Femeia Fecioara

liaiedera
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:35
DA ASA ESTE AI DREPTATE SI EU SUNT NASCUTA IN ZODIA FECIOAREI,AM CITIT DAR MAI SUNT UNELE LUCRURI CA DE EX. SUNT FOARTE TIPICARE SI LINISTITE, ORICUM PE MINE M-AR INTERESA UN ASPECT AM CITIT UNDEVA CA NOI FECIOARELE NE CASATORIM FOARTE TARZIU IAR DE COPII LA FEL, OARE ESTE ADEVARAT? TE PUP SUNT O CITITOARE INFOCATA MAI ALES DESPRE ZODIA MEA.
garbo037414
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:27
nu e adevarat..eu m-am casatorit la 21 si am avut copii imediat..e adevarat ca suntem cam pretentioase, dar cand alegem avem fler, nu prea dam gres in alegeri!

Daca nu esti casatorita inca iti doresc BAFTA!...oricum casatoria e o loterie!
luci_ana
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:37
De la: garbo037414, la data 2010-04-25 09:27:42 DA ASA ESTE AI DREPTATE SI EU SUNT NASCUTA IN ZODIA FECIOAREI,AM CITIT DAR MAI SUNT UNELE LUCRURI CA DE EX. SUNT FOARTE TIPICARE SI LINISTITE, ORICUM PE MINE M-AR INTERESA UN ASPECT AM CITIT UNDEVA CA NOI FECIOARELE NE CASATORIM FOARTE TARZIU IAR DE COPII LA FEL, OARE ESTE ADEVARAT? TE PUP SUNT O CITITOARE INFOCATA MAI ALES DESPRE ZODIA MEA.



Nu mai crede ce s[un dusmanii. Fecioara e cea mai frumoasa zodie, te vei casatori devreme , nu tarziu, ai sa faci copii tot la timpul potrivit, ai sa-ti faci si amant de care sotul n-o sa afle, ai sa-l lasi atunci cand n-o mai prezenta interes... Tu, tu esti o fata frumoasa, gospodina, desteapta, norocoasa, vorbareata, deloc timida , buna sotie, buna mama, buna amanta, buna prietena ... iar eu, fecioara putin mai trecuta iti doresc ca tot ce-am scris sa se implineasca!
liaiedera
Postat pe 17 Mai 2010 14:55
La faza cu amantul cred ca va fi foarte incantata.
Doara
Postat pe 17 Mai 2010 19:14
Eu care sunt tot Fecioara, ca ursitoare a doua ii urez sa o dea in bara cu amantul, sa afle barbatul si sa piarda toate calitatile ciu care a investit-o sora mea dinainte.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 19:16



Valeeeeeeu ! valeu , ursitoare a doua, cum de ai asa o inima rece? Tu, fecioara, sa-i urezi altei fecioare de rau? Daca noi, fecioarele , nu suntem unite , cum ne mai aparam de celelalte zodii , care toata ziua stau cu critica pe noi?
liaiedera
Postat pe 18 Mai 2010 22:18



Buna, Dor . Imi place ca ma aprobi,
liaiedera
Postat pe 18 Mai 2010 22:19
Era doar constatare. N-aveam cum sa te aprob ca nu stiam daca-i convine.
Doara
Postat pe 19 Mai 2010 06:10
De la: Ioana007, la data 2010-05-17 19:16:55Eu care sunt tot Fecioara, ca ursitoare a doua ii urez sa o dea in bara cu amantul, sa afle barbatul si sa piarda toate calitatile ciu care a investit-o sora mea dinainte.




ursitoare,ursitoare

gandeste-te la surioare

vrei sa ai o viata buna

nu ursii de matraguna

caci si noi stim a ursii

de asculti te vei sperii

vrei sa ramai fecioara

taci nu ne zice de urat

sa ramanem fara amant

altfel fecioria-ti zboara

si ramai o baba chioara

beteaga de gura

calare pe sura

si-ai sa zbori direct pe luna
alexxandra
Postat pe 19 Mai 2010 07:12
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 16:24



La cat de frumos i-am ursit eu cum sa nu-i convina? Sigur, or mai fi si exceptii dar ea, fecioara, nu -si doreste altceva. Si-i mai doresc bani multi de care sa tina , sa nu-i puna la comun cu barbatul ei ...Stiu ele fecioarele de ce.
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 16:33
Ok, deci esti fecioara si ii urezi sa aiba un amant de care sa nu stie sotul. Stii tu ce stii.
Doara
Postat pe 19 Mai 2010 18:22
Lia...eu nu imi doresc un amant...si-s tot fecioara...asta denota ca, is atipica si ascendentul isi pune amprenta?
nuti_vio
Postat pe 19 Mai 2010 18:30
salut..eu sunt fecioare si de la 20 de ani m-am maritat acuma am 23
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:33
fetelor aveti mare dreptate ...si eu imi doresc un amant... dar sunt cam lasatoare...poate poate totusi imi trece ...
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:37
eu zic, daca imi permiti sa ai grija ce iti doresti, pentru ca s-ar putea sa ti se intample!
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 18:39
pai bine ar fi moniq...sincer rau nu mi-ar strica...dar asta daca nu as avea constiinta...ca nu ma lasaa nici cum..decat sa visez...ca barbatul l-am ochit..
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:41
mai, mai, eu as spune ca, daca barbatul ar merita asta, nu ar trebui sa renunti la idee; dar acum, ajungem la intrebarea: merita? si oricum, mai mult decat cel de acasa?
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 18:43
sincer iti spun ...el nu merita...dar merit eu
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:47
scuze acuma...pls moniq imi spui si mie cum sa schimb numele..acolo in loc de garbo sa pun numele meu..ca de cand ma chinui si nu gasesc//
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:48
draga mea, parerea mea este ca te-ai maritat prea devreme; esti la o varsta la care e normal sa iti doresti experiente de tot felul, chiar meriti sa te simti frumoasa, iubita si fericita;
dar, ai grija; lucrez intr-o bransa unde 99% sunt barbati; nu i-am auzit NICIODATA in discutiile lor spunand: "mai, am avut o relatie cu o femeie si a fost deosebita; mi-a placut, mi-a ramas un gand frumos!"

moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 18:49
la "date cont" imi pare ca in meniul din dreapta paginii, gasesti modificarea pentru username
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 18:51
merci moniqe...am reusit pupici!
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:57
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 19:00
dar ce spuneau...macar daca nu ar spune nimic..dar ma gandesc ca dezbat subiectul acolo cu totii...dar sti care e treaba?si el este insurat asa ca nu stiu daca ar avea curaj sa se laude asa...ce spui?
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 19:08
Ca ar avea; asa sunt ei. Dar nu ai raspuns la intrebare: e mai bun ca cel de-acasa? Pentru ca, daca ai un raspuns pozitiv si apoi chiar daca nu , tot ar fi bine sa te gandesti serios daca mai are rost. Am observat ca ti-au mai spus si alte fete ca nu e in regula ce simti, ceea ce sunt sigura, realizezi si tu. Nu e o rusine sa iti doresti sa mergi mai departe, dar e gresit sa nu mai ai sentimente pentru caminul tau; :( stiu si eu?! sufletul iti spune de obicei cam cu e treaba! Asculta-l!
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 19:13
sufletul imi spune sa stau acasa cu sotul meu...dar simt o dorinta pe care niciodata nu am mai simtit-o..si cum le spuneam si fetelor..de 6 luni ma tot abtin...si ma tot gandesc...dar nu vreau sa imi las sotul
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 19:35
E normal sa gandesti; esti tanara si e firesc sa iti doresti multe; dar, in viata, nu poti avea chiar totul, mai trec pe langa tine cateva... :) O femeie stie cum sa isi recastige sotul, daca asta isi doreste. Adu-ti aminte pentru ce il iubesti, pentru ce te-ai casatorit, pentru ca sa nu fie prea tarziu candva, cand o vei face!
Iar o partida de sex nu le rezolva pe toate si apoi, poate nici nu o sa-ti placa! La asta te-ai gandit?
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 19:38
da sa sti ca m-am gandit si zau ca ai dreptate..ar trebui sa ma gandesc cum sa fie bine cu sotul meu..nu sa il doresc pe altul...ca pasiunea vine si trece...multumesc de sfat..am mai gandit si eu asa dar am simtit nevoia sa imi mai spuna cineva ...
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sagetator & fecioara 23 De la: nathalie 28 Decembrie 2011 21:24
Zodii pentru fiecare zi de nastere--zodia BERBEC 30 De la: raul27 6 Iunie 2009 14:36
iubire 145 De la: garbo180406 5 August 2012 00:38
Un alt de fel de zodiac-Zodia RAC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:26
Ea Capricorn, el Berbec 1 De la: capricorn1887 23 Septembrie 2009 10:48
Setari Cookie-uri