scandeze acum: le-oai-ca! le-oai-ca! le-oai-ca!
Uite, ca sa intelegi mai bine, eu ma pun aici, pe piedestalul asta, si voi puteti sa incepeti sa gravitati in jurul meu. E, acum nu va suparati copilareste, nu toata lumea s-a nascut sa fie leader. Daca universul avea cu mine planuri meschine si imi pregatea un destin marunt, in primul rand nu ma facea leoaica. Deci e clar ca buna-ziua ca trebuie sa am si supusi. Ziceti si voi, gresesc pe undeva? Apropo, v-am zis ca eu nu gresesc niciodata?
Eu m-am nascut ca sa traiesc in puf sau din pufii altor animale, pufii vostri, bunaoara. Sa ma odihnesc cat trebuie, sa mananc delicatese si sa arat cel mai bine din padure. Acum e randul vostru sa va sfatuiti si sa vedeti cum reusiti sa-mi asigurati toate astea. Pentru ca, fara sa va dati seama, pana acum ati trait fara directie, asa. A, inca ceva. Vedeti starvurile care atarna de copacul ala inalt? Ei bine, nu vreti sa ajungeti ca ei. Acolo sunt atarnati, ca sa-i vada toti copiii, cei tradatori, mincinosi si puturosi. Stiu ca nu e cazul vostru, dar sa fie spus.
Barbatule care ma vrei aproape, ai tras lozul cel mare. Eu imi tin coama mereu bine pieptanata, ma imbrac cel mai elegant si scump din padure. Ia-ma de brat si fa-ma regina ta, ca sa crape de necaz toate animalutele mai putin norocoase din padure. Oricum, eu detest luzerii, din padure scapa cine poate.
Iti place ca trec ca o pisica mare si frumoasa si se intorc toate capetele dupa mine? Pai atunci spune, ce naiba te balbai. Pentru ca, pe langa cele mai bune bucati de carnita, eu mananc zilnic si complimente pe paine, fara de care dieta mea sufera cumplit. N-o sa ma supar nici daca dai in linguseala, pot sa traiesc cu asta, si chiar bine.
Iar cand vrei sa ma calaresti, infige-ti bine mainile in coama mea si fii atent. Trebuie sa apesi aici, aici si aici, in momentele in care-ti zic eu. Si nu pleci din pat pana nu ajungem amandoi la o armonie sora cu nebunia. Mai mancam ceva, mai imi spui ca sunt frumoasa, mai imi spui ca sunt frumosa Si pana la urma trebuie sa prinzi spilul. Din dormitorul meu nu iese nimeni pana nu marai eu a extaz.
Ce? Te-am sufocat? Inseamna ca esti slab de inger si atunci sincer, nu prea avem ce vorbi. Bashti de-aici. Eu vreau tot si vreau acum, aici, pe tava. La mine sa nu vii cu ciosvarte si cu resturi. Mie imi dai tot ce ai tu mai bun si lasa ca ma ingrijesc eu sa fie bine administrat. Cand iti vine sa ma inseli, poate te mai gandesti o data. Daca te prind, dupa aia trebuie sa te omor, alegerea iti apartine. Doar i-ai vazut pe cei atarnati in copacul de colo.
Eu sunt leoaica, cea mai frumoasa si mai cuceritoare si mai desteapta si mai talentata si mai creativa femeie din padure. Tie cum spuneai ca-ti zice?
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul SCORPION.... 3 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:56
Osteoporoza, Osteoartrita 2 De la: quasaria 18 Ianuarie 2010 00:38
Horoscop saptamanal 2010 URANIA - Pasul Fortunei 5 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:34
Zodia rac 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:42
FEMEIA SAGETATOR 1 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:47
Setari Cookie-uri