Zodia Balantei

Dragul meu prieten Mowgli ma facusi sa rid chiar si asa bolnavioara cum mai sint inca la ora actuala iti da-i seama daca incep sa fac maaaarrrrrrr fug toti de pe garbo numai de urletul meu asa ca te tuc ca-mi adusesi zimbetul pe botic

Postat pe 8 August 2008 13:01
REZULTATELE PT CRYLE(LUCIAN)...PAPUCUL-DOAMNEI
persoanele nascute in zilele de: 3, 12, 21, 30

Culoarea galben-purpuriu a acestei flori semnifica pe de o parte, exuberanta si timiditate in masuri egale, agitatie si veselie, pe de alta parte. Ca singura specie din familia orhideelor de pe teritoriul tarii noastre, papucul-doamnei confera supusilor sai un aer de delicatete si de fragilitate usor exotice, care de multe ori pot ramane doar la nivelul aparentelor.
LATURA SENTIMENTALA: E de remarcat gustul dumneavoastra pentru noutate in jocul iubirii, in caz contrar partenerul fiind considerat necorespunzator. Ar fi naiv din partea lui sa considere ca o relatie cu dumneavoastra va dura, pentru ca niciodata nu va implicati total, iar fidelitatea nu va caracterizeaza.

CE-L DEFINESTE: Instabilitate

COMPATIBILITATE: Mac, trandafir, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 6, 9, 15, 18, 24, 27

ZILE FAVORABILE: Sambata, duminica, luni

DESCRIERE: Nu suportati sa stati multa vreme intr-un loc; decorurile, situatiile si personajele trebuie sa se schimbe mereu pentru a va simti bine.

Programele si regulamentele nu sunt pentru dumneavoastra, caci vi se pare ca ele va rapesc libertatea pe care puneti mare pret.

Ceea ce va marcheaza fundamental este o mare si nestinsa curiozitate, ce are in permanenta nevoie de lucruri noi care sa o alimenteze.
Va dauneaza foarte mult faptul ca, instabila cum sunteti, tinde-ti sa fiti superficiala si sa va comportati ca atare, in special in ce priveste viata sentimentala si erotica; sunteti foarte imprastiata si ceva mai multa rigoare nu poate decat sa va foloseasca; in sfarsit, mizati uneori prea mult pe o singura carte, iar riscurile pe care vi le asumati va pot duce la esec.

Toate aceste trasaturi ies in evidenta in domeniul experientelor amoroase, dar ele exista si va saboteaza si in alte situatii ale existentei.SAMBATA

Pentru cei care sunt nascuti intr-o zi de sambata trebuie sa stie ca sunt dominati de planeta Saturn. Acesta planeta va confera aerul unor singuratici, chiar tristi si bolnaviciosi.

Multi dintre voi se caracterizeaza si printr-o invidie evidenta. Cu toate acestea multi dintre cei nascuti sambata se caracterizeaza printr-o fire artistica, iar unii au succes in stiintele exacte si in ezoterism.

Chiar daca, aparent, aceasta zi de sfarsit de saptamana nu este buna nu disperati pentru ca cei nascuti sambata au un mare noroc in viata. La acestia culorile care le sunt favorabile sunt culorile rosu-negru, la fel cum si ziua de sambata si numarul zilei de nastere.

Ascendentul in Scorpion

Fire rezervata, tenace, hotarata si secretoasa, inclinata oarecum catre suspiciune, scepticism si sarcasm. Au o minte agera, sunt elocventi si rapizi in actiune, plini de energie, optimisti.

Persoanele cu Ascendent in Scorpion au foarte multa prezenta de spirit. Au ceva al lor care ce se transmite celor din jur, cum ca nu sunt persoane cu care sa te poti juca foarte usor. Felul lor de a fi cere respect si in unele cazuri inspira frica. Persoanele cu Ascendent in Scorpion pot fi linistite sau zgomotoase, dar par intotdeauna puternice si determinate.

Fie ii iubesti pe cei cu Ascendent in Scorpion, fie ii urasti. Sunt acele rare persoane care nu trec prin viata neobservate. Cateodata, unii dntre ei devin confuzi cand au de-a face cu evenimente care genereaza reactii puternice din partea celorlalti. Au aparenta unei persoane care parca vede prin tine, si peste superficialitatea celorlati. Aceasta poate sa ii intimideze pe unii si sa-i intrige pe altii. Cand discuta cu ceilalti cauta raspunsuri citind printre randuri. Detaliile de suprafata sunt ignorate atunci cand simt ceva pentru persoanele sau fata de situatiile din apropiere.
Persoanele cu Ascendent in Scorpion pun foarte mult accent pe intimitatea lor, ce poate friza paranoia. Au nevoie foarte mare sa isi controleze mediul in care traiesc si sunt experti in strategie. Rar asa persoane care isi arunca in aer sansele cu nervozitate, isi planifica miscarile cu mare grija si calculat, bazandu-se pe abilitatea lor impresionanta de a simti persoanele si situatiile.

Cei nascuti cu Ascendentul in Scorpion sunt cu picioarele pe pamant, buni parteneri. Increderea in partenerul lor find foarte importanta. De multe ori cauta implicare totala si nu au foarte multa rabdare cu partenerii ocazionali.

Desi apreciaza luxul, pot fi foarte frugali si strangatori. Sunt detectivi innascuti, serifi, administratori, chimisti, chirurgi si persoane contractante si sunt capabili sa atinga scopuri care necesita forta fizica sau spirit agresiv.

Aspect fizic

Statura medie sau putin peste, tendinta catre ingrasare sau macar catre forme pline, uneori fizionomia si constructia corpului sunt patratoase; parul este des, inchis la culoare, carliontat sau ondulat, uneori ondulat artificial; sprancene proeminente si aptitudini perceptive, nasul si profilul sunt acviline sau mediteraneene, tenul este intunecat.
Predispozitii mentale

Minte agera, patrunzatoare, critica si o judecata subtila. Vointa si hotarare puternice ; increzator in sine, incapatanat, cu opinii rigide. O minte rafinata greu de influentat sau de inselat, fire volitiva, curajoasa, energica si activa cand interesul o cere, de altfel fiind destul de indolenta. Devine sarcastic, impulsiv sau foarte nervos cand este provocat. Manifesta interes frecvent pentru cercetari oculte sau chimice si are apetenta pentru mister. Unii sunt foarte practici, prozaici, indemanatici, buni oameni de afaceri, persoane contractante etc. Sunt ofiteri buni, navigatori, lucratori sau comercianti de lichide. Sunt inclinati catre chirurgie sau catre cercetari practice.








Postat pe 8 August 2008 13:05
Vanghelis, esti in colimator:). Intamplator sunt balanta. Stii cand este foarte buna aceasta zodie? Cand nu se gaseste careva sa dezechilibreze... Tu arunci suspiciunea ocalei mici asupra noastra, a balantelor; ar trebui sa stii ca noi cantarim CE NI SE DA SA CANTARIM... Te rog sa muti reflectorul pe cei din jurul nostru care trag, imping, inseala, etc. Nu stii ca noi suntem foarte justitiare?!
gianiblue
Postat pe 8 August 2008 14:51
Multzam, Bagherica.

Postat pe 8 August 2008 15:24
Gianiblue, pot sa te intreb ceva si sa te rog sa nu te superi pe mine?Fii atenta.Tu ai dreptate, si nu am de gand sa te contrazic, mai ales ca o balanta asa draguta, parca mi-as cumpara si eu.Dar explica-mi rogu-te, daca balantele sunt justitiare, de ce Justitia, este legata la ochi cand cantareste soarta oamenilor?

Postat pe 8 August 2008 15:57
Poate diseara am sa-ti povestesc ceva dragut despre balanta.

Postat pe 9 August 2008 05:11
Hahaha. Vanghelis, mi-ai intins o cursa. Cum adica "ti-ai cumpara si tu"? HMM. Adica sugerezi ca Justitia Balantelor este mituibila.Ca sunt "cumparabila". Nice try!
Ok. Iata explicatia mea: nu cred in diavol ci doar in acel Dumnezeu de gashca si in existenta rautatii (sau prostiei... stii, eu chiar cred ca un om inteligent nu poate fi rau deci cei rai nu pot fi inteligenti...) oamenilor (rautate care nu are nimic supraomenesc... asa cum avea Lucifer...). Si cred in relatia cauza-efect. In culegi ce semeni, in echilibru universal. Chiar daca el se intinde pe zeci de generatii sau, poate, mai ales de aceea... Booon. Ce treaba are asta cu oameni care nu au omorat nici macar o musca in viata lor, nici macar cu gandul si care patesc tot felul de nenorociri?.Pai tocmai acest echilibru perfect al universului face ca intr-o parte sa existe rau in timp ce in alta sa fie bine ca mai apoi sa se schimbe la 180 grade situatia. Cine spune ca viata tuturor trebuie sa inceapa cu bine si frumos? Eu personal prefer sa mor la 80 de ani si atunci sa fie apogeul vietii mele. Vreau sa intalnesc marea dragoste spre sfarsitul vietii pentru ca numai atunci ma pot bucura de ea si o pot pretui cu adevarat. Vreau ca pana atunci sa ma calesc, sa devin mai inteleapta, mai si mai tocmai pentru a putea trai marile si adevaratele valori ale vietii asa cum merita ele: cu entuziasm si implicare totala. Cum poate trata marile intamplari din viata cineva ori tanar ori netrecut prin ciur si prin darmon? Da. Eu asta cred: ca suferinta, nenorocirile pregatesc adevaratele trairi si satisfactii. Pentru ca nu poti cere unui copil(propriu si figurat) sa inteleaga marile taine ale iubirii de partener sau semeni sau faptul ca banii sunt un mijloc si nu un scop. Un mijloc pentru a face viata celorlalti mai buna. Caci eu cred ca daca Dumnezeu te-a inzestrat cu capacitatea de a construi spiritual si material, esti dator sa impartasesti darul cu cei care nu pot asta.
P.S. Ai remarcat, Vanghelis, ca nu m-am referit macar o litera la Justitia oamenilor ( o conventie care arata mai mult rautatea lor...) ci la cea divina sau metafizica...
gianiblue
Postat pe 9 August 2008 09:46
Eu nu intind curse, pentru ca nu am de ce.Mi-as fi cumparat o balanta, deoarece, balanta este un instrument de masurare.Depinde ce masori cu ea: dorintele, sperantele, disperarea.Iti doresc sincer sa-ti implinesti ceea ce ti-ai propus, dar nu amana lucrurile prea tare, pentru a nu obtine alte rezultate dacat acelea pe care le doresti.Bafta.

Postat pe 9 August 2008 21:26
balantele sint foarte greu de mituit,acum vb in numele meu

Postat pe 10 August 2008 00:40
Am verificat toate postarile pe forum ,nici una nu corespunde zilei mele de nastere 15 10 1959 ,de aceea am sa indraznesc sa cer acest lucru daca se poate.Multumesc anticipat!
verra59
Postat pe 10 August 2008 08:03
Da,Bagherush..,dar stii si de ce?

Postat pe 10 August 2008 09:03
Buna tuturor! Baghera, sunt o balanta, nascuta pe 24.09.1986, la orele 13.00. Nu mai stiu ziua...Numele meu este Beatrice Loredana. Ce poti sa imi despre zodia mea? Multumesc mult!!!
needforspeed
Postat pe 10 August 2008 10:45
VREAU SI EU! PLEASE! 2 aprilie 1977,Bucuresti,23:45 Multumesc!
florinamadalina
Postat pe 10 August 2008 13:21
buna am ajuns si eu pe aici e super ce zici dar acum spune-mi te rog si mie ma numesc Iuliana , 7.10.1974 ,luni la ora 16 si 15 min.Astept cu nerabdare!!!!!
iuliamiron
Postat pe 10 August 2008 14:35
Suzuki ii scrie lui Baghera:
-Draga Baghera, m-am nascut pe 11 septembrie 1948.Ora nu o stiu, ca era prea dimineata si moasei i se stricase ceasul.Atunci cand m-am nascut, eram fecioara.Acum, ma indoiesc.Ce horoscop poti sa-mi dai draga mea.
Baghera catre Suzuki.
-Lucrurile sunt foarte clare,mai putin ora nasterii.Pot neglija acest aspect, daca imi spui cum se numea doctorul.

Postat pe 10 August 2008 15:17
REZULTATELE PT VERRA59...MAC
persoanele nascute in zilele de: 6, 15, 24

O floare a carei culoare rosie, mai ales in lumina orbitoare a soarelui de vara, semnifica senzualitatea calda ce va invaluie, caldura mangaietoare si atmosfera de reverie si ambiguitate specifica lungilor zile linistite de vara. Un mac dezradacinat ori lovit de furtuna isi pierde usor petalele, mai inainte chiar de a avea timp sa se ofileasca.LATURA SENTIMENTALA: Foarte romantica, partenerul dumneavoastra trebuie sa aiba toate caracteristicile unui Fat-Frumos, lucru care probabil ca nu se va realiza decat foarte greu; urmarirea acestui ideal este motivul care va sta la baza mai multor casatorii.

E posibil ca in cele din urma el sa apara in carne si oase sau poate ca dumneavoastra v-ati mai schimbat intre timp. Dati dovada de multa senzualitate in alegeri si in raporturile cu partenerul.

CE-L DEFINESTE: Senzualitatea

COMPATIBILITATE: Trandafir, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 3, 6, 9, 21, 24, 27, 30

ZILE FAVORABILE: Marti, joi, vineri

DESCRIERE: Aveti o buna intuitie care va ajuta sa anticipati anumite situatii si chiar sa faceti profetii in toata regula.

Nici o persoana nu are secrete fata de dumneavoastra, caci dispuneti de o buna psihologie pe care o aplicati asupra gandurilor si sentimentelor celor ce va inconjoara.

Sunteti sensibila, rafinata si va cufundati in reverii adanci.
Trebuie corectata totala lipsa de aplecare spre o mai buna organizare si disciplinare a fortelor proprii in confruntarea cu viata de zi cu zi, deoarece aici sunteti complet rupta de realitate, in compensatie, e posibil sa alunecati pe panta alcoolismului, ori a drogurilor.

Pentru a evita aceste cai ruinatoare, este deci necesar sa va rationalizati contactul cu realitatea in asa maniera incat sa puteti face fata cenusiului cotidian.
JOI

La mijlocul saptamanii, ziua de joi aduce cu sine si o dominatie de mare anvergura: planeta Jupiter.

Puterea si maretia acestia va influenteaza pozitiv indeosebi in afaceri si comert, unde puteti avea deosebit succes. De asemenea sunteti cumpatati si linistiti, va iubiti familia si copiii.

Atentie insa ca deveniti rapid gurmanzi inraiti. In schimb sunteti foarte sociabili si deschisi. In favoarea voastra sunt culorile mov, dar si alb-negru, alaturi de ziua de joi si numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Leu

Persoanele nascute acum sunt amabile, generoase, binevoitoare, cu inclinatii filozofice si o fire nobila. Nativii Leului sunt sinceri, liberi, transanti in exprimare, independenti, impulsivi, plini de energie si cu atitudini demonstrative. Sunt o fire focoasa si insufletita.

Persoanele cu Ascendentul in Leu nu pot trece neobservate. Emana o energie speciala si un magnestism care atrage atentia celorlalti. Cateodata este din cauza ca sunt niste persoane galagioase, care acorda o atentie sporita felului in care arata (in special parului); alteori este datorita felului lor de a fi care pur si simplu starneste interesul celorlati.

Nativii cu Ascendentul in Leu stiu foarte bine ceea ce pot si sunt constienti de modul in care arata. Isi dau extrem de bine seama cum sunt alte persoane si ceea ce vor sa para. De fapt, pe acesti nativi ii intereseaza foarte mult sa pastreze aparentele - se gandesc daca persoanele cu care se intalnesc sau locurile pe care le frecventeaza ar putea sa le afecteze imaginea. Adesea nativii cu Ascendetul in Leu se simt ca si cum ar fi pe scena, chiar si in intimitatea casei lorAu tendinta de a lua decizii pripite, de a avea accese de furie si de a face excese. Totusi, dispun de o rabdare foarte mare si de energie, iar datorita caracterului lor idealist nu intra in prea multe necazuri. Dorinta de a controla tot ce se intampla in cercul lor prieteni ii poate transforma cateodata in niste persoane autoritare. Daca nu exagereaza cu aceasta autoritate, vor aparea ca nioste persoane care vor ca oamenii pe care ii iubesc se simt bine. Multi dintre nativii cu Ascendentul in Leu sunt conducatori, fie prin profesia pe care o au, fie prin caracter.

Tendinta de a supraaprecia unele lucruri sau chiar pe ei insisi este prezenta in majoritatea cazurilor. Acest lucru se datoreaza entuziasmului si optimismului natural pe care le au atunci cand incep o noua activitate. Cateodata sunt ca niste reclame care ruleaza una dupa alta. De fapt, persoanele cu Ascendentul in Leu au toate calitatile necesare pentru a fi buni promotori.

In general persoanele cu Ascendentul in Leu isi sustin demonstratiile si au tendinta de a face gesturi ample. In fapt, unii dintre ei sunt atat de absorbiti de fictiune, incat le este putin cam greu sa vada realitatea. Acesti nativi simt o nevoie extraordinara de a fi admirati.

Adesea pesoanele cu Ascendentul in Leu au o constitutie fizica puternica. Acorda o atentie deosebita aspectului fizic si manierelor. In general adopta stiluri vestimentare si tunsori tineresti. Felul lor de a fi este autoritar si puternic.
Indiferent de varsta pe care o au, persoanele cu ascendetul in Leu vor avea intotdeauna o inima ca de copil. Le place sa se distreze, sunt prietenosi, generosi si spirituali.

Oricat de marinimos si prietenos este nativul cu ascendetul in Leu, acesta va fi schimbat de pozitia Soarelui in zodie si casa. Acest lucru se intampla deoarece planeta care guverneaza Ascendentul in Leu este soarele. De exemplu, o persoana cu Ascendentul in Leu, care are Soarele in Fecioara, poate sa nu fie la fel de puternica cum este o persoana cu Ascendetul in Leu care are Soarele in Berbec. Oricum, indiferent de pozitia Soarelui, nativii cu Ascendetul in Leu se recunsoc ca fiind constienti de propria valoare si sunt optimisti. Sunt inzestrati cu simt estetic, recunosc calitatea si au un stil prietenos caruia este greu sa ii rezisti. Vor sa faca astfel incat lucrurrile sa se intample si creaza valva.

Se intrec pe ei insisi acolo unde au autoritate sau o pozitie responsabila in domeniile executive sau in sferele de conducere. Temperament schimbator.

Aspect fizic

Umeri largi, oase si muschi puternici, partea superioara mai bine conturata decat cea inferioara; talie subtire, genunchi proeminenti, tinuta verticala; parul este moale si ondulat, de obicei de culoare deschisa cu tendinta de a cheli; fata mare si rotunda, ochii caprui, tenul rosiatic.

Predispozitii mentale

Ambitios, generos, demn, sincer, cald, increzator in sine, curajos, impulsiv, hotarat, perseverent, scrupulos; cu apetenta de putere si onoruri; inclinatii artistice; vesel, optimist.








Postat pe 10 August 2008 16:27
REZULTATELE PT LOREDANARADU....MAC
persoanele nascute in zilele de: 6, 15, 24

O floare a carei culoare rosie, mai ales in lumina orbitoare a soarelui de vara, semnifica senzualitatea calda ce va invaluie, caldura mangaietoare si atmosfera de reverie si ambiguitate specifica lungilor zile linistite de vara. Un mac dezradacinat ori lovit de furtuna isi pierde usor petalele, mai inainte chiar de a avea timp sa se ofileasca.
LATURA SENTIMENTALA: Foarte romantica, partenerul dumneavoastra trebuie sa aiba toate caracteristicile unui Fat-Frumos, lucru care probabil ca nu se va realiza decat foarte greu; urmarirea acestui ideal este motivul care va sta la baza mai multor casatorii.

E posibil ca in cele din urma el sa apara in carne si oase sau poate ca dumneavoastra v-ati mai schimbat intre timp. Dati dovada de multa senzualitate in alegeri si in raporturile cu partenerul.

CE-L DEFINESTE: Senzualitatea

COMPATIBILITATE: Trandafir, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 3, 6, 9, 21, 24, 27, 30

ZILE FAVORABILE: Marti, joi, vineri

DESCRIERE: Aveti o buna intuitie care va ajuta sa anticipati anumite situatii si chiar sa faceti profetii in toata regula.

Nici o persoana nu are secrete fata de dumneavoastra, caci dispuneti de o buna psihologie pe care o aplicati asupra gandurilor si sentimentelor celor ce va inconjoara.

Sunteti sensibila, rafinata si va cufundati in reverii adanci.

Trebuie corectata totala lipsa de aplecare spre o mai buna organizare si disciplinare a fortelor proprii in confruntarea cu viata de zi cu zi, deoarece aici sunteti complet rupta de realitate, in compensatie, e posibil sa alunecati pe panta alcoolismului, ori a drogurilor
Pentru a evita aceste cai ruinatoare, este deci necesar sa va rationalizati contactul cu realitatea in asa maniera incat sa puteti face fata cenusiului cotidian.MIERCURI

Planeta dominanta pentru cei care s-au nascut intr-o zi de miercuri este Mercur.

Acest lucru face ca, in viata de zi cu zi, sa va adaptati usor oricarei situatii. Va guverneaza un acut spirit de ingeniozitate, dar sunteti si destepti. La toate acestea se adauga spiritul de convingere si intuitia.

Pentru voi culorile care va favorizeaza sunt cele alb-verde. Aveti succes in actiunile incepute intotdeauna miercurea, daca atunci debutati o actiune importanta. Numarul norocos este numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Sagetator

Sunt predispusi sa fie joviali, stralucitori, optimisti, generosi, milosi. Iubesc libertatea, sunt firi foarte independente si nu vor permite nimanui sa le comande sau sa-i conduca. De obicei au simtul umorului si al demnitatii. Dispozitia este variabila, pot fi sinceri, curajosi, impulsivi, deschisi, nervosi, energici.

Pentru aceste persoane lumea e plina de aventura, lucruri noi de experimentat si in primul rand, speranta. La ei gasesti o inconfundabila credinta si entuziasm.

Acesti nativi sunt cumva fara odihna si adesea persoane active. De multe ori cauta lucruri iesite din comun si multi dintre ei fac asta toata viata. Pot fi niste persoane directe, desi deseori iarta fara niciun fel de problema. Au foarte multe de spus si de oferit. Perspicacitatea si opiniile lor sunt, de obicei, interesante , desi cateodata ofera foarte putine detalii.
Persoanele cu Ascendent in Sagetator au intotdeauna o opinie despre orice si le place sa le spuna celorlalti exact ce simt si cred. Nu se fac mereu placuti de ceilalti, dar cu totii au un fel de a se misca ce ofera, intr-un final, un anumit nivel de incredere. Unii i-ati putea numi naivi sau prea optimisti. Chiar si cei mai linistiti nu se dau in laturi de la actiune si experiente.

Una dintre caracteristicile cel mai des intalnite si evidente, in acelasi timp, ale celor cu Ascendentul in Sagetator, este simtul umorului pe care vor sa il transmita si celorlalti. Chiar si atunci cand nu se simt extraordinar, reusesc sa gaseasca partea nostima a lucrurilor si sa se bucure de orice fac. Pozitia lui Jupiter, guvernatorul acestui semn, ne poate oferi, insa, unele indicii despre cum acesti nativi se manifesta. Jupiter in Capricorn, de exemplu, ii poate da un mod de abordare sarcastic, dar in interiorul lor, dincolo de aparente, o inconfundabila speranta si spirit de viata.

In activitatile sau domeniile comerciale, cei cu ascendentul Sagetatorului sunt in general agresivi, militanti, tenaci, grabiti sa obtina avantaje de pe urma facilitatilor si sa incheie proiectele de afaceri. In discurs merg direct la tinta, fara menajamente. Le plac vanzarile angro, afacerile mari si initiativele financiare de proportii. Temperament afectiv si rational.
Aspect fizic

Inalt, subtire, cu o statura bine facuta, predispusa spre garbovire; cu fata in general lunga sau ovala, fruntea rotunda, cu ochi albastri sau caprui expresivi, cu tenul curat, parul castaniu predispus la chelie mai ales pe la tample; tendinta de a tropai sau de a tarai picioarele.

Predispozitii mentale

Generos, amabil, temperat, drept, sincer, liber, vesel, milos si prietenos, activ si intreprinzator, intelegator, omenos si oarecum impulsiv. Predispozitie catre filozofare, practicarea dreptului, medicinii sau religiei; Dornic sa calatoreasca si sa practice sporturi si exercitii in aer liber.

Postat pe 10 August 2008 16:35
REZULTATELE PT FLORINAMADALINA...BERBEC...BUJOR
persoanele nascute in zilele de : 2,11,20,29

Bujorul, asa cum e el rosu ca focul, semnifica sangele infierbantat al nativei si dorinta ei devoratoare de a iubi, de a se darui in trairile cele mai nobile si de a inflori la caldura acestor sentimente. Caracterul sau este exprimat foarte bine de expresia a se imbujora in urma unei actiuni navalnice ori a unui fior de dragoste si care reda in aceeasi masura elanul sufletesc, sfiiciunea si sentimentul unui nou inceput, specifice unei atari situatii.
LATURA SENTIMENTALA:Nu poate trai singura, acest lucru ar fi o absurditate pentru ea si ar dezechilibra-o complet si definitiv. E pasionata si foarte posesiva, uneori sufocanta in manifestarile de tandrete. Are o fire romantica si iubirea o va intelege doar in acest fel. in tinerete indeosebi, va fi cam nestatornica.

CE-L DEFINESTE: Pasiune extrema

COMPATIBILITATE: Bujor, albastrea, orhidee, mac, margareta

NUMERE NOROCOASE: 1, 4, 7, 9, 18, 27, 33, 42

ZILE FAVORABILE: Duminica, luni, vineri

DESCRIERE: Este de apreciat in mod deosebit la nativa acestui semn perseverenta de care da dovada in orice situatie, oricat de grea. Uneori, insa, aceasta calitate se poate transforma in inflexibilitate si incapatanare si n-ar fi rau, pentru o mai buna comunicare cu ceilalti, sa incerce sa-si corecteze aceste defecte.

Loialitatea deosebita a nativei va fi evidenta in situatiile in care e vorba in mod explicit de datoria ei. Ii place foarte mult natura, iar activitatile sale practice sunt indreptate catre asigurarea unui trai confortabil si fara probleme.

Trebuie sa-si supravegheze tot timpul tendintele de a-i nesocoti (chiar jigni) pe ceilalti si sa dea dovada de rabdare si intelegere in acest sens. Ar trebui sa fie mai curajoasa in tot ce face.
Numai respectand aceste principii va fi impacata cu sine.
Femeia berbec:
Este greu de depistat, aparent rece si absenta. Distanta, uneori da impresia ca ar avea ceva impotriva barbatilor. Dar nu este asa. Totul este numai un truc. Artista desavarsita, sclipitoare, fascinanta, plina de contradictii si temperament, este capabila din punct de vedere sentimental sa lase in urma ei intr-un nor de praf un barbat care reactioneaza incet. Barbatul trebuie sa se acomodeze dorintelor ei care sunt schimbatoare.

Este impulsiva in vorbire si de multe ori se pare ca nici nu o preocupa ceea ce vorbeste. Nelinistea ei dinamica il tine pe barbat in alerta. Daca nu poti face fata ea iti va arata nerabdarea ei. Judeca repede, dar deseori cu cruzime si nu se gandeste prea mult inaintea aplicarii loviturii de gratie. Daca este nervoasa, aceasta femeie poate striga, zgaria ca o tigroaica. Se potoleste abia cand si-a gasit satisfactia. Cine nu se poate masura cu ea, mai bine sa se lase pagubas, deci barbatii amatori sau cu inima slaba au gresit adresa. Ea va incerca sa-l tarasca pe barbat de colo-colo si agresivitatea ei il poate speria. Dar cine poate sa reziste atacului poate fi felicitat si va constata ca a meritat.
De regula femeile berbec sunt jucause, nu cunosc frica, sunt chiar agresive si savureaza activismul corporal. Le place sa schieze, sa joace tenis, sa navigheze, sa iubeasca, fac totul cu multa bucurie si pasiune. In dragoste femeia berbec este romantica, si considera sexul ca una dintre cele mai mari bucurii ale vietii. Cauta un amant, nu un tata. Ca partenera este patimasa, credincioasa, sentimentala si terestra, dar sa nu creada nimeni ca daca este spontana, intreprinzatoare si entuziasta, ar fi usuratica. Deseori este idealista si ganditoare, dar nu te astepta sa fie si logica. Nu-i place sa cantareasca prea mult lucrurile. Daca se spune start, asa si vrea. De aceea atrag atat de mult barbatii. Se pare ca sunt intotdeauna acolo unde se intampla ceva.

Sunt multe de admirat la ele si de aceea le place sa fie admirate. Daca le canti in struna, obti ceea ce vrei de la ele. Le place sa auda ca au corp frumos si nu pot trece langa o oglinda fara sa-si evalueze infatisarea. Folosesc putine cosmetice, fiind convinse ca si fara acestea sunt atragatoare. Cadourile nu trebuie sa fie folositoare, dar stridente. Le poti face cadou lenjerie de corp. Le place sa doarma gol-golute, pentru ca sunt patrunse de sentimentul senzual al propriului corp. Le place sa atraga o multime de oameni. Pentru ea scena trebuie sa fie larga si salbatica. Barbatul care o va cuceri trebuie sa fie istet. Va avea nevoie de energie pentru a concura cu ea. Cel care se casatoreste cu ea trebuie sa se multumeasca cu rol de comandant adjunct sau sa se pregateasca pentru un razboi de 1.000 de ani. Ele au adesea probleme de casnicie, legate de dorinta lor de independenta.
Conform parerilor ei banii exista pentru a fi cheltuiti. Isi fac putine ganduri pentru viitor. Barbatul trebuie sa fie un geniu financiar, pentru a iesi dintr-un faliment provocat de ea. Temperamentul ei nu este influentat de varsta. Sunt iremediabil romantice si chiar daca varsta le mai tine frau, sunt gata oricand sa inceapa din nou. Se bucura de ziua de maine si cred ca ea va fi buna. Barbatul care se leaga de ea va trebui sa fie pregatit sa suporte scandaluri, puternice conflicte sexuale, gelozie, incurcaturi extraconjugale, egoism, si izbucniri reactive. Dar sub influenta altor planete, femeia berbec poate fi si visul de feminitate. Un singur lucru este clar: este femeia pur sange.
Viata sexuala a femeii berbec:
Nu lasa barbatul prea mult in intuneric asupra intentiilor sale si exact aceste intentii sunt minunate in intuneric. Fanteziile ei secrete, sexuale, lucesc atunci ca niste flori, pentru ca este patimasa, senzuala si feminina. Daca se daruieste o face mai mult pentru placerea ei, decat pentru aceea a barbatului. Actul sexual poate avea loc pentru ea in orice loc. Poate fi scaunul din spatele masinii sau o canapea dintr-un birou. Daca a apucat-o nu se mai poate astepta nici o schimbare de la aceasta femeie.

Nu stie nimic in afara de ceea ce vrea si cum se poate obtine ceea ce vrea. Daca a pus ochii pe cineva, acela este luat fara pardon. Ea trebuie tratata cu duritate, agresivitate si trebuie stopata. Nu-i permis totusi sa te lasi aruncat de colo-colo. Daca ai ajuns la carma e bine sa nu mai tii cont de nimic si sa tragi tare inainte. Ea are nevoie de un partener care sa o satisfaca. Daca nu-si gaseste o satisfactie sexuala in casa gaseste alte cai. Sotul sau prietenul care vrea sa traiasca o viata comoda o va vedea tot mai rar. Posibilitatile ei de a-si gasi satisfactia sexuala sunt atat de mari incat nu-si va pierde timpul cu un amant lenes. Este foarte activa, preia imediat conducerea in jocul dragostei.
Locul ei este sus, barbatul trebuie sa stea sub ea si ea impune ritm miscarilor. Vrea sa domine si impune calea spre orgasm. Cine nu se teme de cicatrici sa-i lase femeii mana libera dar este mai bine mai inainte sa-i aprecieze lungimea unghiilor. Prin faptul ca ii plac obiectele cu marginea ascutita, poarta de obicei unghii lungi si ascutite. Si cui ii place ca spatele sa-i arate ca o harta dupa...? Gelozia se naste la ea mai mult din mandrie, in nici un caz din posesivitate.

De obicei are aventuri scurte si intense. Este de fapt o faptura primitiva, incapatanata, cu sexualitate animalica, dar este totalmente nefericita daca in viata ei nu exista un barbat sau daca s-a certat cu amantul nr.1. Cearta se iveste usor deoarece au un temperament furtunos si judeca pripit. Pe tatal copiilor ei il alege cu multa grija. In acest scop renunta la un sofer bine facut sau la un vanzator de legume pentru un inginer plicticos sau un avocat. Daca este vorba de realitate nu este mofturoasa. Daca simte nevoia se consuma complet pentru ca savureaza sexul din plin.
Este interesata de propria placere, de aceea accepta orice tehnici care-i sporesc placerea. Zodia berbecului este dominata de pasiune si nu este nimic la ce nu ar renunta in focul agitatiei sexuale. Tot ce este socant si interzis o excita. Plictiseala intervine la apriga femeie berbec usor. Domina cel mai mult viata sexuala. Aceasta o poate impinge pana la un sadism activ si aceasta inseamna cureaua si biciul ca simbol de subjugare al barbatului. Sub tabloul cunoscut al femeii cu cizme inalte, imbracata in piele si cu biciul in mana se ascunde o femeie berbec. Obsesia sexului cel putin in fantezia ei obliga barbatul la orice. Pentru a-si asigura satisfactia totala vrea sa-l injoseasca pe barbat in timp ce el ramane neatisfacut. Isi foloseste corpul ca momeala si daca babatul reactioneaza trebuie sa ispaseasca. Aceasta relatie stapan-sclav o ridica in culme.

Pentru a-si sublinia imaginea de femeie atragatoare, se imbraca extrem de excitant (pojartiere de dantela, ciorapi sau sutien negru, scot in evidenta rotunjimea si sfarcurile sanilor). Garderoba ei intima este perfect adaptata si conceputa pentru a excita pe un barbat pana la disperare. Daca ar trai cu un barbat el trebuie sa gaseasca mereu ceva nou si iesit din comun ca sa nu piarda cea mai interesanta tovarasa de pat.
Zone erogene:
Sunt sensibili la cap si la fata. Reactioneaza la mangaieri usoare ale fruntii sau la jocul firelor de par. Ajunge sa-i treci cu mana usor peste tample sau prin par si deja este excitat. Le place sa le sugi ureghea. Femeilor le ajunge sa le sufli in ureche. Jocul buzelor unui barbat barbos aduc unei femei berbec placere deosebita. Cine nu are barba ii poate mangaia buzele cu varfurile degetelor. Efectul este remarcabil.

Cum poti "agata" un Berbec:
Trebuie sa fii sincer. Au un ochi format pentru tot ce este minciuna. Este cel mai sigur sa incepi o discutie pe plan intelectual. Ei se considera mai degraba oameni de spirit decat sensibili. Se simt onorati daca te apropii de ei pe linia inteligentei. Respecta pe oricine care nu incearca sa-si impuna propria sa parere. Daca li te adresezi cu o problema, gasesti ajutor si incredere. Ii gasesti acolo unde se intampla cate ceva. Ei cauta ceva tulburator, sunt originali, plini de idei noi, cine vine cu idei noi ii castiga.
Este bine sa se si treaca la materializarea acestor idei. Ii intereseaza cultura, teatrele, muzeele, joaca un rol in viata culturala locala, avandu-si suporterii alaturi. O buna introducere pentru o discutie intelectuala este aceea de a-i oferi spre imprumut o carte buna, de a-l invita la o expozitie, la un muzeu. Trebuie sa-i arati ca-i imparti interesele. La intalnirea cu un berbec sa nu intarzii, pune mare pret pe punctualitate. Femeia care iese cu un berbec trebuie sa fie pregatita sa ia parte la o manifestatie sportiva. Berbecul prefera sa faca el insusi sport, dar se complace si ca spectator. Ii plac schiul, scrima, bobul etc, ii place sa place sa auda laude la adresa performantelor sale sportive. Cine vrea sa se inteleaga bine cu un berbec trebuie sa fie de rangul doi, nu un conducator.

Acestor sergenti majori ai zodiacului este bine sa raspunzi "da, dragule" sau "cum vrei tu, draga mea". O seara cu un berbec nu o planifica inainte, las-o in seama lui si urmeaza-l cuminte. Cateva sfaturi bune: muzica cu ritmuri repezi, acordurile fine sunt pentru altii. Se recomanda un frigider plin, noaptea poate fi lunga, solutie dezinfectanta si leucoplast. Vaselina poate fi necesara. Cu puterile se va umbla ponderat pentru a rezista pana la capat ritmului si agresivitatii impuse de berbec.
Cum scapi de un Berbec:
Cand este necesar, relatia se termina mai bine decat a inceput. Unde l-ai cunoscut pe berbec? Acolo este bine sa te intorci. La admiratorii sai sau intr-o societate unde va face cunostinte noi. Nu trebuie sa misti un deget, totul se desfasoara de la sine. Moliile in curand il vor inconjura atrase de personalitatea sa. Probabil vei fi foarte curand singur. O mica incurajare si berbecul va cauta alte meleaguri.

Daca toate acestea nu au efect, sa te culci ostentativ cu o carte in mana, Cand el are chef de ceva tulburator. Daca doreste sa iasa ii spui ca esti obosit sau parasesti societatea cat mai repede. Executi totul in rutina. Manifesti nemultumiri fata de pretentiile sale, il contrazici. In curand iti vei petrece serile singurSAMBATA

Pentru cei care sunt nascuti intr-o zi de sambata trebuie sa stie ca sunt dominati de planeta Saturn. Acesta planeta va confera aerul unor singuratici, chiar tristi si bolnaviciosi.

Multi dintre voi se caracterizeaza si printr-o invidie evidenta. Cu toate acestea multi dintre cei nascuti sambata se caracterizeaza printr-o fire artistica, iar unii au succes in stiintele exacte si in ezoterism.

Chiar daca, aparent, aceasta zi de sfarsit de saptamana nu este buna nu disperati pentru ca cei nascuti sambata au un mare noroc in viata. La acestia culorile care le sunt favorabile sunt culorile rosu-negru, la fel cum si ziua de sambata si numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Sagetator

Sunt predispusi sa fie joviali, stralucitori, optimisti, generosi, milosi. Iubesc libertatea, sunt firi foarte independente si nu vor permite nimanui sa le comande sau sa-i conduca. De obicei au simtul umorului si al demnitatii. Dispozitia este variabila, pot fi sinceri, curajosi, impulsivi, deschisi, nervosi, energici.

Pentru aceste persoane lumea e plina de aventura, lucruri noi de experimentat si in primul rand, speranta. La ei gasesti o inconfundabila credinta si entuziasm.

Acesti nativi sunt cumva fara odihna si adesea persoane active. De multe ori cauta lucruri iesite din comun si multi dintre ei fac asta toata viata. Pot fi niste persoane directe, desi deseori iarta fara niciun fel de problema. Au foarte multe de spus si de oferit. Perspicacitatea si opiniile lor sunt, de obicei, interesante , desi cateodata ofera foarte putine detalii.
Persoanele cu Ascendent in Sagetator au intotdeauna o opinie despre orice si le place sa le spuna celorlalti exact ce simt si cred. Nu se fac mereu placuti de ceilalti, dar cu totii au un fel de a se misca ce ofera, intr-un final, un anumit nivel de incredere. Unii i-ati putea numi naivi sau prea optimisti. Chiar si cei mai linistiti nu se dau in laturi de la actiune si experiente.

Una dintre caracteristicile cel mai des intalnite si evidente, in acelasi timp, ale celor cu Ascendentul in Sagetator, este simtul umorului pe care vor sa il transmita si celorlalti. Chiar si atunci cand nu se simt extraordinar, reusesc sa gaseasca partea nostima a lucrurilor si sa se bucure de orice fac. Pozitia lui Jupiter, guvernatorul acestui semn, ne poate oferi, insa, unele indicii despre cum acesti nativi se manifesta. Jupiter in Capricorn, de exemplu, ii poate da un mod de abordare sarcastic, dar in interiorul lor, dincolo de aparente, o inconfundabila speranta si spirit de viata.

In activitatile sau domeniile comerciale, cei cu ascendentul Sagetatorului sunt in general agresivi, militanti, tenaci, grabiti sa obtina avantaje de pe urma facilitatilor si sa incheie proiectele de afaceri. In discurs merg direct la tinta, fara menajamente. Le plac vanzarile angro, afacerile mari si initiativele financiare de proportii. Temperament afectiv si rational.
Aspect fizic

Inalt, subtire, cu o statura bine facuta, predispusa spre garbovire; cu fata in general lunga sau ovala, fruntea rotunda, cu ochi albastri sau caprui expresivi, cu tenul curat, parul castaniu predispus la chelie mai ales pe la tample; tendinta de a tropai sau de a tarai picioarele.

Predispozitii mentale

Generos, amabil, temperat, drept, sincer, liber, vesel, milos si prietenos, activ si intreprinzator, intelegator, omenos si oarecum impulsiv. Predispozitie catre filozofare, practicarea dreptului, medicinii sau religiei; Dornic sa calatoreasca si sa practice sporturi si exercitii in aer liber.







Postat pe 10 August 2008 16:46
REZULTATELE PT IULIAMIRON...ORHIDEE
persoanele nascute in zilele de: 7, 16, 25

Frumusetea exotica a orhideeei va aparea intotdeauna ca un simbol aparte, iar nativul va fi mereu pe o pozitie distincta (chiar daca uneori discreta) si nu se va amesteca decat arareori cu ceilalti. Aspectul inconfundabil al acestei flori princiare, aristocratice, consta in sentimentele contradictorii pe care le inspira de eteric, de fragilitate, de detasare de nuantele terestre ale existentei, iar in acelasi timp de frumusete concreta, izbitoare. Din cele peste o mie de specii de orhidee raspandite pe glob, cea mai frumoasa se gaseste in Filipine, ori se afla chiar langa dumneavoastra asteptand sa o culegeti.
LATURA SENTIMENTALA: Foarte pretentioasa in alegerea partenerului (pe baza unor criterii intime), in momentul in care va veti decide asupra lui, el va putea conta pe faptul ca-i veti fi fidela si ca veti deveni concesiva in scopul realizarii unei armonii in cadrul cuplului. Stiti sa iubiti si profunzimea sentimentelor ce le nutriti va fi resimtita ca o binecuvantare de partener.

CE-L DEFINESTE: Intransigent sentimental

COMPATIBILITATE: Floarea-soarelui, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 12, 20, 21, 29, 30, 40

ZILE FAVORABILE: Duminica, luni

DESCRIERE: Sensibila, aveti un simt al datoriei foarte dezvoltat si acest lucru va face sa fiti expusa unor frustrari si dezamagiri, in cazul in care veti sesiza abateri de la regulile de onestitate din partea celorlalti fata de dumneavoastra.

Evitati in genere conflictele care va consuma foarte mult nervos, in schimb sunteti genul de persoana gata oricand sa ajute pe cei din jur intr-un mod total dezinteresat.

Va marcheaza foarte mult in viata de zi cu zi o tristete ce va este familiara, dar care trebuie tinuta sub control pentru a nu fi vreodata nevoie sa ajungeti intr-o clinica de psihiatrie.

Cum tot va place mult sa calatoriti, o solutie ar putea consta in a va bruia melancolia excesiva in glasul rotilor de tren.
Caminul pe care vi-l doriti este unul bine organizat si avand tot ceea ce-i trebuie.LUNI

Cei nascuti in prima zi a saptamanii, luni, sunt dominati de vecina Pamantului, Luna.

Acest lucru determina cateva caracteristici importante cum ar fi faptul ca sunteti o persoana schimbatoare dupa cum sunt fazele lunii; sunteti usor de impresionat, romantici , visatori, intuitivi, imaginatie bogata, timizi.

Succesul in viata il obtineti daca aveti asezamantul undeva pe langa o apa, ziua cea mai bune este luni, culoarea care va avantajeaza este alb-argintiu, iar numarul zilei in care v-ati nascut este cel norocos.
Ascendentul in Pesti

Este o fire amabila, iubitoare, demna de incredere, intelegatoare. Are o dispozitie curtenitoare, afabila, ospitaliera si rationala. Sunt idealisti, receptivi, tacuti, buni mediatori. Sunt predispusi sa observe repede defectele celorlalti sau lipsa de perfectiune in toate.

"Lasa-te purtat de val" pare a fi motto-ul celor cu Ascendentul in Pesti. Sunt niste persoane care trec prin viata intr-o maniera gentila si dezordonata. Sunt de multe ori artisti si iubitori ai pacii, dar mintea deschisa si inima lor ii pot face sa apara ca niste persoane cameleonice. Cei din jur nu sunt niciodata siguri pe cine vor intalni de la o zi la alta cand este vorba de o persoana cu Ascendentul in Pesti.

Cu toate ca adesea ni se arata ca find tacuti si timizi, a doua zi ii putem gasi extrem de pasionali si vorbareti. Sunt foarte impresionabili, au tot timpul o dispozitie visatoare si inspira o personalitate blanda si inimoasa. Nativii cu Ascendentul in pesti vad lumea cum le place lor s-o vada la un moment oarecare, asa ca obiectivitatea nu e calitatea lor forte. Nici luarea de decizii!
Persoanele cu Ascendent in Pesti sunt rezistente la orice fel de etichetare, caracterul lor este schimbator si nu doresc sa fie stabilizate sau limitate in vreun fel. Acesti oameni sunt neobositi si in continua cautare si niciodata nu sunt foarte multumiti cu o singura cale de urmat in viata. Cei cu Ascendentul in Pesti evita frigul, actiunile dure si realitatile suparatoare. Nu au un plan pentru maine si nici chiar pentru azi, preferand sa-si pastreze oportunitatile deschise. Atat timp cat sunt obisnuiti sa se razgandeasca foarte des, si le place sa "simta" tot ceea ce fac de-a lungul vietii, o prea mare organizare sau structurare ar putea sa ne apara ca niste posibilitati limitate.

Cei nascuti cu Ascendentul in Pesti sunt aproape mereu cu capul in nori si chiar si atunci cand reusesti cumva sa le atragi atentia, tot visatori par.

Aceste persoane cauta parteneri stabili, pe care se pot baza. Cauta persoane care sa ii aduca cu picioarele pe pamant si de multe ori le vor pasa acestora responsabilitatile de zi cu zi. Au nevoie de un partener pragmatic si realist.

Nativii cu Ascendentul in Pesti sunt de multe ori sensibili la medicamente si predispusi la alergii trecatoare. Constitutia lor fizica e de multe ori mai putin rezistenta decat a altora.

Au de obicei un sarm irezistibil, care se manifesta discret in diferite feluri si care le da o aura blanda. Atat infatisarea, cat si manierele ii intriga pe altii.

Aspect fizic

Statura medie spre scunda cu membre scurte, cu tendinta de ingrasare mai ales la batranete; fata plina sau carnoasa, ten palid, tendinta de barbie pronuntata; ochii mari, gura larga, parul bogat, castaniu inchis spre negru, maini si picioare mici.

Predispozitii mentale

Rationament rapid, tipul cu putere de influenta, adaptabil, nesofisticat, amabil, nesigur, schimbator, receptiv din punct de vedere psihic, emotiv, iubitor de muzica; pasional, afectuos, milos ; uneori este rezervat, secretos sau isi disimuleaza modul de a actiona.







Postat pe 10 August 2008 16:52
REZULTATELE PT VANGHELIS....FECIOARA...BUJOR
persoanele nascute in zilele de : 2,11,20,29

Bujorul, asa cum e el rosu ca focul, semnifica sangele infierbantat al nativei si dorinta ei devoratoare de a iubi, de a se darui in trairile cele mai nobile si de a inflori la caldura acestor sentimente. Caracterul sau este exprimat foarte bine de expresia a se imbujora in urma unei actiuni navalnice ori a unui fior de dragoste si care reda in aceeasi masura elanul sufletesc, sfiiciunea si sentimentul unui nou inceput, specifice unei atari situatii.
LATURA SENTIMENTALA:Nu poate trai singura, acest lucru ar fi o absurditate pentru ea si ar dezechilibra-o complet si definitiv. E pasionata si foarte posesiva, uneori sufocanta in manifestarile de tandrete. Are o fire romantica si iubirea o va intelege doar in acest fel. in tinerete indeosebi, va fi cam nestatornica.

CE-L DEFINESTE: Pasiune extrema

COMPATIBILITATE: Bujor, albastrea, orhidee, mac, margareta

NUMERE NOROCOASE: 1, 4, 7, 9, 18, 27, 33, 42

ZILE FAVORABILE: Duminica, luni, vineri

DESCRIERE: Este de apreciat in mod deosebit la nativa acestui semn perseverenta de care da dovada in orice situatie, oricat de grea. Uneori, insa, aceasta calitate se poate transforma in inflexibilitate si incapatanare si n-ar fi rau, pentru o mai buna comunicare cu ceilalti, sa incerce sa-si corecteze aceste defecte.

Loialitatea deosebita a nativei va fi evidenta in situatiile in care e vorba in mod explicit de datoria ei. Ii place foarte mult natura, iar activitatile sale practice sunt indreptate catre asigurarea unui trai confortabil si fara probleme.

Trebuie sa-si supravegheze tot timpul tendintele de a-i nesocoti (chiar jigni) pe ceilalti si sa dea dovada de rabdare si intelegere in acest sens. Ar trebui sa fie mai curajoasa in tot ce face.
Numai respectand aceste principii va fi impacata cu sine.
Barbatul fecioara:
Dominat de Mercur, planeta gandirii logice, are un? intelect ascutit si se remarca prin munci spirituale. Se intereseaza de orice daca este necesar in dezvoltarea sa. Primul lucru care il intereseaza despre un om este daca acesta are bani, cum stie sa-i manuiasca. Dupa parerea sa este un? pacat sa arunci cu bani intr-un mod nesocotit. Acesta este etalonul dupa care judeca oamenii. Nu este amator de aventuri care contin si un procent de risc. Instinctul il apara de ele.

Este impropriu sa vorbim de instinct caci gandirea practica si logica, acopera riscul. El nu se bazeaza pe instinct ci pe judecata. Stie sa-si aleaga prietenii si partenerii gresind rareori iar cum asteapta de la ei un comportament asemanator cu al sau va deveni critic si nervos. De aici pretentia sa pentru aer curat, gimnastica si regim; sanatatea este pentru el sfanta. Femeia este pentru el o curiozitate, care trebuie cercetata, cu care se experimenteaza, care trebuie mangaiata si razgaiata. In ceea ce priveste sexul, este o fatada a vietii pentru care nu trebuie sa ai timp. In aceasta zodie sunt nascuti cei mai multi burlaci.

Se preocupa atat de mult in perfectionarea in meserie incat nu le ramane timp pentru romantism. Sunt sistematici, constiinciosi, au un puternic sentiment de datorie. Intr-o firma va fi intotdeauna al doilea in ierarhie. Este metodic dar din cauza modestiei sale nu se bucura de recunoastere totala. Nu poarta imbracaminte lejera si nu-l vom vedea cu o barba neingrijita. Este pedant nu numai in imbracaminte ci si in vorbire. Nu se numara printre barbatii excitati, dar stie sa faca o femeie fericita.
Nu cere prea multa atentie si ramane prietenos, prevenitor si nu-si pierde cumpatul. Nu este vanator, ci mai de graba vanat. In relatiile cu femeile prefera un comportament prietenesc, ocrotitor. Poate fi un prieten si un sfatuitor de neegalat. Se hotaraste greu pentru o casatorie, caci nu este un romantic, si isi va analiza bine partenera: daca are bani, daca il poate ajuta in viata, daca ii va imbunatati viata, daca stie sa organizeze un camin placut si confortabil. El va darui din partea sa siguranta, incredere si mai ales credinta. Nu-i place viata agitata, petrecerile, localurile. Timpul liber il petrece citind sau lucrand in gradina. Femeia va gasi la el siguranta financiara, dar asta nu inseamna ca va putea avea tot ce-si doreste.

Este econom si nu va cheltui bani pentru toate fleacurile. Aventura romantica? Nu! Siguranta? Da!
Viata sexuala a barbatului fecioara:
Nu va porni niciodata in cautarea unei fete. Partenera este aceea care trebuie sa faca primul pas, caci el este prea timid pentru a face inceputul. La intalnire e bine sa fie punctuala. Alte caracteristici pe care le admira: tact, tinuta, comportament studiat. Nu trebuie sa ne facem griji ca mana lui va aluneca pe sub masa spre genunchii femeilor sau ca va fi dragastos in societate. Nu este genul sau.

Cu el nu se ajunge la desfasurari vulgare. Preambulul lui este studiat si metodic, fiind un bun cunoscator al anatomiei feminine. Tehnica sa este mai mult estetica. O femeie agresiva poate obtine de la el tot ce doreste cu conditia sa nu se astepte la prea multa fantezie din partea lui. In tehnica este mai mult traditonalist si nu prezinta apetit sexual deosebit. Daca sotia nu-l provoaca este capabil sa nu-si faca datoria de sot multa vreme. Un film sau poze porno il ajuta pentru a se satisface, dar atunci viata sexuala nu va mai fi posibila.

Zone erogene:
Punctul lor sensibil este burta. Reactioneaza la mangaieri in acest perimetru si mai ales un dus in aceasta regiune il excita puternic. In general au o mare preferinta pentru jocurile in apa.
Cum "agati" o Fecioara:
Fecioara se simte atrasa de oameni sarmanti, curajosi. Admira talentul si spiritul. Nu poseda aceste calitati. Facem apel, pentru a cuceri o Fecioara, la bunul gust, la admiratia pentru arta, citit, ne pregatim putin in domeniul criticii artei. Sa incercam sa fim spontani si sa nu comitem greseala sa ne ambalam in lungi monologuri. Fecioara se realizeaza la locul de munca. Va cere ore suplimentare. La mici petreceri va ajuta la spalatul vaselor, la golirea scrumierelor.

Cum ne apropiem de ea? Provocam o discutie pe o tema inteligenta. Nu se recomanda localuri scumpe, hipodroame, caci uraste cheltuielile inutile de bani. In ceea ce priveste cadourile nu putem da gres cu o carte buna sau cu o muzica buna. Imbracamintea sa fie clasica si nefrapanta, dar de buna calitate si in special durabila.

Fecioara iarta si se face ca nu observa multe greseli si de aceea se sfarseste o relatie doar cu o neplacere. Se poate insa ajunge pana aici daca: suntem vulgari, mergem in locuri deocheate, avem un comportament strident in societate, facem glume proaste, ne jucam cu banii.
Cum scapi de o Fecioara:
Fecioara iarta si se face ca nu observa multe greseli si de aceea se sfarseste o relatie doar cu o neplacere. Se poate insa ajunge pana aici daca: suntem vulgari, mergem in locuri deocheate, avem un comportament strident in societate, facem glume proaste, ne jucam cu banii.SAMBATA

Pentru cei care sunt nascuti intr-o zi de sambata trebuie sa stie ca sunt dominati de planeta Saturn. Acesta planeta va confera aerul unor singuratici, chiar tristi si bolnaviciosi.

Multi dintre voi se caracterizeaza si printr-o invidie evidenta. Cu toate acestea multi dintre cei nascuti sambata se caracterizeaza printr-o fire artistica, iar unii au succes in stiintele exacte si in ezoterism.

Chiar daca, aparent, aceasta zi de sfarsit de saptamana nu este buna nu disperati pentru ca cei nascuti sambata au un mare noroc in viata. La acestia culorile care le sunt favorabile sunt culorile rosu-negru, la fel cum si ziua de sambata si numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Rac

Schimbator, sensibil, timid, trece prin multe schimbari si succese sau esecuri in plan social si profesional. Au o imaginatie bogata, sunt oarecum sentimentali, intelegatori si vorbareti. �in la casa si la familie; au o memorie prodigioasa, mai ales pentru evenimentele istorice sau familiale; sunt harnici, frugali, strangatori si grabiti sa acumuleze cele necesare vietii.

Aceste persoane sunt niste creaturi foarte tandre. Au ceva care ii face sa vi se para foarte familiari - de parca ar fi chiar baiatul sau fata din vecini. Atunci cand intra intr-o incapere n-o fac intr-un mod evident. Mai degraba, se dau intr-o parte si isi croiesc drum inauntru. Pentru ca in general sunt destul de emotivi, pot sa devina nelinistiti foarte repede, mai ales in public.
Atunci cand se simt amenintati sau se afla pe un teren necunoscut, primul lor instinct este de a se apara. Cand sunt pusi in fata unor situatii noi se retrag imediat sau dau dovada de timiditate. In general aceste persoane se dovedesc a fi foarte grijulii. Par destul de prietenoase, chiar inocente. De obicei acesti nativi sunt destul de modesti si pot fi abordati cu usurinta. Totusi unele persoane cu Ascendentul in Rac sunt atat de introvertite incat reprezinta exact opusul.

Din moment ce au descendentul in Capricorn, persoanele cu Ascendentul in Rac cauta stabilitate si siguranta in partenerul pe care il au si in prietenii lor. Aceste persoane se descurca cel mai bine atunci cand partenerul da dovada de putere, stabilitate financiara si emotionala si indemanare. De fapt, nativii cu Ascendetul in Rac prefera relatiile in care exista niste reguli bine definite. In anumite cazuri, acesti nativi pot sa isi surprinda partenerul. De ce? Pentru ca se dovedesc a fi niste persoane la locul lor, orientate spre familie. Atunci cand vine vorba de casatorie abordeaza lucrurile intr-un mod practic si realist.

Aspect fizic

De obicei nu depaseste statura medie, manifesta tendinta spre corpolenta, are un mers uneori apasat sau neindemanatic; fata este rotunda, obrajii plini, barbia aparent ingrosata, nasul scurt uneori mai proeminent catre varf; ochii caprui sau albastru deschis, tenul este palid, pieptul este larg, mainile si picioarele mici; miscarea si pozitia mainilor seamana cu cea a racului.
Predispozitii mentale

Apetenta catre schimbare, noutate si calatorie, dar de obicei este dependent de casa si familie, deschis catre viata publica. Dornic de a poseda bunuri, este precaut, prudent, atent cu banii, desi uneori este inselat; este intelegator si schimbator. De obicei manifesta inclinatii psihice sau oculte.




Postat pe 10 August 2008 17:03
sper ca te-ai distrat draga Mogly cu rezultatele din horoscop

Postat pe 10 August 2008 17:09
Buna seara tuturor.Baghera sint si eu balanta 3.oct 1971 .ora din pacate nu cunosc.poti sa-mi spui cite ceva .multumesc mult.o seara placuta va doresc
vanesa
Postat pe 10 August 2008 21:59
Mai Bagherutza, mai.Pupati-as toate cele patru labute ale tale, ochisorii tai, urechiusele tale dragalase, nasucul si botisorul tau de catifea.Spune-mi si mie cine ti-a suflat toate chestiile alea, sau da-mi si mie cartea.

Postat pe 11 August 2008 08:13
Vanghelis, la carutza de umor de care dai dovada, esti surprinzator de grav:). Eu doar prinsesem o idee din zbor si ma foloseam de ea sa imi expun ideile. E greu sa fii ironic, glumetz etc in scris. In plus, stii metoda augmentarii, caricaturizarii pentru a scoate o idee in evidenta. Nu astept ci viata ma pune sa astept. N-as fi asteptat nici o secunda dar eu zic ca interpretez corect semnele vietii mele: mai am de asteptat. Dintr-un motiv sau altul. Si da, sunt de parere ca toate nenorocirile dintre oameni se intampla din cauza imaturitatii si rautatii. Sper eu ca, pe masura experientei si imbatranirii, ele sa de diminueze macar...
gianiblue
Postat pe 11 August 2008 09:13
Buna, sunt si eu o balanta nascuta pe 16 oct 1966, dimineata, ora 5,45 cu numele ELENA. De fapt ziua nu e chiar sigura, mama zice c-as fi nascuta pe 15 oct, din ce mi-a povestit ea, eu am concluzionat c-ar fi vorba de data de 16 oct, iar in certificat este trecuta data de 11, despre care mama zice ca siguuuuur este eronata. eu sarbatoresc aniversarea pe 16, caci asta mi se pare data cea mai plauzibila. Te rog tare mult Baghera, ce-mi poti spune. Multumesc anticipat.
liagradinariu
Postat pe 11 August 2008 09:32
ce poti sa spui si despre mine:18.10.1982(Bals, ora 11.00)
meryyy
Postat pe 11 August 2008 10:17
E si zodia mea! as vrea sa cunosc mai multe "balante". Sunt sigura ca avem multe in comun.
AnaBalan
Postat pe 11 August 2008 11:33
REZULTATELE PT VANESA(CRISTINA)....PAPUCUL-DOAMNEI
persoanele nascute in zilele de: 3, 12, 21, 30

Culoarea galben-purpuriu a acestei flori semnifica pe de o parte, exuberanta si timiditate in masuri egale, agitatie si veselie, pe de alta parte. Ca singura specie din familia orhideelor de pe teritoriul tarii noastre, papucul-doamnei confera supusilor sai un aer de delicatete si de fragilitate usor exotice, care de multe ori pot ramane doar la nivelul aparentelor.
LATURA SENTIMENTALA: E de remarcat gustul dumneavoastra pentru noutate in jocul iubirii, in caz contrar partenerul fiind considerat necorespunzator. Ar fi naiv din partea lui sa considere ca o relatie cu dumneavoastra va dura, pentru ca niciodata nu va implicati total, iar fidelitatea nu va caracterizeaza.

CE-L DEFINESTE: Instabilitate

COMPATIBILITATE: Mac, trandafir, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 6, 9, 15, 18, 24, 27

ZILE FAVORABILE: Sambata, duminica, luni

DESCRIERE: Nu suportati sa stati multa vreme intr-un loc; decorurile, situatiile si personajele trebuie sa se schimbe mereu pentru a va simti bine.

Programele si regulamentele nu sunt pentru dumneavoastra, caci vi se pare ca ele va rapesc libertatea pe care puneti mare pret.

Ceea ce va marcheaza fundamental este o mare si nestinsa curiozitate, ce are in permanenta nevoie de lucruri noi care sa o alimenteze.
Va dauneaza foarte mult faptul ca, instabila cum sunteti, tinde-ti sa fiti superficiala si sa va comportati ca atare, in special in ce priveste viata sentimentala si erotica; sunteti foarte imprastiata si ceva mai multa rigoare nu poate decat sa va foloseasca; in sfarsit, mizati uneori prea mult pe o singura carte, iar riscurile pe care vi le asumati va pot duce la esec.

Toate aceste trasaturi ies in evidenta in domeniul experientelor amoroase, dar ele exista si va saboteaza si in alte situatii ale existentei.
DUMINICA

Ultima zi a saptamanii! si cea mai stralucitoare, mai ales ca planeta care ii guverneaza pe cei nascuti duminica este insusi Soarele.

Stralucirea lui ete imprimata in caracteristica acestora ceea ce conduce, in viata, la mari succese. Este si normal pentru ca aveti o personalitate puternica, dublata de orgoliu, mandrie, dar dispuneti de capacitati excelente de conducere. De aici rasar aristocratii, boemii si indivizii plini de sine.

Trebuie sa stiti ca va sunt favorabile culorile galben-portocaliu, si, evident, ziua de duminica si numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Rac

Schimbator, sensibil, timid, trece prin multe schimbari si succese sau esecuri in plan social si profesional. Au o imaginatie bogata, sunt oarecum sentimentali, intelegatori si vorbareti. �in la casa si la familie; au o memorie prodigioasa, mai ales pentru evenimentele istorice sau familiale; sunt harnici, frugali, strangatori si grabiti sa acumuleze cele necesare vietii.

Aceste persoane sunt niste creaturi foarte tandre. Au ceva care ii face sa vi se para foarte familiari - de parca ar fi chiar baiatul sau fata din vecini. Atunci cand intra intr-o incapere n-o fac intr-un mod evident. Mai degraba, se dau intr-o parte si isi croiesc drum inauntru. Pentru ca in general sunt destul de emotivi, pot sa devina nelinistiti foarte repede, mai ales in public.
Atunci cand se simt amenintati sau se afla pe un teren necunoscut, primul lor instinct este de a se apara. Cand sunt pusi in fata unor situatii noi se retrag imediat sau dau dovada de timiditate. In general aceste persoane se dovedesc a fi foarte grijulii. Par destul de prietenoase, chiar inocente. De obicei acesti nativi sunt destul de modesti si pot fi abordati cu usurinta. Totusi unele persoane cu Ascendentul in Rac sunt atat de introvertite incat reprezinta exact opusul.

Din moment ce au descendentul in Capricorn, persoanele cu Ascendentul in Rac cauta stabilitate si siguranta in partenerul pe care il au si in prietenii lor. Aceste persoane se descurca cel mai bine atunci cand partenerul da dovada de putere, stabilitate financiara si emotionala si indemanare. De fapt, nativii cu Ascendetul in Rac prefera relatiile in care exista niste reguli bine definite. In anumite cazuri, acesti nativi pot sa isi surprinda partenerul. De ce? Pentru ca se dovedesc a fi niste persoane la locul lor, orientate spre familie. Atunci cand vine vorba de casatorie abordeaza lucrurile intr-un mod practic si realist.

Aspect fizic

De obicei nu depaseste statura medie, manifesta tendinta spre corpolenta, are un mers uneori apasat sau neindemanatic; fata este rotunda, obrajii plini, barbia aparent ingrosata, nasul scurt uneori mai proeminent catre varf; ochii caprui sau albastru deschis, tenul este palid, pieptul este larg, mainile si picioarele mici; miscarea si pozitia mainilor seamana cu cea a racului.

Predispozitii mentale

Apetenta catre schimbare, noutate si calatorie, dar de obicei este dependent de casa si familie, deschis catre viata publica. Dornic de a poseda bunuri, este precaut, prudent, atent cu banii, desi uneori este inselat; este intelegator si schimbator. De obicei manifesta inclinatii psihice sau oculte.







Postat pe 11 August 2008 12:08
De la: vanghelis007, la data 2008-08-11 08:13:25Mai Bagherutza, mai.Pupati-as toate cele patru labute ale tale, ochisorii tai, urechiusele tale dragalase, nasucul si botisorul tau de catifea.Spune-mi si mie cine ti-a suflat toate chestiile alea, sau da-mi si mie cartea.
SA INTELEG CA TE DISTRA-SI,NU E O CARTE,E UN SITE

Postat pe 11 August 2008 12:11
REZULTATELE PT LIAGRADINARIU(ELENA)...ORHIDEE
persoanele nascute in zilele de: 7, 16, 25

Frumusetea exotica a orhideeei va aparea intotdeauna ca un simbol aparte, iar nativul va fi mereu pe o pozitie distincta (chiar daca uneori discreta) si nu se va amesteca decat arareori cu ceilalti. Aspectul inconfundabil al acestei flori princiare, aristocratice, consta in sentimentele contradictorii pe care le inspira de eteric, de fragilitate, de detasare de nuantele terestre ale existentei, iar in acelasi timp de frumusete concreta, izbitoare. Din cele peste o mie de specii de orhidee raspandite pe glob, cea mai frumoasa se gaseste in Filipine, ori se afla chiar langa dumneavoastra asteptand sa o culegeti.
LATURA SENTIMENTALA: Foarte pretentioasa in alegerea partenerului (pe baza unor criterii intime), in momentul in care va veti decide asupra lui, el va putea conta pe faptul ca-i veti fi fidela si ca veti deveni concesiva in scopul realizarii unei armonii in cadrul cuplului. Stiti sa iubiti si profunzimea sentimentelor ce le nutriti va fi resimtita ca o binecuvantare de partener.

CE-L DEFINESTE: Intransigent sentimental

COMPATIBILITATE: Floarea-soarelui, papucul-doamnei

NUMERE NOROCOASE: 12, 20, 21, 29, 30, 40

ZILE FAVORABILE: Duminica, luni

DESCRIERE: Sensibila, aveti un simt al datoriei foarte dezvoltat si acest lucru va face sa fiti expusa unor frustrari si dezamagiri, in cazul in care veti sesiza abateri de la regulile de onestitate din partea celorlalti fata de dumneavoastra.

Evitati in genere conflictele care va consuma foarte mult nervos, in schimb sunteti genul de persoana gata oricand sa ajute pe cei din jur intr-un mod total dezinteresat.

Va marcheaza foarte mult in viata de zi cu zi o tristete ce va este familiara, dar care trebuie tinuta sub control pentru a nu fi vreodata nevoie sa ajungeti intr-o clinica de psihiatrie.

Cum tot va place mult sa calatoriti, o solutie ar putea consta in a va bruia melancolia excesiva in glasul rotilor de tren.
Caminul pe care vi-l doriti este unul bine organizat si avand tot ceea ce-i trebuie.DUMINICA

Ultima zi a saptamanii! si cea mai stralucitoare, mai ales ca planeta care ii guverneaza pe cei nascuti duminica este insusi Soarele.

Stralucirea lui ete imprimata in caracteristica acestora ceea ce conduce, in viata, la mari succese. Este si normal pentru ca aveti o personalitate puternica, dublata de orgoliu, mandrie, dar dispuneti de capacitati excelente de conducere. De aici rasar aristocratii, boemii si indivizii plini de sine.

Trebuie sa stiti ca va sunt favorabile culorile galben-portocaliu, si, evident, ziua de duminica si numarul zilei de nastere.
Ascendentul in Balanta

Iubesc dreptatea, curatenia, armonia, pacea, ordinea si sunt curtenitori, placuti si agreabili; desi se infurie repede, sunt usor de calmat. Sunt iubitori de frumusete in toate formele ei: in natura, arta, muzica, literatura etc. si se pot implica plini de zel in indeletniciri si divertismente rafinate sau culturale; iubesc societatea si compania oamenilor curajosi, senini, veseli.

Toata lumea pare sa placa persoanele cu Ascendent in Balanta. Ele ne apra ca niste persoane dragute, placute si cinstite. Daca te uiti mai in detaliu la viata lor, ai putea descoperi ca si aceste persoane dragalase au probleme in ceea ce priveste relatiile. Multi dintre ei au avut multe relatii nereusite si nu pot intelege de ce. Multi nativi atrag persoanele din jur foarte usor. De asemenea ei pur si simplu nu ar sti ce sa faca cu ei insisi in cazul in care nu ar avea pe nimeni alaturi.
Persoanele cu Ascendent in Balanta par sa linisteasca apele in jurul lor. Au zambete atragatoare, se apropie foarte usor de ceilalti si au o prezenta foarte toleranta. Chiar daca nu au fost inzestrati cu o infatisare extraordinara, sunt niste persoane atragatoare. Majoritatea acorda imaginii lor personale o foarte mare atentie. Sunt atenti la culorile hainelor, a parului, la felul in care merg.

Persoanele cu Ascendent in Balanta pot fi extrem de convingatoare, desi acestea vor folosi aproape intotdeauna o abordare "cu pasi marunti" atunci cand vor sa castige in fata cuiva, si asta se intampla cam de fiecare data. Desi de multe ori incearca sa faca pe bunul samaritean, o calitatea nu foarte buna. In orice caz reusesc totusi sa fie niste buni mediatori si vor fi primele persoane cu care va obisnuiti intr-un grup.

Pe cei cu Ascendent in Balanta ii atrag partenerii competenti si activi. Relatiile lor sunt de multe ori caracterizate de ciondaneli sau competitie intre parteneri, pana invata sa-si mai ascunda din cand in cand imaginea dragalasa si sa nu ii mai acuze pe partenerii lor de tot ce nu merge bine.

Talentele isi gasesc cea mai buna expresie in profesia lor si sunt inclinati catre domeniile care necesita bun gust, simt artistic si o intregire armonioasa. Sunt temperamente vitale si rationale.

Aspect fizic
Corpul bine format, inalt, subtire in tinerete, dar cu tendinta de ingrasare la varsta de mijloc. Parul este moale, castaniu spre negru, ochii caprui sau albastri. Nasul este grecesc, fata rotunda sau ovala cu trasaturi regulate; adesea au gropite; infatisare placuta, aparenta tanara, tenul sanatos.

Predispozitii mentale

Capacitati intelectuale bune, simt perceptiv ascutit, clarviziune si discernamant; firi imaginative sau artistice, amabile, increzatoare, vesele, firesti, omenoase, drepte, ordonate; de obicei sunt iubitori, dar sunt schimbatori, dornici de socializare si divertisment. Le place sa viziteze si sa se implice, sa fie la moda si la curent cu toate. Prefera vestimentatia eleganta si bijuteriile.











Postat pe 11 August 2008 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre zodia pesti 1 De la: loremicuta11 2 Decembrie 2008 13:08
femeia capricorn / barbatul scorpion 6 De la: dragos2012 21 Iulie 2011 18:35
eu capricorn el gemeni 14 De la: garbo265114 14 Februarie 2013 11:14
Bărbatul taur 4 De la: garbo353259 13 Iunie 2016 22:38
zodia taur 7 De la: nuti_vio 11 Februarie 2011 11:43
Setari Cookie-uri