Femeia Fecioara

Iti inteleg, punctul tau de vedere, dar eu consider ca nu zodiile sunt vinovate, nu ar trebui sa judecam pers, dupa apartenenta la o zodie sau alta, la o anumita religie, orientarea sexuala, mediul social, studii, ci dupa faptele, comportamentul, modul si perceptia, de a analiza si gandi. Zodiile, planetele isi pun amprenta intr-o mica masura, asupra identitatii noastre, de noi insine depinde, in cea mai mare masura, caracterul, si modul cum suntem perceputi, de celelalte pers, cu care venim zilnic, in contact.
Am prieteni, in zodia gemeni, si mama mea e in aceasta zodie, iar cumatra mea, verisoara.... a avut o aventura cu tatal copiilor mei. Dar asta nu inseamna ca toate femeile din aceasta zodie sunt perverse si....nu generalizez, ofer o sansa celor, pe care ii intalnesc.( referire fac, la o relatie de amicitie, nu la altceva)
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:25
ih..inseamna ca mai "mere"
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:25
De la: nuti_vio, la data 2010-04-20 20:25:10Iti inteleg, punctul tau de vedere, dar eu consider ca nu zodiile sunt vinovate, nu ar trebui sa judecam pers, dupa apartenenta la o zodie sau alta, la o anumita religie, orientarea sexuala, mediul social, studii, ci dupa faptele, comportamentul, modul si perceptia, de a analiza si gandi. Zodiile, planetele isi pun amprenta intr-o mica masura, asupra identitatii noastre, de noi insine depinde, in cea mai mare masura, caracterul, si modul cum suntem perceputi, de celelalte pers, cu care venim zilnic, in contact.
Am prieteni, in zodia gemeni, si mama mea e in aceasta zodie, iar cumatra mea, verisoara.... a avut o aventura cu tatal copiilor mei. Dar asta nu inseamna ca toate femeile din aceasta zodie sunt perverse si....nu generalizez, ofer o sansa celor, pe care ii intalnesc.( referire fac, la o relatie de amicitie, nu la altceva)


Noi vb. de fecioare , nu de gemene. Cum , verisoara si cumatra si sa faca asa? da , ti-a produs multa durere. acum ce face? cu cine este? raspunzi numai daca nu-ti face rau.
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:58
Lia,raspunsul meu era, pt Ciresica.Vezi pag anterioara.
Acum e plecata, face acelasi lucru....agata, cauta, spera.
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:08


N-am vazut unde Ciresica vorbeste despre gemene dar acum sunt si obosita.



...face acelasi lucru...agata, cauta spera... La fel ca mine?
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:20



eu chiar asa fac dar nu m-am gandit ca fac ceva gresit.Caut agat, da insa nu sper nimic , ce-as putea sa sper ?
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:25
Ciresica, pov despre fecioare, despre ,,una", care a incercat sa se ,, lege", de sotul ei. Eu am pov, pt a demonstra, ca nu e vb de zodii....si am dat drept exemplu, aceasta ,, experienta"... a fam mele.

Ce faci, tu?...eu nu stiu, chiar, daca as sti, nu mi-as permite sa te ,, judec".
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:30



am inteles ce-ai vrut sa zici legat de Ciresica si intamplarile voastre dar in continuare nu mai inteleg dar sunt si obosita. Noapte buna!
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:33



Stai, stai , stai, am inteles.Ciresica acuma cauta , agata, spera asa cum altadata a facut cineva cu sotulei si cum s-a intamplat si la tine in familie?asa vrei sa zici?















liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:38
Off, Lia, nu ai inteles nimic, te rog, citeste cu atentie. M-ai intrebat de cumatra mea, eu ti-am rasp.
Ciresica a spus, ca, nu poate avea incredere, in fecioare, din cauza, unei experiente neplacute...si nu se simte, pe aceeasi lungime de unda, cu ,, ele". Eu am incercat, sa ii schimb, perceptia, pe care o are, despre fecioare, prin pov mea, dovedindu-i, ca, in, fiecare zodie sunt si ,,uscaciuni". Nu zodiile sunt raspunzatoare, pt deciziile, faptele si comportamentul nostru, al oamenilor. Zodiile si planetele , nu formeaza caracterul, nu induc principiile....exista unele influente, dar se pot observa, doar ,, citind", astrograma personala, a fiecarei pers. Nicidecum, nu am facut eu, afirmatia, cum ca, Ciresica, cauta, spera , agata....cum as putea emite, o asemenea aberatie, despre o pers, pe care nu o cunosc. Te rog, sa citesti cu atentie pag anterioara.
nuti_vio
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:26
Uite Lia vezi, tu esti un exemplu pentru ce spuneam eu mai inainte: un scorpion nu se poate intelege cu o fecioara.

Iar perceptia despre fecioare nu a inceput si nu s-a terminat cu cea care a facut avansuri sotului meu.
Tocmai pentru ca am mai dat o incercare fecioarelor am ajuns si la acea experienta care by the way a fost devastatoare pentru fecioara nu pentru mine.
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:34
Imi cer scuze, pt confuzia, pe care a facut-o, Lia. Imi pare sincer rau, daca stiam, nu ma mai lansam , in ,, explicatii". Noapte buna, vise placute.
nuti_vio
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:40
hahahaha, eu am un simt al umorului destul de dezvoltat.
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:43


Am fost extrem de obosita , nu mai intelegeam nimic dar incercam sa inteleg in loc sa ma culc. Chiar si in pat, inainte sa adodm ma intrebam ce-ai vrut sa zici Vio dar si alte intrebari pe care azi nici nu ma mai gandesc sa le pun.Din acest motiv primul lucru pe care l-am facut cand m-am trezit a fost sa reiau pagina anterioara , , cea prezenta si sa-mi dau seama ca eu , in " oboseala mea"am facut niste gafe ...va rog sa ma scuzati , amadoua , doamnelor si va asigur ca n-o sa se repete.
liaiedera
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:14



Ciresica, te rog ,nu fi suparata, incercam si eu sa inteleg cand mintea ma lasase. Sigur, acuma ma rusinez , sper sa uiti si , daca n-o fi prea mult, vrei sa ramanem prietene?


liaiedera
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:26
De la: Ciresica, la data 2010-04-21 00:34:10Uite Lia vezi, tu esti un exemplu pentru ce spuneam eu mai inainte: un scorpion nu se poate intelege cu o fecioara.


Vezi, de asta nu agreez eu generalizarile.
Exemplu concret: mama este scorpion, tata e fecioara. Sunt casatoriti de 37 de ani. Nu spun ca toata viata lor a fost un paradis, dar inca se iubesc. Deci se poate.
Tylly
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:46
Lia, suntem OK.

Cell, eu nu generalizez, eu de cind am intrat pe topicul asta am vorbit doar despre mine.Daca s-a inteles altceva....imi pare rau.
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:49
ciresico, recunosc ca n-am citit tot ce s-a scris si poate de aceea mi-a sunat a generalizare...
NU era un repros ci o relatare a unui caz concret. Suneam doar ca un scorpion si o fecioara se pot intelege, uneori.
pup fata...
Tylly
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:53
Paaace tuturooooor!!!!!!!
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:55
si duuuuhuuului taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuu
fleurdelis
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:57



Amin
liaiedera
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:02
Doamne miluieeesteee!!!

Tylly
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:12
amin
garbo102632
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:14
face-se voia ta si duhul ....tau... coboare peste noi...

mai ce-i aicea?? seamana cu o vecernie! noi nu mia zambim??
fleurdelis
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:18
pacatoaso! ai intrerupt slujba!
100 de matanii imediat!!!

Tylly
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:21
cinee mai ioo??
fleurdelis
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:22
mai bine le fac!
si ma si rog sa nu ajung sub hummer niciodataa!
fleurdelis
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:23
da de ce????? tie iti place doar deasupra????? la hammer....
Ciresica
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:30
Doamne miluieste de trei ooooooooooooooooooooooooori


pierdui slujba?

acuma pe bune - cand eram copil am luat cartea de rugaciuni a bunicii si am inceput sa citesc si cand ajungeam la faza cu "Doamne miluieste", fiind scris in paranteaza, ca indicatie: "de 3 ori" - eu asa citeam si asa ma rugam - ziceam "Doamne miluieste de trei ori"
panty_C
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:31
fleurdelis
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara , el leu 3 De la: madu7zza 16 Noiembrie 2010 15:41
buna! 2 De la: madlen_madlen 20 Aprilie 2011 19:08
Femeia rac 2 De la: fractalus_pz 28 Decembrie 2008 11:43
FEMEIE - TAUR ... BARBAT - BERBEC 12 De la: dragos2012 1 Decembrie 2011 17:04
Barbatul TAUR 2719 De la: Laura76 22 Iulie 2020 13:11
Setari Cookie-uri