Sport ca sa slabesti in scurt timp?

Oricate diete si regimuri de slabire as tine,nu pot slabi decat facand foarte multa miscare. Fac zilnic exercitii de fitness, de doua ori pe saptamana ma duc la sala... Cunoasteti insa vreun sport de vara pe care practicandu-l sa scap de kilograme intr-un timp cat mai scurt?
greatexpectations
Postat pe 4 August 2008 16:50
inot, iubita. Miscarea in apa este de 3-4 ori mai eficienta decat cea pe uscat. Plus ca este singurul sport care alungeste muschiul, il face mai zvelt si mai elegant. din cauza presiunii mediului acvatic. Asa ca du-te de 2 ori pe saptamana la bazin, inoata 2 ore si te topesti vazand cu ochii.
gianiblue
Postat pe 6 August 2008 14:16
sa-ti zic cum am slabit eu: danseand muzica latino 1 ora pe zi, singura, in casa. are un efect uimitor asupra coapselor si soldurilor mele, exact ce aveam nevoie. si in plus, dansul si muzica latino ma fac sa ma simt extraordinar.
simonel27
Postat pe 12 August 2008 09:56
Pe langa dieta si sport foarte importante sunt si cateva sedinte de masaj anticelulitic.Scazi in centimetri si se castiga in fermitatea pielii.Eu ,combinandu-le am slabit 5kg in 20 zile.
maria2maria
Postat pe 14 August 2008 23:07
Acceereaza puternic metabolismul prin alergare viteza. Daca nu esti invatata, incepe cu jumatate de minut dimineata. In timp ce alergarea rezistenta accelereaza metabolismul pe parcursul efectuarii exerciztiului fizic, alergarea viteza accelereaza metabolismul pentru cateva ore. Alergarea se face dimineata (efortul de dimineata te ajuta sa topesti grasimile, cel de seara iti fortifica musculatura).

Postat pe 4 Septembrie 2008 21:37
eu ti-as propune sa porti in timp ce practici oricare din activitatile recomandate ( mai putin intot) sa porti un costum din ala cu efect de sauna din PVC . Are efect garantat . vecin mea anul trecut s-a ambitionat si a purttat cam de doua ori pe saptamana in timp ce se juca cu copii prin casa ( are 2) si a slabit 6 kg in vreo 2 luni .si inca efortul nu a fost foarte mare , ea doar jucandu-se .gasesti costum pe www.articolesportive.com

MIGABGO
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:52
Eu m-as apuca de wrestling, ca de la sah nu prea am slabit

Postat pe 11 Septembrie 2008 12:09
Buna ziua,
Ma bucur pentru dedicarea si perseverenta pe care ti-o oferi, pentru a-ti rezolva problema kilogramelor in plus, ....dar cu toate metodele ''externe'', eu stiu, am folosit si functioneaza,...si pot sa-ti prezint si tie,o modalitate ''interna'', modalitatea prin care umbland la \'\'cauza\'\', ''efectul'' adica plus-ul de kilograme,...dispare prin eliminare,....mergand pe recuperarea carentelor alimentare si reeducarea receptorilor abdominali, si stabilizarea nivelului de zahar din sange, cu sustinere a pancreasului, pentru arderea continua a grasimilor din depozitele create si educarea organismului spre a nu-si mai face depozite. Aceste depozite in mare parte s-au facut datorita \'\'infometarii\'\', care tulbura metab olismul cu adevarat.!!!
Pot sa va trimit mai multe informatii scrise, metoda propusa si creata de unicul grup de oameni de stiinta,de la marile universitati ale lumii, nutritionisti, biochimisti, toxicologi, iar girul acestor mari personalitati academice, face marea diferenta intre aceasta metoda, ca fiind cea ma sigura eficienta si functionala metoda de redobandire a echilibrului metabolic pentru totdeauna si \'\'restul pietii\'\', prin biocompetibilitatea organismului uman cu aceasta metoda, ...sau ma puteti contacta pe aceasta tema,....si pe orice alte probleme de sanatate si vitalitate pe termen lung,....la tel.0740.17.88.49 sau chifandoina68@yahoo.com, psih.hifan Doina, consultant pe probleme de nutritie celulara avansata.-
Va doresc sanatate si vitalitate la maxim,....ca-s mai bune decat toate!!!!!


Cu stima,
psih.Doina Chifan

Postat pe 29 Septembrie 2008 11:28
Sport desigur, dar daca te afi intr-o situatie mai delicata si nu poti face efort si o dieta ajuta, insotita de masaj.
divaj22
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:34
BUNA,
si eu ti-as recomanda lipomasaj pentru o remodelare corporala foarte armonioasa si frumoasa
pussy_busy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:38
si eu am inceput cu muzica latino si dans si pilates,sper sa reusesc sa dau 5 kg dar nu am stiut ca o ora trebuie sa ma misc
blu18
Postat pe 11 Ianuarie 2009 03:06
Da.Alergat si amor.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:07
Inotul si joggingul.
Gabby
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:46
Mersul f. rapid!
Aemulus
Postat pe 25 Aprilie 2009 04:07
va citesc mes de ceva timp nu am scris pana acum nu poti slabi numai prin sport iti trebuie si un regim adecvat pentru tine eu am reusit in aprrox 1 an de la 89kg la 66 cu multa rabdare si chiar atunci cand doream ceva plecam din bucatarie o cana de apa si uiti

Dani65
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:45
am reinceput un program combinat de pilates, stretching si aerobic...e super, iar rezultatele sunt...he he...trasnet.chiar este f eficient...
mia79x
Postat pe 31 Mai 2009 20:45
buna fetelor..de orice varsta!! fiecare stie ce are sub pielea ei..mai multa sau mai putina grasime...dar sincer...numai gimnastica nu ajuta...un regim e chiar fundamental...adica!!! o dieta....simplu de urmat....fara grasimi....fara sucuri gazoase...mananci cand tie foame...chiar daca uiti ..de mese...cu cat mai ocupata veizi fii nu mai tii cont de mancare si de ora exacta,...cum mute regime zic....si multa vointa....ajungi sa slabesti
Eu am slabit deja 4 kg fara mari sacrificii....ma simt mai usoara...si mult mai eliberata de senzatia de neplacere ce o aveam cand ma uitam in oglinda..sincer..daca veizi ca in decurs de o sapt poti sa reduci grasimile si sucurile cu gaz..poti si pe viitor..bafta....nu stiu cui ii e de folos...poate celor cu mai putin timp pt sala si dans....avand in vedere ca is mamica a unui baiat si lucrez 10..11h pe zii
garbo001097
Postat pe 12 Iunie 2009 02:11
eu am slabit folosind o coarda electronica pentru fitness.aceasta coarda e destul de interesanta, in sensul ca numara sariturile si calculeaza numarul de calorii consumate, astfel ca eu m-am concentrat doar asupra sariturilor. eram innebunita sa fac exercitii si sa vad cam cate calorii se consuma intr-o zi
v-o recomand si voua, sper sa nu sune a publicitate, nu asta e intentia. eu mi-am comandat-o online de la un magazin online de tehnica medicala din iasi, se primesc comenzi din toata tara din cate am inteles , deoarece produsele sunt livrate acasa.
aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Coarda-electronica-fitness
garbo001333
Postat pe 26 Iunie 2009 20:34
Eu am slabit ceva kg in 2 luni. Si s-a vazut asa foarte bine, pe langa faptul ca imi dadeam seama dupa haine...imi spunea foarte multa lume ca arat extraordinar. Am reusit cu un regin nu foarte strict, pot sa spun ca a fost destul de usurel si desigur cu miscare. Seara in parc cu bicicleta sau la alergari...Si deasemenea faceam si exercitii fizice singura pe muzica relaxanta: abdomene,genoflexiuni etc. Dar pt toate astea avem nevoie de foarte multa ambitie!!!(unul din cele mai importante elemente)
dy4you
Postat pe 30 Iunie 2009 22:02
De la: greatexpectations, la data 2008-08-04 16:50:47Oricate diete si regimuri de slabire as tine,nu pot slabi decat facand foarte multa miscare. Fac zilnic exercitii de fitness, de doua ori pe saptamana ma duc la sala... Cunoasteti insa vreun sport de vara pe care practicandu-l sa scap de kilograme intr-un timp cat mai scurt?




Volei la plasa, Handbal, mers pe bicicleta, baschet,. alergari de voie...mers pe jos citiva kilometri....inot...
anca_53
Postat pe 29 Iulie 2009 15:18
Dupa parerea mea cel mai bun sport pentru slabit dar care necesita si foarte multa seriozitate este tae bo ,box ,kick boxing,vorbesc doar de antrenamentul in sine .Slabesti foarte repede dar atentie mare pentru ca slabitul foarte rapid mananca din calciu etc.. deci trebuie ceva suplimente nutrutive..
Ultras1984
Postat pe 15 Octombrie 2009 01:54
Din cunostintele mele daca practici fitness,nu faci nimic altceva decat sa cresti masa musculara.Alearga ca sa transpiri cat mai mult.In timp ce faci sport incearca sa nu bei foarte multa apa.Este bine ca imbracamintea care o ai pe piele sa fie din bumbac ca sa absoarba transpiratia. 2 ore dupa ce ai terminat nu bei nu mananci nu fumezi.Nu te apuca sa tii tot felul de diete, ci doar mananca sanatos (fara prajeli, fastfood, paine alba....)si bea foarte multe ceaiuri calde. Daca vrei sa slabesti si mai repede.....pranctica dansurile latino.
Nirvana
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:51
trebuie sa faci multa miscare si mai putina mancare
garbo092134
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:45
da
garbo092134
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:53
multe fructe
garbo092134
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:54
Si eu as vrea sa slabesc..Dar imi place ciocolata.Nutela,,chexuri.....
omulsincer
Postat pe 7 Februarie 2010 21:33
De la: garbo093169, la data 2010-02-08 10:01:49cu respect, daca dai mai multe detalii as fi recunoscator.
din mesajul posat nu am inteles mare lucru, bei apa in loc sa mananci?
garbo093169
Postat pe 8 Februarie 2010 10:07
ai inteles perfect
cam asta e ideea, daca vrei sa slabesti
zambila
Postat pe 8 Februarie 2010 10:07
Da,cand am patit diabet ul sarcinii,imi masuram glicemia des,dar mai ales dupa activitati sportive,ca sa vad care scade mai mult glicemia din sange.Mersul pe jos o ora scadea de la 120 la 80,iar 10 minute de bicicleta statica in casa,scadea de la 133,la...70,dar ritm rapid.
asa ca,dimineata,un sfert de ora,sau chiar si 5 minute,bicicleta statica,ritm moderat sau rapid.
apoi,cand eram inscrisa la karate,eram piele si os.O ora de antrenament scoate untul.
Mai sunt zumbele de pe youtube.Zumba-sabor a melao,zumba!!!!,dureaza doar 5 minute aproximativ,dar are rezultete bune,si te si binedispune.Zumba with Roger-ZuBailaito Cowboy song-video,dureaza mai mult,alegi ce iti place,sunt o gramada.Mult succes!
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2010 22:29
Am uitat sa scriu ca in dieta,cartofii,pastele fainoase,orezul,trebuie sa fie in cantitate mica,adica cat intra in jumate de cana,la o masa.Sunt alimentele cele mai bogate in amidon,care se transforma in zahar in sange.Valoare nutritiva mica,si mult zahar.
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2010 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sportul deformeaza femeia ,dieta conteaza 18 De la: garbo261156MADALINA 25 Iunie 2012 18:46
Invitatie 177 De la: garbo_463179 25 Februarie 2017 22:24
Buna seara ! 3 De la: alinai03 14 Octombrie 2017 08:45
Absorbante profilactice si terapeutice 1 De la: deliapetrescu 11 Iunie 2009 12:03
Inot Iancului 1 De la: ElenaStefan 5 Iunie 2009 13:43
Setari Cookie-uri