Dieta lui Catalin Crisan

- 11 kg
garbo_9183
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:05
Buna...de ieri am inceput si eu aceasta dieta. Am mai incercat o data sa o tin dar am cedat dupa numai o saptamana.. ... Sper sa nu fiu singura pe aici. ....va astept cu pareri si rezultate in -....mult succes
garbo295037
Postat pe 3 Ianuarie 2013 02:24
De saptamana viitoare incerc si eu din nou, de pe 7, sa fie cu inceput de saptamana, ca nah, toate dietele incep de LUNI
yum_yum
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:33
De cate ori te-ai uitat in oglinda si te-ai judecat? De cate ori te-ai bosumflat ca nu te incapea o anumita rochie? De cate ori ai privit cu ciuda grasimea de pe abdomen?

Ce te-a impiedicat sa slabesti pana acum? Lipsa de vointa? Complacerea? Obisnuinta? Cedarea in fata poftelor?

Afla secretul siluetei de vis sau cum sa te apuci de dieta si sa te tii de ea pe http://personalitatea.com/tine-te-de-dieta
Alexandra_David_1
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:56
Buna...mai e cineva pe aici care a inceput dieta ?
Caaty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 17:16
De la: Sapunul, la data 2008-09-04 22:58:45Regimul disociat e f bun....cuconditia sa fie respectat perfect...
O zi legume...si nimic altceva, o zi fructe, o zi carneo zi lactate,o zi paste...
Se slabeste destul de rapid...dar nu e chiar confortabil de tinut...
Eu am tinut chiar o forma mai severa de regim disociat...un singur fel de legume- de ex andive...nu cartofi prajiti , apoi la carne...numai carne de pui firata...nimic altceva in ziua respectiva...
Dupa vreo saptamina te scirbesti de tot de mincare...lol
Rezultatul e bun...cu conditia sa nu te apuci sa maninci din nou tot felul de combinatii culinare...cine a tinut Montignac...stie la ce ma refer...
garbo_11151
Postat pe 4 Februarie 2013 15:54
buna.eu sunt la a 4-a zi.am dat jos 2,5 kg. pana acum ma descurc. tu ce faci? cum rezisti?la a cata zi esti?
garbo_11242
Postat pe 7 Februarie 2013 17:13
in continuare mamicile tin "cura" asta?oaliu!
copiii au nevoie de voi sanatoase,nu va mai chinuiti trupul si mintea aiurea-n tramvai!

fara dulciuri,fainoase,prajeli....si un strop de cumpatare,atat! pt ca nimeni nu se face cat malul daca nu scapa boii-n papusoi!

corpul nostru are o memorie a greutatii pe care a suportat-o ok,bagati rabdare,fara prajiturici si cutii de bomboane,fara juma' de paine la o masa si o sa fie totul bine.

nu fiti statice,miscare si iar miscare..
iasomia
Postat pe 13 Februarie 2013 10:52
ce faci, mami, dai sfaturi la clone p-acilea?.. he,he,he...
zambil
Postat pe 13 Februarie 2013 14:15
ma plictiseam si eu...

ca sa nu mai spun ca stiu cateva fete care citesc garbo,daca iti vine sa crezi asa ceva,povestea una la un bairam(de ex),cat am putut sa rad toata seara....
iasomia
Postat pe 13 Februarie 2013 14:45
Ms de sfaturi.nu prea aveam nevoie.vroiam sa vb cu cineva care tine acest regim.destepti si atotstiutori ca voi gasesc pe toate forumurile. Specific pt cine este interesat ca nu este un chin acest regim . Si mai da si rezultate.
garbo_11242
Postat pe 17 Februarie 2013 17:30
buna.de maine vreau sa incep si eu dieta cc.plec si eu de la 91 de kg.sper sa reusesc.
Andreea_Moga_1
Postat pe 14 Martie 2013 16:14
Bravo, Andreea!Mult succes si.... mai ales multa rabdare!
Am tinut-o si eu in anul trecut Sept -Nov si am obtinut -13kg. Mie nu mi s-a parut grea aceasta dieta! Dar eu mai am mult de dat jos.... de saptamana aceasta, de ieri mai exact, m-am apucat din nou de ea.
In aceasta perioada am mancat disociat la o masa (fara combinatii), fara paine si fara cartofi si fara paste, insa nu m-am abtinut de la dulciuri.
De fapt cand spun dulciuri, am refer la ciocolata neagra si la niste prajiturele de casa (tarte cu branza de vaci 0.2% si fructe de padure dar cu ceva zahar).
Am baut ceai verde cu menta mai tot timpul si ceai de fructe si cafea (nu consum defel zahar la nici unele).
Dar stiu unde sunt deficitara: la capitolul miscare. In acest moment doar plimbari/mers la pas pot sa fac, insa nu constant ori suficient. In week-end ma misc mai mult dacat in timpul saptamanii. Stiu ca e super importanta miscarea. Odata cu venirea primaverii, ziua se lungeste si e altceva sa te plimbi pe jos dupa serviciu.
Week-end placut!
andra_2012
Postat pe 15 Martie 2013 15:54

Hey girls! Ma tot confrunt cu raceli in zona intima. In curand o sa plec la mare, asa ca am nevoie de un produs care sa-mi intareasca sistemul imunitar. As vrea sa stiu daca a incercat cineva Activit Imuno? e un supliment alimentar complet natural care datorita lactoferinei are un puternic efect imunostimulator si antibacterian, deci exact de ce am nevoie. Astept parerile voastre!
garbo_3491
Postat pe 25 Iulie 2013 15:03
Da ce are imunitatea cu dieta lui Catalin C ? ...
Rotty
Postat pe 25 Iulie 2013 15:09
Buna! Acum am 62 de kg... va amintiti acum 2 ani cand am tinut dieta aveam 77 :) De atunci am mai tinut-o de cateva ori... de fapt eu tin zilele de proteine si apoi o schimb pe dukan... ca nu rezist numai cu fructe din cauza unei probl de sanatate... Sapt asta o tin din nou fiindca as vrea sa mai slabesc cateva kg ... 4 as fi multumita . Va pup si aveti grija de voi!
ammy21bz
Postat pe 16 Martie 2014 09:30
Buna,
Azi am fost sa-mi cumpar cele necesare. Maine o sa fie prima zi.
E doar o coincidenta ca e luni, nu-mi place sa incep lunea, dar asta e.
Incep de la aprox 66 kg la 1, 70 inaltime.
Revin maine dimineata. Poate mai tine cineva cu mine.
Paula86
Postat pe 23 Martie 2014 12:21
'Neata!
Am revenit. Am 67, 1 kg. Cam mult.
As vrea sa ma mai cantaresc dupa prima etapa, dar sa vad cum ma abtin.
Deocamdata, am mancat 100 g cascaval.
Paula86
Postat pe 24 Martie 2014 08:41
Ziua a 2 a
Am trecut de prima zi. Doar ca nu am baut f multa apa.
Deocamdata, mi se pare usor regimul.
Paula86
Postat pe 25 Martie 2014 12:31
Ziua nr 4

Am slabit 2 kg pana acum, adica in 3 zile. Am 65,1 kg.

Ou am mancat doar in prima zi pt ca nu imi place fiert.


Paula86
Postat pe 27 Martie 2014 10:10
Mai traiesti Paula?
ammy21bz
Postat pe 12 Aprilie 2014 11:02
Traieste! se imbuiba, a ajuns la "86 de kile" si nu se opreste!;))


Catalin, a albit saracu' de cat iubeste.....!
pitiTa_
Postat pe 12 Aprilie 2014 12:11
pitiTa_, saraca de tine, ai ajuns sa-ti versi frustrarile pe o necunoscuta de pe net. Unii dintre noi avem serviciu si nu intram in fiecare zi pe net. Iesi prin parc, du-te la film, fa-ti viata mai frumoasa! Cred ca e deprimant pt tine sa te iei de altii! Simt mila pt tine. Daca vrei, iti ascult problemele. Nu stiu cum e sa te iei de altii, poate ma inveti! Pari o persoana apta pt a-i asculta pe altii si a-i sfatui!

Ammy, am ajuns la 57 kg.
Tin in continuare regimul. Mi-a fost greu in a 2 a saptamana, dar dupa aceea a fost usor.
Paula86
Postat pe 20 Aprilie 2014 15:30
Hristos a Inviat!
Paula, daca tu simti frustrare unde nu-i, cum mama melcului stii sa asculti si intelegi pe altii cu pr.? Nu-mi raspunde mie!
Nu inteleg ce are dieta cu serviciu' si cu recomadarile de mers in parc?!

Eu vad parcul privind pe geam :)de la etajul 1 si respir aer proaspat de fiecare data cand deschid geamurile si intinzand rufele la uscat.
Bancile sunt ocupate zilnic si "pasarelele" canta, sonorul ii mereu neplacut, mai ales noaptea cand oamenii strazii se odihnesc pe ele sau isi impart bucatelele culese din containere.
Am vb. cu administratorul sa puna un tomberon si in parc, din mana nu vrea sa ia pachet niciunu, parca ar sti mai bine decat noi ca "dieta" se mentine "asa".:(


Paula, eu citesc oamenii si la propriu si la figurat, ii citesc cu "atingerile" in adevaratul sens al cuvantului, nu e nevoie sa mi se destainue


"Apta" zici?:D nu merg in baston si inca mai ascult muzica!


pitiTa_
Postat pe 20 Aprilie 2014 18:39


zi-mi si mie te rog cateva melodii (formatii) ! vorbesc serios, dealtfel ai simtit deja asta cu "cititul" tau, asa-i... ?
barboneli
Postat pe 20 Aprilie 2014 19:12
Ascult...(am spus)!
Oricum, tu, esti departe....."dus". (asta ar fi una dintre preferinte)=))

Brobonel, da din de'jte pe litere si obtii orice "melodie/ formatie"doresti!

Mersic pt. intentie!:)
pitiTa_
Postat pe 20 Aprilie 2014 19:49


corect ! la muzica nici nu ma asteptam sa spui altceva decat "ascult"... ! da stiu treaba cu de'jtele dar n-am incercat-o asa. eu vroiam sa stiu ce doresti tu... eu deja stiu ce doresc !
n-ai pentru ce... mi-a facut placere !
barboneli
Postat pe 20 Aprilie 2014 20:19

melodii:

curios din fire.
iti bagi nasu' peste tot?
pregateste cina
ia banana si te du!
val- vartej in varf de vrej :)
tochitura de fazan garnisit cu leustean
(de la nepotu')

mai zic?

Autorul, se stie!:D
pitiTa_
Postat pe 20 Aprilie 2014 22:36


pai asta-i refrenul doar... !!! da, mai zi... ca eu, tot am zis ca zic co-i zice dac-oi zice sin'co-i zice ca sa zic cam zis co-i zice... ! dar faci cum vrei pana la urma...

Paste fericit si cu voie buna si la ceilalti colegi, prietene sau prieteni... dusmani n-am... !!!
barboneli
Postat pe 20 Aprilie 2014 22:51
pfffai! asta iar a nimerit in turma!:)))

ai vazut tu oi cu *o-i?


"fericit, este"! am vazut o gramada rasturnati pe banci in parc....asteapta sa fie luminati?! cica, la invierea a treia!
pitiTa_
Postat pe 21 Aprilie 2014 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta in afectiunile cardiovasculare 2 De la: eu_geminy 2 Noiembrie 2010 11:05
Topikul oamenilor cinstiti si sinceri 81 De la: fleurdelis 16 Aprilie 2010 08:32
Dieta lui Catalin Crisan 3998 De la: 2 Martie 2018 17:38
mariana39 7 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 20:49
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
Setari Cookie-uri