Barbatul fecioara

Ce parere aveti despre barbatul din aceasta zodie??
cristinaturkish
Postat pe 17 August 2008 09:35
Barbat Fecioara-Femeie Scorpion... esec total!
maria2maria
Postat pe 20 August 2008 22:58

Ce spuneti de relatia barbat fecioara-femeie rac ?
Astept raspuns.
mersi.
LAVYCRIS
Postat pe 21 August 2008 12:33

Barbatul fecioara este serios, sever si ii plac femeile simple, destepte si tacute. Poti sa ii castigi iubirea prin dulceata, rabdare si indemanare. Fa-l sa simta ca ai nevoie de el si te va pastra. Interiorizarea lui e doar o masca, in fapt, dupa ce reusesti sa ii castigi increderea, va fi mai deschis. Afla care este standardul sau vizavi de femei si incearca sa il atingi, dar fara sa ii arati ca te straduiesti prea tare. Este o persoana corecta, asa ca nu il trada, nu ti-o va ierta niciodata. Da-i timp sa isi rumege gandurile, nu incerca sa il fortezi sau sa te amesteci in discutie in astfel de momente. Sfat: Cand esti cu el, poarta imbracaminte neagra, dar la moda.

Cam asa este un barbat fecioara, dar depinde foarte mult si de
caracterul omului si personalitatea sa.
LAVYCRIS
Postat pe 21 August 2008 12:40
..cred ca merge...cel putin in cazul nostru ca uite avem acusi.... 25 de ani de casatorie ..el fecioara si eu scorpion Ha!!ha!!...toate zodiacurile nu dau previziuni prea bune pt aceasta\"alianta\"...dar cu F.F.F.F.F. multa rabdare(...de s-ar gasi la "aprozar" de cumparat ...ce bine ar fi!!!)... si de o parte si de alta e bine.Plus ca suntem din zone geografic diferite.Intradevar o zodie f.buna si pt femei cat si pt barbati(in limitele normale)Nu ca n-ar avea si puncte ce te "inebunesc"(despicatul firului in patru)...dar se mai pot "inbunatatii".Una din cele mai mari calitati e seriozitatea si responsabilitatea cu care actioneaza! Mai conteaza desigur...ca la fiecare si educatia....Culmea e ...s-a mai nimerit inca o fecioara in familia noastra...\"mezinul\" de 19 ani.(care e o combinatie ce nu se prea incadreaza in zodiac...de!!!o alta generatie )
6scorpio6
Postat pe 21 August 2008 21:21
LAVYCRIS... deci sa fiu...simpla, desteapta si...tacuta...OK!
maria2maria
Postat pe 22 August 2008 08:25


Pai.....maria2maria....astea sunt generalitati dar sa stii ca, barbatii din zodia fecioara, pe care ii cunosc eu cam asa sunt.....prefera sa aiba langa ei o femeie linistita, serioasa, sa aiba corp frumos, comunicativa......etc.
Daca mai vrei sa vb despre asta poti sa-mi trimiti mesaj.
Un weekend placut !!!
pa pa
LAVYCRIS
Postat pe 22 August 2008 15:06
uneori este f dur, cu greu recunoaste ca greseste. ii place sa fie inconjurat de prieteni si este uneori cam influentabil
gabriela21
Postat pe 26 August 2008 17:40
ce parere ai despre barbatul fecioara si femeia leu?
gabriela21
Postat pe 26 August 2008 17:41
poate am eu niste resentimente fata de barbatul fecioara insa, nu v-as sfatui sa va legati la cap daca nu va doare. sau poate am intalnit eu o fecioara mutanta oricum , fiti atente ! are un talent nemaipomenit in arta disimularii.
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:00
Am avut o relatie cu un barbat fecioara eu fiind rac.Dpdv al comunicarii a fost totul ok insa incapatanarea si talentul lui de a "despica firul in 16" ne-a despartit.Ideea e ca ii ajungi foarte greu la suflet unui barbat din aceasta zodie dar si cand ai reusit trebuie sa te inarmezi cu o rabdare...eu nu am rezistat decat 5 ani.
bejweled
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:14



"Si totusi", esti Peste?
vero_manea
Postat pe 11 Septembrie 2008 00:56
asha .. si cum era cu fecioara-leu?:P:Pm-atzi facut curioasa

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:46
vero, nu-s peste . sunt pestoaica
si_totusi
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:57
sa stii ca ai dreptate Lavycris
am avut o relatie de un an cu un barbat fecioara :D pe urma o alta relatie de 3 luni cu un alt barbat fecioara :D ...iar acum din nou sunt implicata intr'o asemenea relatie :D...si partea cea mai rea e ....ca si eu sunt fecioara
Sky
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:19
Buna
Si eu sunt casatorita cu un barbat fecioara,in el mi-am gasit sufletul pereche,suntem impreuna de 7 ani ,.El a mai fost casatorit cu o scorpioanca,dar nu au rezistat,el fiind mereu in bratele alteia,cauta dragostea si intelegearea pe care nu o avea acasa,la-m inteles
paulast
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:24
tu ce zodie esti paulast?
madallina876
Postat pe 13 Septembrie 2008 09:58
e putin mai complicat (leu-fecioara) pt ca leoaicei ii place sa fie admirata si rasfatata mereu iar fecioara nu este dispusa sa ofere prea des aceste lucruri (probabil din cauza faptului ca isi doreste acelasi lucru). leoaica este mereu grabita si impulsiva iar fecioara ia lucrurile mai usor si le despica.
gabriela21
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:01
Barbatul Taur......femeie sagetator---este vreo sansa asa teoretic,,,ca practic este..:P..:))))..de cev atimp...

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:37
dupa parerea mea barbatii fecioara sunt cei mai complicati, sunt intr-o relatie cu o fecioara de aprox 1 an si 5 luni, acum sunt in al-9-lea cer iar peste 2 zile plang de nervi pt ca este in etapa de el cu gandurile lui in care pur si simplu nu imi raspunde la telefon.
eu sunt taur el fecioara, ce parere aveti, o sa mearga?
eu vreau sa ma casatoresc cu el, el ezita.
astept informatii de la cele cu experienta cu fecioarele astea orgolioase si cam egoiste.
alya
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:26
nush ce sa zic........citeste mai jos..:))))!!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 20:40
dar oare femeie leu cu barbatul fecioara
daniela6august
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:48
eu as vrea sa-mi gasesc o leoaica....ca sunt taur..:)))))

Postat pe 17 Septembrie 2008 18:01

"Si totusi", scuze pentru intarziere, n-am mai apucat sa intru pe site. Si eu sunt Pestoaica si sunt casatorita cu...un "fecior". N-as putea spune ca ma simt "implinita", desi este familist. Suntem casatoriti de 8 ani si avem si un copil impreuna. Copilul reprezinta, in primul rand, liantul. In rest...comunic greu cu el, desi avem acelasi sistem de valori. Este incapatanat, insensibil, (la adresa mea) si gelos.
vero_manea
Postat pe 18 Septembrie 2008 01:36
SAGETATOR...
paulast
Postat pe 18 Septembrie 2008 02:57
fratele meu este fecioara.Pot sa spun ca are un suflet prea mare ca sa il cuprinzi....respect pentru femeie va avea cred, intotdeauna, nu trece niciodata inaintea unei femei,are o fixatie pe fetele cu parul lung, fetele care nu se machiaza sau care se machiaza foarte putin, E supe inteligent si asteapta sa aiba ce voebi cu cei dinjur altfel se duce in alta parte de plictis,nu ii pasa prea mult de felul in care arata el dar vrea sa fie inconjurat de persoane ingrijite de la care sa invete, Analizeaza pe toata lumea dar nu insista ca ceilalti sa se schimbe decat daca are convingerea ca va fi ascultat, se sacrifica pentru cei pe care ii iubeste, citeste mult si in special in domeniul mitilogiei sau carti vechi despre religii la diferite popoare...
Ca defecte e lipsa de comunicare din cauza ca nu stie cat e de bine inteles, se fereste prea mult de lume din teama de a nu deranja....Actiunea nu e pe primul plan pentru el.Prefera sa gandeasca de multe ori tot ceea ce face.

Postat pe 7 Octombrie 2008 22:09
nu este cine stie ce, mai bine incearca cu barbatul scorpion

Postat pe 19 Octombrie 2008 19:23
macarena....eu sunt tauroaica el sagetator..
Toate zdiacele spun ca e incompatibilitatte totala ...si totusi merge...merge chiar binisor...
Cat despre fecioare...in zodiac se spune ca compatibilitatea intre taur si fecioara e ff ridicata...din pacate este o compatibilitatte care mie nu mi-a iesit...

Postat pe 28 Octombrie 2008 09:49
"Si totusi" are dreptate: disimulare super misto spus! Si e atat de subtil!
MAGDONET
Postat pe 28 Octombrie 2008 23:26
barbatul fecioara e suuper sweet ji atent ......e un scump...ii plac fetele dragutze cochete....sa miroasa frumos etc....ii place sa si protejeze prietena are acest instinct........fecioara-capricorn.....merge d minune mai ales in pat .....
kinky
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 10 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:37
Fata sagetator si baiatul scorpion? 2 De la: garbo089273 2 Noiembrie 2011 18:57
compatibilitati.. 35 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 20:10
Eu LEU, el BALANTA 21 De la: eu_enia 18 Februarie 2012 16:56
sugestii,sfaturi , 6 De la: G1N3A5 31 Ianuarie 2011 16:48
Setari Cookie-uri