tzepe cu produse de slabit

m-am gandit sa deschid acest topic, pentru ca exista o gramada de feluri de pastile, care nu au avut niciun rezultat. de ce sa aruncam banii aiurea cand putem sti din timp care pastile sunt proaste? e pot sa spun ca la mine clarinol nu a avut niciun efect, nici pentru mine, nici pentru alte 3 prietene. am mai incercat nici minceur 4321 (pastile) nu a functionat. xenical nu il recomand nimanui pentru ca trebuie sa iti iei concediu cat il folosesti, nu de alta dar vei merge foarte des la baie pentru scaune moi si pline de ulei. atat de des incat uneori s-ar putea nici sa nu mai ajungi la baie... de la lindaxa mi-a fost foarte foarte rau si nu am putut sa le iau.

Postat pe 3 August 2008 14:18
tzepe , tzepe, eu am luat reductil o perioada destul de mare si in aprilie am oprit tratamentul ca ma simteam f rau. si de atunci tot la doctori am ramas cu organismul dat peste cap si m-am ingrasat si mai mult acum si mi se umfla mainile si picioarele de groaza.regret enorm ca am luat reductil si nu sfatuiesc pe nimeni. cred ca mi-am dereglat si tiroida de la el. ficatul e varza si fierea la fel. maine ma duc din nou l adoctor. si asa o tin din aprilie.
dienutzahy
Postat pe 5 August 2008 01:32
in conceptia mea singura modalitate de a slabi este infometarea! trenuie neaparat sa nu mai mancati seara. pastilele pt slabit sunt cea mai proasta inventie posibila!
gabriela21
Postat pe 27 August 2008 22:18
Ma gandisem si eu sa iau pastile de slabit dar parca nu am curaj.Am o prietena care a slabit 3kg in 2 saptamini,imi povestea ca minca fara retinere insa putin,nu mai avea aceasi pofta de mincare.A renuntat insa dupa cele 2 saptamini ptr ca avea o stare de nervozitate continua.Aceleasi pastile le ia si alta colega fara sa aiba reactii adverese .Cred ca difera ff mult de la organism la organism.Oricum o sa ma gandesc ff mult daca o sa i-au sau nu pastile de slabit.Pastilele astea sunt de la Arpfarm si se numestc..Capsula de slabit,,Daca a auzit cineva de ele sau au luat chiar spuneti-mi si mie paretea voastra.
papadia
Postat pe 28 August 2008 09:58
buna tuturor!
Eu de maine incep regimul lui Crisan si mi-am luat si niste pastile de la Plafar care accelereaza metabilismul si taie pofta de dulce...METABOL....cica sunt buna...pana acum am incercat de toate...Reductil, Herbalife,Regenon....toate scumpe,cu toate slabesti atata timp cat le iei..dar iti fac VARZA organismul,....iar dupa aia iei dublu in greutate...deci va spun din proprie experienta nu mai aruncati banii pe geam...incet si cu calm veti vedea ca o vom scoate la capat...
Pupuci!!!!
Speranta2014
Postat pe 31 August 2008 14:12
BUNA!SLABESTI DACA MANANCI SANATOS SI REGULAT.DACA IEI PASTILE POTI SA ITI FACI PROBLEME SI NICI NU SLABESTI SAU DEPUI DIN NOU.EU SLABESC 6 KG PE LUNA ,MANANCA LEGUME ,FRUCTE,IAURTURI,CRENVURST SI PARIZER.BEAU CEAIURI DE CARE AM SI APA PLATA.E O DEZINTOXICARE SI MA SIMT SUPER.MAI AM DE DAT JOS 6 KG SI AJUNG LA 55 KG.DIMINEATA MANANC 2-3 FELII PARIZER CU ROSIE SAU IAURT,LA PRANZ 2 CRENVURSTI,MAI TARZIU LEGUME FIERTE SAU CONSERVA PESTE,DUPA ORA 6 DOAR FRUCTE.BAFTA!
aromena33
Postat pe 31 August 2008 14:49
scuze dar infometarea te slabeste pe moment iar cand reincepi sa mananci pui dublu!Mananca doar alimente sanatoase,legume ,fructe,iaurturi,peste,carne de pui,curcan fiarta sau la gratar,parizer,crenvurst,bea muta apa si ceaiuri din care iti plac.Evita grasimile,painea si dulciurile.Mananca 5 mese pe zi dar sa nu te saturi.Bafta!
aromena33
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:58
Da, am auzit. Am luat aceste pastile o perioada de 4 luni si am slabit 14 kg. Au luat aceste pastile si alte prietene si au avut rezultate bune. Mai putin doua care spun ca nu au dat decat 1 Kg jos intr-o luna (in prospectul lor spune ca slabesti intre 3-5 kg/luna). Nici la mine si nici la prietene nu au avut reactii adverse. Stiu pe cineva care le ia de 3 ani si nu are nimic. Eu le-am intrerupt acum si ma simt bine si nu m-am ingrasat. Poti sa incerci sa vezi cum te simti. Bafta
lidon
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:25
cate pastile ai luat de ai reusit sa slabesti atat?! mie imi taie pofta de mancare de tot si ma cam doare stomacul si ma simt ametita..iau cate 4 de 2-3 ori pe zi ..pana-n ora 17.00 ..e ok?
relu_eu2001
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:42
De unde se pot cumpara pastilele astea si cam cat costa?
Pupici tuturor!
Speranta2014
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:06
Cea mai buna chestie pentru slabit o reprezinta accelerarea metabolismului prin sport dimineata si seara plus o dieta verificata (fara prostii gen 4321 care au acelasi efect ca un ceai de sunatoare sau de musetel - am vazut pe pielea mea). Dimineata se topesc grasimile, seara se lucreaza muschii (la barbati e ceva mai simplu pentru ca situatia prezinta un oarecare avantaj si anume cresterea vizibila a masei musculare: daca iti maresti putin masa musculara - 1kg de muschi arde apx. 100 kcal/zi - sa zicem cu 5 kg, arzi 500 kcal/zi in plus. Daca adaugi caloriile arse prin exercitii fizice, vezi ca ai toate sansele sa slabesti rapid).

Postat pe 4 Septembrie 2008 22:49
Eu nu sunt de acord cu parizerul si crenvustii!
Mi se par cele mai nenorocite alimente, teribil de toxice pt. organism. Sunt super prelucrate si sunt facute din resturi (piele, mate etc). Incercati sa inlocuiti parizerul cu sunca de praga, e mult mai sanatoasa si contine putine calorii! Renuntati la mezeluri, la tot ce e prelucrat!
Gaby211081
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:51
Ai dreptate. Nu mai cumpar parizer de la revolutie. Trei sfertul din el o reprezinta soia, iar carnea...sa fereasca Dumnezeu - numai resturi (carne de lucru). Recomand produsele gen ghiudem, babic (crud-uscat si mai multa carne de oaie oaie)

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:22
incercati cu ceai de leustean doua cani pe zi cu cateva frunze puse in el atunci cand da in clocot. il beti intr-o zi, dar cam pana pe la ora 5 dupa masa, in primele zile o sa fie diuretic, dar regleaza functiile glandei tiroide, regleaza tranzitul intestinal. in afara de aceste doua cani de ceai de leustean, incercati sa mancati mai putina paine, reduceti-o cat puteti voi, nu mancati dulciuri, sau alte crantanele, in rest orice. pofta buna si bafta si voua. nu va fie teama, eu am slabit in 2 saptamani 4 kg simplu, ieftin si bun. leusteanul poate fi si verde si uscat.
mitzura
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:53
am slabit 30 kg in 2 ani.In primul an 20 apoi inca 1o.Aveam 94 de kg si acum am 63.Am inceput dintr o ambitie,si am reusit.Dar sa te mentii e mai greu.Si acum daca mananc ceva mai mult pun pe mine,dar sunt atenta.Am luat si pastile,am luat si tepe cu ele dar cel mai indicat e sa ti calculezi caloriile zilnic,sa nu mananci dupa ora 18.Clarinolul si la mine a avut un efect invers,muream de foame.Acum iau niste capsule care se numesc Capsula de slabit.Nu ti e foame absolut de fel,dar nu stiu ce efect vor avea dupa ce le intrerup.Se poate face comanda pe internet pentru ele.Va urez succes la slabit!
ivanofd
Postat pe 7 Septembrie 2008 08:34
Da ,poti sa dai jos cateva kg ,sa ajungi la acea greutate pe care organismul o are in memorie , Totul e sa incepi cu un program de slabire RATIONAL,urmat de un program de intretinere a greutatii RATIONAL(daca ignori acest program mai bine nu te apuca !!)-iti pot sugera programul si produsele din gama NUTRILITE (BIOCOMPATIBILE cu acea entitate mica,debusolata,grasa si nervoasa=OMUL !).Putem face ORICE ,suntem expresia mentalitatii noastre,...restul sunt "adjuvante"!Ma rog ,am putea tine un training adevarat pe aceasta frumoasa si interesanta tema . O decizie inteleapta tuturor !
maryanna
Postat pe 7 Septembrie 2008 09:54
\"tagatesse\" fara-gluten.ro. Indulcitor 100% natural cu doar 1,5Kcal/g. Un indulcitor cu multiple calitati care merita toata atentia.
cyril
Postat pe 7 Septembrie 2008 10:15
eu am folosit superslim(pastile chinezesti din plante)chiar se slabeste cu ele(pur si simplu iti taie pofta de mancare)eu am dat 4kg in 2 saptamini(aveam 62 si acum am 58)iar prietena mea care avea peste 100 de kg a dat jos 12kg intr-o luna,chiar le recomand
ilariana03
Postat pe 7 Septembrie 2008 14:42
sunt printre multele femei care au incercat (n+1)luate de o mie si o suta de ori de pastile de slabit Dar pot sa confirm ca nu se poate slabi decat cu multa vointa si un regim echilibrat. In iarna am slabit 12 kg dar mancand orice dar nu mai mult de 1200 de calorii pe zi si exercitii fizice acasa gen pilates cate o ora pe zi Ah am uitat sa mentionez ca dupa ora 18 nimic. Va urez mult succes!!!
medelina6
Postat pe 7 Septembrie 2008 19:41
Eu as recomanda multa multa miscare, lichide si un costum din ala cu efect de sauna in care transpiri si stand degeaba . www.articolesportive.com
MIGABGO
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:02
Eu am slabit si cu ceaiul de papadie intradevar are un gust naspa dar te ajuta!!Iar acum cunosc pe cineva care a slabit cu produse de la herbalife scuze ca fac reclama desi nu stiu daca asta e permis!
Si mi-am cumparat faimoasele batoane de slabit si sincer chiar nu au nici un efect... si am auzit ca la farmacie exista o pastila care costa undeva pe la 33 de mii si slabesti cu ea garantat!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 13:34
beti ceai de leustean fratilor doua cani pe zi, 1/2 de kg de ceai de leustean verde sau uscat si nu mai umblati cu prosti. leusteanul regleaza glanda tiroida, inteteste arderile in organism si nici nu va dauneaza sanatatii, in plus singura chestie sa zic in minus la dieta cu leustean este ca diminuati cat puteti cota de paine pe zi... bafta la slabit si nu va mai distrugeti organismul cu tot felul de pastile, pilule si alte asemenea magarii care vor sa va ia doar banii, ca in rest rezultatele... se lasa mult si bine asteptate, iar efectele asupra organismului vostru vor fi dezastruoase... si va veti blestema zilele ca le-ati incercat cand va fi prea tarziu.
mitzura
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:54
Este bun si ceaiul de salcie,papadie,sunt multe ceaiuri bune care nu numai ca te ajuta sa slabesti dar sunt bune si pt organism si ceaiul verde este bun

Postat pe 10 Septembrie 2008 15:13
Regula universal valabila pentru produsele de slabit: tot ce e naturist nu are efect, iar ce tine de medicina alopata este agresiv si are efecte secundare puternice. Ca sa slabesti iti trebuie un nutritionist si un program la sala; bineinteles, si multa ambitie.

Postat pe 10 Septembrie 2008 16:07
Acum inteleg eu din ce cauza in tarile civilizate, in unele companii, se integreaza programul de sala in cel de lucru.

Postat pe 11 Septembrie 2008 19:14
Sunt o gramada de produse de slabit pe piata asa ca fiecare alege ce vrea desi ceaiurile sunt cele mai bune si cu un regim dietetic vei obtine efect garantat

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:48
buna eu am luat CAPSULA DE SLABIT si pot sa spun ca am dat 9 kg intro luna
sunt pe baza de plante si sunt foarte aficientesi fra reactii adverse dupa
sunt chiar foarte multumita de ele .daca va intereseaza cautatima mesenger
va pot ajuta sa va trimit la un pret mai mic decat in farmacii sau magazine naturiste

dandioana
Postat pe 18 Septembrie 2008 01:38
Eu de azi am inceput sa iau Youthful Island.Am 150cm,32ani si 54kg.
Va voi spune daca pastilele isi fac efectul.
ameliadaniela
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:49
Si eu am luat capsula de slabit si chiar are efect si te ajuta sa dai destule kg jos numai ca dupa ce nu o mai iei se pun kg la loc

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:59
Ce parere aveti despre pastilele chinezesti Li Da? A luat cineva? Multumesc.

Postat pe 16 Octombrie 2008 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaa 3 De la: marylona 19 Martie 2012 10:59
Cetona de zmeura 5 De la: garbo_9708 8 Iulie 2014 13:49
hello 2 De la: garbo243576 16 Mai 2012 17:41
cromium arde grasimile 2 De la: Dor_marunt 1 Iunie 2010 19:37
Cea mai sanatoasa mancare cu care poti slabi si te poti mentine 3 De la: jinx 19 August 2009 23:58
Setari Cookie-uri