Sampon/Balsam/Masca?

buna fetelor,

ce fel de gama de sampon/balsam preferati? eu una le schimb constant ;) pentru ca ori se obisnuieste parul cu ele si parca simt ca ca mai au ''efect'' parul se incurca mai des, se descurca greu dupa spalare...ori am doar eu impresia asta.
ce parere aveti despre balsamurile ''leave in''?( cele care nu mai trebuie clatite). daca fololesc sampon, apoi un balsam pe care trebuie sa il clatesc...credeti ca nu mai e necesar sa folosesc si ''leave in''? as incarca prea mult parul? sa le folosesc pe ambele sau doar unul? ...mercik
sgeorgiana
Postat pe 9 August 2008 20:02
Eu cred ca e bine sa folosesti sampon si masca...
este mult mai bine decat daca folosesti sampon si balsam. Intradevar, balsamul il descurca insa masca are un efect mult mai bun. Iti recomand produsele Aslan.

Pupici
Dorina

Postat pe 7 Octombrie 2008 16:16
salutari!
Eu folosesc sampon si balsam dar uneori imi iau intreaga gama! cand schimb ceva schimb totul (adica si samponul si balsamul si daca gasesc iau si masca).
In general am un par cuminte si frumos doar ca am senzatia ca imi cade asa ca folosesc pt intarire de la garnier sau l'oreal! adica....dau un ban dar stiu ca face

Postat pe 16 Octombrie 2008 09:24
Eu folosesc sampon si balsam Pantene Prov dupa ce am incercat toate gamele de produse pt par...Foarte bun pr descurcat parul este balsamul leave in de la Garnier.... Eu mai folosesc un spray de stalucire de la Well...e f bun....
needforspeed
Postat pe 17 Octombrie 2008 22:42
eu folosesc sampon,balsam si masca toate diferite!de ex acum am asa:sampon head%shoulders,balsam pantene si masca garniere!si eu am parul drept si mai folosesc si o crema de par gliss kur cu care ma dau inainte sa imi usuc parul!si e cool!bafta

Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:07
Salut.Eu va propun produse de la Satinique si Protique.Sunt produse ecologice.Rezolvarea tuturor problemelor a scalpului si parului.
allexia
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:15
Produsele SATINIQUE sunt excelente.Folosind samponul cu balsam, spuma de par si fixativul din aceeasi gama , rezultatele sunt vizibil satisfacatoare
valance
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:57
Eu folosesc sampon si balsam pe baza de aloe vera si sunt foarte multumita. Nu le-as schimba cu alt produs ...parul se spala frumos , e moale , stralucitor...nu se incurca ( am par lung)...Daca va doriti un par frumos , care straluceste...un par sanatos , nu ezitati si folositi aceste produse. Pentru detalii contactati-ma...
mirelamaria
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:35
Cine are idee..ce se poate folosi pentru par gras. Nu stiu din care motiv..dintr-un par normal..am unul gras. Trebuie spalat la 3 zile maximum.
nicole_24
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:34
De la: allexia, la data 2008-12-08 07:15:42Salut.Eu va propun produse de la Satinique si Protique.Sunt produse ecologice.Rezolvarea tuturor problemelor a scalpului si parului.
allexia
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:38
De la: nicole_24, la data 2009-01-15 16:34:57Cine are idee..ce se poate folosi pentru par gras. Nu stiu din care motiv..dintr-un par normal..am unul gras. Trebuie spalat la 3 zile maximum.


Parul la fel ca si pilea isi schimba structura o data cu virsta.Pe masura ce inaintam in virsta constatam ca nu ne mai priesc cremele care alta data erau excelente pentru tenul nostru, sau ca parul devine mai mat, mai fragil, mai gras...E urmare a modificarilor hormonale care se petrec in corpul nostru.
Aemulus
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:52
SGEORGIANA ...folsoesc gama de samponuri ptr par vopsit wella , numai din saloane si ce imi recomanda tipa caer se ocupa de parul meu


sunt adepta mastilor ptr par , am de la firma AUSSIE ( FIMRA din australia de produse profesionale ptr saloane )
cinezee
Postat pe 8 Martie 2009 18:54
Io ma clatesc cu apa de ploaie si infuzie de frunza de nuc dupa ce imi sparg in cap un ou de tara si imi torn niste miere. Brand personal, rezultat garantat. Sunteti invitatele mele. Cat despre masca, barbatu'miu ma vede fara de obicei. Avem desigur si pusee, dar dupa ultimul apartinatorul a fugit cu o artista pentru vreo 2 luni in Spania si am decis, , sa nu mai folosesc masca... Iar coafeza mea e un el... gay, desigur, insa vorbim des despre sampoane, lotiuni si pudre. Va puuup..
Marisa
Postat pe 15 Martie 2009 19:15
iN PRIMUL RAND PARUL NU SE OBIJNUIESTE CU NICI UN SAMPON,NU EXISTA TERMENUL ASTA:)SI IN AL DOILEA RAND MERGI LA UN SALON PROFESIONIST CARE LUCREAZA CU PRODUSE PROFESIONALE DE PAR (NU RETAIL)SI ACOLO ITI RECOMANDA UN SAMPON SI O MASCA PENTRU PARUL TAU.SFATUL MEU ESTE SA FOLOSETI ORI MASCA SI DOAR O DATA ORI UN TRATAMENT SPRAY CARE RAMANE IN FIRUL DE PAR ,NU SE MAI CLATESTE DAR SA DAI DE 2 ORI ESTE PREA MULT PT ORICE FIR DE PAR DE LA SUBTIRE LA GROS ,IL INCARCI PREA TARE ,FIRUL DE PAR NU MAI POATE RESPIRA SI ATRAGE MAI MULT PRAF ASUPRA LUI DUCAND LA INGRASARE.
florinradu80
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:31
oameni buni, ia incercati de la life care. inca sunt produse nemtzeshti. pana incep sa le produca la noi, eu zic ca veti fi multumiti de efecte...
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:34
iti recomand produsele de la wella-sp...sunt produse profesionale pe care le poti achizitiona doar din saloane.nici nu se compara cu cele din comert.eu folesesc Wella SP Repair-sampon si masca.sunt super!si nu se compara...si daca faci un calcul...ajungi la acelasi pret cu cele din magazine...

Postat pe 6 Aprilie 2009 12:22
zic si eu ceva?hai ca zic:cele mai bune produse pentru par(din punctul meu de vedere)sint KLORANE.
eu cumpar din farmaciile SENSIBLU
AMARIGE
Postat pe 16 Mai 2009 18:23
pt mihaela pas:sunt din constanta si eu,cum as putea sa iau legatura cu tine pt samponul si balsamul cu aloe vera?eu am parul natural,cu firul aspru.Multumesc anticipat
danacristina
Postat pe 17 Mai 2009 07:05
Folosesc sampon ,balsam si pro set(lac fixativ fara alcool care se foloseste pe parul umed si care formeaza o pelicula de protectie pe firul de par)pe baza de aloe si sunt foarte multumita de ele.Am parul vopsit si produsele sintetice din comert imi provoaca alergie si mancarime. De cand am intalnit aceste produse naturale nu m-ai am probleme cu scalpul, se pot folosi pentru orice tip de par.
Vi le recomand cu incredere ,rodilantos@yahoo.com este adresa unde m,a puteti contacta pentru mai multe informatii. O zi frumoasa tuturor!!!
SANATATE
Postat pe 20 Mai 2009 15:47
eu folosesc de multi ani l'oreal = sampon+balsam si sunt f multumita,f rar folosesc si cate 1 masca ptr par.
garbo002295
Postat pe 28 Mai 2009 18:12
Nu-ti pot spune care marca este mai buna, depinde de la persoana la persoana, eu te sfatuiesc sa folosesti produse profesionale, iar daca pui si leave-in dupa masca sau conditioner este ok, numai sa ai grija sa pui cantitati mici. A propos, ai incercat Shiseido?
ana02
Postat pe 30 Mai 2009 18:15
Trebuie sa folosesti un sampon special pentru scalp gras si sa ai grija sa nu apesi foarte tare cand samponezi pentru ca altfek ti se va ingrasa si mai tare. Acesta curata delicat si patrunde foarte bine peste tot
ana02
Postat pe 30 Mai 2009 18:17
EU AM AVUT ACEEASI PROBLEMA CA SI TINE,AM AVUT PARUL NORMAL SI DUPA CE AM TRCUT PRINTR6O PERIOADA DE STRES A INCEPUT SA MII SE INGRASE PARUL?TREBUIA SA6L SPAL LA 3 ZILE,AM INCERCAT TOT FELUL DE SAMPOANE PT. PAR GRAS SI NU NUMAI?PANA INTR6O ZII CAND AM DESCOPERIT SAMPONUL REVALID PE CARE L6AM GASIT IN FARMACIE?TI-L PROPUN SI SPER SA AI ACELEASI REZULTATE CA SI MINE
garbo004381
Postat pe 2 Iunie 2009 21:40
EU AM AVUT ACEEASI PROBLEMA CA SI TINE,AM AVUT PARUL NORMAL SI DUPA CE AM TRCUT PRINTR6O PERIOADA DE STRES A INCEPUT SA MII SE INGRASE PARUL?TREBUIA SA6L SPAL LA 3 ZILE,AM INCERCAT TOT FELUL DE SAMPOANE PT. PAR GRAS SI NU NUMAI?PANA INTR6O ZII CAND AM DESCOPERIT SAMPONUL REVALID PE CARE L6AM GASIT IN FARMACIE?TI-L PROPUN SI SPER SA AI ACELEASI REZULTATE CA SI MINE
garbo004381
Postat pe 2 Iunie 2009 21:40
dute intr-un salon de specialitate intreaba ar fi mai bn pt tipul parului tau si cumpara de acolo produsele.poti avea mai multa incredere in ele.eu folosesc sampon, balsam si masca si uneori si laptic. nu cred ca afecteaza in vreun fel paru.
adriana_dinca
Postat pe 25 Iunie 2009 23:32
eu folosesc,cei drept,cam de trei saptamani,un sampon si un balsam pe baza de germeni de grau de la Oriflame.Efectele se vad si cred ca vor da rezultatele asteptate.
Dalimi
Postat pe 8 Iulie 2009 12:55
Ai incercat dupa spalare, in loc de balsam, sa te clatesti punand intr-un lighean peste apa putin otet?Am avut parul f lung si se ingrasa repede,iar dupa ce m-am clatit cu otet nu se mai ingrasa asa repede.
Dalimi
Postat pe 10 Iulie 2009 16:27
bun si daca folosesti otet dupa ce ti-ai spalat parul, nu ramane mirosul acela in par? presupun ca si dupa o clatire abundenta tot miroase a otet. cel putin asa tin minte de la o prietena. am mai auzit de sucul de lamaie ca ar fi indicat pt persoanele al caror par se ingrasa destul de repede.
garbo_mimi
Postat pe 13 Iulie 2009 13:21
sucul de la lamaie merge si pentru stralucirea parului...chiar si pentru cel vopsit...super
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 13:24
da, amestecat cu miere, ulei de masline si cateva cuburi de gheata.
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crema Anticelulitica 4 De la: garbo_448185 12 August 2016 11:43
poza de prezentare 16 De la: SAL 13 Decembrie 2011 20:29
produse oriflame 1 De la: lilly26 5 Septembrie 2010 01:05
Castiga un voucher in valoare de 200 ron marca Remington! 236 De la: Diana_September 4 Ianuarie 2012 16:52
crema 16 De la: garbo_477741 11 Decembrie 2017 11:43
Setari Cookie-uri