Zodia Balantei

baghera mica, ce esti
si_totusi
Postat pe 11 August 2009 21:06
numa asta

Persoana nascuta la data 21.7.1956, ora 16:00 este in zodia Rac (decada 4), cu ascendent in Scorpion.
Scorpionul este o zodie foarte puternica, iar atunci cnd se afla la orizontul estic (deci in pozitia de Ascendent) este, de regula, semnul dominant al intregii teme. Daca nativul din zodia Scorpionului este hotart si perseverent, aceste trasaturi sunt si mai puternice la nativul cu Ascendent in Scorpion.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este foarte energic, un excelent organizator si un conducator innascut. Aceasta combinatie de calitati il propulseaza repede in functii de conducere, unde nativul cu Ascendent in Scorpion este tentat sa abuzeze de putere si sa se comporte dictatorial.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este adeptul cunoasterii de sine. Se autoanalizeaza cu obiectivitate si nu ezita sa isi recunoasca defectele, dar de aici poate aparea si o anumita neincredere in fortele proprii.

In plan sentimental, nativul cu Ascendent in Scorpion pune mare pret pe siguranta relatiilor, dar are tendinta de a exagera, ajungnd posesiv si gelos.

pik_nik
Postat pe 11 August 2009 21:08
multumesc, vreau mai mult de se poate. cum e legatura lui cu un varsator? rezista oare?
garbo029832
Postat pe 11 August 2009 21:11
Barbatul Varsator va fi iritat la un moment dat de femeia Rac, care acorda o importanta emotionala prea mare sexului. Barbatul Varsator prefera pasiunea fara sentiment si o atitudine mai degajata.

n scurt timp, barbatul Varsator se va simti sufocat de femeia Rac, loiala dar dependenta din punct de vedere afectiv. Simtindu-se respinsa si nedorita, femeia Rac, la rndul ei, va deveni necomunicativa.

Relatia dintre barbatul Varsator si femeia Rac va ntmpina multe dificultati, iar ntr-o casnicie dificultatile vor fi si multe si grave.


pik_nik
Postat pe 11 August 2009 21:13
cred ca am gresit. el rac cu varsatoare eu..nu am specificat corect..
garbo029832
Postat pe 11 August 2009 21:16
sa intreb si eu..nascuta pe 22 septembrie..sunt Fecioara..dar multe persoane mi au spus ca nu ..n am trasaturile de caracter ale Fecioarei...ca Fecioarele sunt dure...mai neprietenoase...voi ce spuneti..eu una nu prea am habar de horoscop..probabil ca conteaza mult si ascendentul..
tany
Postat pe 11 August 2009 21:18
De la: garbo029832, la data 2009-08-11 21:16:59cred ca am gresit. el rac cu varsatoare eu..nu am specificat corect..



Femeia Varsator, fire independenta, l poate rani adnc pe barbatul Rac, sentimental si statornic.

Mereu gata de o noua aventura, femeia Varsator va fi mai mereu absenta din viata lor emotionala, iar barbatul Rac se va simti neglijat.

Desi se nteleg bine n plan sexual, relatia dintre barbatul Rac si femeia Varsator va fi un esec pe orice alt plan
pik_nik
Postat pe 11 August 2009 21:20
De la: tany, la data 2009-08-11 21:18:12sa intreb si eu..nascuta pe 22 septembrie..sunt Fecioara..dar multe persoane mi au spus ca nu ..n am trasaturile de caracter ale Fecioarei...ca Fecioarele sunt dure...mai neprietenoase...voi ce spuneti..eu una nu prea am habar de horoscop..probabil ca conteaza mult si ascendentul..


Femeia Fecioara este o pudica nu pentru ca asa s-a nascut, ci pentru ca asa a fost educata. Sarmul personal de aici i se si trage, din acest conflict interior ntre frica de pacatul trupesc si naturaletea cu care pacatuieste tocmai prin trup.

Nu va luati dupa criticile ei permanente, nu acordati atentie fricilor ei de tot felul...! Nu va luati dupa faptul ca face o curatenie generala furibunda n onoarea petitorilor pna cu 5 minute nainte ca ei sa sune la usa! Toate acestea sunt doar consecintele puritatii ei interioare care nu se poate manifesta altfel!

Daca o stimulati putin (nu mental, ci erotic) pe femeia Fecioara, o sa descoperiti o frumusete interioara n stare virginala, gata oricnd sa se sacrifice pe altarul mentalitatilor si al prejudecatilor, prinsa ntr-o daruire totala care va va face sa va simtiti zeul absolut al tuturor iubirilor omenesti.

Femeia Fecioara are leac pentru orice nemplinire - priviti-i picioarele armonioase, coapsele roditoare de strngeri usor obraznice, mijlocul adesea nconjurat de o cingatoare abia provocatoare, snii frumos arcuiti, ntr-o linie nici copilaroasa, nici matura si gtul de camee, cu zulufi renascentisti care strnesc fiori la cea mai mica rasfirare a lor. Mai ales cnd se arcuieste ca o felina ostenita, femeia Fecioara pune brusc n lumina o feminitate pe care nici femeia Balanta nu o egaleaza. Lasati-o sa se isterizeze putin fiindca ati venit la ntlnire cu camasa botita - este modul ei de a va arata ct de mult va iubeste si ct de mult aspira ca perfectul cuplului sa fiti dvs., nu ea.

pik_nik
Postat pe 11 August 2009 21:22
ioi,piiiiikkkk....
ce meserias zici tu de fecioritze...
preciouss
Postat pe 11 August 2009 21:27
aici, e eronat, gresit sexual nici de o culoare nu ne intelegem, si nici,in multe altele,, esec se vede,, dar nici eu nu sint fire sa am aventuri,nu sint asa, de ce? nu cred ca se potriveste, horoscopul,,in fine, esecul cred ca e inevitabil,, cu temperamentul, lui nu rezista nici , o alta din ce zodie o fi,, asa cred..
garbo029832
Postat pe 11 August 2009 21:27
numai pe leute le napastuiti
lady_corina
Postat pe 11 August 2009 21:29
832, gresitii sexual nu fac obiectul interesului meu
pik_nik
Postat pe 11 August 2009 21:33
nici nu am pus problema asa, poate m am exprimat gresit,, dar am spus, ca nu se potrivesc, atit , fara vriun alt inteles . scuze de a iesit asa ceva.
garbo029832
Postat pe 11 August 2009 21:38
oricum, multumesc, si o seara buna tuturor
garbo029832
Postat pe 11 August 2009 21:41
Buna.25 sept 1980 ora 13.20.O zi buna
dolcegreta
Postat pe 12 August 2009 15:15
Persoana nascuta la data 25.9.1980, ora 13:20 este in zodia Balanta (decada 1), cu ascendent in Capricorn.



Principala problema a nativului cu Ascendent in Capricorn este inconstanta increderii in fortele proprii: uneori se simte instare sa mute muntii din loc, alteori abia se descurca la cumparaturi. Cel mai adesea, nativul cu Ascendent in Capricorn este foarte sigur pe el in anumite domenii (de regula, in activitatea profesionala), dar foarte timid si rezervat in alte domenii (de regula, in relatiile cu ceilalti).

Nativul cu Ascendent in Capricorn nu prea este constient de calitatile sale si are tendinta de a nu lua in seama aprecierile celorlalti si de a-si subestima valoarea.

In planul relatiilor, nativul cu Ascendent in Capricorn este foarte sensibil, chiar sentimental, dar poate deveni excesiv de protector, uneori cicalitor.

In ceea ce priveste sanatatea, nativul cu Ascendent in Capricorn este predispus la probleme cu stomacul, din cauza stresului. Uneori, poate fi att de pesimist inct risca sa devina depresiv.

Nativul cu Ascendent in Capricorn este un cerebral si un pragmatic si nu i-ar strica sa acorde mai multa atentie laturii spirituale a vietii.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 15:24
vreau si eeeeu 23.08.1969 cred ca de dimineata....
nazirra
Postat pe 12 August 2009 15:31
"cred ca de dimineata" nu incape in fereastra calculului
n-ai putea sa reformulezi cu doua caractere?
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 15:33
scuze dar nu stiu ora .... poti fara???????
nazirra
Postat pe 12 August 2009 15:45
deci nu?????
nazirra
Postat pe 12 August 2009 17:18
De la: garbo005849, la data 2009-08-12 15:31:08vreau si eeeeu 23.08.1969 cred ca de dimineata....



Persoana nascuta la data 23.8.1969, ora cred ca de dimineata este in zodia Fecioara (decada 1), cu ascendent in Scorpion.
Scorpionul este o zodie foarte puternica, iar atunci cnd se afla la orizontul estic (deci in pozitia de Ascendent) este, de regula, semnul dominant al intregii teme. Daca nativul din zodia Scorpionului este hotart si perseverent, aceste trasaturi sunt si mai puternice la nativul cu Ascendent in Scorpion.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este foarte energic, un excelent organizator si un conducator innascut. Aceasta combinatie de calitati il propulseaza repede in functii de conducere, unde nativul cu Ascendent in Scorpion este tentat sa abuzeze de putere si sa se comporte dictatorial.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este adeptul cunoasterii de sine. Se autoanalizeaza cu obiectivitate si nu ezita sa isi recunoasca defectele, dar de aici poate aparea si o anumita neincredere in fortele proprii.

In plan sentimental, nativul cu Ascendent in Scorpion pune mare pret pe siguranta relatiilor, dar are tendinta de a exagera, ajungnd posesiv si gelos.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 17:25
ei, as vrea si eu un zodiac complet si corect dar...
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 17:27
esti tareeeee...
deci n am nimic din leu in mine macar o ureche???????
cu chestia condusul ai nimerit o 100% .
merci,pik-nik dau o bere...
nazirra
Postat pe 12 August 2009 17:30
bem si noi
eladaela
Postat pe 12 August 2009 17:34
noua nu ne dau
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 17:36
lasa ca ne luam noi
eladaela
Postat pe 12 August 2009 17:37
cum nu ....
nazirra
Postat pe 12 August 2009 17:39

mi-ati facut pofta
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 17:41
mda, apucaturile de sofer le ai, permisul iti mai trebuie
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 17:43
merci, pentru "apucaturile de sofer"...
permisul...poate niciodata...
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia - fecioara si barbatul-peste 42 De la: milady41 4 Octombrie 2012 12:36
sunt nou aici 61 De la: Persia 14 Noiembrie 2011 21:20
eu pesti el fecioara 9 De la: garbo224585 11 Iunie 2012 19:34
peste betta 3 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 00:23
barbatul BALANTA 112 De la: garbo102078 9 Martie 2010 22:03
Setari Cookie-uri