Barbatul TAUR

daca chiar iti doresti o relatie cu un taur, intreaba-te cat de multa rabdare ai.cat de mult iti doresti sa fii cu el; crede-ma dupa 15 ani e tot ce poate fi mai frumos, toate defectele care s-au prezentat despre tauri sunt doar simple arme pe care le folosesc pentru a putea fi siguri ca sunt iubiti sinceri. asadar draga mea cata rabdare si iubire poti darui pana cand el o sa fie sigur de tine?crede-ma nu este usor de convins asadar bafta
Flore26
Postat pe 17 Decembrie 2012 07:34
mincinosi ,egoisti,afemeiati ,imaturi,darnici dar nu de la ei.multe sunt de spus

sorina48
Postat pe 17 Decembrie 2012 19:55
Stii si tu e o problema de acomodare in general ,dar tauriii iubesc tot ce au adica tot ce le apartine,intelegi ce vrei si sa iti mai spun ceva tauri se tin si de cuvant indiferent cat iar afecta s-au iar costa poti sa pariezi pe asta,sant taur si stiu ce spun ,nu folosesc cuvinte mari,sa stii ca si eu am avut probleme cu sotia si le-am solutionat astfel,i-am interzis sasi viziteze apropiati(oameni de buna credinta) si rezultatele se vad ,nu lucrez in acelas colectiv cu sotia si nici la aceias firma,avem si program diferit,dar nu uitati cea mai buna hotarare indiferent de situatie o ia tot TAURUL are curaj sa se confrunte si cu alte zodii si are simtul responsabilitati.Dar nu pot sa va spun ca zodiacul e solutia?
garbo_10178
Postat pe 19 Decembrie 2012 23:16
Stii ca barbatul taur e controlat permanent indiferent de situatia in care s-ar afla,nu poate sa vorbeasca de rau familia sa de orece e responsabilitatea lui si va face tot posibilul sa fie la inaltime,nu accepta sa treaca cineva peste hotararile luate de el,va spun si motivul ,el gandeste cu trei patru pasi inainte ori si ce plan,cea mai buna gandire(se pune in locul celuilalt)darn cum uni vad ca e lumina afara cred ca e si ziii( cei mai multi)nu uitati un taur nu uita nici odata ,ca a fost ajutat s-au a fost inselat,va plati polita inzecit ,sant TAURsi stiu ce spun,nu ma bazez pe ce spun alti nici pe zodiac ,TAURI gandesc cel mai logic indiferent de inprejurimi(situatii).Dar credema cand un taur vrea sa se razbune va gasi modalitatea ce-a mai plauzibila,indiferent de pregatirea lui nu poti sai faci fata.
garbo_10178
Postat pe 19 Decembrie 2012 23:38
De la: garbo_10178, la data 2012-12-19 23:16:00Stii si tu e o problema de acomodare in general ,dar tauriii iubesc tot ce au adica tot ce le apartine,intelegi ce vrei si sa iti mai spun ceva tauri se tin si de cuvant indiferent cat iar afecta s-au iar costa poti sa pariezi pe asta,sant taur si stiu ce spun ,nu folosesc cuvinte mari,sa stii ca si eu am avut probleme cu sotia si le-am solutionat astfel,i-am interzis sasi viziteze apropiati(oameni de buna credinta) si rezultatele se vad ,nu lucrez in acelas colectiv cu sotia si nici la aceias firma,avem si program diferit,dar nu uitati cea mai buna hotarare indiferent de situatie o ia tot TAURUL are curaj sa se confrunte si cu alte zodii si are simtul responsabilitati.Dar nu pot sa va spun ca zodiacul e solutia?
garbo_10178
Postat pe 19 Decembrie 2012 23:47
Da Maria Savin ma numesc Cornel sant nascut in data de 11 a luni mai la ora 17 si nu iti spun anul ca sa nu imi faci vreo astrograma,am simtul raspunderi tocmai de aia iti si scriu la ora asta.As vrea sa vad daca poate cineva sa-mi demonstreze ca am mintit nu ca am gresit,cel mai usor lucru e a barfi.Cu respect Cornel.Ma reprezinta am trei copii.
garbo_10178
Postat pe 19 Decembrie 2012 23:58
Si sati mai spun ceva fica mea are 27 de ani am doi nepoti de la ea,sotia e berbec ,zodiacu spune (nepotrivire domnule )incompatibil ei si totus au trecot 29 de ani frumosi nu,probleme au fost si vor fi dartrebe sa fim realisti,nu poate sa ne conduca viata un zodiac s-au barfele asa zisilor prieteni s-au prietene,certurille in familie cu un taur cap de familie provin in general de la punctualitate si respectarea cuvantului dat(a promisiuni)azi se vorbeste prea putin de promisiune s-au cuvant dat ,nu vreau a te retin cu pre multe sfaturi(idei)dar te rog mai mediteaza la ce spui.
garbo_10178
Postat pe 20 Decembrie 2012 00:13
De la: Flore26, la data 2012-12-17 07:34:50daca chiar iti doresti o relatie cu un taur, intreaba-te cat de multa rabdare ai.cat de mult iti doresti sa fii cu el; crede-ma dupa 15 ani e tot ce poate fi mai frumos, toate defectele care s-au prezentat despre tauri sunt doar simple arme pe care le folosesc pentru a putea fi siguri ca sunt iubiti sinceri. asadar draga mea cata rabdare si iubire poti darui pana cand el o sa fie sigur de tine?crede-ma nu este usor de convins asadar bafta


Draga sunt maritata de 15 ani cu un taur si am avut 3 ani amant taur, cred ca e problema mea...sunt greu de suportat si nu se merita efortul indiferent cat ar fi de frumos sau potent la capitolul sex. Depinde de preferintze dar la capitolul calitate lasa de dorit....Ma tot gandesc din cati barbati poti alcatui unul autentic?Oricum la nivel spiritual,-emotional aceasta zodie nu exista....
garbo082779
Postat pe 29 Decembrie 2012 04:30
De la: garbo082779, la data 2012-12-29 04:30:28
De la: Flore26, la data 2012-12-17 07:34:50daca chiar iti doresti o relatie cu un taur, intreaba-te cat de multa rabdare ai.cat de mult iti doresti sa fii cu el; crede-ma dupa 15 ani e tot ce poate fi mai frumos, toate defectele care s-au prezentat despre tauri sunt doar simple arme pe care le folosesc pentru a putea fi siguri ca sunt iubiti sinceri. asadar draga mea cata rabdare si iubire poti darui pana cand el o sa fie sigur de tine?crede-ma nu este usor de convins asadar bafta


Draga sunt maritata de 15 ani cu un taur si am avut 3 ani amant taur, cred ca e problema mea...sunt greu de suportat si nu se merita efortul indiferent cat ar fi de frumos sau potent la capitolul sex. Depinde de preferintze dar la capitolul calitate lasa de dorit....Ma tot gandesc din cati barbati poti alcatui unul autentic?Oricum la nivel spiritual,-emotional aceasta zodie nu exista....

Cred ca cel mai greu e sa te convingi tu pe tine ca ai ales cum trebuia.....sunt convinsa ca pot ramane cu sotul meu pana la moarte...dar e de comoditate si obisnuintza , nu mai conteaza ca e hot.Chiar mi-e mila de acele doamne care il sorb din priviri...desi ma bufneste rasul...
garbo082779
Postat pe 29 Decembrie 2012 04:38
aveti mare dreptate. eu am fost casatorita 30 de ani cu cun barbat taur, pana cand mi-am dat seama ca este un mare bou si am divortat.
garbo074335
Postat pe 31 Decembrie 2012 17:01
doamne cat adevar.....nu-mi pot imagina de ce trebuie sa platim de fiecare data! bulshit cu horoscopul.....care spune ca taurii sunt fideli,onesti etc etc,mai ales compatibilitatea fecioara-taur....nu sunt genul care sa cataloghez pe aceeasi treapta dar despre tauri pot spune ca sunt ..CEI MAI MARI MINCINOSI,EGOISTI,FALSI si Razbunatori pe deasupra....imi cer scuze....pt ceilalti....
garbo_398919
Postat pe 21 Martie 2014 21:16
Ups...pe asta o impuns-o unul... I suparata rau.......
Rotty
Postat pe 22 Martie 2014 01:20
Cum ai reusit??????? ma confrunt cu o astfel de situatie.....simt ca mi-am pierdut mintile ;-(((
garbo_398919
Postat pe 1 Aprilie 2014 17:43
De la: laura33c, la data 2008-07-28 09:27:27DoubleV aici e vorba despre tauri nu vad de ce trebuie sa-mi spun ce defecte am eu. Nu usunt Taur. A o stire de ultima ora mi-a inviat taurul dupa 5 zile si a spus doar ca isi doreste sa nu fiu suparata. :)) :(( hm o fi frumos asa? POate asa e viata si sunt eu altfel. Poate vad eu altfel treburile. HAI VORBITI DESPRE CALITATILE TAURULUI. O zi buna.

buna fetelor! ma alatur si eu voua!citesc si ma sochez in acelasi timp
Sunt fecioara,nu am crezut niciodata in zodiace dar ma amuzam sa le citesc!intr-adevar ce se spune despre taur in horoscop este magnific,excelent!
nu am avut ocazia sa am vreo relatie cu un barbat in taur deci nu am fost interesata!
culmea ca acum vreo3 luni in urma am dat peste un barbat TAUR care m-a facinat chiar de la prima vedere. pur si simplu nu ma mai regaseam.ca persoana! de fiecare data cand gresea si cu doovezi clare nu avea curajul sa recunoasca...mai mult facea ce facea si ma invinua tot pe mine!
sunt sub orice critica de incapatanati...nu si nu!!
culmea este ca ma simt atasata de el,pot spune chiar ca il iubesc....ma doar sa recunosc,sunt foarte orgolioasa dar el a reusit prin ignoranta pe care mi-o afiseaza sa ma faca pres!!
nu mai rezist!!!simt ca ma prabusesc!!!ba il vreau ba nu-l mai vreau!!!
nici nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac...
AJUTORRRR!!!!
garbo_398919
Postat pe 2 Aprilie 2014 23:15
Buna descriere ....si eu sunt taur ......
De cele mai multe ori imi mananca altii din punga ....
Dar cand imi sta la indemana ma mai si razbun pe ei ......
Tactic, gandit, eficient ....le arart ca sunt mai bun ca ei ca stiu sa iert
chiar daca candva m-au atacat si am suferit din cauza lor ....candva cand eram mai necopt ma razbunam fizic violent si au fost zile si nopti de scandaluri dar am invatat ca cea mai mare razbunare e atunci cand dusmaul tau recunoaste ca esti bun si dansul rau....
Taurii sunt si ei oameni si au defecte, cred ca cel mai evident e comoditatea, dar nici asta nu vine decat poate din oboseala de prea multa munca si alergat dupa asigurarea bunului mers al vietii, sunt si parsivi dar daca isi dau seama de asta se indreapta, sunt si invidiosi.....o invata de la altii ....dar daca isi dau seama o indreapta si pe asta ....
sunt in schimb oameni loiali ....neobisnuit de loiali, cu suflet, chiar daca nu par, sunt destul de rezistenti la munca , au simtul raspunderii cand vine de ceea ce fac ei, sunt un melanj intre iubire, nesiguranta si loialitate, au calitati, chiar daca nu isi doresc de lider, ...adevarat...pe care oamenii il urmeaza din respect , mai gresesc si ei, mai apuca si pe cai gresite, dar nu raman cantonati acolo, au un fel de giroscop intern care le mentine stima de sine si drumul catre casa.
Macar de ar toti oamenii tauri cred ca lumea ar fi cel putin mai inbelsugata,
Eu cred ca tara asta are nevoie de tauri adevarati la conducerea ei, asa cum a avut in clipele ei de glorie. Stiu sa fie gospodari atat acasa la ei cat si in afacerea pe care o fac.
garbo067684
Postat pe 3 Aprilie 2014 08:06
Ti-o murit laudatorii ?
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2014 08:30
De la: garbo_398919, la data 2014-04-02 23:15:24
De la: laura33c, la data 2008-07-28 09:27:27DoubleV aici e vorba despre tauri nu vad de ce trebuie sa-mi spun ce defecte am eu. Nu usunt Taur. A o stire de ultima ora mi-a inviat taurul dupa 5 zile si a spus doar ca isi doreste sa nu fiu suparata. :)) :(( hm o fi frumos asa? POate asa e viata si sunt eu altfel. Poate vad eu altfel treburile. HAI VORBITI DESPRE CALITATILE TAURULUI. O zi buna.

buna fetelor! ma alatur si eu voua!citesc si ma sochez in acelasi timp
Sunt fecioara,nu am crezut niciodata in zodiace dar ma amuzam sa le citesc!intr-adevar ce se spune despre taur in horoscop este magnific,excelent!
nu am avut ocazia sa am vreo relatie cu un barbat in taur deci nu am fost interesata!
culmea ca acum vreo3 luni in urma am dat peste un barbat TAUR care m-a facinat chiar de la prima vedere. pur si simplu nu ma mai regaseam.ca persoana! de fiecare data cand gresea si cu doovezi clare nu avea curajul sa recunoasca...mai mult facea ce facea si ma invinua tot pe mine!
sunt sub orice critica de incapatanati...nu si nu!!
culmea este ca ma simt atasata de el,pot spune chiar ca il iubesc....ma doar sa recunosc,sunt foarte orgolioasa dar el a reusit prin ignoranta pe care mi-o afiseaza sa ma faca pres!!
nu mai rezist!!!simt ca ma prabusesc!!!ba il vreau ba nu-l mai vreau!!!
nici nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac...
AJUTORRRR!!!!


buna...ma alatur si eu voua...din dorinta de a impartasi experienta..
draga mea daca nu te desprinzi imediat din aceasta relatie vei avea foarte mult de suferit....si eu sunt fecioara si ma simt atrasa emotional de un barbat taur care ....sincera sa fiu ...NU MERITA!!!!
Laura are dreptate...nu trebuie sa ne lasam calcate in picioare de niste frustrati,mai ales cele nascute in fecioara....
comozi,egoisti,posesivi...dar cel mai tare te doare ignoranta cu care te trateaza.....ridica-te in picioare,uita-te in oglinda si repeta-ti in fiecare secunda cat de frumoasa esti,cat de desteapta esti(lucrul pe care alaturi de un taur nu-l vei simti never ever)...ei te fac sclava lor....vor ca in permanenta sa-i servesti....pur si simplu te fac sa-ti pierzi increderea in tine....avem dreptul la fericire....avem dreptul la viata....

garbo_398919
Postat pe 16 Aprilie 2014 20:41
Total de acord cu ce ai zis, am o relatie cu un taur de 4 ani jumate si exact asa pot descrie relatia mea cu el
Andra_Shakespeare_1
Postat pe 15 Iulie 2014 12:40
Fetelor, aveti perfecta dreptate.Eu, sunt in zodia leului si am o relatie cu un taur de trei ani.Inca de cand l-am cunoscut instinctul meu de femeie mi-a spus sa nu am incredere in el...dar..inima mea il vroia si inca il vrea..intre cele doua este un razboi continuu...inca incerc sa descopar acele calitati pe care inimia mea le simte la el..
Greseste,imi dau seama..isi cere scuze..ma implora ca nu se mai repeta..dar dupa o luna sau mai mult iara..si tot asa inca de cand ne-am cunoscut..
Sa ne ajute Dzeu!

garbo119245
Postat pe 15 Iulie 2014 15:41
Buna Laura!
Iti scriu cu o intarziere de ceva ani,sunt demult pe acest site dar abia acum am dat intamplator de acest topic,ti-am citit cu mare interes postarile si as vrea sa-ti raspund si eu.Sunt tauroaica nascuta in 28 aprilie,sotul meu taur din 27 aprilie,nu fac o caracterizare generala a taurilor,ne asemanam in multe,ne simtim instinctiv fara sa ne vorbim,dar ne si deosebim in multe.E foarte dificil sa traiesti langa un barbat taur,e ciufut,morocanos cu zilele,suspicios,egoist de nu incape,niciodata nu recunoaste ca greseste,tot timpul celalalt e vinovat,e tare dar numai cu gura,totul pe spatele femeii si multe,multe altele,dar are si calitati,e familist si bun la suflet in sensul ca nu ar face rau nici unei vietati,e muncitor si rezistent dar una peste alta il iubesc asa cum este si il tolerez,uneori simt ca ma aduce la disperare,norocul meu este ca sunt si eu o zodie foarte puternica si nici macar un taur nu ma poate domina.Un sfat????????Nu cred ca pot da,depinde de fiecare femeie in parte,ori esti tare si rezisti langa el ori pleci cat vezi cu ochii,si eu am avut un an de cosmar langa el si l-am amenintat cu divortul dar pana la urma am depasit greul,sunt femeie credincioasa si numai Dumnezeu m-a ajutat sa gasesc solutii la problemele casniciei noastre si sa ne deschida mintile la amandoi sa fim mai toleranti si intelegatori si sa lasam orgoliile deoparte.Cum sa iti spun?Doi tauri se iubesc enorm unul pe altul,se alinta si se giugiulesc ca doi porumbei dar fereasca Dumnezeu sa ii vezi cand se cearta.....un fel de dragoste cu nabadai......credinta,rabdare si putere in relatia cu un barbat taur si mai ales toleranta.Doamne Ajuta la toata lumea si mai ales voua celor care iubiti un barbat taur!
KRISTYNNA79
Postat pe 15 Iulie 2014 16:57
De la: garbo074335, la data 2012-12-31 17:01:26aveti mare dreptate. eu am fost casatorita 30 de ani cu cun barbat taur, pana cand mi-am dat seama ca este un mare bou si am divortat.


pai dupa 30 de ani de casnicie, cred si eu ca a ramas un bou din bietul si falnicul taur!
asa se intampla cand il seci de vlaga!
heartbit
Postat pe 15 Iulie 2014 17:01
Buna ziua. Eu sunt nou-venita pe acest site dar am citit toate comentariile voastre si parerile despre " tauras" :))). Vreau cu tarie sa imi expun si eu parerea deoarece am un barbat taur acasa si nu se dezice cu absolut nimic de la descrierile care le-am tot intalnit pe aici. Am inceput relatia acum aproximativ 5 luni. Totul era magnific la inceput, un adevarat cavaler ( ma astepta afara din masina cand venea sa ma ia, astepta pana intram in scara si in lift iar mai apoi urnea masina din loc si isi vedea de drum...etc...etc), promisiuni peste promisiuni, ca va face aia si aia si aia. Mentionez ca este un barbat divortat si ca diferenta de varsta dintre noi este destul de maricica..13 ani! In fine, la inceput totul era lapte si miere, chiar si dupa ce ne-am mutat impreuna, dar cam de 2 luni incoace, omul meu a uitat ce inseamna un sarut pe frunte dimineata, a uitat ce inseamna o imbratiseara seara inainte de culcare, ba chiar gaseste si pretexte cum ca ii este calm si din cauza asta nu poate dormi cu mine pe piept, lucru la care chiar el ravnea cand eram in perioada de " curtare". Un bebe nu mai zic, ca si-l doreste din prima zi cand ne-am combinat, ma acaparase si pe mine cu ideea total, dar vaznd cum stau lucrurile chiar am inceput sa am dubii serioase daca el si-ar asuma un rol pe de-ntregul in povestea asta! Incep sa cred ca ambaluj prezentat intial incepe sa se degradeze usor usor...si ma astept oricand la reactii si comportamente de care chiar nu banuaim ca va fi in stare. Alte " calitati" ar mai fi de enumerat, intra-adevar il uita Dzeu in baie, este egosist, laudaros...dar totusi sa nu uit si partile bune care le are...nu ma refuza niciodata cu nimic iar partea materiala chiar nu este nici o problema la noi... Mi-as dori un sfat de la cineva de pe forum...o idee, un pronostic despre cam ce credeti voi ca imi va aduce aceasta relatie...ca eu sunt sincer cam debusolata.
garbo_404815
Postat pe 4 August 2014 12:59
Inca nu imi revin din starea de . Am ras copios, am ramas traznita , apoi cutremurata de adevarul clor mentionate in acest topic. Sunt sotie de taur de 8 ani si in relatie cu el de zece. O relatie cu un barbat taur este coplesitoare.Nu stiu de unde sa incep////am atatea in cap ...si pe tastatura....
Fiind la adoua casatorie. eu -varsator, am delimitat strict de la inceput partea si cota materiala.. Eu doi copii, el doi. Nu ma intereseaza ce face cu banii atata timp cat cota parte de bani din partea lui intra in casa. Nemteste, frate, nedorind sa mai repet un experienta damatica a prmei casatorii.
Acest lucru ii creeaza o stare de independenta pe care, taurul ingeneral o traieste foarte egoist. Da, este egoist, din multe puncte de vedere, inseala daca are motive,si cum bine scria cineva la inceputul topicului esti mai slaba decat el. M-a inselat, i-m spus ca divorte si am plecat pt prima data in viata cu altcinva...A fost dureros...ma pregateam de ceva timp de acest ucru, dar se pare ca fost si cel mai inteligent lucru pe care l-am facut i aceasta relatie...Este iubirea vietii mele, sotul meu....Cand nu te mai are, atunci reealizeaza ce pierde..tb sa fii extrem de puternica si perseverenta. Uneori ajungi la epuizare psihica. Important este sa ii darami si sai ii reinalti cu armele lor.
Sunt foarte sociabili si familisti. Vorbesc mult, cordial si au de multe ori, o inteligent iesita din comun.Nu ii place a lui meu sa nu fie in centrul atentiei. Sunt cei mai ogoliosi oameni posibili, insa f buni parinti. Comozi in propriul camin, dar foarte buni in meseriile pe care le practica. Promit multe...eu am o expresie pentru al me sot..... Traiesc si la 50 de ani cu ideea ca viata lor incepe maine...Scuze daca vorbesc la plural, poate este un defect tipic feminin...
Insa ...sunt pasionali, carismatici..Cum sa nu ii iubesti???
imi ofera acel tip de dragoste de care eu, una am nevoie...ca dehhhhvorba unei fete de dinainte, tot varsatoare defecte am si eu, cu carul....
M-a amuzat teribil descrierea ...da, este un pescar desavarsit, sta cu anii la baie, sta cu anii la masa....cu pritenii..ce sa mai vorbim..parca mamele lor i-ar fi nascut ,,La drumul mare>>..nu conteaza ora sau o alta prioritate...
Noi ne certam ca chiorii, stam crtati cu saptamanile, dar apoi....il cunosc dupa respiratie daca este in toane bune sau nu...
Este omare provocare sa ai o relatie cu un taur...Lovit cu armele sale, daca te iubeste intradevar, pentru ca un taur iubeste enorm de curat si frumos in sufletul sau, reusita este incomensurabila. al meu este mare mancau..vorbaste despre mancare si gatste bine, de ma seaca la nervi..cand suntem amandoui la cratita iese fum...de nervi..ca eeeeeeee cine este mao bucatar decat un taur...
Pari negative au cu caru...te umilesc, te injosesc, apoi ca si cumnimic nu s-ar fi intamplat mai ales daca este vb de vreun eveniment social te lingusesc..eu am refuzat in momentele de cearta sa ma mai prefac social...o stare de nervinu trece usor,daca ainevoie de mine in societate, tb sa imi respecti principiul de a ma anunta de dinainte si sa fii atent la perioadelede cearta..
REpet...lovit bine, cum l-am lovit eu...daca iubirea lui este mai mare decat orgoliul o relatie cu un taur este o binecuvantare ...incercata..Nu trebuie sa ii marturisesti totul..au o fixatie pentru trecut....
Sunt sentimentai dar nu le sta in fire sa faca niciun cadou...scuze pentru greselile de ortografie,,,
Trebuie sa ii domini elegant...daca o faci brutal se vor napusti asupra ta.Eu am facut-o brutal cativa ani...siam suferit enorm. Am facut terapie conjugala amandoi...terapetulmi-a dat dreptate, dar taurul aconcluzionat ca el pt sine este ce mai mare specialist...asta pana cand m-a pierdut ..reintoarcerea la el este o alta povste genul ...insa asa ceva numai cu un taur se poate trai...Si inca ne iubim !!!
garbo_404835
Postat pe 4 August 2014 23:16
observ ca tastatura tabletei mele nu preia citatele....asa ca revin ..expresia pentru sotul meu taur este...tu esti intr-un vesnic inceput....
...iar reintoarcerea mea la el este in genul povestii..de la bal la spital..toate bune...OLE!
garbo_404835
Postat pe 4 August 2014 23:23
Femeilor nu sunteti sanatoase ,ati inebunit in zodiacele astea ,dupa voi exista 12 tipuri de barbati ? intrebarea aceasta venind direct cu raspunsul tau ca toti tauri sunt la fel .
garbo_404910
Postat pe 5 August 2014 18:24
ai dreptate, alti "tauri" is si berbeci!
pitiTa_
Postat pe 5 August 2014 19:05
Dragele mele,femei, casatorite cu un bärbat din zodia Taurului......am la activ 42 de ani de casatorie...cred cä va trebui sä scriu o carte !
garbo_405562
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:41
Ceva nu ii place, este nemultumit de ceva si eu sunt taur si stiu ce vorbesc. Daca este ceva ce nu ii place la tine, nu ar avea rost, te va insela si te va minti. El poate sa te iubeasca la infinit, dar tu trebuie sa fie exact asa cum vrea el. Nu o fa, nu fii cum vrea el, fii cum vrei tu, daca un barbat te place, sa te placa asa cum esti. Am facut si eu ce am zis mai sus si regret, am ranit pe prea multe pentru ca am vrut femeia perfecta pentru mine, dar in final mi am dat seama ca femeia perfecta nu exista, la fel cum nici barbatul perfect nu exista. Daca vrei sa afli ce e in mintea lui...trebuie sa te lase el, daca nu te place intrutotul, nu o va face. Incearca totusi daca ai rabdarea, dar fii calma.
kosmos
Postat pe 7 Septembrie 2014 14:19
multä räbdare,si trebuie sä induri mult dacä il iubesti si nu vrei sä divortezi !
garbo_405562
Postat pe 7 Septembrie 2014 15:00
Suntem neintelesi da incapatanati....da orgoliosi....dar daca v ati gasi un taur cu o educatie sanatoasa de acasa, dintr- o familie buna, nu ma refer aici la finante, ci la un mediu stabil si armonios, o sa va respecte si iubeasca necontenit, ne trebuie timp, pentru a avea incredere in cineva. Nu va bagati in relatii cu taurii deodata, incercati sa le fiti prieteni inainte, sa va cunoasca, sa va vada asa cum sunteti, dar nu intr o relatie. Sa va vada cum ganditi, cum va comportati, cum vorbiti cum zambiti in societate. Da conteaza bani dar in masura in care le ofera stabilitate, ca pana la urma urmei asta cautam, stabilitate, pe plan social, financiar si familial (nu neaprat in ordinea asta). Mintim pentru a evita certurile, nu ne place sa fim pisati la cap, daca am iesit cu prietenii la o bere, poate ne am imbatat, dar atat timp cat am venit acasa si nu am facut scandal nu m am uitat urat la jumatatea mea, dc sa ma toace la cap? Vedeti sunt lucruri pe care nu le intelege toata lumea, sau nu se vrea a fi intelese sau crezute. N am vz pe nimeni sa laude loialitatea si fidelitatea taurului, nu suntem toti curvari si afemeiati, repet tine de educatie si mai presus de toate de anturaj. Da i timp sa te cunoasca, arata i ca nu e bine ce face sau cum face, dar fa o calm si va intelege (daca e baiat destept si educat, scolit si manierat) Dragele mele, nu va mai luati toti prostii cu 12 clase facute la seral. Uita ti va dupa tauri nu dupa boi!
kosmos
Postat pe 7 Septembrie 2014 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia taur 12 De la: nathalie 22 Decembrie 2011 16:13
femeia RAC +barbat TAUR 7 De la: rheiush 29 Martie 2011 17:02
ce este destinul? 4 De la: garbo256315 5 Februarie 2012 14:17
Buna :) 16 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 16:25
hor(ibil)oscop 26 De la: Tiffany 11 Octombrie 2009 09:22
Setari Cookie-uri