Barbatul Pesti

dragoste nebuna, certuri salbatice...DA ASA ESTE DAR NU-UITATII SANT FAMILISTI ADEVARATI AVETI RABDARE CU.PESTI VA-PUNE LAA ANCERCARI AU SIMTUL FFF.DEZVOLTAT...ATENTIE-MARE SA-NU CUMVA AL,ANSELA...DIN SARMANT DEVINE URAGAN.PLIN DEE URA SI-NU IARTA LA SEX SI-SARM NARE ADVERSAR...RETINETI ASTA.
garbo010450
Postat pe 24 August 2009 00:59
O INTREBARE!CE PARERE AVETI DE FATA PESTE SI EL FECIOARA?HM?
margelatu_68
Postat pe 24 August 2009 01:05
De la: garbo010450, la data 2009-08-24 00:59:05 dragoste nebuna, certuri salbatice...DA ASA ESTE DAR NU-UITATII SANT FAMILISTI ADEVARATI AVETI RABDARE CU.PESTI VA-PUNE LAA ANCERCARI AU SIMTUL FFF.DEZVOLTAT...ATENTIE-MARE SA-NU CUMVA AL,ANSELA...DIN SARMANT DEVINE URAGAN.PLIN DEE URA SI-NU IARTA LA SEX SI-SARM NARE ADVERSAR...RETINETI ASTA.

as retine orice, daca as si intelege ce scrii.... eu nu pricep de ce nu va corectati dupa ce va scrieti parerile....
annutza84
Postat pe 24 August 2009 09:47
Absolut de acord cu tot ce a zis Monalisa....si eu sunt impreuna cu un Peste de 20 ani..casatoriti fiind de 18...pot spune ca este cel mai de casa barbat pe care l-am vazut in jurul meu.....cu toate aceste..sunt extrem de sensibili,uneori impulsivi, si intr-adevar au nevoie de o femeie puternica alaturi de ei, tocamai din cauza ca sunt atat de slabi si influentabili.....daca o iubesc cu adevarat, ea va devemi centrul existentei si va face tot ce-i sta in putinta pentru a pastra fiinta iubita......ar mai fi un aspect..sunt intotdeauna gata sa-si ajute prientenii....uneori insa pentru cei din casa pot fi personalitati foarte dificile in principal din cauza dualitatii dispozitiei si caracterului care pot sa varieze de la o secunda la alta.....
As mai spune ca sunt 2 feluri de pesti, dupa cum s-a spus mai sus...unii se lasa dusi de apa..altii lupta impotriva ei....oricum, atentie marita..daca te decizi la un peste...va fi toata viata ca si cand ai avea un copil in plus....si va avea in permanenta nevoie de sustinere din punct de vedere psihic si al angoaselor sale.......
Mult succes!!!
simsimply77
Postat pe 24 August 2009 11:49
Lol...nu stiu.....pot sa-ti spun despre relatia inversa..eu sunt Fecioara si el este Peste....toate zodiacele spun ca sunt zodii total incompatibile..dar dupa 20 ani de stat impreuna pot spune ca se poate..si chiar foarte bine..daca exista iubire adevarata.....
Este insa adevarat ca in unele momente se pot calca pe nervi reciproc...tocmai pentru ca sunt total invers (sunt exact zodii opuse, la 6 luni distant), insa daca fecioara din zodie, persoana foarte sociabila si inteleapta va putea trece peste mofturile si frecventele schimbari de dispozitie, atunci totul poate fi minunat....in plus....fiecare trebuie sa cedeze atunci cand celalalt este nervos..altfel se ajunge la show-uri interminabile....
Atentie mare, Pestii sunt cam visatori si filozofi( ultima zodie din zodiac, fiind considerati inteleptii zodiacului)..poate sa fie foarte stresant pentru firea ordonata si destul de pretentioasa a Fecioarei....ca sa nu mai vorbim de spiritul critic care ne caracterizeaza si care va trebui tinut in frau in fata oricarei zodii...
simsimply77
Postat pe 24 August 2009 11:55
Draga mea, te compatimesc sincer.Ei bine eu stau cu un peste de aproape 1 an si sincera sa fiu,i-am facut bagajele deja de 10 ori luna si despartirea.Ei bine eu am fost casatorita 1o ani,am si un baietel de 8 ani,dar de fostul am divortat foarte usor.In schimb de el nu pot sa ma despart, eu ii fac bagajele, eu il chem inapoi,parca nu sunt normala.Este egois,insensibil,are inima de piatra,nu e romantic, nu face niciodata complimente,e instabil, inca nu am gasit un lucru care sa-mi placa si de aceea il iubesc mai mult decat orice.Culmea ca e o contradictie totala stiind cum e sa-l iubesc, nu pot sa-mi dau seama de ce tin atat de mult la el stiind foarte bine cum e.Imi vine sa-mi trag palme singura si sa ma trezesc la realitate.Nu stiu cum e al tau dar el, a spus clar si raspicat ca nu ma va iubii niciodata,nu stie ce este iubirea, nu a iubit niciodata pe nimeni, " pur si simplu nu am asta in ADN imi spunea",oricum ideea este ca nu vad sa am un viitor cu el, chiar daca eu sunt scorpion si se spune ca e relatia perfecta,ca ne completam unul pe altul, nu e deloc asa.Poate mergea daca eu eram Pesti si el scorpion.Iti doresc multa bafta stiind ca tu ai nevoie de comunicare,voi balantele sunteti foarte sociabile,vorbarete,iubitoare,tandre aveti nevoie sa vi se raspunde la fel dar din pacate de la el nu vei primi asa ceva, nu astepta sa se schimbe ca astepti in zadar.Oviata avem nu ne putem permite sa o irosim asteptand in van.Te pup si bafta.
crisnyco
Postat pe 24 August 2009 13:36
Fecioara si pestii???? Absolut nimic in comun, nicioadata, categoric nu, cea mai mare gresala ever!!!
castelanna
Postat pe 27 August 2009 22:46
De la: Clm, la data 2009-08-23 10:18:20Gresit, femeia peste nu are nici drum comun cu fecioara, sunt paraleli.





SUBSCRIU
castelanna
Postat pe 27 August 2009 22:50
Barbatul Fecioara asociaza dragostea cu siguranta, satisfacerea nevoilor fizice si compatibilitatea la nivel intelectual. Pentru femeia Pesti, dragostea este atotcuprinzatoare, chintesenta vietii, frumusete, romantism si trairi intense.

Tandretea si disciplina din viata sexuala a barbatului Fecioara nu pot satisface dorintele marete si fara bariere ale femeii Pesti. Daca barbatul Fecioara nu renunta la mentalitatea ngusta care-i guverneaza viata sexuala, relatia cu femeia Pesti va fi incomoda pentru amndoi si lipsita de satisfactii
pik_nik
Postat pe 27 August 2009 22:56
da ce faci neica, schimbi poza aia au ba?
fleur_de_lis
Postat pe 27 August 2009 22:57
De la: pik_nik, la data 2009-08-27 22:56:32Barbatul Fecioara asociaza dragostea cu siguranta, satisfacerea nevoilor fizice si compatibilitatea la nivel intelectual. Pentru femeia Pesti, dragostea este atotcuprinzatoare, chintesenta vietii, frumusete, romantism si trairi intense.

Tandretea si disciplina din viata sexuala a barbatului Fecioara nu pot satisface dorintele marete si fara bariere ale femeii Pesti. Daca barbatul Fecioara nu renunta la mentalitatea ngusta care-i guverneaza viata sexuala, relatia cu femeia Pesti va fi incomoda pentru amndoi si lipsita de satisfactii



castelanna
Postat pe 27 August 2009 22:59
De la: si_totusi, la data 2009-08-23 09:55:47piku, stiu eu ce stiu. cu pestii nu-i asa usor. pare ca ai obtinut o victorie si apoi, sa te tii. zodia asta e grea de citit si pentru astrologi. nativii zodiei sunt oamenii surprizelor. nonconformisti si imprevizibili.

un peste are rabdare. nu este impulsiv , nu se lauda cu cele victorii. le savureaza in liniste. niciodata nu o sa reactioneze pe moment cand este lovit . pare ca nici nu va riposta insa, isi pregateste bine smarcurile unde te va afunda. culmea e ca nici nu realizezi ca mergi spre pieire. din nisipurile miscatoare unde te duce un peste, nu te poate scoate nimeni. asa, sa vezi cum e cand il subestimezi.


Da, si asta este la fel de valabil indiferent ca "pestele" este Femeie sau Barbat....
castelanna
Postat pe 27 August 2009 23:10
De la: simsimply77, la data 2009-08-24 11:49:34Absolut de acord cu tot ce a zis Monalisa....si eu sunt impreuna cu un Peste de 20 ani..casatoriti fiind de 18...pot spune ca este cel mai de casa barbat pe care l-am vazut in jurul meu.....cu toate aceste..sunt extrem de sensibili,uneori impulsivi, si intr-adevar au nevoie de o femeie puternica alaturi de ei, tocamai din cauza ca sunt atat de slabi si influentabili.....daca o iubesc cu adevarat, ea va devemi centrul existentei si va face tot ce-i sta in putinta pentru a pastra fiinta iubita......ar mai fi un aspect..sunt intotdeauna gata sa-si ajute prientenii....uneori insa pentru cei din casa pot fi personalitati foarte dificile in principal din cauza dualitatii dispozitiei si caracterului care pot sa varieze de la o secunda la alta.....
As mai spune ca sunt 2 feluri de pesti, dupa cum s-a spus mai sus...unii se lasa dusi de apa..altii lupta impotriva ei....oricum, atentie marita..daca te decizi la un peste...va fi toata viata ca si cand ai avea un copil in plus....si va avea in permanenta nevoie de sustinere din punct de vedere psihic si al angoaselor sale.......
Mult succes!!!


In numele celor din zodia Pesti care isi doresc forte mult sa fie alaturi de familie si care fac totul pentru familie, (chiar daca nu vorbesc de ce fac) iti multumesc. Si sincer pot sa fie persoane care doresc sa simta iubirea celei cu care sunt, sunt momente in care doresc sa fie alintati, dar asta nu tot timpul.
Sincer UN BARBAT FARA IUBIRE NU ESTE BARBAT. si asta este valabil pentru TOTI barbatii nunumai pentru Pesti.
Sincer consider ca intr-o relatie cei 2 trebuie sa fie tot timpul aproape unul de celalat.
Razvan
Postat pe 31 August 2009 12:36

pestii sunt niste tipi exceptionali.. sensibili, romantici, dulci, TIPI DE-CASA SI.FEMEIA LA,FELL CEA MAI BUNA ZODIE...F-PESTE.UNICATA POT SPUNE.IUBESTE FAM.100/100.OK
garbo010450
Postat pe 31 August 2009 15:47
nicioadata, categoric
garbo010450
Postat pe 31 August 2009 15:50
absolut
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 15:55
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 04:32
Sunt alaturi de un peste si nu am prea multe lucruri negative de spus.Eu sunt o leoaica si in ciuda spuselor zodiacale am reusit sa intemeiem o familie frumoasa cu 2 fete superbe , iar el este un tata bun un sot super si un amant ideal.
cris211
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:30
Andda85, si eu sunt balanta..si in viata mea si'a bagat coada un pestisor auriu . Nu cred ca am vreun drept sa ii generalizez caracterul la toti barbatii pesti sau sa i'l particularizez in functie de zodie, insa tot ce consider relevant de spus este faptul ca m'a ashteptat un an(!!!), iar astazi nu mai suntem impreuna deoarece nu il merit . M'am despartit de el fiindca imi era frica...frica sa nu il dezamagesc, sa nu il vad renuntand la ceea ce stiu ca tine cel mai mult doar pentru mine (sper sa nu o fi facut deja).
Cred ca pur si simplu avea nevoie de cineva pentru care sa dea tot, cineva de care sa aiba grija, deoarece asta inseamna pentru el "a iubi"..
23xyR
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:26
nu. fugi cat te tin picioarele
rika
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:57
Rika, pe baza a ce sa fug? Sa mizez pe un horoscop? Pe atatea cazuri care pot fi pure conicidente? Lasati'o balta, fratilor..chiar credeti in toate tampeniile astea? Noi suntem responsabili pentru greselile noastre, nu zodia..
23xyR
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:49
De la: 23xyR, la data 2009-09-05 09:26:40Andda85, si eu sunt balanta..si in viata mea si'a bagat coada un pestisor auriu . Nu cred ca am vreun drept sa ii generalizez caracterul la toti barbatii pesti sau sa i'l particularizez in functie de zodie, insa tot ce consider relevant de spus este faptul ca m'a ashteptat un an(!!!), iar astazi nu mai suntem impreuna deoarece nu il merit . M'am despartit de el fiindca imi era frica...frica sa nu il dezamagesc, sa nu il vad renuntand la ceea ce stiu ca tine cel mai mult doar pentru mine (sper sa nu o fi facut deja).
Cred ca pur si simplu avea nevoie de cineva pentru care sa dea tot, cineva de care sa aiba grija, deoarece asta inseamna pentru el "a iubi"..

Buna, cred ca in cazul vostru mai sunt unele lucruri nelamurite si neclare, ori nu ai vrut sa vorbesti cu el si sa realizati un dialog pe tema respectiva,... sa vezi ce vrea el, ori nu ai fost sigura pe sentimentele tale si pe "viitorul" vostru.....
Razvan
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:54
De la: 23xyR, la data 2009-09-06 15:49:18Rika, pe baza a ce sa fug? Sa mizez pe un horoscop? Pe atatea cazuri care pot fi pure conicidente? Lasati'o balta, fratilor..chiar credeti in toate tampeniile astea? Noi suntem responsabili pentru greselile noastre, nu zodia..

Zodiile te ajuta sa cunosti o persoana la nivel general.. detaliile persoanei respective le aflii cand petreci destul de mult timp cu acea persoana; dialogul este important!
VOrbesti de greseli, ... atunci ce am scris mai sus (in postul de mai sus) este adavarat....
Cred ca trebuie sa ne spui la ce trebuia sa renunte......
Razvan
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:58
Razvan, nu intentionez sa imi "vand" sufletul, asa ca nu voi intra in detalii. Sper ca ma intelegi .
Poate ca ai dreptate, poate nu am avut suficienta incredere in relatia asta. Alergam toata viata dupa propriile vise, iar cand ajungem in fata lor..ne speriem. Asta este.. Natura umana.
Am simtit ca e prea bun pentru mine, ca nu voi reusi niciodata sa fiu ce isi doreste. Si toate astea in timp ce el parea gata sa faca orice pentru mine..nu sunt genul care accepta asa ceva. Nu stiind ca vine de la el..nu stiind ca exista riscul ca vreodata sa regrete. Daca a avea curajul de a te implica intr'o relatie inseamna a fi in stare sa pariezi pe "banii" celuilalt..mai bine nu.
Asta am considerat ca fiind metoda de a'l vedea fericit.."oricine poate fi inlocuit", el mi'a spus'o. Sunt sigura ca va gasi pe cineva care sa aiba mai mult curaj decat mine.
23xyR
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:51
chestia cea mai importanta e sa nu-i arati ca-l placi pt ca atuncea se va plictisi si va cauta aventura in alta parte. trebuie mereu sa pari cat mai independenta asta il va incapatana. va cauta mereu o persoana greu de cucerit careia pana cand o va cuceri ii va oferi si luna de pe cer. daca crezi ca esti in stare s fii mereu in garda implicate dar vezi ca e destul d greu
garbo010022
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:50
De la: garbo010022, la data 2009-09-08 16:50:57chestia cea mai importanta e sa nu-i arati ca-l placi pt ca atuncea se va plictisi si va cauta aventura in alta parte. trebuie mereu sa pari cat mai independenta asta il va incapatana. va cauta mereu o persoana greu de cucerit careia pana cand o va cuceri ii va oferi si luna de pe cer. daca crezi ca esti in stare s fii mereu in garda implicate dar vezi ca e destul d greu

Fetelor chiar nu intelegeti nimic????? in momentul in care cauta ceva in alta parte atunci inseamna ca ceva nu merge in cuplu, ceva lipseste.... atunci cauti altceva.... cand ai tot ce iti trebuie nu cauti altceva....
Credeti ca daca pareti independente si mai "greu" accesibile treaba se va rezolva?????? NUUUUU!!!!!!!!!!!!
Intr-o relatie de cuplu trebuie un echilibru... daca incepeti cu asa ceva ... nu o sa rezolvati nimic.... pana la urma va fi o "cucerire" apoi cu prima ocazie un abandon..... :P si nimic altceva.....
Credeti ca daca pareti independente va fii mai bine..... poate pentru barbatii superficiali si plini de bani..... da... si atunci o perioada... pentru ca vor cauta pe altcineva care sa fie "cumparata" ......
asa ca ganditiva bine ce doriti in viata..... un barbat pe care sa va puteti sprijini care sa va ajute sau pe cineva care are bani si pentru care nu sunteti decat o "marfa".....
Razvan
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:28

De ce cautam raspunsuri in astre cind se afla in inima?De ce catam sa primim dragoste fara sa dam nimic?Simplu;indiferent de zodie unele specimene sunt camatari de suflete!Deci cautati iubire ,fericire sinceritate si intelegere,restul va veni depinde ne voi!













pshio
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:31
Vreau sa va spun ca sotul meu este nascut in zodia pestilor.Ne cunoastem de 26 de cani si suntem casatoriti de 17 ani.Ca in orice relatie,au existat si urcusuri si coborisuri care au colorat putin relatia noastra.dar,daca as lua viata de la inceput,pe el l-as cauta.A reusit sa ma fraca sa m,a re-indragostesc de el de fiecare data .A stiut(si o face in continuare)sa-mi fie prieten,frate,confident,protector,iubit,sot si bun amant.Ce-mi mai trebuie?
milady41
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:10
Buna!Am si eu o nelamurire.Adica as dori sa va cer un sfat.Tatal meu,bunica,fostul iubit si inca vreo 3 prieteni sunt din zodia pesti.Deci sunt inconjurata din plin de ei,si am ajuns sa la cunosc comportamentul.In mare,comportamentul e acelasi cu cel descris aici.Insa,destul de recent am cunscut un baiat deosebit,este foarte dragut cu mine,el ma suna pe telefon de fiecare data,eu nu l-am sunat pana acum,doar i-am facut apel si suna el imediat inapoi,si drept sa va spun,am vorbit mai mult de 10 ore la telefon si ne cunoastem de 1 sapt.El este bineinteles zodia pesti,iar eu sunt taur.Marea mea nelamurire ar fi:oare ar merge o relatie cu el?Adica in 1 sapt am devenit cei mai buni prieteni,ne distram foarte bine impreuna,chiar m-a ajutat sa trec peste fosta relatie,care era tot cu un pesti.Deci dupa voi ar functiona o relatie mai mult decat cea de prietenie?
Thya
Postat pe 10 Septembrie 2009 08:22
Andrada 25 .......Pestii sunt de 2 categorii ....cei ce merg in susul apei si cei ce se lasa purtati de val....eu cred ca tu ai nimerit un peste din cea de-a doua categorie , iar in ceea ce afirmi tu nu poti aplica la toti din aceasta zodie.
Cunosc persoane care mint , inseala , etc si care sunt din diferite zodii...depinde de caracterul fiecaruia.
mario638
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt de fel de zodiac-Zodia RAC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:26
iubire 145 De la: garbo180406 5 August 2012 00:38
FEMEIA LEU;BARBATUL VARSATOR 24 De la: mino2009 7 Octombrie 2009 16:02
barbatul sagetator 16 De la: salvyna_g 2 Februarie 2011 19:14
femeie rac,barbat varsator 1 De la: bejweled 28 Ianuarie 2009 15:40
Setari Cookie-uri