Barbatul Pesti

balanta este jumate f. puternica, jumate slaba-in cautarea echilibrului...Sunt casatorita de 10 ani cu un peste.Am tras mult in relatia asta si m-a imbolnavit .parti bune- e familist si ...altele dar nu-mi vin acum . vreau sa nu pierd ideea cu defectele.Toate compatibilitatile nu recomnda relatia balanta-peste.Sunt slabi, (au nevoie de un om mai puternic ca ei - care sa ia decizii si sa conduca..eu am decis sa schimb apartamentul, nici macar nu a fost inteligent si sa spuna ,,da iubito, te sustin, ocupa-te tu''-el s-a opus cat a putut ca nu vrea schimbari pestii, am deschis un magazin si m-am ocupat singura de tot , nici macar partea electrica - nu repara, la afaceri e zero, la implicari e comod ),sunt egoisti( ani de zile i-am spus cand isi lua un mar , sa-i dea si la copil fructe...)nu comunica , introvertiti (niciodata nu stii ce gandeste, ce simte...una e ca faptele conteaza si alta e ca o casnicie o tine comunicarea -mai ales pt. o balanta e VITALA , la noi numai eu voebesc totdeauna...) e violent, ( se loveste la usa de la camara si se enerveaza si injura!strica atmosfera din casa pt. atat),nu e diplomat( daca se enerveaza in public acolo spune sotiei ce vrea , nu asteapta sa vina acasa ....)nu gandeste inainte sa deschida gura( nu se gandeste ca ideea care a preluat-o de la TV vizeaza patronii si are unul chiar in fata lui....),da prietetenii este totul in viata lui, nu conteaza sotia, copilul, el isi apara prietenii in detrimentul sotiei care a avut doua servicii timp de 5 ani si s-a ingrijit de tot-educatia copilului, mancare sanatoasa, atmosfera de familie calda..., proiecte la camin de copii, la Primarie ,de cate nu se ocupa o balanta.Alta diferenta majora: balanta gandeste reflex la nivel mondial, la colectiv, la toti cei afectati-vor sa schimbe lumea iar pestii --egoistii nr.1.9daca el vrea sa fie soare-sa fie - nu se gandeste ca e canicula de mult , incalzirea globala, seceta pamantului -fertilitatea lui si urmarile obtinerii recoltelor... nu - el e imbufnat 3 zile ca a vrut la strand ACUM si nu se poate...)ESTE UN COPIL MARE De 10 ani astept sa se maturizeze , sa am un sprijin langa mine... degeaba e acelasi superficial care isi pune muzica cum ies pe usa... iar balanta tot timpul vrea sa invete, sa cunoasca, citeste lucruri noi, studiaza, evolueaza,face cariera iar pestii -daca a fost sofer la 20 de ani- sofer iese la pensie...
deceflor
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:27
vai de capul unora dintre plantele ce posteaza aici...
Pai sa va explic...si eu sunt peste in primul rand...si vreau sa va spun un amanunt foarte important, din tot ce ati comentat pana acum defapt ati gasit doar 2 caracteristici reale!
Una este aceea ca pestii sunt...nu neaparat perversi! nu e tocmai cuvantul potrivit...doar ca nu se feresc, vor totul sau nimic, vor sa fie perfect, ca la carte cum se spune (in carte scrie ca relatia sexuala perfecta incepe cu sex oral) !

Si 2! Ati descoperit ca sunteti insuficient de bune la pat sa fiti impreuna cu un barbat pesti! 'LA INCEPUT VORBEA FRUMOS, MA ALINTA, IMI ADUCEA FLORI...' ...spunea cineva... pai normal mai ca-ti aducea floricele, credea ca o sa fi buna la pat dar cand te-a vazut ca esti planta la ce-ti mai trebe floricele? sa le plantezi in tine daca esti pamant si nu sti sa faci nimic sau daca iti aducea si dupa ce te-ai culcat cu el sa sti ca inca spera sa iti dai drumul dar...

cineva spunea intr-un show tv... barbatul are 2 feluri de orgasm...unul lent...plangacios.. ...si altul care decoleaza rapid ca din tun! Primul il poti obtine prin masturbare sau cu plante iar al-2-lea il ai doar atunci cand cineva chiar merita toata iubirea ta...

Morala: Pestii se daruiesc doar atunci cand au pentru ce...
garbo001065
Postat pe 10 Aprilie 2009 04:24
draga denisa,cata dreptate ai,parintii mei au avut 39 de ani de casatorie,tatal meu fiind in zodia pesti,si ar mai fi avut impreuna ani buni daca tata nu ar fi murit,tatal meu pot spune e ex cel mai concret de barbat nascut sub semnul pestilor,sensibil,atent cu familia si prietenii pana la sacrificiul de sine,cu simt al umorului foarte dezvoltat,protector si mereu saritor la nevoile celorlalti,sufletist,se implica poate prea mult cand ajuta pe cineva,asta ia daunat,pt ca a murit de la o complicatie la inima,desi tinea un regim strict cu medicamente si avea grija la efortul fizic,in schimb a fost foarte exigent cu copiii lui,a fost si profesor o perioada,cu mine pot sa spun era foarte sever cand venea vorba de scoala,bine,la asta mai contribuie mediul in care a crescut,copilarit,conteaza mult si educatia scolara,dar per ansamblu am numai cuvinte de lauda pt barbatul din zodia pesti.Te pup,Denisa
danacristina
Postat pe 25 Iunie 2009 06:44
da este adevarat si eu sunt berbec si pretenul meu pesti si nui chiar f rau are el cateodata mici nabadai dar cu un peste am reusit sa uit o relatie de 7 ani e adevarat ca se aprinde repede dar daca sti cum sal iei o sa fie cel mai cuminte iubit totul e sa nu i ti isonul ca ti se urca in cap
garbo006993
Postat pe 26 Iunie 2009 01:08
Deci G#1065, la matale totul se reduce la sex si atit....
Ei, sa stii ca mai sunt pesti care nu pot face sex daca partenera nu are si materie cenusie, sunt si pesti la care primeaza inte;lectul inainte de orice asta vreau sa-ti spun.
Din cite bag seama matale esti o planata nici macar decorativa ca esti de pe fundul baltii.
Aemulus
Postat pe 26 Iunie 2009 04:16
felicitari! iti dau dreptate...tie si inca multor din cei care au postat cate ceva aici! Iubitul meu in ultimii doi ani jumate este ..surpriza!!! PESTE...si inainte de a-l cunoaste nu eram capabila sa inteleg conceptul de comuniune intre dragostea fizica si cea sufleteasca.Cu el am descoperit "pervesa" din mine ca sa zic asa,dar nu e pervers nimic din ce facem,dimpotriva! pe latura fizica ,totul e mai mult decat perfect,dar...DAR...e intr-adevar dualist,las,se victimizeaza peste masura...partea cu prietenii insa nu e tocmai asa. de ce? pt ca,intotdeauna de cand ne cunoastem a preferat compania mea in locul oricarui prieten....sa fie oare asta dovada suprema a dragostei lui????
preciouss
Postat pe 3 Iulie 2009 19:27
barbaatisi zodia pesti sunt foarte atasati de ppersoana de linga ei.au nevoie tot timpul de o persoana care sai sprijine.fii foarte prudenta in momentul cind isi pierde increderea in tine e de rau.
garbo017185
Postat pe 4 Iulie 2009 08:54
despre barbatul peste io stiu doar ca mai poarta un nume. asa pe ascuns, sa nu-l vada militzia.
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 09:23
eo am avut barbat pesti eo eram scorpion se spune ca suntem 2 specii de apa la inceput totul pare frumos fara conservari din prt amandorura dar in tmp se dovedeste a fi un tip pe care vei realiza ca de fapt nu l-ai cunoscut niciodata se schimba radical niciodata nu sti la ceea ce sa te asteptzi de la el nu este responsabil de sine iar dak ar avea alte responsabilitatzi ar fuge de ele nu te potzi increde in barbatul pesty si o zic nu numai din proprie experientza pt k totzi sunt la fel..te lasa cand tzii lumea mai dulce eo am o fetitza cu barbatul acesta care este in zodia pesti si mai stiu ca este un mare mincinos dar cand a fost vorba de responsabilitatzi a fugit si ne-a lasat si pe mine si pe fetitza.,ma mintzea ca nu m-ar lasa niciodata nici pt celin dion asha de mult ma iubeste si ne-a lasat pt o fata ushoara ..sa nu va incredetzi in relatzii sau familie k barbatzii pesti
politzista
Postat pe 4 Iulie 2009 14:01
kyra
Postat pe 4 Iulie 2009 14:07
buna tuturor, aveti dreptate in mare parte, este adevarat ca sunt si exceptii ca la oricare zodie, depinde si de decada, ascendent si mai multe dar am avut un 1 an si 7 luni din zodia peste si avea aceleasi defecte cum ati scris, egoist, necomunicativ, lenes, nematurizat, si nu aprecia nimic din ceea ce faceam pt. el, pt noi. si mai mic cu 1 an ca mine, eu 24 el 23, eu trebuia sa iau deciziile in tot ceea ce faceam impreuna el nu prea lua decizii si atunci cand le lua nu prea ma includea si daca il intrebam ceva zicea ca normal ca si eu sunt inclusa in "plan" asta doar sa se scoata ca a uitat de mine:D, o aprecia doar pe mama lui.....si eu eram a 2 mamica ... de rezerva si doar sa nu se plictiseasca, eram o alegere acceptabila decat NIMIC, nu ii placea sa faca cadouri de nici o culoare:d, ZGARCIT SI FARA TIMP, gasea tot felul de scuze, sa se scoata, nu a avut bani, nu a avut timp, nu stia ce sa cumpere sau chiar a si uitat, nu conta valoarea a ceea ce cumpara doar gestul dar el nu s-a nascut cu asa ceva, daca as fi ramas cu el as fi innebunit din cauza lui si a DRAGEI LUI MAMICI, tot timpul mama lui ii dadea idei ce sa facem, unde sa mergem, etc....eu trebuia sa le-o iau inainte la amandoi ca nu ma simteam in stare de nimic cu ei pe langa mine....mamasa geloasa, egoista, perversa, toate cele.....deci nu prea stiu ce calitati are aceasta zodie dar la el nu s-au vazut deloc, nici nu a avut cine sa-l invete sa fie altfel.....deci cei din zodia PESTI care nu se regasesc in aceste descrieri probabil au avut educatie si asta conteaza foarte mult indiferent de zodie, au fost crescuti in familii care s-au interesat cum vor fii ei ca ADULTI ...
dienutzamanu
Postat pe 6 Iulie 2009 13:23
un mic sfat nu te increde prea mult in el pt k el nu prea e compatibil iar k balantza ce sa tzi zic tu esty balantza ai sa rezisti ai sa pui in balantza tot dar pana cand...? asta va depinde de tine cat vei suporta si cat vei rezista totul e fr la inceput un an 2 ani 3 ani apoi vei descoperi cat de talentat este sa minta ...sa insele,pervers si din pct de vedere financiar ii plak banii dak poate profita diplomat..,si este un mare visator te va lasa cand itzi va fi lumea mai draga ai grija..
politzista
Postat pe 6 Iulie 2009 15:06
daaa asha este eo am fost k el 4 ani dupa care a rezultat o fetitza exact asha era si fostul meu iubit si tatal al fetei din toate pct de vedere si pe prim plan era mamika lui=)))))))))))))))))
politzista
Postat pe 6 Iulie 2009 15:08
nu vreau sa fiu rautacioasa,dar sa stii ca pestii nu stau cu o persoana ptr ca e buna la pat,ei stau cu toate persoanele care sunt bune la pat sunt exact ca banul:din mana in mana.eu stau cu un peste de 6 luni si vreau sa-ti spun ca doar la inceput se axa pe sex,acum a cedat .deci plante sunt ei:pestii!
lenuja
Postat pe 6 Iulie 2009 15:17
anda85, nu-ti poti crea o relatie dupa ce spun altii.
-incearca sa-l cunosti tu cel mai bine si apoi sa tragi concluzile.
-nu poti trai cu o persoana decit daca o cunosti bine.
-nu te lua cu gura lumii nu te va ajuta cu nimic, ba mai rau vei avea in cap numai spusele lumii iar el va fi ptr tine un simplu sablon facut de altii.
-cel mai important in viata este sa iubesti si sa fii iubit, asa ca incearca singura sa-ti descoperi pestisorul.
-i-ti doresc succes si sa stii de la mine (un pestisor nascut pe 8 martie),nu exista barbat mai iubitor ca pestisorul.
-restul ce spune lumea....vax.
PS:incearca sa-l domini dar in acelas timp si sa-l alinti,daca vei combina chestiile astea doua va fi al tau pe viata.
i-ti doresc succes si mai lasa gura lumii nu te va ajuta cu nimic.
-dominal cu TADRETE si va fi al tau.
garbo010939
Postat pe 7 Iulie 2009 09:45
buna fetelor adevarat ati scris despre aceasta zodie,,,ANDDA85,,ai mare dereptate ,,,,,si eu am avut un iubit pesti,iar dupa ce ne-am despartit ERA GOLLLLL,,,,,,,,,BINE CA AM AVUT PUTEREA SA MA OPRESCCCCC!SUNT NISTE LASI(chiar mi-a recunoscut-o),,,VOR DOAR SA LI SE OFERE!!!!!!!1
garbo017485
Postat pe 20 Iulie 2009 21:39
viata mi-a aratat o latura foarte urata a sa...de la o varsta frageda.am o relatie cu un baiat din zodia pestilor...ce pot sa spun...duci o viata foarte grea cu ei...sunt foarte violenti,sunt satula de vanatai...dureri musculare,de cap..de inima...si multe altele....gelosi,suspiciosi...mari mincinosi si lasi....se plang din cauza unor chestii banale.se bazeaza mai mult pe relatia sexuala...de aceea nu ma simt iubita.sunt imprevizibili,niciodata nu stii la ce sa te astepti de la ei.eu sunt o fire foarte iubitoare si fidela...imi face crize de gelozie fara sa-i dau motive...din contra el cu mn de mana pe strada si se uita dupa altele.a reusit sa ma imbrobodeasca...si mi-am inceput viata sexuala cu el....acum nu am puterea sa-i spun k nu mai vreau sa fim impreuna ptr k mi-e frica de el...si mi-e frica de ce va urma...am lasat multi baieti care ar fi facut orice ptr mine doar ptr el..care ma trateaza k pe un caine.traiesc cu gandul k nimeni nu se va mai uita vreodata la mn ptr k nu mai sunt virgina...mi-a distrus toate visele si viata...nu mai am incredere in mn,m-a facut neom,as da orice sa am curajul sa-l infrunt...dar il iubesc prea mult si ma doare sufletul knd ma gandesc la despartire....asa k aveti grija fetelor...un sfat general in legatura cu baietii...sa nu credeti nimic din ce va spun pana nu va demonstreaza.aveti grija de voi.v-am pupat bye
any0112
Postat pe 21 Iulie 2009 23:44
Relatie dezastruoasa. Dupa 24 de casnicie nu am stiut care ii este adevarata fata.
garbo025603
Postat pe 29 Iulie 2009 09:23
tu capricorn si el pesti nici o sansa eu sunt tot capricorn si relatia cu un peste a durat 6 luni in care am lasat f mult de la mine si la urma am renuntat deoarece aveam impresia ca am dat peste cel mai prost si mitocan barbat!
lenuja
Postat pe 29 Iulie 2009 15:10
nul rani si faci ce vrei cu un peste
ai grija ca iarta fioarte greu
trece peste tot dar pina la o limita
garbo017185
Postat pe 29 Iulie 2009 15:16
daca vrei un barbat tandru, sensibil si iubitor l ai gasit in barbatul pesti
tb doar sa nu i spui ca l iubesti, doar sa i arati
vor fapte, nu vorbe
mi se par cei mai fascinanti barbati-sunt minunati cand fac dragoste
garbo028356
Postat pe 29 Iulie 2009 15:41
e adevarat tot ce se spune despre un peste ..dar sint cei mai iubareti..daca gasesc persoana nu o mai lasa din mana..sint tandri dar si incapatinati..daca l-e spui sa nu faca ceva din contra fac..asa sint ei..va pup.
LORY76
Postat pe 29 Iulie 2009 16:11
Ca oricare alta zodie ,sunt persoane cu trasaturi de personalitate pozitive si mai putin negative si invers, cu trasaturi de personalitate negative si mai putin pozitive...
Personal, ma pot exprima fata de aceasta zodie peste-barbat,din punct de vedere al unei relatii colegiale, care s-a transformat ulterior intr-o relatie colegial-amicala: nativii acestei zodii au un coeficient de inteligenta superior ,in vreme ce inteligenta emotionala este mai scazuta... Pentru ca o relatie sa aiba continuitate(love in love) este cel mai important ca ambii parteneri sa aiba inteligenta emotionala net superioara fata de coeficientul de inteligenta.Este mai important sa cunosti si sa simti decat sa cunosti si sa nu simti...
sly
Postat pe 29 Iulie 2009 16:29
prietenul meu este tot in zodia pesti,dar nu e deloc asa cum spuneti voi.
este romantic,tandru,vorbaret,uraste minciunile si mereu face totul pentru mine
si eu sunt in zodia pesti si poate de asta ne intelegem asa de bine.
totul e aproape perfect.
sabina03
Postat pe 31 Iulie 2009 15:46
SANT PESTE...DAR NU-TE,SFATUESC ZODILE NUSE,POTRIVESC DELOC...
garbo010450
Postat pe 1 August 2009 03:17
sunt ff dificili. PESTI...DAR-PT SEX.NR1 FOARTE TALENTATI.
garbo010450
Postat pe 1 August 2009 03:22
AY..10+PT ZODIA PESTI ASA-ESTE
garbo010450
Postat pe 1 August 2009 03:29
De la: any0112, la data 2009-07-21 23:44:09viata mi-a aratat o latura foarte urata a sa...de la o varsta frageda.am o relatie cu un baiat din zodia pestilor...ce pot sa spun...duci o viata foarte grea cu ei...sunt foarte violenti,sunt satula de vanatai...dureri musculare,de cap..de inima...si multe altele....gelosi,suspiciosi...mari mincinosi si lasi....se plang din cauza unor chestii banale.se bazeaza mai mult pe relatia sexuala...de aceea nu ma simt iubita.sunt imprevizibili,niciodata nu stii la ce sa te astepti de la ei.eu sunt o fire foarte iubitoare si fidela...imi face crize de gelozie fara sa-i dau motive...din contra el cu mn de mana pe strada si se uita dupa altele.a reusit sa ma imbrobodeasca...si mi-am inceput viata sexuala cu el....acum nu am puterea sa-i spun k nu mai vreau sa fim impreuna ptr k mi-e frica de el...si mi-e frica de ce va urma...am lasat multi baieti care ar fi facut orice ptr mine doar ptr el..care ma trateaza k pe un caine.traiesc cu gandul k nimeni nu se va mai uita vreodata la mn ptr k nu mai sunt virgina...mi-a distrus toate visele si viata...nu mai am incredere in mn,m-a facut neom,as da orice sa am curajul sa-l infrunt...dar il iubesc prea mult si ma doare sufletul knd ma gandesc la despartire....asa k aveti grija fetelor...un sfat general in legatura cu baietii...sa nu credeti nimic din ce va spun pana nu va demonstreaza.aveti grija de voi.v-am pupat bye


pai daca il iubesti asa mult nu te mai plange ca te loveste... o meriti, pe cuvant.... eu am avut un prieten si pt ca nu am vrut sa fie primul barbat a ridicat mana la mine.... si nu am acceptat o asa magarie.. si am plecat si tineam la el foarte mult.... si dupa cateva amenintari cu viol si d-astea l-am pus pe tata (a facut lupte si judo) si l-a snopit in bataie si nu i-a mai trebuit nici sex nici bataie... (acum e casatorit cu una care urla toata ziua la el )
chiar daca nu era peste sau era berbec sau alta zodie cred ca tot in starea asta erai... tu esti aia slaba si el profita de asta
annutza84
Postat pe 1 August 2009 13:04
stiu ca o sa sariti cu gura pe mine dar asta e parerea mea, trecand printr-un episod cat de cat asemanator... nu ai 16 ani (sper) sa stai la mana unui prost....
annutza84
Postat pe 1 August 2009 13:10
eu sunt peste di de o luna am o relatie cu un baiat peste...
ne potrivim destul de bine de multe ori nu mai spunem ce ne place sau ce nu pentru ca stim ca e la fel la amandoi....
dar si eu am o problema cu el ....la fel ca al tau e tacut ...nu ma intrebat nimic din trecutul meu sau ce vreau sa fac cu viitorul mi se pare suspect sa vrea o relatie cu o necunoscuta...sau poate aici e vb de acel mister care ii atrage pe barbati si pe pesti in general?
de obicei il citesc si inca nu mia gresit cu nimic insa ma feresc sa investesc prea multe sentimente ....asa cum te sfatuiesc si pe tine pt ca noi pestii avem mereu 2 fete 2 vieti diferite una reala si una virtuala...putini ineleg asta
sper sa t ajute cu cv spusele mele si dak mai ai inrebari te ajut cu placere
laraysa
Postat pe 1 August 2009 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Ea Balanta,El Capricorn? 2 De la: garbo037729 2 Mai 2011 16:54
buna 1 De la: garbo114407 25 Aprilie 2010 19:52
Cadoul perfect 1 De la: Sprinceana_Corina 15 Octombrie 2010 16:50
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
Setari Cookie-uri