Dieta lui Catalin Crisan

buna fetele...cum sunteti? ce v-a adus mosul?
eu abia astept sa treaca sarbatorile sa tin iar dieta cred k ma bantuie ideea asta de a fi slab slab slab...vreau sa va zic k ma soc toti din sarite cand ma intreaba cum am reusit si tot se mira ep mine cat de slabanog sunt...e chiar suparator dar placut in acelasi timp
silvia tu cum o mai duci? vreau neparat sa vb cu tine :)
frumushel sa stii k nu suntem campioni in slabit ci doar am facut ce era nevoie...ar trebuii k toti sa avem vointa sa putem sa ne ambitionam sa aratam mai bine :D
luminita_mia nu stiu de pe unde ai aterizat si tu ....dar nah :) fi binevenita cu felicitarile tale pentru faclone
grennie din pacate eu nu am poze in format virtual dar nah...iti poate spune silvia cum arat :D
va tzucalesc pe toate si pe toti :)
zeul_Ar
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:51
pai paul dar zilele trecute nu ai vrut sa vb deloc cu mine pe mess
silviadana
Postat pe 8 Decembrie 2008 16:50
ah vroiam sa iti zic k de trei zile am inceput dieta de reglare a metabolismului si chiar are efect exact cum se zic :500gr pe zi.
silviadana
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:45
nu e adevarat silvia...cum sa nu vreau? mie nu imi merge la birou mesul...nu stiu ce frast' are...si eram pe meebo pe yahoo si acolo nu vad cine ce imi scrie decat la o intarziere ft mare
scrie-mi pe mess ce tura esti sa stiu sa intru
te tzucalesc
PS si eu vreau dieta aia....ioi mor daca nu mi-o scrii
zeul_Ar
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:51
dieta de schimbare a metabolismului, sau dieta daneza sau dieta clinicii mayo....se gaseste sub diverse denumiri, in principiu e cam aceeasi si suna cam asa:
Ziua 1
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
- cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 2
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
- cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 3
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
- cina: telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 4
mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci
Ziua 5
- mic-dejun: 1 morcov mare ras
- pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
- cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 6
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
- cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 7
- mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
- pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
- cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar
Ziua 8
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
- cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 9
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
- cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 10
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
- cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)

Ziua 11
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
- cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 12
- mic-dejun: 1 morcov mare ras
- pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
- cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa

Ziua 13
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
- cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
am tinut-o de 2 ori....evedent fara te miri ce rezultate spectaculoase...iar faza ca nu te mai ingrasi inapoi e o mare aberatie ar trebui cel putin amendati pt aceasta afirmatie
bafta tie

Postat pe 10 Decembrie 2008 15:14
ti-am scris-o dar vad k ti-a lasat-o si frumusel,nu stiu ce sa zic la mn chiar a avut efect si am mai papat si cv in plus,ce nu am voie bineinteles ,nu stiu ce a fost in capul meu,va pupacesc si vb dim pe mess paul
silviadana
Postat pe 11 Decembrie 2008 01:01
nu esti pe mess omule,ce tot faci de nu te mai prind sa mai stau si eu la barfa cu tine,slabanog frumos ce esti
silviadana
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:33
tu vorbesti mah de slabanoaga?
numa pilelea si osu ii de tine...
pai la tine la ora 15 20 ii dimineata???????
am stat la birou pana la 3 sa vb cu tine si nu ai intrat
zeul_Ar
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:29
atunci m-am trezit k statusem toata noaptea pe mess ma ierti?
silviadana
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:37
Salutare tuturor...Am incercat si eu tot felul de diete , dar rezultatele nu au fost pe masura asteptarilor mele. Dupa ce terminam dieta puneam la loc kg...asta pana anul trecut cand am descoperit cea mai mai sanatoasa dieta...am slabit 16 kg in numai 40 de zile si ma mentin...
mirelamaria
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:56
banuiesc k dieta ta e una cu prostii de genul herbalife etc etc???
zeul_Ar
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:24
da silvia..dar sa nu semai repete :P
zeul_Ar
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:25
De la: mirela_pas, la data 2008-12-13 09:56:55Salutare tuturor...Am incercat si eu tot felul de diete , dar rezultatele nu au fost pe masura asteptarilor mele. Dupa ce terminam dieta puneam la loc kg...asta pana anul trecut cand am descoperit cea mai mai sanatoasa dieta...am slabit 16 kg in numai 40 de zile si ma mentin...




si care ar fi aceasta sanatoasa si miraculoasa reteta?scrie-o te rog sa stim si noi, poate se lipeste si de mine ceva:)
felicitari ca te mentii oricum

Postat pe 13 Decembrie 2008 11:42
Mai tineti regim? Cum stati cu datul jos? Eu de azi vreau sa tin un regim ...nu stiu de care
Dimineata fulgi cu laptic, apoi fructe si suc- fresh asta azi, apoi mai vad..
si 2 ore sport
dusilumi
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:08
bine zeule,promit sa nu se mai repete
silviadana
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:40
ce tot faci silviutza?
cand mai intrii pe mess-ul ala???
zeul_Ar
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:46
acum am intrat;ti-am lasat ,esaj offline.te pupacesc
silviadana
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:19
torasexy
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:32
?????????????



noutatzi cineva???
zeul_Ar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:36
zeule mi-e dor sa vb
silviadana
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:35
si mie silvia..lasa k de luni sunt la birou si vb..poate esti si tu de dimineata acasa
cum stai cu dietele?
eu azi m-am apucat din nou...sper sa reusesc..primele 2 sapt sunt mai grele
te pup
PS m-am ingrasat 9 kile ...dar am si mancat...uha...am bagat ca un nebun in mine
te pup
zeul_Ar
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:20
cum 9 kilograme?te omor!intelegeam 2,3 dar 9?nu stiu cum ai reusit dar sa le dai repede jos k te omor.eu?pai am tinut mai multe diete fara vreun rezultat de invidiat,iar de ieri am inceput din nou dieta cc pt k am fost super incantata de ea si acum astept saptamana viitoare sa incep din nou programul de aerobic k mi se facu dor;ce sa iti mai zic,k am fost in concediu si am avut o groaza de lucruri de rezolvat k nu am avut deloc timp de mine,iar de luni sunt dimineata.eh,dar lasa k vb noi.tocmai am scos in n exemplare dieta pt k am fost ieri la o sedinta si toate fufele mi-au cerut-o si de tre sa facem omului pe plac k na suntem colegi si luni le duc la toate sa se apuce de slabit.ar fi fost cazul mai demult.te pupacesc
silviadana
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:01
De la: zeul_Ar, la data 2009-01-09 13:20:10si mie silvia..lasa k de luni sunt la birou si vb..poate esti si tu de dimineata acasa
cum stai cu dietele?
eu azi m-am apucat din nou...sper sa reusesc..primele 2 sapt sunt mai grele
te pup
PS m-am ingrasat 9 kile ...dar am si mancat...uha...am bagat ca un nebun in mine
te pup


Frate, nu-i adevarat!!! 9 kg!!!!
Ai grija, te joci cu focul, dietele astea nu functioneaza daca te lasi si apoi iar te apuci...Uite, eu dau foarte greu jos pentru ca nu am 'iertat' nimic din ce a aparut pe net, mai putin aceasta dieta.
Cu tot nutritionistul meu nu am dat jos decat 6 kg in 3 luni...Cu acelasi nutritionist, un prieten a dat jos 15 kg in 4 luni. Dar el nu a tinut pana acum nicio dieta.
n_parlea
Postat pe 10 Ianuarie 2009 23:38
silviadana
Postat pe 10 Ianuarie 2009 23:40
buna,
de luni vreau sa ma apuc si eu...am citit postarile voastre si suna foarte incurajator....trebuie neaparat sa slabesc ca nu ma mai tin genunchii si spatele - am 114kg si 1,70 inaltime....alaturi de voi si impartasindu-ne experientele sper sa fie mai usor. N-am mai tinut cure de vreo 5 ani....am incercat cu sport in ultimii 2 ani si slabisem vreo 15 kg...acum m-am lasat de 5 luni si le-am pus la loc..
success tuturor
smarald
smarald08
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:54
mult noroc sa ai si multa ambitie sa rezisti
eu m-am hotarat sa tin dieta de ceva vreme numai ca nu am prea reusit...asa ca am inceput-o de azi, deci, daca vrei pot fi colega ta de suferinta, poate asa vom fi mai motivate amandoua si vom rezista atata timp cat este nevoie. si eu am foarte mult de dat jos...cel putin 40 de kg, acum am 98 la 170 cm inaltime
te-ai gandit la o cura anume sau doar un mod de viata sanatos?sau vrei sa urmezi dieta catalin crisan?







De la: smarald08, la data 2009-01-11 10:54:39buna,
de luni vreau sa ma apuc si eu...am citit postarile voastre si suna foarte incurajator....trebuie neaparat sa slabesc ca nu ma mai tin genunchii si spatele - am 114kg si 1,70 inaltime....alaturi de voi si impartasindu-ne experientele sper sa fie mai usor. N-am mai tinut cure de vreo 5 ani....am incercat cu sport in ultimii 2 ani si slabisem vreo 15 kg...acum m-am lasat de 5 luni si le-am pus la loc..
success tuturor

Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:19
Fetelor o dieta buna de slabit;ce mananci la ora 9 dimineata ,trebuie sa mananci si la ora 13 si seara o friptura de vita sau legume tot la gratar ,si trebue tinuta 21 de zile,nu folositi uleu ,nici in salate 'fructe multe disociate;daca la ora 9 mananci portocale si la ora 13 tot portocale ;bafta
2407
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:39
Nu se poate 9 kg in 2 saptamani??? Ai grija eu zic sa mergi la un nutritionist k altfel risti sa-ti dai tot organismul peste cap...si eu de maine iar la regim...va pupik pe toti si multa bafta in tot ce va doriti??
Eu incep regimul dat de nutrtionist...e greu k gramajele dar deja e prea mult...80 de kg e enorm asa ca....haideti la slabit!!!!
Speranta2014
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:51
multumesc mult... ba da, mi-ar fi de mare ajutor o " colega de suferinta". m-am gandit la dieta lui CC...sper sa dea rezultate...am mare nevoie de ele
smarald
smarald08
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:20
buna dragilor!
Felicitari campionilor la slabit!

Am ajuns pe acest site, ptr ca am si eu pb mari cu greutatea! Am nascut, acum 2 ani si nu am reusit sa dau jos kg dobandite; astfel , la 1.58 cm, am 77 kg; inainte de a ramane insarcinata aveam 65 kg ( nu era bine, dar oricum mai bine decat acumm); asa ca am inceput si eu dieta CC de astazi; deja am greata de la atata carne; ma tem de ficat sa nu fac ceva.

De indata ce am rezultate, va trimit; incerc sa nu ma cantaresc mai devreme de 1 sapt;

Pup, slabutii!
ancatinca
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topikul oamenilor cinstiti si sinceri 81 De la: fleurdelis 16 Aprilie 2010 08:32
dieta lui catalin crisan 1 De la: garbo258769 9 Ianuarie 2012 12:23
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
Pentru o detoxifiere naturala si sanatoasa ! 1 De la: fittnescoffe 16 Martie 2012 10:35
PROGRAM DE SLABIRE 8 De la: crina86_c 7 Iulie 2010 01:40
Setari Cookie-uri