Dieta lui Catalin Crisan

si eu am slabit...cam 5 kg in 5 saptmani...a mers mai greu la mine k am mult de lucru si nus prea prieten cu sportul dar sunt multumit si ma tin tare....mai am vreo 3 saptamani...bafta tuturor
heartbraker_angel
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:41
Salut la toti,eu am mai scazut 1kg,deci in total 11kg.Nici eu nu am facut sport,dar am incercat sa nu ma abat de la dita,nu stiu de ce la tine sint doar 5kg,in general sexul masculin da mai usor jos din kg,sotul meu de exemplu nu face dieta, dar am incercat sa-i schimb,mincarica,adica mai multe legume,mai putin orez,cartofi,dulciuri,etc,el nu poate minca prajit,pentru ca are probleme cu ficatul,si a reusit sa dea vreo 3kg, ,inca nu ne-a scris nimeni din cei care au terminat dieta si au reluat-o ,mai da rezultate poate se vor hotari si ne vor spune si noua,sa stim daca o vom repeta.Va pup pe toti si va urez un sfirsit de sptamina cit mai placut,si cit mai multe kg in minus
sorina17
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:34
Ciao,Lysa77!Cred ca prietena ta ar trebui sa completeze dietele sale si cu o psihoterapie pt. ca din cate imi dau seama intra cu pasi repezi in anorexie.Ea nu-si accepta corpul asa cum este.E o mare problema.Din povestirea ta nu rezulta ca a facut dieta sub controlul unui nutritionist.Am si eu o colega de birou aici in Italia care avea 143kg si a ajuns la 54,pielea ii atarna pe ea,are acum 51 de ani dar arata de 80 si de fapt sotul ei a ajuns sa-i spuna ca arata ca si bunica-sa.Dietele ei esuau de fiecare data deci a facut operatie cu inel la stomac care a adus-o la greutatea de acum.Oriunde la masa sta la coltul mesei ca sa nu deranjeze lumea,pt. ca nici nu termina bine de inghitit fuge la baie sa vomite.Nici asta nu-i viata,a ajuns sa aiba antipatie din partea tuturor.Ea nu vrea sa mearga la psiholog dar sotul ei a mers .Asa ca totul e sa nu exageram.Prietena ta precis are o alta problema in viata(un deces in familie,un divort,o dezamagire in dragoste ,un complex de inferioritate,de ex. faptul ca e mica de inaltime ,etc.) care o framanta si o face sa manance,sa asimileze tot ce mananca,un psiholog bun ar ajuta-o f. mult sa urmeze solutia cea m.buna .

Postat pe 4 Aprilie 2009 23:09
De la: alina_tarta, la data 2009-04-04 23:09:55Ciao,Lysa77!Cred ca prietena ta ar trebui sa completeze dietele sale si cu o psihoterapie pt. ca din cate imi dau seama intra cu pasi repezi in anorexie.Ea nu-si accepta corpul asa cum este.E o mare problema.Din povestirea ta nu rezulta ca a facut dieta sub controlul unui nutritionist.Am si eu o colega de birou aici in Italia care avea 143kg si a ajuns la 54,pielea ii atarna pe ea,are acum 51 de ani dar arata de 80 si de fapt sotul ei a ajuns sa-i spuna ca arata ca si bunica-sa.Dietele ei esuau de fiecare data deci a facut operatie cu inel la stomac care a adus-o la greutatea de acum.Oriunde la masa sta la coltul mesei ca sa nu deranjeze lumea,pt. ca nici nu termina bine de inghitit fuge la baie sa vomite.Nici asta nu-i viata,a ajuns sa aiba antipatie din partea tuturor.Ea nu vrea sa mearga la psiholog dar sotul ei a mers .Asa ca totul e sa nu exageram.Prietena ta precis are o alta problema in viata(un deces in familie,un divort,o dezamagire in dragoste ,un complex de inferioritate,de ex. faptul ca e mica de inaltime ,etc.) care o framanta si o face sa manance,sa asimileze tot ce mananca,un psiholog bun ar ajuta-o f. mult sa urmeze solutia cea m.buna .

Buna Alina.
Din cate mi-am dat eu seama,este anorexica de multi ani.
Stiu ca si inainte pana a slabi,vomita.
Acum,motivele ei pt starile de voma,sunt ca se simte foarte plina si ca-i vine sa vomite.
Asi provoaca singura voma,bagandu-si degetele pe gat,seara de seara.Eu stiu ca astea sunt doar motive invocate de ea,dar adevarul este ca,mananca exagerat de mult toata ziua,baga dulciuri in ea de serie pe toata lumea,si de frica sa nu puna iar kg,se duce seara la baie si vomita.
Nu-mi permit sa-i spun c-a ajuns o bulimica,deoarece n-ar recunoaste-o nici in ruptul capului.
Precizai mai sus ceva de genul ca : ar avea probleme in viata,deces,dragoste,etc.
Crede-ma pe cuvant ca nu are nici un fel de problema de genul care l-ai relatat tu mai sus,din contra...ocupa o functie destul de buna la serv,lucreaza la stat,are un salariu mult prea mare pt ceea ce face,in dragoste n-o duce rau,singura ei problema de mica,au fost kg in plus,si faptul ca mereu a fost dolofana.
Crede-ma ca nu-mi doresc sa ajung in halul in care arata ea,sa-mi curga pielea pe mine.Pt ea asta e o mandrie,chipurile toata lumea o lauda de felul cum arata,se mandreste de faptul ca poate purta o fusta mini,si multe bluze cu buricul pe afara,in ciuda faptului ca are 31 de ani,iar dupa ce-a slabit nimeni nu-i mai da varsta,majoritatea au impresia care are in jur de 25-26 de ani.
Ziceai ceva de psiholog,cred ca glumesti...ea sa auda de asa ceva?
Draga mea,dupa ea,chiar nu are nici o problema.
Cred c-a ajuns sa se minta singura.
lysa77
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:05
Buna fetelor,in primul rind cred ca cele care sinteti din Italia,sinteti bine,nu stiu in ce localitati locuiti,astept mesaje de la voi,ca sinteti bine si dieta deasemenea merge bine,nu stiu de ce nu mai lasati nici un mesaj ,va pup pe toate
sorina17
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:30
Ciao,la toate!Aici s-a simtit cutremurul,dar mai putin,eu locuiesc la 500km nord de L'Aquila,intre Pisa si Genova.Imi pare f. rau pentru romanasii nostri care au venit pentru o viata m.buna si si-au gasit moartea aici.Este un adevarat dezastru in zona aceea si continua replicile de mare intensitate.Numai in regiunea respectiva traiesc 20 000 de romani sa speram ca nu se vor mai descoperi si altii morti.Se cauta manual pt. a nu rani eventualii supravietuitori de sub daramaturi.V-am facut un mic TELEJURNAL! Despre dieta trebuie sa spun ca sunt la final o mai tin o zi-doua .O reiau din 25 apr. daca sunt bine.
Nu va lasati,dieta nu e dificila .
Va

Postat pe 8 Aprilie 2009 23:03
Ciao tuturor!

Azi e ultima zi de dieta si am 63.5 kg cu 10 kg mai putin decat acum 65 de zile.Cum am mai scris ma asteptam sa fie mai multe in minus dar...recunosc nici sport nu am facut nici nu am tinut-o chiar foarte,foarte strict ...Dar de maine incerc sa mananc disociat si sa vedem cum ma descurc!
Bafta tuturor celor care sunt intr-o anumita etapa a dietei si sa astepte finalul acesteia ca oricum exista satisfactie!!!!
Va pup pe toti si... sa auzim numai de multe ,multe kilograme in minus!!!!
Cristina
cris240775
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:14
Buna fetelor,ma bucur ca sinteti bine,cit despre dieta asta e,cred ca totusi sinteti multumite de kg pierdute,eu mai am 9 zile de dieta la final o sa va spun cite kg am reusit sa pierd.Alina,daca reincepi dieta sa ma tii si pe mine la curent,cum merge,daca mai da rezultate?in final va pup pe toate si va doresc PASTE FERICIT-celor care il sarbatoresc duminica
sorina17
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:53
Ciao,tuturor!
Am slabit 10,800kg,sunt multumita si asa cum am spus reincep in 25 aprilie.Acum sunt in febra pregatirilor de Pasti,viitorul meu sot e italian catolic,sapt. viitoare sunt Pastile noastre .Drept sa va spun abia astept sa treaca ca sa-mi vad de dieta mea si-apoi cu dezastrul de aici,tristetea e mare si nu prea are nimeni chef de sarbatorit.
Cristina nu fii suparata ,amandoua am slabit putin dar e bine ,nu suntem facute cu sablonul-toate la fel
Sarbatori fericite! si mai scrieti chiar daca terminati dieta,eu nu va uit ,o sa va scriu ca doar e gratis

Postat pe 10 Aprilie 2009 23:39
buna fetelor,
hai nu fiti nemultumite...ca poate vi se ia inapoi, glumesc. e foarte bine cit am slabit , se pare din ce rezultate sunt ca am c-am slabit la aproximativ la fel. poate se putea mai mult, dar e foarte bine si asa. oricum ma gandesc ca fiecare dintre noi aveam nevoie de 10-15 kg. eventual mai incercam dupa ce trec sarbatorile de Paste, cine mai are determinare si chiar daca nu o mai tinem cele 10 saptamani. probabil ca slabirea, mai ales in primele 2 saptamani, nu va mai fi la fel de spectaculoasa dar pt cine mai are nevoie de 4-5 kg(asa ca mine) cred ca mai merita un efort de cateva saptamani , mai ales ca vine vara si va fi destul de usor si cu cure si cu mentinerea. apropo de mentinere, eu vad ca ma mentin la fix...adica absolut nimic in plus si nimic in minus. bineinteles am grija ce mananc, ce combin si ma bucur foarte tare ca nu o fac cu un efort foarte mare. practic am setat in minte, asta am voie asta nu am voie...si merg si la sala, sa nu uitam. merg cam de 2 ori pe saptamana( imi tot propun sa merg de 3 ori, dar nu reusesc), deci fac efotul sa merg pt ca cel putin la mine pe piele se vad kg pierdute. am 37 de ani...si din pacate se vede. eu am mai pierdut o tura de kg...acum 3 ani aveam 99kg(deci in total am slabit 25-26 kg).
na bun, deci dupa sarbatori as vrea sa va vad aici pe cele care o reiau si pe cele care nu o reiau pt a ne sustine. eu incept inca o tura in 4 mai.
va pup si va doresc Paste Fericit si Hristos a inviat!
dorateo
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:43
Buna fetelor,nu mai scrie nimeni pe aici?de ce?sinteti ocupate cu pregatirile?spor la treaba(pregatiri dar aveti grije ce papati)eu mai am 2zile si termin dieta.As vrea sa o incep din nou............sa vedem.O sa va tin la curent,va pup pe toate mai vorbim.
sorina17
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:13
PASTE FERICIT va urez la toti,eu am terminat dieta in total am slabit 12kg sint fericita si cred ca o sa o tin din nou.Daca ma hotarasc,va spun,iar daca cineva are nevoie de sustinatori,eu o sa fiu una dintre aceeia,va urez bafta in continuare va pup pe toti
sorina17
Postat pe 19 Aprilie 2009 10:59
incep cu o urare de paste fericit pentru toata lumea
sincer nu credeam k va functiona dar spre surprinderea mea am dat jos de la 105 la 95kg pana acum si mai am o saptamana din dieta ...asta fara sport k prog nu prea permite.
sunt multumit, cred k voi face pauza o saptamana si o mai iau inca o data dieta asta k pana prin iulie sa am macar 85kg sa arat bine pe plaja, multumesc tuturor si recomand cu incredere
V-am pupat
heartbraker_angel
Postat pe 20 Aprilie 2009 00:21
Felicitari Sorina,felicitari hAngel!
Eu am trecut cu bine peste ambele sarbatori -pastele catolic si cel ortodox-am mancat carne ,verdeturi salata si fructe.Singura problema este ca nu mi-e sete si beau putina apa,ceea ce nu e bine.Dar oricum de luni 27 aprilie incep din nou,acum dupa ce am facut 2 sapt. de pauza.Va pup si va urez Sarbatori fericite in continuare.

Postat pe 21 Aprilie 2009 00:12
Felicitari Sorina,felicitari hAngel!
Eu am trecut cu bine peste ambele sarbatori -pastele catolic si cel ortodox-am mancat carne ,verdeturi salata si fructe.Singura problema este ca nu mi-e sete si beau putina apa,ceea ce nu e bine.Dar oricum de luni 27 aprilie incep din nou,acum dupa ce am facut 2 sapt. de pauza.Va pup si va urez Sarbatori fericite in continuare.

Postat pe 21 Aprilie 2009 00:12
Ciao tuturor!

Felicitari Sorina!Bafta tuturor care inca sunt la dieta!!!Eu am mancat de sarbatori din toate bunatatile inclusiv prajituri dar nu foarte multe...Azi dimineata m-am cantarit si aveam 62.1kg adica din 9 aprilie cand am terminat dieta am mai slabit 1kg si ceva.E OK.
Va pup !
Cristina
cris240775
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:02
hristos a inviat.de maine,adik de astazi ma apuc de dieta caci pana in iunie trebuie sa slabesc 20 kg.asa k sa imi tineti pumnii va rog,va pupacesc
silviadana
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:48
Buna fetelor,eu ma mentin,nu am mai dat jos nimic dar nici nu am mai pus,dar...........vreau sa spun ca acum am c-am abuzat, dulciuri si toate cele,ma gindesc sa o repet,daca ma hotarasc o sa va tin la curent.Silvia,bafta sper sa ne tii la curent,cum merge dieta la tine. VA MULTUMESC PENTRU FELICITARI, Pentru cei care inca tin dieta si pentru cei ce se hotarasc sa o reinceapa,multa bafta si nu uitati ca eu o sa va sustin in continuare,va pup pe toti haideti la dieta,sa spunem nu kg in plus
sorina17
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:52
De la: silviadana, la data 2009-04-21 23:48:30hristos a inviat.de maine,adik de astazi ma apuc de dieta caci pana in iunie trebuie sa slabesc 20 kg.asa k sa imi tineti pumnii va rog,va pupacesc


adevarat a inviat silviadana!vreau sa iti spun k datorita tie si zuelui m-am apucat de dieta CC.am 23 ani, 1.70 cm si 83 kg.deci trebuie sa scap de vreo 20 kg.cam mult, stiu dar pana la urma ma mltumesc si cu 15. :D azi e prima zi mi se pare o dieta destul de buna dar ce ma fac cu consumul de Cola ca eu fara el nu pot trai . mai mult ca sigur sunt dependenta , stiu, dar, ce sa fac?u cu m stai cu dieta ta??e aceeasi?? va pup
laura1786
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:06
sorinache

orice om care se respecta incepe dieta de luni...

de vineri te-ai gasit sa incepi? vrei sa cazi in depresie?...

bafta!

si scoate coca aia..iti face ficatu' tandari,plus ca te apuca dracii, si nu stii ce ai...
iasomia
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:14

vreau sa iti spun k datorita tie si zuelui m-am apucat de dieta CC.am 23 ani, 1.70 cm si 83 kg.deci trebuie sa scap de vreo 20 kg.cam mult, stiu dar pana la urma ma mltumesc si cu 15. :D azi e prima zi mi se pare o dieta destul de buna dar ce ma fac cu consumul de Cola ca eu fara el nu pot trai . mai mult ca sigur sunt dependenta , stiu, dar, ce sa fac?u cu m stai cu dieta ta??e aceeasi?? va pup


Buna tuturor!!
vreau sa felicit din inima pe zeul si silviadana, intr-adevar,recunosc si eu am inceput dieta CC doar pentru entuziasmul aratat de voi si bineinteles nevoile personale...vreo 15 kg vreau in minus...si eu am 23 de ani , 1.73 si vreo 78 de kg(acum vreo luna cand a fost ultima cantarire)am inceput dieta in 9.04 intr-o zi de joi,dar atunci m-am decis impreuna cu sefa mea simt pe haien ca am slabit,nu stiu cat inca,dar toata lumea a observat deja,sper sa va tin la curent in curand cu rezultate exacte,ieri am inceput cele 6 zile de carne din etapa a doua,deci sunt in ziua 19 a dietei si imi place cum ma simt,cum incep sa arat!!pupici si bafta tuturor!!!!
brown_eyes
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:15
buna brown_eyes.cum stai cu dieta?u ai slabit ceva in prima saptamana?eu deocamdata sunt in a 4-a zi si nimic pana acum. , dar parca simt o diferenta la haine,sau poate mi se pare mie (cine stie, poate e doar subconstientul meu ) nu stiu, dar oricum nu ma las. astept vesti de la tine.aaa,u faci ceva sport?
laura1786
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:26
Nu mai vrea nimeni sa vb cu mine? astept incurajari si sfaturi!!! chiar am nevoie.
laura1786
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:31
Ciao Laura!


Nu-ti fa griji o sa vezi rezultate si inca destul de repede!Nu te cantari in fiecare zi asteapta sa treaca macar o saptamana!Cam toti am dat jos macar 2-3 kg in prima saptamana apoi mai putin.Sa bei apa multa si sa incerci sa nu mananci foarte tarziu (adica dupa ora 19-19.30).Daca respecti dieta e imposibil sa nu dispara si kilogramele!!!Bafta si...ai rabdare rezultatele vin sigur!!!!
Cristina
cris240775
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:41
Buna Laura,bine ai venit printre noi cred ca ar trebui sa te cintaresti dupa cel putin o saptamina si pe urma incet,incet o sa vezi si rezultatele daca tii dieta cum trebuie,fara sa depasesti ora 19,30,chiar daca nu faci sport,la mine cel putin a dat rezultate,sint multumita si deocamdat ma mentin ,multa bafta in continuare si nu uita ca noi o sa te sustinem . Cristina,tu ce faci te mentii,ai mai dat ceva jos?Va pup pe toti
sorina17
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:35
Buna tuturor,salutari "laurasorina", intr-adevar cam in prima saptamana mai pe finalul ei...deja se observa..sincer la kg nu stiu sa zic sigur cat am slabit.insa pe haine se observa mai mult decat bine,lumea din jurul meu a observat deja,iar eu simt pe piele ceva schimbari.
Cred ca zilele de carne sunt usor dificile,caci dau o stare aiurea,,insa si tine de foame..uff eu una m-am scos cu o cafea mare bauta de dimineatza si bineinteles apa plata si ceaiuri detox,de papadie,depurative,nu ceva anume
recunosc ca sunt tentata de dulciuri,dar pana acum am facut fatza situatiei chiar bine,cu exceptia acestei duminici in care am clacat.... ins anu am mai mancat nimik altceva decat o groaza de paa..si dulcele respectiv
sper sa nu se mai intample!!!
pupici si bafta mai departe1!!!hai ca se poate!!!!
brown_eyes
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:30
Salutare tuturor! ma inscriu si eu in randul vostru, incurajata de rezultatele bune pe care le-au avut cei care au terminat dieta.
am inceput de ieri, nu mi se pare greu de tinut, dar trebuie sa recunosc ca azi ma simt cam ametita si slabita. poate din cauza ca nu sunt obisnuita sa mananc atata carne. sper sa-mi treaca!!
oricum, va tin la curent, vreti sau nu!
TamaraM
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:32
buna la toata lumea! bun venit si tie Tamara, si astept mesaje si de la u.mutumesc tuturor fetelor pt sfaturi si incurajari si promit sa nu ma las, numai k mai am si zile din astea ca de exemplu cea de azi in care m-am simtit foarte obosita si fara nici un chef de nimic si vreau sa renunt.stiu k starea e trecatoare si k o sa fie mai bine.vreau sa va spun k nu mananc dupa 19.30, desi uneori mi-e o foame de crap dupa ora aia.... .eu cred ca e si de la faptul ca inainte nu mancam decat o data,(maxim de 2 ori pe zi)si acum sa mananc de 5 ori/zi...e ceva diferenta .Oricum va pupacesc pe toate si mai astept vesti si de la voi!
laura1786
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:33
Buna Laura, hey everybody! Laura, sa stii ca si eu am avut parte de zile mai neplacute, desi abia sunt in a treia zi . Si in plus nu sunt obisnuita sa mananc de 5 ori pe zi, abia fac fata la 4 mese... ca sa nu mai zic de lipsa stresanta de diversitate a alimentelor. nu ma pricep prea bine la bucatarie, asa ca mananc cantitati industriale de carne fiarta

dar si cand or trece primele 2 saptamani!
TamaraM
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:16
Buna fetelor,eu in zilele de carne,mincam si peste,pate de peste sau de ficat,ficatei la gratar,pipote fierte,inimioare,salam, parizer,un ou,si am baut apa cu lamiie,care iti mai taie din greata incercati si asa sper sa va ajute informatiile,multa bafta la toate Cu dulciurile,nu am avut asa multe probleme,dar cind aveam pofta,mincam un patratel de ciocolata neagra,daca este si amaruie cu atit mai bine,o sa va mai scriu poate reusesc sa va mai ajut cu sfaturi,continuati ca sa vedeti rezultatele va pup pe toate
sorina17
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROGRAM DE SLABIRE 8 De la: crina86_c 7 Iulie 2010 01:40
dieta 8 De la: garbo166660 9 Noiembrie 2011 11:06
DIETA CRUDIVORA DE REFACERE 22 De la: Rotty 20 August 2012 12:25
UN OUTLET LA INDEMANA ORICUI 1 De la: bellamy 5 Ianuarie 2011 09:20
Dieta Raw vegan 6 De la: garbo_1399 17 Aprilie 2012 10:42
Setari Cookie-uri