Barbatul Pesti

pasiunea pentru jocuri e ceva trecator cand o sa se mai maturizeze o sa uite
garbo201141
Postat pe 10 Mai 2013 15:23
Bravo..iti zice un peste mascul.....Barbatii din aceasta zodie difera fiindca e zodie duala,depinde de femeie ce ,,peste''nimereste:)..pe cel bun sau pe cel fals.:)
Sorinna37
Postat pe 28 Mai 2013 09:02
M-am apucat sa citesc topicul acesta,de curiozitate,pentru ca si prietenul meu tot peste este.
L-am recunoscut si eu in descrierile voastre.Intr-adevar,unele lucruri chiar asa sunt.
Dar as mai spune despre ei(cel putin despre pestele meu) ca sunt foarte inteligenti,informati,sunt pasionati cu adevarat de arta si intotdeauna stiu sa recunoasca frumosul.Sunt familisti,eu as spune ca sunt fideli,cu toate ca am un exemplu printre cunoscuti care mi-a dovedit ca nu este asa. Stiu sa spuna "imi pare rau","a fost greseala mea" etc..dar fac lucrul acesta doar atunci cand isi dau singuri seama de greseala facuta.
Legat de ce am mai citit pe aici...pana una alta,eu,personal,datorita unui peste am ajuns sa mananc mai sanatos,sa fiu mai atenta cu multe lucruri pe care le faceam prost alta data,pe scurt,sa evoluez.
Daca esti un om rabdator si vezi lucrurile intr-un mod pozitiv,poti vedea si partile bune ale unui peste,chiar daca are probabil mult mai multe parti rele.
garbo_397750
Postat pe 20 Februarie 2014 16:22
Iar al meu e foarte ironic ( sa va dau un exemplu: eu sunt mai dolofanica, si de curand am inceput sa alerg, el a ramas foarte suprins: "tu, iubi? alergi? si n-ai obosit? - cand de fapt as prefera sa ma sustina, pentru mine sustinerea ajuta mult mai mult decat critica asta ironica; o alta situatie : daca am mancat la ora 21:00: "ai grija, sa mananci tot din farfurie, nu cumva sa mai ramana". Si va spun sincer am 63 kg, incap pe usa si reusesc sa ma vad toata si in oglinda. tot el sustine apoi ca daca nu i-ar placea de mine nu am mai fi impreuna.) Iar exemplele pot continua, nu asculta parerea mea atunci cand stiu ca am dreptate sau daca am gresit si incerc sa ii explic de ce, este din nou foarte ironic. Incep sa cred ca m-am legat la cap fara sa ma doara...
garbo_mimi
Postat pe 22 Februarie 2014 11:59
Imteresant topic . Si eu sunt din zodia pesti. E important de specificat ca drumul vietii ne schimba pe toti. Ma recunosc in toate caracterizarile femeilor de aici dar nu ma regasesc in vreunul specific.
garbo_415217
Postat pe 12 Septembrie 2015 07:19
E felul lui de a te ambitiona fara sa.ti spuna ca nu.i mai place posteriorul .
garbo_415217
Postat pe 12 Septembrie 2015 08:15
De la: garbo205552, la data 2012-04-27 10:29:06buna, eu sunt cu un baiat din zodia pesti si pot spune ca este foarte foarte romantic si ca este in stare sa sacrifice absolut tot pt persoana iubita....nu toti barbatii din zodia pesti sunt minciosi, egoisti si mai stiu eu cum, sunt si exceptii mai ales daca te iubeste este cel mai bun barbat! Daca iti doresti sa il ai la picioare trebuie sa fi mai indiferenta sa nu ii arati ce simti deoarece ei adora femeile misterioase ! eu sunt gemeni si am o fire duala ca si pestii probbail ca de aceea ne portivim.........dar REPET nu toti pestii sunt la fel !! si cu cat u esti mai indiferenta si nu te oferi pe "tava" cu atat el se v'a indragosti de tine mai mult
garbo_415217
Postat pe 12 Septembrie 2015 08:23
Veriga slaba a nativilor pesti fetele din zodia gemeni. Am avut o tentativa cu o fata si frumusica de pica din gemeni. Ca nativ pesti norocul meu a fost ca apucase sa tina la mine altfel ieseam sifonat rau...eu deja eram fermecat la maxim.. Poate daca eram de aceeasi varsta iesea ceva frumos, eu incercam ceva serios ea juca 1 milion de jocuri... Ea mai avea prea mult de experimentat si vazut, eu vroiam ce "trebuia" sa fie al meu atunci. La gandire ne intelegeam perfect.
garbo_415217
Postat pe 12 Septembrie 2015 08:34
Gemeni si pesti cea mai neinspirata combinatie. Gemeni sunt f logici si faptici, pe cand pestii viseaza iar la capitolul fapte... lasa de dorit.
Ea43
Postat pe 12 Septembrie 2015 08:41
EU leoaica stau cu un pesti ,tot la 2 zile ne certam ,e foarte cudiat,tot timpul are numa el dreptate, tot ce fac eu nu e bine ,si è mai tot timpul suparata nimic nu e bine , viata ptr el nu are valore ,,,,si è si zgarcit,numa ptr el...la inceput face totul sa te cuceriasca si cand e sigur ca te are te joaca ellllll!
Stiu ca relazia noastra nu are vitor ,va trebuia sa fiu
Puternica si sa merg inainte farà el ...😓😓😓😓😓😓
garbo345913
Postat pe 23 Septembrie 2015 14:39
Buna ziua. Va scriu din Belgia.
De cateva zile va tot citesc,si am ramas speriata de tot ce se zice de barbatul pesti.
Vreau sa va spun povestea mea,să-mi dati un sfat...sa stiu ce sa fac.
Va rog doar sa aveti rabdare sa citiți tot.
Eu berbec,33 ani,separata de sot de un an jumate,cu 2 copii.
El pesti,40 ani,casatorit(zice el,desii eu cred ca sta doar in concubinaj cu doamna),el un copil,ea un copil,fiecare din relatii anterioare.Nu au copii impreuna.
Ne-am cunoscut pe un site de socializare(badoo).
Desii mia spus de la inceput ca e "casatorit",am continuat discutiile cu el.Ma fascinat din primul moment.Dupa vreo luna de discutii pe chat,ne-am întâlnit într-un final la o cafea.Cand l-am vazut prima oara,m-am îndrăgostit pe loc de el.
Din discutii,l-am întrebat ce caura defapt pe acel site.Mia spus ca vrea o relatie...fara complicatii.
Mia spus ca a mai avut doua relatii(de cand e cu doamna),dar nu au mers.
Zic:ok,dar esti cu ea de 6 ani,ce nu merge??
El:a intervenit monotonia,nu mai merge pyr si simplu.
Eu:ok,si dc nu pui punc,si o iei dupa aceea de la capat??Iti place sa stai asa pe mai multe scaune??La un moment dat vei cadea.
El:stiu,dar inca nu am gasit persoana care sa ma faca să-mi doresc sa o iau de la capat...
Am uirat sa va spun, ca el sa prezentat Andrei.
Cand neam intalnit la cafea,in discutiile noastw mia spus de o verisoara de a lui,pe care eu o am la prieteni pe fb.
Ajunsa acasa,am incepyt sa rascolesc.Caci asa sunt eu,mai curioasa din fire.Si nu mare mia fost surpriza,cand am aflat ca defapt il chema altfel,decat sa prezentat.
Dupa 2 zile,ne-am intalnit iar la cafea.
Atunci iam spys tot ce am aflat.Sa scuzat spunand ca avea de gand sami spuna,dar na nu mua spys de la inceput pt ca nu ma cunostea,si nu stia daca poate avea incredere in mine.
Zic:bine,bine,dar tu daca ai inceput deja cu o minciuna,inseamna ca totul va fii o minciuna.
Plus,ca eu nu vreau doar sex.Daca vreau doar sex,gasesc destui barbati dornici de o noapte cu mine.Ce inseamna pt tine relatie fara complicatii?? Doar sex??
El:of,nu..draga mea. Nu va fii doar sex.
Eu naiva,si îndrăgostită am pus botul..
E adevarat,ca ma coplesea cu complimente(si va spyn sigur ca nu sunt o uritenie,din contra).
In fine,am acceptat sa intru in relația asta,sperand ca va fii bine.
O luna a fost frumos.Mereu ma suna,imi trimitea mesaje dulci,vb pe chat seara cand era acasa...
Am uitat sa va spun,ca nu ma suna de pe nr lui,ci de pe o alta cartela.Care bine inteles nu era mereu activa.
Mereu ne intalneam la mine,eu fiind in chomaj,el pleca de la munca(fiind si patron,asi permitea),ca sa ne intalnim.
La pat,ne potrivim de minune.
Spre surprinderea mea,fata de alti barbati cu care ma mai inralnisem inainte sal cunosc pe el...,el dupa o luna,a venit cu un cadou frumos la mine.
Toate bune si frumoase, pana cans eu am inceput munca.Nu mai eram disponibila ziua,doar seara.
Stiu ca el munceste mult.Uneori si seara.
Nu ne-am mai vazut de 2 luni,nu ma sunat deloc de la ultima intalnire.Sa intamplat intre timp cv...
El a fost plecat in Ro o săptămână. Cand sa intors,a venit cu niste prieteni.Sa intamplat intro zi ca eu sa incerc sai dau telefon.Am sunat o data si am inchis.Ma sunat inapoi....dar nu era el la telefon. Era altcineva.Acwa persoana mia spys ca acel nr de tel este al lui de 4 ani.In fine,cautand apoi explicatii,am vazut pe fb ca doamna lui bagase poza la un restaurant cu un var de al lui,care venise in vizita. Atunci am facut legătură, el prostul ai daduse tel pe care vb cu mine lui varusu,ne gândindu-se ca eu voi suna.Dupa intamplarea asta,iam cerut explicatii pe net.Mia spus doar ca imi va explica luni(asta fiind vineri).De atunci...tot astept explicatii si nimic.Am mai vb cu el pe chat,mereu imi spune ca îi este dor de mine,dar ca este foarte ocupat cu munca si nu stie cand o sa ne vedem...
Stiu ca munceste mult,pt ca sotul verisoarei lui munceste cu el,si eu o mai trag pe ea de limba.Ea nu stie de noi.
Dar totusi,ma gandesc ca daca iar fii fost asa dor de mine,macar un telefon putea da.
Cand ai reprosez asta,mereu spune "Iarta-ma te rog,stiu ca te-am dezamagit".
Nu stiu ce sa fac...
Mai are rost sa mai sper la ceva cu omul asta???
I-am spus de atatea ori ca daca nu mai vrea sa mai fie cv intre noi,să-mi spuna,si il las in pace.Nu spune nici da,nici nu.Ma tine in transa si asta ma dispera.
Intra rar pe net,cisteste mesajele,si gata.Uneori mai trimite cate un pupic,si cate un "mie tare dor de tine si abea astept sa te vad".
Nu stiu dc,dar mi sa pus pata rau pe el,desii stiu ca voi suferii.Defapt si acum sufar,din cauza indiferentei lui,dar nu pot să-l uit.
Dați-mi un sfat...
AlinaCostin31
Postat pe 13 Decembrie 2015 12:31
Buna seara ! Barbatul Pesti ..are comportament dual..e bun doar de amant, altfel o sa suferi mult timp dupa despartire..
Liana-Vlase
Postat pe 13 Decembrie 2015 19:28
foarte adevarat ce nu ai zis de pesti e si partea ca nu suporta persoanele care profita pe spatele lor....de obicei ei sunt cei care lasa de la ei nu care cum a zis cineva mai sus ca ne e frica ca suntem trasi pe sfoara de obicei noi nu tragem pe sfoara at timp cat esti corect..atuci cand incerci sa joci shak fara regina e nasol ca din cel mai dulce pestisor se poate transforma in cel mai diabolik rechin.....sunt peste nici o data nu am profitat de nimeni dar alti da 2 pesti sunt iubitori casnici fideli romantici sunt de 10 mii de ori si 1000 % buni decat orce alta zodi nu vreu sa ma dau mare ca sunt peste dar asa este pestele e singura zodie care aduna si orce lucru negativ......si il face in asa fel in cat sa fie o atmosfera placuta si distractiva....trage un pik mai mult de un peste ajutal sa comunicati cand e foarte tacut el defat gandeste la niste probleme sau ceva nasol este in jurul vostru si el e pesoana care in tot deauna simpte orce pericol in are inprejma cam ata....... tot ce trebuie sa faci cu un pste aratai cal iubesti dovedeste nu prin vb ci fapte fai surprize la un peste si asta e foate inportant de stiu care vrea sa stie in timpul nopti cand dormiti amndoi incerca sai soptesti la ureche ceia ce simti pentru el si in special in momentele placute si neplacute fi aprope de el o data ce ii dovedeti adevarata ta valoare nu o sal mai pirzi din plasa ce lai prins...asa est pestele este alunecos dar o data ce lai prins asa cum trebuie nu mai pleca el si daca ar avea spatiu nu mai pleca de la persoana ce ii ofera incredere si loialitate
JB_JB_1
Postat pe 28 Februarie 2016 07:27
bravoo pentru tine dau 1000000000000000000000000000 :* adevarat rabdare cu pesti daca vrei sa ai ceva frumos langa tine si placut
JB_JB_1
Postat pe 28 Februarie 2016 07:42
" Pestii " ,sunt ; superficiali, mincinosi , cu un caracter relativ slab, personalitati duale, niciodata nu stii la ce sa te astepti din partea lor ... alunecosi .......... siiiiiiiiiii ,de evitat

garbo080542
Postat pe 19 Aprilie 2016 01:27
Numai ca amant e bun ,de folosit in pat ,in rest evitati .... si pana nu se contrazice sa aiba tot el dreptate ,nu se simte bine ..........evitati aceasta specie cat puteti de mult .........eu sunt leu ,am 48 de ani ,experienta suficienta ,cunosc un peste de 10 ani ,nici dupa 10 ani ,nu suntem nici iubiti ,nici prieteni ,nici amici .....numai eu stiu prin cate am trecut cu el ,cat ma tras in jos ,si cat aluneca si se intorcea in trecutul lui ,la o tiganca ......daca ma indepartam ,ma cauta cu linguseli si rugaminti de iertare ..... nici in ziua de azi ,nu stie ce vrea ...
garbo080542
Postat pe 19 Aprilie 2016 01:42
Draga mea ,fugi cat poti de asemenea specimene ...pana nu e prea tarziu ...
garbo080542
Postat pe 19 Aprilie 2016 01:48
:sml-happy01
58:
garbo345913
Postat pe 19 Aprilie 2016 23:24
ai perfecta dreptate!
Claudia_Padurean_1
Postat pe 20 Aprilie 2016 22:09
Buna tuturor! Am citit topicul acesta despre relatiile cu barbatii din zodia pesti si unele caracteristici se regasesc si in povestea mea,altele nu.

In urma cu doua saptamani am incheiat o relatie de 2 luni cu un barbat din zodia pesti(eu sunt balanta).Noi am avut o relatie la distanta,si de vazut efectiv ne-am vazut doar de 3 ori in decurs de 2 luni,de fiecare data cand el venea in tara.Exact din cauza distantei,eu la inceput am fost foarte sceptica privind viitorul relatiei,insa el a facut totul ca sa nu resimtim aceasta distanta..vb f mult la telefon,aproape in continuu,fiecare stia ce face celalalt,comunicarea era perfecta si incetul cu incetul m-a facut sa-l iubesc si sa am din ce in ce mai multa incredere in
"noi".Eu sunt o fire f impulsiva si de multe ori am vrut sa renunt la relatie,iar el era de fiecare data acolo sa ma opreasca si sa revin si reveneam.Ma enervam din nimic si explodam,iar era de fiecare data calm.Ultimele 2 saptamani de relatie au fost f grele,in sensul ca nu mai vorbeam la fel de mult,se indepartase de mine,iau eu deveneam din ce in ce mai "nebuna".Din nou am cerut despartirea,el a fost de acord,dar continua sa vorbeasca cu mine,cica asa simtea.pentru 2 zile lucrurile au fost ok,sau cel putin asa credeam eu.Intr-o discutie mai serioasa mi-a marturisit lucruri destul de intime legate de trecutul lui,care erau motivul indepartarii lui,mi-a spus ca are stari ciudate pentru ca simte ca nu are ce sa-mi ofere,parca mi-ar fi dat drumul,parca nu,nu stia f bine ce sa faca,mi-a cerut sa raman langa si sa incerc sa l inteleg si sa ma rabdare...dar nu am avut,si acum regret.La cateva zile,intr-o impuls de nervi,dupa ce nu mi a rasp la tel i-am spus din nou ca am terminat-o,aruncandu-i in fata lucruri urate,nu injuraturi,dar reprosuri,l-am judecat cu lucruri pe care el a avut incredere sa mi le marturiseasca.
Dupa 3 zile am revenit asupra deciziei si l-am cautat,dar am gasit un alt om,total diferit de ce cunoscusem,mi-a spus clar ca nu mai e cale de intoarceree,ca el nu mai simte nimic,ca ce a avut pt mine s-a dus incet,dar sigur,ca a reluat legatura cu o alta fata,cu care mai incercase o relatie in trecut si ca nu m-a lasat sa plec cand eu i-am cerut,cica din respect fata de mine.
Regret enorm ce s-a intamplat,am gresit mult si de abia tot ce mi-a spus toate aceste lucruri realizasem cat de mult il iubeam,a stat si a ascultat tot ce am avut de spus,toate plansetele,absolut tot,dar a fost de neclintit.am suferit si inca sufar..mi-e greu sa trec peste,mai ales ca stiu ca si eu am gresit f mult.Am vazut ca are o relatie cu acea fata acum,da,trece de la o rel la alta foarte repede,si pe ea pare ca o iubeste,desi pare totul cam ostentativ,ceea ce ma face sa cred ca a facut-o din razbunare,dar numai el stie ce se pettrece cu adevarat.I-am urat toate cele bune cu ea,am simtit sa-i spun ca am realizat unde am gresit,cat de mult il iubesc si ca as face orice sa intorc timpul,dar nu am cum,mi-a citit mesajele ,dar a preferat sa fie distant.Am inteles ca nu are rost sa mai incerc,poate ar fi mai bine sa iau de bun ce a spus,ca nu mai simte nimic,desi imi doresc sa nu fie asa,imi doresc sa se intoarca...

In concluzie,barbatii pesti,da,sunt sensibili,tandri,f buni amanti,buni la suflet,sunt calmi,comunicativi,m-a facut sa ma simt importanta cat timp au fost lucrurile ok,ei nu fug din relatie,ba din contra...insa,cand le atingi limita sunt de neclintit.
As avea nevoie de parerea unui barbat din aceasta zodie...se va mai intoarce?sau chiar am devenit"persona non grata" pentru totdeauna?

Sfat pentru fetele care au relatii cu un nativ al acestei zodii:Apreciati si iubiti un barbat pesti cand este langa voi,incercati sa-l intelegeti si oferiti-i spatiu...toate cele bune...
kattya
Postat pe 8 Iunie 2016 17:27
nu sunt peste de zodie, dar din ce povestesti nici el si nici altul nu s-ar intoarce, indiferent de zodie. la ce? la crize de nervi si reprosuri? nu esti in masura sa dai sfaturi dupa o "relatie" de 2 luni in care v-ati vazut de 3 ori. citind ce ai scris mi s-a parut ca citesc o cronica de front si nu descrierea unei relatii, chiar incheiate
londonwalk
Postat pe 9 Iunie 2016 14:42
Salutari!
Dupa ce am citit (si prin prisma faptului ca sunt in zodia pesti) pot sa spun urmatoarele:
-da, pestele e un visator, (exista o poezie superba pentru a descrie asta:De aş avea hainele împodobite ale cerului/Cusute cu rază de soare şi de argint,/Albastrele, ştersele şi negrele haine/Ale nopţii, ale luminii şi ale penumbrii,/Aş întinde hainele sub picioarele tale;/Dar eu, săracul de mine, n-am decât vise;/Mi-am întins visele sub picioarele tale./Calcă uşor, căci păşeşti peste visele mele./poezie celebră de William Butler Yeats)
nu rade VREODATA de visele/visurile unui peste
-nu il umili,
-incurajeaza-l si in cele mai nebunesti idei(de multe ori sunt doar vorbe). evident nu il descuraja
-nu il compara cu alti barbati: nu il provoci sa fie mai bun, ci il descurajezi si de aici se creaza distanta
-discuta calm, rational
-arata-i emotiile, deschide-te, daca risti aceasta deschidere pestele va aprecia. daca nu iti raspunde imediat lasa-l sa se gandeasca(maxim o saptamana)
-adu in cuplu critica constructiva. fii proactiva: nu veni cu fraze''de ce nu faci?" ci cu ,,hai sa facem..."
-daca i se aduc invective sa va comporta exact sablonului/invectivului rostit
-unii sunt mai timizi, altii sunt extrovertiti.
-instinctiv, stie cand e mintit, cand ceva nu se potriveste contextual.
partile negative:
-pestii nu uita si nu iarta VREODATA. ei doar trec cu vederea(inamicul inamicului e prietenul meu). si da razbunarea va veni. si intuitiv stiu unde sa loveasca(nu neaparat fizic).
-stimuleaza un peste mental: fa-l sa CREADA in iubirea voastra ca e idealul si va deveni DEPENDENT de relatie.
-cere mereu dovezi de iubire la nivel emotional.
-e suspicios, mereu in garda, mereu sa simte atacat, pentru ca daruieste (neasteptand ceva inapoi), dar apoi se simte FOLOSIT.
-e SINCER FOARTE, dar ce femeie ar putea suporta sinceritatea totala??
-infloreste adevaruri, spune neadevaruri, MINTE, pentru ca empatic fiind nu suporta ca ceilalati sa sufere. ii judeca pe ceilalati prin limitele psiho-fizico-emotionale si implicit subiective,
- vede viata ca pe un JOC, nu ca pe o lupta.

alte ganduri
Arata-i emotiile si te va acoperi cu daruri materiale si emotionale.
Va trai pentru tine. Isi va SACRIFICA viata la propriu.
crede in el. Ai INCREDERE in el.
pentru el esti centrul universului. DACA ii dovedesti reciprocitate in asta, e al tau forever.
da, intr-adevar pestele vrea sa faca doar ce ii place( cati dintre comentatorii de mai sus sunt masochisti?)
daca pentru tine nu reprezinta barbatul perfect se va retrage in adancul oceanului. arata-i respect pentru persoana lui, pentru ca e barbatul tau/de langa tine. NU incerca sa il manipulezi, sa il schimbi, va simti imediat. iti simte asteptarile prea mari si prea multe si stie ca ii sunt limitele si apoi e dezamagit total ca nu iti poate indeplini visele , dorintele.
e incapatanat pentru ai trecut dincolo de limitele sale de bun simt, politete, nonmanipulare, incalcare a libertatii de miscare, de opinie, de trairi.
pesti oglindesc mereu partenerul cu bune si cu rele.
pesti sunt in aparare, in expectativa.
uh...cam atat!
nu stiu daca cineva va citi ce am scris mai sus!
...dar astept parerile voastre!
mersi!

garbo_450415
Postat pe 23 Iulie 2016 16:14
Salut! Eu sunt/am fost cu un pesti aproape 2 ani, am locuit impreuna de la inceput din cauza imprejurarilor. Este cu 6 ani mai mic decat mine, eu am 27, el 21. L-am regasit in foarte multe dintre descrierile voastre. Ne-am despartit de o saptamana, l-am dat efectiv afara din casa pentru ca ma ducea la disperare. Insa acum imi lipseste foarte mult. Stiu ca mi-ar fi mai bine fara el, probabil, dar as vrea sa ne impacam. I-am spus ieri sa se intoarca, dar nu vrea. Ne-am sarutat si imbratisat foarte pasional, credeam ca va ceda si se va intoarce. Insa nu. Sta acum la o verisoara si prietenul acesteia pe care nu-i suport.
Am avut foarte multe momente frumoase, dar si urate evident. Spune ca ma iubeste dar nu mai are siguranta ca nu-l dau iarasi afara. E si extrem de orgolios. Imi e foarte dor de el asa tacut si inchis cum e.
Oare cum as putea sa fac sa ne impacam? Sa il las in pace? Sa insist? Chiar nu stiu cum sa ma mai port cu el. Normal stiu ca pestii iarta destul de repede si uita. Va rog sa evitati comentariile negative si cele de genul "treci peste el", "continua-ti viata". As vrea foarte mult sa aud parerea unui barbat pesti. Va rog mult, ma simt foarte rau, traiesc in strainatate si sunt complet singura.
SSST28
Postat pe 1 Iulie 2018 00:52
Da, ai dreptate in multe privinte, stiu ca am facut fix contrariul din ceea ce ai scris, si acum l-am pierdut si nu stiu cum sa il intorc :(((
SSST28
Postat pe 1 Iulie 2018 00:59
De la: garbo199199, la data 2011-03-30 22:30:25@lucygirl:
din cate stiu exista si un cuplu celebru, ea sagetator si el pesti (Mark Dacascos). eu unul sunt compatibil cu persoanele din zodia sagetator si din punctul meu de vedere te sfatuiesc sa incerci, sa va cunoasteti, nu cred ca veti avea ceva de pierdut. oricum tu ai postat acum 20 de zile, decizia ma gandesc ca ai luat-o deja.

legat de topic, pe cat de tare ma deranjeaza o parte din cele citite aici o sa fac abstractie.
eu unul, in primul rand nu am probleme nici cu alcoolul si nici de fidelitate, pentru ca am vazut ca sunt cele mai atacate vicii ale pestilor.
bine-nteles ca si aici la fel ca si in toate celelalte zodii sunt si barbati mai putin morali, mai putin corecti cu partenerii dar sunt convins ca nu este singura zodie cu astfel de probleme si de cele mai multe ori certurile apar din cauza incompatibilitati dintre parteneri.
se intampla ca cei doi sa nu se regaseasca unul langa celalalt, sa nu fie ceea ce si-au dorit si sa nu-si intalneasca asteptarile iar atunci apar carentele de comunicare si uneori din pacate, si un altfel de probleme.

cu fost mea iubita am ajuns la intelegei si la certuri pana la punctul in care comunicarea si-a pierdut din eficienta si fiind amandoi firi orgolioase nu am reusit sa ajungem la un punct comun. intotdeauna este necesar ca in cuplu sa existe o persoana care sa cedeze mai mult, eu am asteptat de la ea, ea astepta de la mine. ei .. uite ca ne-am incapatanat ca doi catari ! cand am realizat amandoi ca este in zadar am incercat sa ne despartim fara sa ne murdarim relatia prin infidelitate si pe cat posibil cat mai civilizat. am avut si momentele noastre frumoase si momente furtunoase. mie mi-a placut. probleme noastre au fost mai complexe si nu o sa le discut.
fosta mea iubita este zodia rac, sentimetal si intelectual eram compatibili, subiectele noastre de discutie erau dintre cele mai diverse, de la politica si stiinta pana la cele mai mici banalitati si era mereu incitant. a fost fain atat cat a tinut iar monotonia nu a intervenit niciodata; chiar si in momentele de liniste nu ne-am simtit vreodata stanjeniti.

pestii isi doresc comunicare, vor un partener care de cele mai multe ori sa tina locul unui prieten si cand spun comunicare nu fac referire decat la discutii normale si firesti.
idea mea este ca trebuie sa le acordati si voi mai mult credit pestilor, nu sunt rau intentionati si cum spunea cineva mai sus, pe o alta pagina, atunci cand este vorba de dragoste, pestii sunt persoane de incredere si devotate, loiale si foarte buni prieteni - asta adauga eu.

fetelor, sfatul meu este ca daca va treziti ca aveti langa voi un partener neserios, atunci incercati sa lamuriti situatia iar daca nu merge atunci nu va complicati.




Cum as putea sa ma impac cu un pesti? :(((
SSST28
Postat pe 1 Iulie 2018 01:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia scorpion barbatul leu 4 De la: jonydan77 13 Februarie 2012 17:36
Bun, fetelor. 101 De la: eu_geminy 10 Mai 2011 22:06
compatibilitati 4 De la: jeanette40 2 Noiembrie 2010 11:40
Am nevoie de un sfat. 1 De la: garbo034802 4 August 2009 22:55
femeia pesti barbatul berbec 4 De la: si_totusi 2 August 2010 11:14
Setari Cookie-uri