Barbatul Pesti

si un plan B, presupun
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 16:53
Larisuca am si io ceva nedumeriri( a se citi intrebari sau teme de gandire ):
1.daca el e tacut de unde stii ca ganditi la fel? asa ai presupus fiindca nu te-a contrazis?
2.cand cineva nu-si face planuri de viitor - cu tine sau oricum, presupui ca e misterios fiindca asa scrie la zodie? nu de ex ca n-are planuri deloc ( sau nu te includ deci nu se spun) ?
3 cand nu te intreaba nimic de tine la fel?? (poate nu-l intereseaza ...)

blanca
Postat pe 1 August 2009 17:53
De la: pik_nik, la data 2009-08-01 16:53:44si un plan B, presupun


uneori si mai multe
laraysa
Postat pe 3 August 2009 23:15
unu singur e B. celelalte sunt C, D, alin, calin, dorin, marin, etc...
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 00:06
pestii.....ca si gemenii....ca si balanta....au tendinta sa fie dualisti......te iubeste acuma de nu mai poate si maine te spurca si zice ca ai visat ca ti-a zis ca te iubeste.....
tutankhamon
Postat pe 4 August 2009 00:09
De la: pik_nik, la data 2009-08-04 00:06:56unu singur e B. celelalte sunt C, D, alin, calin, dorin, marin, etc...


uneori si mai multe "planuri" fara A B C :D
de cate ori apare altceva
laraysa
Postat pe 4 August 2009 01:17
laraysa, imi place cum gandesti!
asta e modernul carpe diem
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 01:25
ms ms
laraysa
Postat pe 4 August 2009 02:17
te iubeste acuma de nu mai poate si maine te spurca si zice ca ai visat ca ti-a zis ca te iubeste.....[/quote]


da nu e aja CHIAR mereu
laraysa
Postat pe 4 August 2009 02:20
nu numai pestii sunt asa...
lady_corina
Postat pe 4 August 2009 02:47
da. si pescarii
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 02:49
barbatii, in general!
lady_corina
Postat pe 4 August 2009 02:59
da, jos cu barbatii! traiasca matriarhatul! femeile deasupra!
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 03:05
te manaca spinarea, catelus?
lady_corina
Postat pe 4 August 2009 03:07
nu ma mananca, da' daca intra scarpinatul in fanteziile tale...
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 03:09
fanteziile mele?
dar suntem
oricum...sunt macabre la ora asta...
lady_corina
Postat pe 4 August 2009 03:12
Ce spuneti de barbatii taur?
m_mona
Postat pe 4 August 2009 03:23
Buna dimineata lady Corina. Eu sunt no. 06.
m_mona
Postat pe 4 August 2009 03:52
buna dimineata!
lady_corina
Postat pe 4 August 2009 04:04
mai mai!
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 04:07
se spune ca pestii sunt de 2 feluri,cei dominati de neptun si cei dominati de jupiter,,,,daca pana la 30 de ani nu a realizat nimic in viata lui ,atunci e de rau,este pestele de care vorbeste toata lumea....bla,bla....
eu cunosc un peste de 2 ani,el are 40 de ani,este educat,realizat,atent,dragut cu mine,nu ma pot supara niciodata pe el,este comunicativ,are simtul umorului....
are momente cand vrea sa fie singur cu gandurile lui,atunci este bine sa nu protestezi.....apropo,isi cere scuze si spune ca este vina lui....spune cuvinte frumoase la momentul potrivit,atunci cand ai nevoie sa auzi.....dar,are uneori nevoie ca tu femeia sa fii puternica,sa-l domini uneori,sa-l iubesti ,caci vei primi inzecit dragostea lui.....depinde si de ascendent cred si de femeia de langa el....greu isi marturiseste sentimentele,dar le simti tot timpul.....eu astept momentul cand ma va cere de nevasta......mersi ca ma ascultati...!
garbo015511
Postat pe 19 August 2009 13:28
daca sunt educati, barbatii-pesti sunt sensibili si inteligenti.
in relatie cu o femeie in balanta,in mod normal ar fi ca balanta sa cantareasca pestele ales.nu am avut relatie amoroasa cu un peste,ci o relatie colegiala.cu unul foarte demult din B.si cu celalalt o perioada mai lunga de timp(o relatie sef-angajat), tipul de la P.a plecat la S.pana l-am citit ce vrea mi s-a parut ciudat caci pe urma a fost ok.poate ii voi da un telefon...s-au ii transmit prin telepatie dorinta de a ma suna el, cine stie cum mai este cu simtul al 6 lea...
sly
Postat pe 19 August 2009 16:40
ani0112 nu pune probleme ca tie frica,nu are de ce sa-ti fie frica,fii puternica si nu lasa viata ta sa fie un cosmar,iar in legatura cu virginitatea sa nu-ti faci probleme,daca nu mai esti virgina nu inseamna ca ti-ai ratat viata ci daca continui sa stai alaturi de acea persoana care te face sa suferi atunci poti spune ca ti-ai ratat viata.
lenuja
Postat pe 19 August 2009 18:07
asa este ai ffff multa dreptate
dupa 5 ani m-a lasat pentru alta ;ca sa nu mai spun prin cite am trecut si cit am suferit
garbo003007
Postat pe 19 August 2009 20:00
asa sunt toti pestii sau aproape toti, este tacut pentru ca este ascuns,este dezinteresat de persoana ta ,de asta nu intreaba nimik
,este foarte libertin sa nu indraznesti sa ii spui sa mai stea pe acasa ca ti-a sarit in cap si o sa iti reproseze ca ii ingradesti libertatea,si pleaca de linga tine in secunda 2 ,este un mare mincinos,pentru tine intodeauna va fi obosit dar nu si pentru prietenii lui,parca el le stie pe toate iar tu esti cel mai prost om de pe pamint ;adika
el e arogant ;infumurat;artagos,plin de el si va spune despre tine ca esti asa..... crede-ma am stat 4 ani cu un baiat din zodia pesti nustiu ce fel de oameni sunt acum dupa 4 ani ne-am despartitimi vb de sus si parca as fi cel mai rau dusman al lui
inka mai are de reprosat cind ne mai vedem cu ocazia vreunei probleme de rezolvat. caa deh sau adunat in 4 ani am fost ca si casatoriti(de altfel trebuia sa ne casatorim pe 4 iulie anul trecut,a decedat fratele lui si dupa aceea nu a mai scos un cuvint despre asa ceva) dupa mine taree ma gindesc ca a fost asaa de fata lumii ca eu nu prea cred ca si-a dorit prea mult sa ne casatorim
garbo003007
Postat pe 19 August 2009 20:13
sant c-am in lumea lor..tot ce fac ei e bine..tot ce stiu ei e ok..si daca nu taci sa asculti pun botul si se inchid..grea viata cu ei..
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 12:50
sunt niste lasi barbatii in zodia pesti,nu au curajul de a incepe o viata de familie.am cunoscut un barbat in zodia pesti care chipurile era indragostit de mine dar si casatorit,sotia lui e in italia,l-a parasit ,am aflat ca o batea f tare,dar am zis ca oricine merita o a doua sansa si am incercat sa avem o relatie iar in momentul cand iam spus sa divorteze a inceput sa dea in balbaiala si imi dadea replici cum ca el ma iubeste pe mine ca v-a divorta dar momentan nu are bani bla bla blasi dupa ma intreba daca vreau sa ma casatoresc cu el iar eu ii spineam ca putem fi impreuna si fara sa fim casatoriti dar nu cu statut de amanta ci cu statut de concubina iar el de frica sa nu ramana si fara sotie si fara mine nu a vrut sa divorteze,bineinteles ca m-am despartit de el si in continuare cauta femei pe internet si baga vrajeala ca l-a lasat nevasta cu doi copii pe care ii creste el,de fapt ii creste mama lui
lenuja
Postat pe 23 August 2009 00:37
sincer ? am citit rand cu rand din tot ce ati scris , nu vreau sa contrazic pe nimeni si nici sa aprob pe cineva, dar....cred ca toata chestia de a judeca pe cineva, nu tine de zodii chinezesti...turcesti cum or fi ele.Eu cred ca fiecare are are caracterul lui...si personalitatea s-a format in bine sau in rau in functie de experientele din viata fiecaruia.
Sunt casatorita cu o fecioara eu fiind capricorn, ce spun zodiile : reusita 99 %...da este asa dar cu mari eforturi,nu suntem deloc pe aceiasi lungime de unda , avem preferinte diferite , modul de a privi viata este total diferit.
Eu capricorn , amantul peste...la fel casatorit cu zece ani mai mare....alta viata , alta distractie ca sa spun asa.Este persoana care mi-a spus mereu ceea ce si-a dorit, ceea ce vrea de la mine , este foarte deschis , foarte sincer, foarte atent , foarte romantic, foarte pasional...si asta se intampla si cu mine dar si cu sotia lui , este un familist convins dar are nevoie de cineva pe placul lui poate la fel ca si mine.Stiu comportamentul cu familia lui pentru ca ...stiu ( si cred ca va dati seama cum )
anerol
Postat pe 23 August 2009 01:34
Sa nu pui baza in ce spune un "peste". Sint oameni cu frustari, muuuuuuuuulte, cit nu-ti poti imagina, au mii de fete, si le schimba cu tupeu in fata ta. Daca nu-i iese cum vrea el loveste si pleaca. Numai ca in cazul meu i-am simtit punctul slab si l-am umilit in asa fel incit sa sufere toata viata, sa tina minte ca a avut de-aface cu un "scorpion".
Asculta sfaturile, si fa cum vrei tu, dar totusi tine seama de ele. Daca esti "scorpion" il poti domina cu talentele tale, native, dar ai foarte mult de munca cu el.
Cred ca vrei o viata linistita, nu una in care sa umbli dupa un bezmetic. Sa-ti dea bunul Dumnezeu o dragoste adevarata si sa fii iubita!!!!!!!!!
flo_faby
Postat pe 23 August 2009 09:23
he, he , he. un peste nu poate fi lovit si nici umilit. asteapta si ai sa vezi ce scaltoace ia scorpionul
si_totusi
Postat pe 23 August 2009 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara , el leu 3 De la: madu7zza 16 Noiembrie 2010 15:41
Un alt fel de zodiac-ZODIA SAGETATOR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:30
FEMEIA SAGETATOR 5 De la: Thor_again 29 Mai 2011 19:32
DEPENDENTA DE LENTILE DE CONTACT :(:( 9 De la: dragos2012 18 Mai 2011 10:19
Femeia LEU 130 De la: mihaela_baldea_yahoo_com 8 Ianuarie 2010 10:12
Setari Cookie-uri