Femeia Fecioara

perfect de acord cu voi....,dar nu uitati fetelor de cele mai multe ori ramanem singure...,poate pentru o viata intreaga,ma bucur ca sunt fecioara,muncim mult dar ne simtim bine astfel
garbo006929
Postat pe 23 Iunie 2009 19:08
mi se pare o prostie afirmatia: "femeile fecioara sunt grase". eu sunt in zodia fecioara si nu sunt grasa deloc. recumosc ca ma regasesc in multe afirmatii din cele scrise mai sus. eu zic ca depinde foarte mult caracterul indivizilor aceleiasi zodii, nu conteaza daca sunt in zodia fecioara. sunt multe de zis. in discutia asta mi se pare ca veniti cu exemplificari personale. si eu am avut o prietena balanta, pe cara am tinut-o in spate o intreaga facultate. si care acum cnd este "doamna inginera" nu are bunul simt nici un "buna ziua" sa dea. totodata am prietene f bune in zodia balantei. sa merg pe principiul ca intr-o zi si ele imi vor face aceeasi faza ca domnisoara?
talida22
Postat pe 24 Iunie 2009 18:30
Cele mai bune prietene ale mele, 4 la numar, sunt in zodia fecioarei.
Cand spun, cele mai bune, e din toata inima.
Pisaloage, critice, se pierd in detalii uneori, asta pt ca tind spre perfectiune. Dar, in acelasi timp, sincere, loiale, modeste. Mereu bine intentionate.
Blue_Tattoo
Postat pe 24 Iunie 2009 18:38
absolut corect ce spuneti!
dorina_weinoehl
Postat pe 7 Iulie 2009 01:25
De la: ALINA_M, la data 2008-08-26 05:34:55FECIOARA ATIPICA :) STIE SA IUBEASCA CUM PUTINI O FAC!
FECIOARELE SUNT GREU DE UITAT.
PESTE ANI FECIOARA ESTE CEA CARE ALEGE BARBATUL GANDINDU-SE DACA EL VA FI UN SOT BUN PENTRU EA SI UN TATA EXEMPLAR PENTRU COPII. NU SE MARITA DOAR DE DRAGUL ARTEI.

EXTREM DE RAR INTALNESTI O FEMEIE FECIOARA CARE SA FIE GRASA SI ASTA POATE DACA ESTE BOLNAVA SUA A NASCUT 5 COPII.

STIE SA SE FACA PLACUTA SI SA SE INGRIJEASCACHIAR DACA ARE 80 ANI

ADORA SURPRIZELE FRUMOASE, II PLACE SA FIE IN CENTRUL ATENTIEI - STIE FOARTE BINE CAND SA SE RETRAGA DACA CONSIDERA CA ESTE NEVOIE..
(POATE FI TIMIDA PANA PE LA 20 ANI)
FECIOARELE ATIPICE AR PUTEA VORBII ZILE SI NOPTI IN SIR DACA AU CU CINE!
ADORA SA IASA TOTUL ASA CUM DORESC ELE.
DACA O FECIOARA RECUNOASTE CA ALTCINEVA SI NU EA ARE DREPTATE ATUNCI SA FI SIGUR/A CA ASA ESTE! ( CAM GREU RECUNOASTE DACA NU O CER IMPREJURARILE ) :))))
FECIOARA STIE CE VREA SI REUSESTE MAI DEVREME SAU MAI TARZIU SA ISI OFERE TOT CE ISI DORESTE!
FECIOARA STIE CE COMPROMISURI TREBUIE SA FACA DACA ESTE IN AVANTAJUL EI.
NU SUPARA O FECIOARA CACI DACA O FACI ITI RISTI SINGUR PIELEA!
FECIOARA IARTA DAR NU UITA!
ESTE GELOASA.
CHIAR DE ALTII SPUN CA SUNT FIRAVE SUNT PUTERNICE ATAT FIZIC,PSIHIC CAT SI SUFLETESTE!

CE PARERE AVETI?



ADEVARAT. MA REGASESC
garbo008192
Postat pe 7 Iulie 2009 02:26
foarte multe lucruri adevarate si ma regasesc in descrierile facute de voi, nu stiu daca am omis in cele citite dar eu as mai adauga o carateristica a fecioarelor..sunt persoane pentru care de multe ori primeaza binele celui din jur decat binele lor. am trei fecioare in preajma si intodeauna m-a impresionat spiritul lor de sacrificiu.
misslotus
Postat pe 7 Iulie 2009 14:45
CORECT....O DEFINITIE MAI BUNA NICI CA SE PUTEA...MA REGASESC AICI...
stepfany
Postat pe 7 Iulie 2009 15:05
CORECT....O DEFINITIE MAI BUNA NICI CA SE PUTEA...MA REGASESC AICI...
stepfany
Postat pe 7 Iulie 2009 15:05
DAAAAAAAAAAA
elissa
Postat pe 9 Iulie 2009 11:41
CRED CA AI CEVA IMPORIVA FECIOARELOR.....OARE CE?????????
elissa
Postat pe 9 Iulie 2009 11:44
Fetelor,si eu sunt o fecioara tipica...Ca si orice zodie avem si ..bune si rele...Dar n-as schimb pentru nimica in lume.Suntem : THE BEST !
garbo019364
Postat pe 14 Iulie 2009 12:09
Femeia fecioara e cu siguranta de 3 ori femeie! Desteapta, calculata, stie ce vrea si obtine ce vrea mai devreme sau mai tarziu. Nu e indicat sa te pui cu o femeie fecioara pentru ca vei avea de pierdut.Iubeste cu intensitate atunci cand iubeste si raneste fara a se uita inapoi atunci cand nu iubeste.Da , e geloasa , nu pentru ca nu are incredere in ea ci pentru ca uraste sa fie crezuta fraiera.Si e extrem de priceputa in pat atunci cand iubeste . Se va darui cum nicio femeie nu stie sa se daruiasca.
garbo012958
Postat pe 17 Iulie 2009 22:49
ai dreptate in legatura cu tot ce ai scris acolo si eu sunt fecioara si sunt exact asa si nu o zic eu ca fecioara ci alte persoane care ma cunosc sau m-au cunoscut1
mitzy82
Postat pe 18 Iulie 2009 22:33
MA REGASESC IN DESCRIEREA FACUTA . SUNT SI EU O FECIOARA TIPICA , IAR CEI DIN JURUL MEU AFIRMA ACELEASI LUCRURI DESPRE MINE .
REFERITOR LA FAPTUL CA FECIOARELE AR FI GRASE , ACEEA PERSOANA CARE AFIRMA ASA CEVA NU CRED CA CUNOASTE MULTE FECIOARE .
jeni060965
Postat pe 19 Iulie 2009 09:10
sunt fecioara si sunt mandra de asta .. femeile din fecioara sunt cele mai frumose femei sunt singurele care sunt cu picioarele pe pamant doar suntem si din zodia pamant suntem the best THE BEST IN TOP .. FRUMOASE NUMAI NOI STIM SA IUBIM ASA CUM CERE CUVANTU NE INTELEGEM BINE CU TOTI DAR SI CAND NE CALCA CINEVA PE CALCAI STIM CA ESTE CINEVA SUS CARE ARE GRIJA DE TOATE SI NE MULTE ORI PRIMIM U RASPUNS FF REPEDE DE ACOLO .. so THE BEST sunt FECIOARELE.. SI APROPO .. FETELOR NU VA SUPARATI DAR SI IUBIM CEL MAI MULT UNELE:d VAPUP
claudiacm
Postat pe 19 Iulie 2009 17:22
ai fffffff mare dreptate.si eu sunt tot in zodia fecioarei.o caracterizare mai buna ca cea facuta de tine nu cred ca exista.ai omis faptul ca atunci cand vrea sa se razbune ataca in cel mai crunt fel.
gheoneaileana
Postat pe 19 Iulie 2009 22:54
wow! si toate fecioarele sunt asa modeste???
pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 23:01
De la: claudiacm, la data 2009-07-19 17:22:24sunt fecioara si sunt mandra de asta .. femeile din fecioara sunt cele mai frumose femei sunt singurele care sunt cu picioarele pe pamant doar suntem si din zodia pamant suntem the best THE BEST IN TOP .. FRUMOASE NUMAI NOI STIM SA IUBIM ASA CUM CERE CUVANTU NE INTELEGEM BINE CU TOTI DAR SI CAND NE CALCA CINEVA PE CALCAI STIM CA ESTE CINEVA SUS CARE ARE GRIJA DE TOATE SI NE MULTE ORI PRIMIM U RASPUNS FF REPEDE DE ACOLO .. so THE BEST sunt FECIOARELE.. SI APROPO .. FETELOR NU VA SUPARATI DAR SI IUBIM CEL MAI MULT UNELE:d VAPUP


n-am nimic cu tine, dar cunosc io una, tot o apa si un pamant..
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 23:03
Clauditza, ti-au murit laudatorii?
Sau poate ca tu esti fruncea Fecioarelor?

Chirule, scorpionii nu se vor intelege NICIODATA cu fecioarele.
Nu este nici macar o singura compatibilitate intre aceste doua zodii.
Si da, cunosc si eu citeva....neveste bune de altfel dar nu prietene bune din pacate.
Aemulus
Postat pe 20 Iulie 2009 02:55
norocul nostru ca exista scorpiil...pardon, scorpioanele
pik_nik
Postat pe 20 Iulie 2009 02:58
ai dreptate in toate cele in ce ma priveste...
coca_mm
Postat pe 21 Iulie 2009 07:56
si asta e foarte adevarat..dar decit cu un cretin mai bine singura ...ai mai putine batai de cap...
coca_mm
Postat pe 21 Iulie 2009 07:59
Da, total adevarat.Femeia fecioara este critica cu ea insasi dar si cu ceillti.

Iubeste curatenia (vede scame acolo unde nu sunt).Mergi neanuntata in casei unei frecioare si ai sa ramaii surprinsa de odinea aproape similara farmaciei.

Da sunt o fecioara , care iarta si nu uita !

valance
Postat pe 27 Iulie 2009 13:52
Femeile din zodia Fecioarei nu se arunca cu capul inainte intr-o relatie.Insa atunci cand isi deschid inima, de cele mai multe ori o fac pentru toata viata.
FEMEIA FECIOARA ESTE exact ca un ceas elvetian:foarte punctuala, constiincioasa si profesionista.Ii plac lucrurile bine facute.
Motto-ul Fecioarei:'' iubeste-ma si voi fi sclava ta''.
sly
Postat pe 30 Iulie 2009 09:59
ca bine zici ''sly''ai perfecta dreptate,eu am citit toate comentariile si ma regasesc peste tot in tot ce e scris aici....exact asa zic si cei care ma cunosc nu bine ci foarte bine
mitzy82
Postat pe 30 Iulie 2009 18:53
asa este,i-ti spune o fecioara atipica,nascuta tot in prima decada,sunt bune,blnde,dar cand le-ai suparat nu iarta si nu uita,nici dupa ani.Sunt puternice fizic,psihic,sunt bune femei de afaceri,dau de la ele cu mai putin in afacere,pt ca stiu ca mai tarziu acei carora le-a dat asa,vor fii clientii ei fideli,si vor cu cat este pretul normal.Stiu sa se ingrijeasca,nu sunt grase,sunt sportive,le place sa-si traiaca viata.La varste inaintate arata de parca n-a trecut viata pe linga ele,ci ele-au trecut prin viata ramanand la fel.Stiu sa iubeasca,dar i-si dau singure seama cand trebuie sa se retraga.Nu le place sa fie mintite,inselate,tradate.
pusy_aol
Postat pe 5 August 2009 15:38
da ramanem singure,pt ca nu ne place sa fim inselate,si cand simtim asta,ne retragem.Muncim si ne simtim bine,avem o viata sanatoasa,facem sport(eu cel putin fac mult sport).Rareori ne gasim parteneri pe masura,de obiciei barbati tot din aceeasi zodie cu noi.
pusy_aol
Postat pe 5 August 2009 15:40
asa este,loialitatea si sinceritatea este punctul forte si litera de lege pt noi.Dar atunci cand vedem ca suntem ranite si inselate de prieteni ne retragem ,dar cu motivatie
pusy_aol
Postat pe 5 August 2009 15:43
un raspuns super,in care ma regasesc si eu.
pusy_aol
Postat pe 5 August 2009 15:46
probabil sunteti voi atipice, ...exemplarele pe care le cunosc eu, mint de ingheata apele...
kyra
Postat pe 5 August 2009 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodia rac 5 De la: teeque 30 Decembrie 2010 01:51
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
BARBATUL LEU 1 De la: dudelia37 20 Decembrie 2008 10:41
Emisiune de astrologie ! 1 De la: garbo102626 6 Martie 2010 23:42
eu fecioara,el capricorn 17 De la: pusy 6 Aprilie 2010 16:25
Setari Cookie-uri