Barbatul TAUR

De la: levinta_laura, la data 2011-03-07 16:50:07taurash, nu stiu de ce nu ne-am inteles. cert e ca in 15 ani, m-a inselat mult si de vreo 3 ori a si plecat de acasa cam cate doi ani de fiecare data, , iar eu ca o proasta pentru ca l-am iubit enorm, il primeam si nu stiu de ce se mai intorcea la mine si n-a bagat divort,daca tot nu statea cu mine si vroia libertate. eu am fost slaba si n-am putut sa fac asta, pana anul trecut cand gata, am spus ca s-a terminat joaca de-a casnicia si-am bagat divort. inca nu s-a terminat, pentru ca din fericire, singurul lucru bun din aceasta relatie, e fiica noastra de 17 ani si din cauza copilului m-ai dureaza, dar cert e ca am reusit sa spun STOP. nu cred ca imi voi da seama ce-a fost in capul lui, pentru ca ii placea cum arat, ca sunt vesela si altele, dar totusi nu era al meu, era al tuturor femeilor, mai putin al meu.nu mai conteaza de fapt nimic, s-a terminat si gata, am sunt linistita si-mi vad de viata in continuare. sunt singura si ma simt foarte bine asa. aveam nevoie de liniste si m-am obisnuit asa. nu cred ca voi m-ai putea sa am o alta relatie, dar nu stiu ce-mi va rezerva soarta. apropo, sa stii ca nu ma regasesc in descrierea trimisa de tine, dar m-am amuzat. mersi.hai ca am inebunit de tot, ma destainui unui taur!


nu aveai cum sa te regasesti in acea descriere, era doar ceva pt amuzament.
ce cunosc eu despre sagetator este faptul ca sunt niste persoane f darnice pe care te poti baza.
din cate ai scris tu, observ ca din cauza ca ai iubit prea mult, ai uitat sa-ti mai dai valoare ca om. oricat de mult ai iubi, nu ai cum sa treci peste ce facea el. o persoana care nu este doar pt tine, nu este pt tine.
taurash112211
Postat pe 8 Martie 2011 09:33
De la: garbogabim, la data 2011-03-07 23:20:27
De la: taurash112211, la data 2011-03-07 12:40:49"Tauras, te rog tare mult, poti sa-mi spui cate ceva si despre Rac, sau mai degraba ce ar trebui sa faca si in acelasi timp ce ar trebui sa evite sa faca o femeie pentru a pastra atentia si dragostea unui barbat! Nu ca nu as sti, dar ma intereseaza si alte puncte de vedere! Ideile noi si constructive sunt intotdeauna binevenite! Mi-as dori o parere sincera si pe cat posibil personala, sunt satula de generalizari si alte psiho-bla, bla, bla-uri! Cred in acelasi timp ca poate e un subiect prea personal...N-am sa ma supar daca decizi sa nu-mi raspunzi! Pupicei prietenesti!"

As putea sa-ti spun ca racul este teatral si sa nu crezi pana nu vezi ceea ce spune....ii place sa manipuleze.
Dar facand abstractie de zodii, e vorba de compatibilitatea dintre oameni.
Eu nu pot sa inteleg cum lumea isi doreste o relatie si cum gaseste o persoana ok, se arunca si incearca sa faca o relatie cu acea persoana. De aici sa pleaca pe o idee gresita.
Dragostea trebuie sa creasca in timp.
Nu uita, esti femeie si trebuie sa fii cucerita !!! Nu tu trebuie sa stii ce sa faci pt a cuceri, femeia poate doar sa-si arate disponibilitatea, placerea...in rest....generalul trebuie sa vina si sa castige reduta !! :)
Da-ti valoare si nu te gandi ce trebuie sa faci.

pupilicici !

In primul rand, multumesc pentru raspuns! Si da,ai dreptate intr-o oarecare masura! Pentru ca nu imi plac generalizarile am sa vorbesc doar despre mine:
- teatrala, poate, mai ales inainte sa il cunosc pe el. Dece? Pentru ca eram foarte nesigura , nu ma iubeam indeajuns si chiar nu ma simteam bine in propria mea piele in concluzie extrem de vulnerabila si ca sa ascund asta in fata celorlalti jucam teatru. Acum nu mai am nevoie de masti!
- La inceput nici nu am vrut sa aud de el, am fugit cat am putut(credeam,sincer ca persoana porivita pentru mine nu exista sau ca poate ar trebui sa vina de pe o alta planeta), aproape si el era sa renunte, dar ceva l-a facut sa mai incerce inca o data sa avem o intalnire.Acum amandoi ne bucuram ca a fost atat de insistent.Deci generalul stie sa lupte!
- Nu te-am intrebat ce sa fac sa cuceresc te-am intrebat ce nu iti place sa iti faca o femeie, ce iti impinge rabdarea catre limite sau care ar fi cel mai grav motiv pentru care ai parasi-o?
- nu ma gandesc la ce trebuie sa fac, urasc sa imi programez sentimentele sau trairile! Imi doresc sa aflu ce ar trebui sa evit sa fac pentru a nu depasi limitele, pentru a nu darama din prostie sau greseala ceea ce impreuna am construit.
Pupicei prietenesti!


O sa incerc sa fiu cat mai succint.
Eu nu fac diferenta intre barbati si femei. Nu cred ca e vorba ce trebuie sa faca un barbat ca sa stie sa pastreze o femeie in viata sau invers. Cred ca este vorba de oameni in general. Gandeste-te ce ti-ar placea tie mai mult si vei stii cum sa-l tii aprins si pe el.
Eu sunt de parere ca trebuie mentinuta joaca si sentimentul de nou cat mai mult.
La un moment dat, totul duce catre o rutina, dar poate sa fie o rutina frumoasa, nu una din care sa nu stii cum sa iesi mai repede.
Surprinde-l placut cu lucruri care stii ca-i plac si la care nu se asteapta, surprinde-te si pe tine de ce esti in stare sa faci :)
taurash112211
Postat pe 8 Martie 2011 09:41
De la: epopescu58, la data 2011-03-08 00:09:06 Barbatul taur?asteapta o femeie frumoasa ani de zile si tot ajunge la ea.Asta este barbatul taur,si eu sunt taur cu stima Edi


Barbatul taur Edi asteapta si cauta asa ceva !!! Nu generaliza te rog.
Eu nu mai caut, dar niciodata n-am fost orientat spre asa ceva.
Mi-am dorit o persoana cu care sa socializez foarte bine, care sa-mi fie cea mai buna prietena, care sa-mi semene cat mai mult ( sa avem cat mai multe lucruri in comun ), etc.
Am gasit-o si nu-i multumesc pt ceea ce e, ci pentru ceea ce ma face sa fiu.
taurash112211
Postat pe 8 Martie 2011 09:45
De la: garbo006071, la data 2011-03-08 08:17:33Draga Edi.si dupa ce ajunge la ea ce face? isi bate joc de tot universul ei.Barbatul taur tipic boului si imi asum cele spuse dar........precum nu exista padure fara uscatura asa este si in zodiacul asta nu putem fi toti exceptionali mai trebuie sa existe si o zodie de asta care culmea desi e de pamint ia ar trebui sa reprezinte iadul dar......probabil la asta o fi vrut sa se refere cel-cea care a infiintat astrologia asta.Cu drag Margot si.astept sa imi bateti cuie in cap si sa sariti care mai de care sa aruncati cu noroi desigur taurii vor fi primii ca doar noroiul tot pamint e nu?


nu iti bate nimeni "cuie in cap". e parerea ta si nu incearca nimeni sa ti-o schimbe.
doar iti sugerez sa te protejezi foarte mult in viata, atat. e posibil sa gasesti o persoana taur care sa fie foarte misto si sa nu stii cum sa fugi de ea pt ca este taur..
taurash112211
Postat pe 8 Martie 2011 09:47
Scumpul meu tauras sa sti ca,,,o persoana misto....asa cum ai spus tu mai sus nu e deajuns pentru a fi fericit, linga el pentru ca,mistocareala trece dar sufletul,dragotea,emotiile,erotismul,grija fata de aproapele tau,etc....ele trebuiesc valorificate de un taur desi le are,le atribuieste doar pentru el si celorlalti le da doar energia negativa de care se degajeaza zilnic,eu imi cer scuze daca sensibilizez in vreun fel vreun taur in acest sens dar........ar trebui sa foloseasca energia pe care o au in moduri constructive si sa invete sa dea din tot ce i-a inzestrat Dumnezeu,si sa uite egoismul care ii caracterizeaza doar asa vor fi mai apreciati si tolerati de lumea care ii inconjoara,cu totii avem cite o mica doza de egoism in noi dar taurul o duce la extrem si da dovada de lipsa totala debun simt si responsabilitate mai ales daca e un taur mai putin intelectual acolo e jale mare.
garbo006071
Postat pe 9 Martie 2011 08:33
De la: garbo006071, la data 2011-03-09 08:33:21Scumpul meu tauras sa sti ca,,,o persoana misto....asa cum ai spus tu mai sus nu e deajuns pentru a fi fericit, linga el pentru ca,mistocareala trece dar sufletul,dragotea,emotiile,erotismul,grija fata de aproapele tau,etc....ele trebuiesc valorificate de un taur

asa e, normal.
decat ca tu nu ai inteles la ce m-am referit cand am zis "misto".
e posibil ca acea persoana pe care ti-o doresti si care sa te implineasca sa fie un taur, iar tu sa fugi de ea doar pt ca este taur.
taurash112211
Postat pe 9 Martie 2011 09:15
Misto in ce sens,daca esti dragut sa explici poate te-as intelege mai bine,explica in ce consta mistoul asta ca.........nu prea pricep .
garbo006071
Postat pe 9 Martie 2011 15:36
De la: garbo006071, la data 2011-03-09 15:36:24Misto in ce sens,daca esti dragut sa explici poate te-as intelege mai bine,explica in ce consta mistoul asta ca.........nu prea pricep .


daca citesti mai sus ce am scris poate ca o sa si intelegi
taurash112211
Postat pe 9 Martie 2011 17:58
Pai asta e ca.nu te-ai prea facut inteles la tine ce inseamna misto?
te referi la frumusetea trupului sau a mintii?Fate explicit inteles.........tauras.
garbo006071
Postat pe 10 Martie 2011 15:25
Eu am o relatie de un an cu un taur si chiar il stiu de o viata, nu este chiar asa...cel putin nu al meu. este foarte tandru, mereu sincer, am observat asta pentru ca mereu ceea ce zice sau face asa este...este intradevar egoist uneori, dar cand vine vorba de noi imparte la doi, este si muncitor si a si suferit in viata, dar are o vointa extraordinara de a scapa de orice boala care nu a fost inchipuita si de a munci pentru cei dragi, de se sacrifica. este posesiv asta da si isi doreste sa te aiba doar pentu el, gelos...fixist...sunt defecte si le are, dar nu este parsiv, mincinos si imi da cadouri, face orice sa ma vada fericita si face orice pentru prieteni. il stiu de o viata si va spun ca nu e asa, poate e o exceptie, poate datorita ascendentului sau care nu stiu in ce este:D are aceste trasaturi, dar va asigur ca nu este ca cel descris aici si nu il stiu de azi...:) o zi buna si nu mai fiti asa de radicale, sunt tauri printre tauri, probabil majoritatea ca cei descrisi aici, dar nu toti...:)
iuliageo
Postat pe 13 Martie 2011 00:58
oare de ce naiba, atunci cand se initiaza un topic despre o zodie, se da aproape imediat adunarea persoanelor frustrate pe zodia respectiva... (si pe secsul opus, in general:P)...?
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:49
Aveti perfect dreptate cred ca toti barbatii tauri sant la fel ,lenesi orgoliosi ,se iubesc numai pe iei au numai iei dreptate toate le stiu
garbo094026
Postat pe 20 Martie 2011 13:51
ce parere ai despre combinatia taur si scorpion?m-am ingrozit la ce am citit despre personalitatea lor.....eu am avut de a face cu o balanta si a fost exact asa cum ati descris voi taurul....ma refer la defecte...la toate care le-ati mentionat cu toatele :)) posibil sa fi avut ascendent in taur cine stie....ast raspuns!:)
garbo197407
Postat pe 20 Martie 2011 23:57
De la: garboroua, la data 2010-10-23 12:31:33 ha ha ha ..........aveti dreptate fetelor si sotul meu este tot taur si ma facut cu capu de 3 ani incoace ,mam hotarit sa-l las .........nici eu nu prea cred in horoscoape dar se potriveste.....



Ce anume crezi tu ca se potriveste? Zodia? Ba bine ca nu.
Am spus de cateva ori de prostia de a caracteriza oamenii doar pentru ca s-au nascut intr-o anumita perioada din an. Ce o sa mai ziceti acum cu noua ordine zodiacala ? Ophiuchus da peste cap toate elucubratiile spuse de mai mult de un an aici pe acest topic.
Inainte de a caracteriza un " taur'' vedeti daca mai intai e fost "gemeni" sau ce viitor o mai fi.
Cert e ca oricum s-a batut campii pana acum.
anarax
Postat pe 28 Martie 2011 17:19
eu vb cu un taur de cateva luni pe net. pana acum totul e ok dar sunt curioasa ce va fi mai incolo nu mi se pare k e egoist, poate e posesiv si gelos dar pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc pt k asta inseamna k ma vrea doar pt el. singurul plan al sau e sa fim impreuna sa avem o relatie stabila si cine stie poate mai incolo o familie si exact asta imi doresc si eu si cred k ne potrivim de minune. nu vreau sa judec pe nimeni mai ales k zodiile nu spun totul, te ajuta sa cunosti omul mai bine dar fiecare are stilul lui de a fi si asta nu are nicio legatura cu zodia. sa nui judecati pe oameni in functie de zodie. prima data trebuie sai cunoasteti. inteleg ca unii dintre voi au avut parte de momente grele dar asta nu inseamna k toti sunt la fel, mai sunt si exceptii sunt convinsa de asta:) pupici
rheiush
Postat pe 29 Martie 2011 16:25
de Paul, baiatul taur ati auzit??
cocacola31
Postat pe 30 Martie 2011 18:16
eu stau cu un taur de 6 luni eu nu cred in zodiii si nici nu caracterizezi oameni dupa zodie ,va pot spune ca taurul meu e chibzuit ,stie sa isi administreze finantele se tine de promisiuni si promite doar cand e sigur ca se poate tine de cuvant si dupa ce analizeaza de o mie de ori situatia e calm rabdator,loial are si defecte ca toti oameni ,ce noi nu avem hmmmmmm io azi miam scris defectele mele pe o foia si pe alta foie am scris defectele lui hmmmmm datim voie sa recunosc ca am mult mai multe defecte ca el cel mai tare ma supara la taurul meu ca pare fara initiativa . EU sunt varsator si sunt ff energica , vesela independenta dar am o sora varsator si e ff inceata si nu semanam deloc o vad mereu inctuntata si nu se bucura de viata se plange meru de program deci nu e dupa zodie .Eh ce sa mai zic avem nevoie sa ne recunoastem defectele ,apoi trecem mai usor peste defectele celuilalt
criss_
Postat pe 12 Mai 2011 11:30
Sunteti incredibile sa spuneti ca tori taurii sunt la fel ..eu sunt taur si in viata urasc minciuna sunt sincer chiar dak stiu ca am facut o prostie mare ,..nu sunt egoist..nu pot iesi in oras cu prietena sa-mi cumpar ceva Fara sa ai cumpar si ei dak o face mai fericita si mai frumoasa .chiar ati avut ghinion gasind astfel de oameni ..eu va doresc mai mult noroc insa asteptati sa cunoasteti omul pt ca trebuie sa ai gasiti pe cei cu care merita sa va folositi timpul acestia putand fi si tauri ...citeam si nu mi-a venit sa cred la ce concluzie ati ajuns.
florin27
Postat pe 17 Mai 2011 16:57
Hmm. sunt noua aici. Am citit tot ceea ce ati scris .. insa nu sunt de parere ca toti taurii sunt asa. Fostul meu prieten si cel mai special baiat din viata mea nu era deloc asa. Din tot ceea ce am citit nimic nu il caracterizeaza. Poate e el mai special? Am fost impreuna timp de 2 ani jumatate. De 7 luni numai suntem impreuna si totusi ne iubim doar ca el are prietena. In doi ani jamatate nu a avut nici o reactie de mai sus :) .Deci nu ar trebui sa credem neaparat in zodiac
Diana_Maria_1
Postat pe 11 Iulie 2011 14:24
in legatura cu tauri am cunoscut 2 si cam diferiti sincer dar acum depinde de la persoana la persoana da sunt gelosi si incapatanati dar ce pot sa spun la cadouri se pricep chiar sinceri ma consider norocoasa ca vad ca sau spus o gramada de lucruri despre ei au si ei partile proast dar daca sti cum sai iei si sa nui sufoci iti ofera tot ce ai nevoie sincer si recunosc daca au gresit dar si foarte orgoliosi daca iubesc o persoana sunt fericiti daca stiu ca si persoana de langa este fericita da nueori vb cam mult si fac putine lucruri
garbo225866
Postat pe 29 Septembrie 2011 01:14
Buna! Incerc ,ma zbat sau nici nu mai stiu cum sa ma exprim, sunt total debusolata.
Cu ceva timp in urma am cunoscut un baiat in zodia taur, destul de gradut.In principiu nu ma atras dar cu timpul vb mai mult( el ma abordat de fiecare data) intr-un final m-am indragostit de el.
Ne-am spus fel si fel de vorbe frumoase ,ca pana la urma dupa o saptamana de vorbit incontinuu sa nu ma mai bage deloc in seama.Nu stiu nici se sa fac nici ce sa mai cred si mor de ciuda ,ca nici nu spune nimic.Vb cu mine doar cand are chef .Va rog mult niste sfaturi ,am mare nevoie de ele,sa cred in el sau sa il las naibii in pace.
garbo244080
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:33
garbo244080, asta e modul lor de a atrage. Este un paradox. Ai de ales, ori fugi cat mai poti, ori induri tot ce va face de acum.
Laura76
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:19
Scumpele mele, nu este ASA greu de stapanit un brbat Taur! Sunt incapatanati, rautaciosi si plini de ei ntr-adevar! Dar...atta timp ct tu ești mai rea ca el nu vor misca in front! Trebuie doar sa fie constient ca exista mereu pericolul de a te pierde! Eu sunt Varsator...destul de statornica de altfel dar asta nu nseamn ca la cel mai mic gest al lui nu mi-am fcut bagajul! Sunt ntr-o relație cu un Taur de 2 ani asta dupa ce 10 ani a alergat dupa mine...ma avut numai cnd am vrut eu...si m va pierde tot atunci cnd voi vrea eu! Cam asta este ceea ce trebuie el sa știe! ncercati asta si astept prerile voastre! Va pup
garbo245492
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:05
Draga mea știi ce trebuie tu sa faci? Trebuie sa ii arati ca nu te intereseaz! Cnd te caut prefa-te ocupat...nu ai timp...ești ntr-o discuție...orice pretext este ok! Va inebuni! Nu suporta sa nu fie el cel mai bagAt in seama! Va ncerca cu toate resursele sa te cucereasc! Si cu timpul fara sa realizeze se va indragosti el!:)
garbo245492
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:18
garbo158824
Postat pe 5 Noiembrie 2011 21:24
laura33c, inteleg ca esti in depresie dupa experienta neplacuta traita alaturi de un taur. Nu neaga nimeni faptul ca barbatii taur sunt oameni de doi lei. Dar pana a spune tu despre lectii de viata, iti dau un sfat mai ia niste lectii de gramatica ca din cate stim noi astia care am trecut prin scoli cand vorbesti de mai multe persoane la comun tre sa scrii "ei" si nu "iei", iar asa ai scris in toate comentarile tale...deci nu putem da vina pe o greseala de dactilografie:P
justmememe
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:10
cum adica barbatii taur sunt oameni de doi lei?
si barbatii leu sunt oameni de doi tauri?
Amber
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:21
=))
Ktine
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:23
De la: garbo166660, la data 2011-11-11 23:21:00cum adica barbatii taur sunt oameni de doi lei?
si barbatii leu sunt oameni de doi tauri?


da, a dreak alegere!
ala-bala portocala! ce sa fie?! ce sa fie?!
esme
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:32
da' barbatii maur...
cu m de la marmacie,

oare cum or fi?:D:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti,barbatul scorpion 8 De la: garbo_406198 9 Decembrie 2014 10:55
ea capricorn-el fecioara 2 De la: melimeli 10 Noiembrie 2008 19:56
femeia pesti barbatul berbec 4 De la: si_totusi 2 August 2010 11:14
Apel catre cei din zodia BALANTA 49 De la: alfheim 23 Mai 2011 23:31
ea peste el gemeni...are rost? 14 De la: DRAKUSOR 1 Ianuarie 2013 19:42
Setari Cookie-uri