Dieta lui Catalin Crisan

Felicitari dorateo!!!!!Si eu mai am 8 zile din dieta, pana acum am slabit 12 sper sa mai dau ceva.tu cat ai slabit in ultima etapa?si ce ai mancat in ultimele 8 zile, ca eu nu mai stiu ce sa manananc. Inca o data felicitari si mult succes in continuare.
ralu_ralu
Postat pe 25 Martie 2009 16:26
Buna Sorina, recunosc am apelat la Xenical, o pastila seara si totul este ok. Il voi mentine penrtu perioadele de carne, la vegetale nu este necesar au mai multe fibre si se rezolva de la sine. Cat despre carne, carne, mult a fost putin a ramas.. este placut sa vezi cum iti raman hainele mari desi abia s-au dus 3 kg,.. astept sa vad rezultatul, sunt ata de curioasa incat sunt pe zi ce trece mai inversunata. Am renuntat insa la gustarile intermediare - fie uit de ele fie nu am timp.. asa ca le voi reintroduce la legume.. sper sa nu fie un lucru rau..
lucia_ilinca
Postat pe 25 Martie 2009 18:33
Ciao tuturor!

Felicitari dorateo!!!Peste 15 zile sper sa ma pot lauda si eu cu acelasi "scor"!!!!
Succes in continuare colegilor!!!
Va pup !
Cristina
cris240775
Postat pe 25 Martie 2009 21:01
bravo dorateo,felicitari ,deci se poate trebuie sa avem ambitie, sper sa ne scrii in continuare sa ne spui cum te mentii dupa ce terminam dieta cred ca o sa fie mai greu sa ne alegem alt stil de a minca sau ceva asemanator cu cel al dietei. Pentru simona_lacry ciorbita de legume sau pur si simplu legume fierte.Va pup pe toate si multa bafta in continuare.
sorina17
Postat pe 25 Martie 2009 23:45
Ciao,tuturor frumoaselor !
Felicitari Dorateo, !Sa nu uiti de noi acum ca ai devenit frumoasa .Asteptam sa ne spui cum merge cu ingredientele dietei ,asociate intre ele.Eu sunt in etapa iv,am incurcat putin zilele pentru ca eram fara net si nu am dieta scrisa,imi place sa o descopar impreuna cu vestile de la voi pe net.Dimineata a devenit f. stressanta pt. mine pentru ca nu mai stiu cu ce sa ma imbrac ca sa merg la birou ,toate hainele-pantalonii, mai ales -stau pe mine ca pe gard.Dar ma bucur .Eu nu m-am cantarit demult, vreau sa ma cantaresc doar la sfarsit ca daca m-ar dezamagi cantarul ar exista pericolul sa abandonez dieta ca si in cazul altor diete si .....ar fi pacat.
VA PUP PE TOATE !

Postat pe 26 Martie 2009 00:53
ciao fetelor,
va multumesc la toate pt felicitari , pt urarari si nu in ultimul rand ca ati fost alaturi de mine. va promit ca o sa va urmaresc si am sa incerc sa fiu si eu alaturi de voi si am sa ma bucur impreuna cu voi pt reusita sau am sa incerc sa va sustin daca nu mai aveti putere. pt ralu, in ultimele zile am mancat legume la cuptor si salate combinate in care ingredientul de baza a fost salata verde. din pacate am mai trisat citeodata (in sensul ca am mai presarat parmezan pe salalte si legume) pt ca nu la mai puteam manca altfel. si mai mult decat atat, imi era teama ca imi va fi sila de gustul lor si din pacate pt a ne mentine greutatea si nu in ultimul rand pt a manca sanatos chiar trebuie sa consumam cat mai multe legume si salate deci nu era cazul sa mi se acreasca de ele. asa ca am facut un mic compromis... probabil as fi slabit mai mult daca nu foloseam parmezan pe post de "condiment".
va pup pe toate si va tinem lagatura
dorateo
Postat pe 26 Martie 2009 09:38
Buna fetelor,cum merge dieta eu mai am 3 zile si termin etapa a4a,si surpriza,dupa ce cintarul nu a mai miscat deja am slabit 10 kg in total,sint multumita cu toate ca ma asteptam sa mearga mai bine dar...........e bine si asa nu?Voi ce faceti nu prea mai scrie nimeni pe aici,nu vreti sa stim si noi despre cum merge dieta sa ne bucuram impreuna,va pup pe toate si va doresc un sfirsit de saptamina cit mai placut
sorina17
Postat pe 28 Martie 2009 15:25
Hallo!
Am o intrebare la etapa a 5 a cand scrie 2 zile legume si fructe si o zi lactate poti manca cat vrei sau trebuie sa mananc legume cate vreau, fructe 500 g si lactate 500g. ????????????????
Eu sunt la etapa a 4 a si cred ca o sa imi fie greu sa mananc numai 500 g. lactate pe zi. Voi ce ati mancat in ziua cu lactate?

Va pup!
info
Postat pe 28 Martie 2009 22:31
Ciao Info!


La a cincea etapa se specifica destul de clar( la inceput):cate mese doresti fara restrictie de cantitate.
Lactate proaspete au insemnat la mine:lapte fiert,iaurt simplu, putina branza de vaci cu sare.Poate au altii si alte idei.
Cam atat.
Cristina
cris240775
Postat pe 28 Martie 2009 22:58
De la: red_rose, la data 2008-09-04 22:58:45Regimul disociat e f bun....cuconditia sa fie respectat perfect...
O zi legume...si nimic altceva, o zi fructe, o zi carneo zi lactate,o zi paste...
Se slabeste destul de rapid...dar nu e chiar confortabil de tinut...
Eu am tinut chiar o forma mai severa de regim disociat...un singur fel de legume- de ex andive...nu cartofi prajiti , apoi la carne...numai carne de pui firata...nimic altceva in ziua respectiva...
Dupa vreo saptamina te scirbesti de tot de mincare...lol
Rezultatul e bun...cu conditia sa nu te apuci sa maninci din nou tot felul de combinatii culinare...cine a tinut Montignac...stie la ce ma refer...


am tinut si eu un astfel de regim disociat.
vazusem la tv cura de slabire a Monicai Anghel,in perioada in care ea slabise foarte mult.
si ca sa fie treaba treaba...am cumparat si cartea care-o scosese Mihaela Tatu,in concomitent cu,cura de slabire,am baut si ceaiurile recomandate de Mihaela.
trebuie sa recunosc ca am slabit in 8 ZILE 10 KG,dar am si cazut din picioare.
am vrut rezultate urgente...si le-am avut.
pe cine intereseaza cura sau ceaiurile,le pot prezenta cu cea mai mare placere.dar...pe riscul vostru
sfatul meu : ori cura,ori ceaiurile.nu amandoua odata.
lysa77
Postat pe 29 Martie 2009 11:50
buna, te rog sa-mi dai si mie dieta si ceaiurile.eu as avea nevoie sa slabesc vreo 30kg.te mai rog sa-mi spuim cum se numeste cartea Mihaelei Tatu.Cu multumiri Liliana
liliana_popescu64
Postat pe 29 Martie 2009 14:47
Buna silviadana:*am o intrebare:-S.am citit toate mesajele tale cand tineai dieta si la un moment dat ai spus ca te mai tii odata de ea.te-ai tinut???mai da rezultate.am tinut si eu dieta miercurea asta,am terminat-o si d maine ma apuc iar.dar mai da rezultae??:-Seu am slabit 11kg.mai vreau vreo 10.mai fuctioneaza?te pup:*
onuka
Postat pe 29 Martie 2009 16:34
Aaa...si vreau sa va felicit pe toate ca va tineti:*:*
onuka
Postat pe 29 Martie 2009 16:45
De la: liliana_popescu64, la data 2009-03-29 14:47:03buna, te rog sa-mi dai si mie dieta si ceaiurile.eu as avea nevoie sa slabesc vreo 30kg.te mai rog sa-mi spuim cum se numeste cartea Mihaelei Tatu.Cu multumiri Liliana


Buna Lili
Deci...eu am mancat 3 zile carne (de orice fel dar sa fie fiarta sau la gratar) salam slab,parizer,crenvusti.
Alte 3 zile doar branzeturi,lactate - branza,cascaval,branza topita,iaurt,sana,lapte,etc
Alte 3 zile doar fructe si legume de orice fel.fara restrictie.
Tot odata am baut cate 2 litri infuzie de ceai (in loc de apa)
Iti spun cantitatile pt un vas de 500 ml
3-4 plicuri de crusin
2 plicuri afine
2 plicuri urzica (moarta)
Dupa ce fierbe apa,pui plicurile si lasi cana acoperita 5-10 min.
Ceaiul se bea cald,nu rece.

Daca nu rezisti 3 zile,incearca 2 zile.
Daca bei si ceaiul in acelasi timp,iti garantez c-ai sa slabesti foarte mult,dar te anunt de pe acum c-ai sa mergi foarte des la toaleta.
Alegerea iti apartine.
Sper sa-ti dea rezultate.
REPET : eu am slabit 10 KG in 8 ZILE,mancam toata ziua cat vroiam,n-am tinut cont de ora la care mancam,dar...slabind foarte mult intr-un timp atat de mic,mi-a venit rau,simteam cum se invarte casa cu mine,am ametit si-am picat din picioare. Sper sa nu patesti si tu acelasi lucru,sa ai organismul mai tare decat al meu !
Bafta si daca iti da rezultate,sa ne anunti si pe noi.
lysa77
Postat pe 29 Martie 2009 19:00
Buna fetelor,ce mai faceti? Pentru onuka,daca o incepi sa ne tii si pe noi la curent cum merge eram curioasa si eu,daca da rezultate a doua oara,silvia nu ne-a spus,dar sint sigura ca ne va da detalii,va pup pe toate si va doresc un inceput de saptamina placut
sorina17
Postat pe 30 Martie 2009 02:02
Buna Lysa,multumesc mult ptr. dieta si sfaturi.Acum sunt la a 8-a zi de dieta cu lamai si am reusit sa dau jos 2kg.Mai am 11 zile.Cand o termin o sa incep dieta de la tine si o sa te tin la curent Sper sa nu patesc ceva de la lamai.Te pup.
liliana_popescu64
Postat pe 30 Martie 2009 22:26
De la: liliana_popescu64, la data 2009-03-30 22:26:32Buna Lysa,multumesc mult ptr. dieta si sfaturi.Acum sunt la a 8-a zi de dieta cu lamai si am reusit sa dau jos 2kg.Mai am 11 zile.Cand o termin o sa incep dieta de la tine si o sa te tin la curent Sper sa nu patesc ceva de la lamai.Te pup.


Draga Lili,lasa lamaile si incearca ceaiurile.
O sa ai rezultate mult mai mari,si mult mai repede.
Sau poti incerca odata cu dieta care-o ti acum,sa bei si cate-o cana doua de ceai cald.Nu afecteaza cu nimic dieta cu lamai.
Bafta.
Pupici
lysa77
Postat pe 31 Martie 2009 16:54
Buna fetelor,nu mai vrea nimeni sa scrie cum merge dieta? Pentru lysa,nu sint prea multe plicuri de plante,pentru doar 500ml apa? si as mai vrea sa te mai intreb ceva daca nu te superi,ai scris in mesaj ca vei merge de multe ori la toaleta(treaba mica sau mare?scuze pentru intrebare) Va pup pe toate
sorina17
Postat pe 31 Martie 2009 19:49
Fetelor la mine azi este ultima zi de dieta, am slabit 14 kg.Eu sunt foarte multumita, am ajuns la 58 kg Dar de acum vine greul, trebuie sa ma mentin.O sa va tin la curent cu evolutia mea. Va pup si multa vointa sa aveti,ca se poate scapa de kilogramele in plus.
ralu_ralu
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:29
Ciao tuturor!

Felicitari ralu_ralu !!!14 kg e foarte, foarte bine!!!Bafta in continuare cu mentinerea!!!!
Eu mai am 8 zile de dieta si am slabit in total 9.5 kg (de la 73.5 kg am ajuns la 64.0 kg).Nu pot sa zic e bine dar chiar speram sa reusesc sa dau jos mai mult....
Bafta tuturor!!!!
Va pup !
Cristina
cris240775
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:06
De la: sorina17, la data 2009-03-31 19:49:23Buna fetelor,nu mai vrea nimeni sa scrie cum merge dieta? Pentru lysa,nu sint prea multe plicuri de plante,pentru doar 500ml apa? si as mai vrea sa te mai intreb ceva daca nu te superi,ai scris in mesaj ca vei merge de multe ori la toaleta(treaba mica sau mare?scuze pentru intrebare) Va pup pe toate


Buna Sorina.
Draga mea,de fel la o cana de ceai(200 ml) se pune un plic sau 2,depinde de fiecare,de cat de concentrat vrea ceaiul.Daca-ar fi vorba de un ceai de fructe,cu siguranta toti am pune 2 plicuri pt ai simtii mai bine gustul si savoarea.
Aici este vorba de 500 ml,si pe langa...asta este si scopul.cu cat este mai concentrat,la fel de mult curata si organismul de toxine,si cu atat mai repede iesi si la toaleta.
Si ca sa-ti raspund la ultima intrebare,este vorba de (treaba mare) normal...la treaba mica iesi si daca bei apa.
O seara buna tuturor !
lysa77
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:46
Buna fetelor,in primul rind vreau sa o felicit pe ralu_ralu,pentru rezultate ai grija la ce papi Pentru Cristina,nu fii dezmagita,organismele difera de la o persoana la alta Pentru lysa77,multumesc pentru raspuns,dar ma gindeam la gust nu,eu sincera sa fiu,ceai de crusin nu am baut niciodata si aveam impresia(nu stiu de ce)ca este amar .Mai departe la dieta .Va pup pe toate si bafta in continuare.
sorina17
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:57
PTR.LYSA77. BUNA,MULTUMESC PENTRU SFAT PE CARE CU SIGURANTA O SA-L URMEZ.CE PARERE AI DESPRE PRODUSELE COLONIX?MA AJUTI FOARTE MULT CU SFATURILE TALE.TE PUP.
liliana_popescu64
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:20
FELICITARI ralu_ralu SI MENTINERE INDELUNGATA!
CEAIUL DE CRUSIN SE BEA SI IMPOTRIVA CONSTIPATIEI ASA CA-MI INCHIPUI CAM CE FAC 4 PLICULETE,STAI APROAPE TOATA ZIUA LA BAIE.MAI AM SI EU O SAPTAMANA SI CEVA DE DIETA.NU STIU DE CE AZI A FOST PRIMA OARA CAND "AM VAZUT STELUTE VERZI".AM AVUT O STARE DE SLABICIUNE CA AM SIMTIT CA IMI VINE SA LESIN.ERAM INTR-UN SUPERMERCATO,M-AM RETRAS INTR-UN COLT SI DUPA PUTIN MI-AM REVENIT.AZI ERA ZI DE VERDETURI SI AM BAUT MAI PUTINA APA CA DE OBICEI.
HAI CRISTINA,MULT A FOST ,PUTIN A MAI RAMAS .
VA SI MULTE KG IN - .

Postat pe 1 Aprilie 2009 23:32
Ciao Alina!


Chiar imi era dor sa mai vad vreun mesaj de la tine...Deci joi saptamana viitoare e ultima zi de dieta pentru noi.Nu pot sa zic ,ca, abia astept dar o sa fie distractiv sa ma gandesc singura ce vreau sa mananc nu sa umblu cu hartiuta la cumparaturi
Cam atat.
Te pup
Cristina
cris240775
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:00
BUNA FETELOR,
felicitari ralu,multe multe, si bafta multa multa in continuare. felicitari si pt voi toate, pt ca eu stiu ca acum la urma este cel mai greu...pur si simplu te lasa nervii, nu mai poti, tragi de tine si dimineata spui asta e ...trebuie sa mai poti!!!!
vreau sa va spun ca eu am mancat cam aceleasi lucruri in continuare, cu mici exceptii , daaar totusi am mai slabit 1 kg si sunt foarte fericita. acum incep sa caut o dieta ceva rapida sa mai dau jos vreo 2-3 kg, acum pana sunt pe val. probabil am sa ma risc sa beau si eu minunea de ceai a mihaelei tatu,cu toate ca este doar o metoda fortata de slabire si daca nu tineam cura noastra inainte, probabil ca kg s-ar fi intors rapid inapoi.binenteles am s-o combin cu un regim vreo 2 saptamani maxim...doar acum 2 saptamani sunt floare la ureche pe langa cele 10.
va pup si va tin pumni la toate in continuare
dorateo
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:54
De la: liliana_popescu64, la data 2009-04-01 23:20:39PTR.LYSA77. BUNA,MULTUMESC PENTRU SFAT PE CARE CU SIGURANTA O SA-L URMEZ.CE PARERE AI DESPRE PRODUSELE COLONIX?MA AJUTI FOARTE MULT CU SFATURILE TALE.TE PUP.


Buna Lili.
Sincer...nu stiu ce sa spun despre acele produse.
Nu prea sunt de acord cu pastilele,fie ele si de plante.
Si ca sa-ti dau un exemplu,un caz concret este prietena mea,care arata ca un dop ( 1,60 m, si 97 kg) iti cam inchipui in ce hal se revarsau grasimile pe ea,valuri....valuri...
A luat o perioada REDUCTIL ( cca 5-6 luni)a exclus din meniu painea,zaharul,prajelile,grasimile,ect
Adevarat ca intr-un an a ajuns la 55 de kg,dar este si plina de piele care-i atarna,oasele de la fata i-au iesit de parca-ar fi cadavru viu,sani nu mai are(are doar un surplus de piele in sutien)si ca sa fie treaba treaba...acele pastile i-au afectat memoria,puterea de concentrare,etc
S-a lasat de pastile,de jumatate de an nu le mai ia,dar a ajuns obsedata de cantar,de ceea ce mananca.
Dimineata se trezeste si se urca pe cantar.Seara inainte de culcare,se urca pe cantar.Daca cumva pune 1 kg in plus,2 zile se chinuie singura,mamanca doar fructe(portocale,mere)sau 2 zile de morcovi.Traiaieste sub teroarea kg.
FINALUL NU CRED CA VRETI SA-L STITI...
A ajuns in situatia in care,s-a trezit intr-o dimineata sa plece la serviciu,iar cand s-a dat jos din pat i-au pocnit oasele.
I sau muiat oasele de la atata cura de slabire,de la lipsa calciului in organism.
O saptamana a stat cu piciorul in gips,concediu medical.
Ceea ce este dureros de tragic,este ca n-a fost un semnal de alarma pt ea,pt felul in care-au dus-o pastilele si cura de slabire.Este indiferenta la ceea ce i s-a intamplat,este indiferenta la felul cum se simte(ameteli si stari de voma seara de seara,care intr-un final se termina cu voma)importante sunt kg lipsa care le are,si felul(sexos) in care ea crede ca arata.
Fetelor,scuzati-ma ca va spun,in cazul asta ma mandresc cu kg care le am,cu "suncile" care-mi atarna.
Nu vreau sa mor din cauza unor nenorocite de kg,nu vreau sa traiesc sub teroarea ca maine ma ridic din pat si-mi crapa oasele.
Sunt multumita ca sunt sanatoasa,chiar si cu aceste kg in plus care le am,si-n care-am investit ceva bani(asta ca o gluma de final)
Imi cer scuze ca am ocupat atata spatiu,dar am simtit ca trebuie s-o spun,sa fie un semnal de alarma pt alte fete care nu constientizeaza unde duce "lipsa kg"
Va pup
lysa77
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:10
De la: sorina17, la data 2009-04-01 19:57:55Buna fetelor,in primul rind vreau sa o felicit pe ralu_ralu,pentru rezultate ai grija la ce papi Pentru Cristina,nu fii dezmagita,organismele difera de la o persoana la alta Pentru lysa77,multumesc pentru raspuns,dar ma gindeam la gust nu,eu sincera sa fiu,ceai de crusin nu am baut niciodata si aveam impresia(nu stiu de ce)ca este amar .Mai departe la dieta .Va pup pe toate si bafta in continuare.


Da,ai dreptate,ceaiul de crusin este amar.
Dar....baba sufera la frumusete.
Iar pt cine nu suporta amareala,se poate adauga o lingurita de zahar,ca doar n-o fi foc...
La cate grasimi,la cate produse de panificatie mancam,o lingurita de zahar nu te poate ingrasa in ultimul hal.
lysa77
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:16
Hai fetelor ca nu mai e mult,e normal ca organismul sa fie mai slabit,la zilele de legume si fructe dar......... Ai dreptate lysa baba sufera foarte mult la frumusete,in legatura cu pastilele si eu sint impotriva lor.Am si eu aici o prietena care este tot romanca,iar dupa nastere a ramas cu multe kg, a fost la medic si ia recomandat reductil-pentru retentie de apa,cu toate ca ia spus consecintele;nu a luat decit doua luni si a renuntat la ele.A renuntat pentru ca nu a mai vrut sa ia, nu se simtea rau,chiar a slabit citeva kg,dar .......... e mai bine fara pastile.In legatura cu ceaiul,ai dreptate,daca ma voi hotari sa beau,pentru ca am probleme cu constipatia, voi folosi indulcitor.Multumesc pentru sfat,si va pup pe toate PA PE MIINE
sorina17
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:58
Buna fetelor, am ajuns in a 18 zi de cura, si trebuie sa recunosc faptul ca in cea de a 3 a zi de legume/fructe pe langa rosii, castraveti, salata verde si nectarine , am scapat si 3 trufe de ciocolata neagra. Deocamdata cantarul tine cu mine, am 5 KG in minus. de astazi m-am intors la carne si totul este ok, nu mai simt nevoia de a manca dulce. Mi-am facut rezerve de guma de mestecat Orbit pentru copii, asa imi pacalesc senzatia de nevoie de dulce. In rest, totul este ok. Am vazut rezultatele acestei diete la un amic pe care nu l-am mai vazut de 6 luni si care a ajuns de la 130 Kg la 90 KG. Sotul meu l-a intrebat daca a ramas jumatate acasa... singurul inconvenient este intradevar surplusul de piele. Este necesar si sportul si miscarea iar aici nu ma pot lauda ca sunt chiar vrednica. Voi reusisti sa faceti si miscare??
lucia_ilinca
Postat pe 2 Aprilie 2009 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta Bariatrix 1 De la: garbo_1706 6 Aprilie 2012 16:34
probleme digestive 7 De la: garbo_453036 18 Mai 2017 14:23
Dieta dupa 60 de ani 1 De la: IOANIDE 8 Ianuarie 2012 23:05
Dieta Montignac 183 De la: oanagheorghe 19 Ianuarie 2011 12:36
Dieta Raw vegan 6 De la: garbo_1399 17 Aprilie 2012 10:42
Setari Cookie-uri