Barbatul TAUR

Terrian sufletul meu e ok Nu ma las doborata atat de usor si nu fug cand dau de greu. Imi place sa negociez cred ca asta e cheia problemelor. Imi plac provocarile si nu-mi plae sa fiu mediocra. Lupt pentru ceea ce-mi doresc. Nu sunt o invinsa.
Laura76
Postat pe 16 August 2008 22:08
Buna tuturor!

Ma bucur sa vad ca am primit unele raspunsuri.In consecinta ma simt datoare sa raspund si eu la mesajele voastre.
Draga Danina, nu am vrut ca mesajul meu catre tine sa fie cu o tenta acida , dar hai sa ne aducem aminte cine a inceput sa jigneasca.Si ...crede-ma ca nu pot identifica cu o vipera frustrata...sau ceva de genul in primul rand pentru ca nu stiu ce sentimente nutreste aceasta( vipera) iar in al doilea rand pentru ca chiar nu ma regasesc in aceasta vietate.
Ai dreptate in ceea ce priveste greselile de ortografie...e normal sa gresim.Imi cer scuze pentru observatie , dar mi se pare deplasat sa fie folosit cuvantul SFANT atunci vrei oarecum sa ataci pe cineva.Sa fim seriosi.Departe de noi , oamenii comparatia cu sfintii.
Ma gandesc ca doreai sa scoti in evidenta calitatile barbatilor nascuti intr-o anumita periaoda prin postarea primului mesaj. Ai dreptate.Au multe calitati.O mare parte le vei regasi si in mesajele mele.Eu le recunosc.Si in acelasi timp imi recunosc si mie defectele si faptul ca intr-o relatie in general gresesc doi, dar...crede-ma ca imi recunosc si calitatile si meritele.
Imi pare rau daca te-am jignit si sincer imi cert scuze.
In ceea ce te priveste Domnule PULOS sau cam asa ceva ...( cred ca as putea sa gresesc vreo litera...si nu prea ar iesi bine)...acum glumesc...
Sincer vad ca tare te-ai mai suparat.Stai linistit ...nu am dat cu parul.Am raspuns la o mica provocare.Nu-mi place cand sunt lovita pe nedrept sau cand alti/altele sunt lovite pe nedrept.
Desi nu este prea elegant ti-am raspuns cu aceasi moneda.
Imi pare rau daca ti s-a parut ca nu am inteles...crede-ma am inteles foarte bine ce voiai sa spui, dar crede-ma ca prea e delimitare grosolana intre negru si alb.
Apropos, imaginatia mea este destul de selecta ...in ceea ce te priveste ai avut dreptate.
O zi buna.
Laura ...pupici si sper ca totul e O.K.
Terrian , sunt convinsa ca in decursul celor 51 de ani -MULTI INAINTE_- ai invatat multe , dar fetele care si-au scris bucatile de viata aici , asa cum tu ai mentionat nu dau dovada de femei victima, ba din contra...majoritatea celor care au expus defecte au luat hotarari.
O viata minunata tuturor.
Pupici
alecss
Postat pe 16 August 2008 22:22
Toate avem defecte dar cand e prea mult e prea mult. Unde gresesc incerc sa corectez. Incerc sa tin drumul drept pentru ca altfel ma pierd prin padure si viata e prea scurta sa caut iesirea. Acum tocmai i-am dat o pauza de o luna sa vada ce sentimente are ca taurii sunt cam confuzi de felul lor. Inca il iubesc dar cateodata trebuie sa rupem pisica in doua pentru a -si da seama. Socul ne trezeste pe toti la realitate, altfel e boala lunga moarte sigura. Imi plac provocarile iar daca va renunta insemna ca nu am pierdut nimic . Apropos nu va mai intepati atat fetelor , nu e camp de lupta, e doar un subiect din care trebuie sa invatam ceva. Cele care au aparut deabea acum la acest subiect si se cred destepte ar trebui sa dea si solutii nu sa atace in dreapta si in stanga pe cele care au scris de la inceput aici. Celor vizate le recomand sa nu-mi sara in cap pentru ca nu au nici o sansa. Sunt o persoana greu de invins. Trebuie sa gasim solutii nu sa ne certam. Va astept.
Laura76
Postat pe 16 August 2008 22:23
alecss nu-ti mai bate capul cu ...........nimeni, esti fata desteapta. Celor razlete care au scris aici le-am raspuns mai sus ce au de facut,.Da eu sunt ok. Voi astepta sa vedem daca renunta sau lupta. Imi plac barbatii adevarati. Sper ca el sa fie. Te pup. Sper ca si tu esti ok.
Laura76
Postat pe 16 August 2008 22:30
Iar domnul PULOS e doar ................PULOS, asa ca nu-ti mai bat capul. :)) Nu merita.
Laura76
Postat pe 16 August 2008 22:31
Cati tauri ai cunoscut tu, draga mea, ca sa-i fierbi pe toti in aceeasi oala?Si mai doresc sa-ti amintesc ca tu nu cunosti femeile taur, care daca ar auzi cum vorbesti despre zodia lor, te-ar lua in coarne.

Postat pe 17 August 2008 08:25
Daca te referi la mine , m-ar lua de mana poate . Hai sa nu deviem.
Laura76
Postat pe 17 August 2008 12:41
din pacate am avut si eu un iubit taur m.a ridicat la ceruri apoi mi-a dat drumul sa cad mda .. ma insela si niki acum nu vrea sa recunoasca si imi face viata grea pt k tot ma cauta si imi aduke aminte toate clipele frumoase numai k sa ma raneasca k stie kt de mult l-am iubit ...
au si foarte multe calitati insa .. relatia noastar a fost de vis pana in ultimul moment e bun la toate stie sa faca cadouri , stie cum sa te iubeasca , e foarte bun si in pat ehh ... oricum feriti.va de ei
iubarici
Postat pe 17 August 2008 17:28


buna tuturor
ma gandeam sa renunt sa-mi mai bat capul sa dau explicatii pe aici, dar sunt momente cand devine mai interesant...
eu initaial am vrut sa-i multumesc lui tynutza, care la pagina 5 a scris foarte frumos depre tauri, iar eu m-am regasit intru-totul acolo si am crezut ca mesajul meu va fi langa al ei...
vreau sa le multulesc acelor fete care zic ca eu sunt doar PULOS..., dar l-am ales si eu la bascalie, ce sa zic
i-mi cer scuze pt aciditatea exprimat
iar acelor fete care zic numai si numai de rau despre barbatii din zodia taur..., sa le intre bine in cap ca este doar o opinie personala rezultata cel putin 50% din comportamentul lor, pai ce...la ele nu s-a fi schimbat nimic, de barbatul se duce direct la crsma si nu acasa...
si decat sa va plangeti de mila pe site-uri ca acestea, mai bine puneti mana si incepeti schimbarea pe care o doriti, nimic nu este imposilbil
comportamentul unui om nu poate fi catalogat in cateva randuri.

Postat pe 17 August 2008 19:01
Daca nu-ti convine poti parasi aceste site-uri domnule PULOS , Nu te tine nimeni cu forta aici. Poate ai treaba pe undeva si noi te retinem.
Laura76
Postat pe 17 August 2008 20:49
laura
sufletzel , pupatzi-ash neuronii , n-am zis ca esti o invinsa am zis ca esti in pericol sa-ti schilodesti sufletul recurgand la arme mizerabile ( ale celuilalt )....
nu-ti cunosc situatia dar pot spune cu certitudine ca la jocul ticalosiei cei mai buni sant ticalosii...
......!?
terrian
Postat pe 17 August 2008 22:04
barbatu in zodia taur este foarte incapatanat si orgolios.nicodata nu cedeaza.se enerveaza greu dar si cand sa sa enervat nu mai ai ce discuta cu el.
birsan_emanuela
Postat pe 18 August 2008 00:00
mancati-as gurita ta... aia dulce si amara laura31c...
sincer nu ma retine nimezi luni si marti ca sunt liber...si decst sa joc conquiztador mai bine accept orice provocare din partea unei necunoscute
am impresia ca te crezi prea buna pt secolul asta si am sa-ti arat eu ca nu esti prea diferita ca oricare ...
si ai grija... sa nu ma provoci prea mult ca vei avea nevoie de terapie...
acum astept, rabdator ca un pescar inrait, astept sa vad ce-ti poate coace minte, te las pe tine sa faci primul pas.

Postat pe 18 August 2008 13:02
De la: PULOS, la data 2008-08-18 13:02:09mancati-as gurita ta... aia dulce si amara laura31c...
sincer nu ma retine nimezi luni si marti ca sunt liber...si decst sa joc conquiztador mai bine accept orice provocare din partea unei necunoscute
am impresia ca te crezi prea buna pt secolul asta si am sa-ti arat eu ca nu esti prea diferita ca oricare ...
si ai grija... sa nu ma provoci prea mult ca vei avea nevoie de terapie...
acum astept, rabdator ca un pescar inrait, astept sa vad ce-ti poate coace minte, te las pe tine sa faci primul pas.

mi-e foame rau..se vede si cand scriu...

Postat pe 18 August 2008 13:06
Terrian sufletul meu e ok . Iti multumesc pentru grija pe care mi o porti. Toti suntem ticalosi la un momendat in viata mai mutl sau mai putin. Nu sunt o sfanta am chiar coarne cateodata.
Laura76
Postat pe 18 August 2008 13:42
Domnule PULOS daca va fi vorba de terapie o vei face odata cu mine pentru ca si tu vei avea nevoie de acelasi tratament. Nu ma cred prea buna ma cred doar buna si atat. Si sunt diferita pentru ca .........te voi lasa pe tine sa completezi punctele asa ca nici tu nu ma provoca prea mult pentru ca sunt o adversara pe masura ta. Apropos nu intereseaza pe nimeni programul tau. Hai ca m-ai facut sa zambesc putin , trebuie sa-ti dai silinta mai mult. Nu ma las impresionata usor. Imi plac provocarile. Sa vedem cat de mult ai sa-mi ti interesul "treaz". Referitor la "gurita ...dulce si amara" deocamdata nu m-am pupat simgura sa -ti dau dreptate . Te astept sa ne provocam .
Laura76
Postat pe 18 August 2008 13:55
da....eu centrez...eu sa dau cu capu'
pt inceput te intreb asa:
1 ce e negru si sta bine la gatul unui tigan
2 de ce vara politistii au creierul cat o nuca

asta ar fi un fel de provocare... insa,, e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune'' ( acum zi cine a scis asta)

si... mai spune-mi cum se numeste planta ale carui fructe sunt dulci amarui... asa ca guritza ta.

Postat pe 18 August 2008 19:41
PS: savoarea guritei tale nu trebuie simtita numai la pupat
depinde ce gust au vorbele ce ies din ea

Postat pe 18 August 2008 19:43
Sti ce PULOS?? Scuteste-ma !!!! u am chef de ghicitorile tale. Raspunde ti singur Chiar nu am starea sa ma pun la mintea ta. Fetelor vorbesc serios FERITI-VA DE TAURI ...sunt niste boi care nu au nici o treaba cu lumea asta . Atat am avut de spus pentru moment. Sunt prea sictirita si va voi parasi pentru cateva zile. Va pup. PULOS...........esti doar PULOS si atat, asa ca ....poate ma cauti in alta parte dar nu-ti promit ca ma vei gasi. .........PA.
Laura76
Postat pe 18 August 2008 21:23
laura
regret ca te lasi dusa de nervi si jignesti 'in corpore' creaturi minunate ca noi .....

astept o zi mai buna , pt. tine , ca sa-mi trimiti ceva dragutz despre tauri
terrian
Postat pe 19 August 2008 02:45


da...
la gatul unui tign atarna bine un doberman
politistii au creierul vara cat o nuca pentru ca se dilata...
versurile au fost scrise de eminescu

si pana la urma... uite ca taurii sunt buni...reusesc sa scoata la iveala partilecele mai negative, dar si cele mai pozitive ale firii omenesti
asta nu schimba cu nimic faptul ca laura este o mica mare zdreanta prin limbajul demonstrat... si...chiar nu ma afecteaza...probabil la urmatorul mesaj vei vorbi ca la mahala...si ne vei arata si originile...
PS: i-ti fac rezervare la ospiciu draga!?!

Postat pe 19 August 2008 10:24


si mai sus ziceai ,,trebuie sa gasim solutii... nu sa ne certam''

Postat pe 19 August 2008 10:26
Buna tuturor!!!



Draga Laura ...chiar nu merita sa te enervezi.Adevarul este ca trebuie sa-ti indrepti energia fie ea si negativa spre lucruri mai importante pentru tine.
Pupici.
PULOS...nu cred ca este frumos din partea unui DOMN sa jigneasca atat de personal.
Chiar daca Id-ul ales de tine este de-a dreptul orientat spre limbile latine ( asta asa ca si traducere) ma asteptam la mai mult bun simt din partea ta.
Cred ca ar trebui sa-ti ceri scuze , mai ales pentru fraza"faptul ca laura este o mica mare zdreanta "sau sa incerci o explicatie plauzibila pentru un astfel de limbaj.
Si crede-ma intrebarile puse de tine erau de-a dreptul infantile.
Reintorcandu-ma la subiect vreau sa spun ca sunt convinsa ca exista si persoane nascute in aceasta zodie care abunda in calitati, dar din pacate exista si reversul.
La urma , urmei nimeni nu e perfect.Din pacate insa...dragi barbati nascuti in aceasta perioda prin unele raspunsuri date de unii dintre voi va confirmati cu varf si indesat "calitatile".
Nu vreau sa generalizez...dar ...incercati sa demonstrati ca sunteti mai buni decat spunem noi.Recunosc ca pana acum au fost cateva persoane care chiar au reusit sa puna in valoare ce aveti bun, dar si ...( Fara comentarii).
Concret. Solutii si calitatii demonstrate .
Incercati.

alecss
Postat pe 19 August 2008 13:59
alecss
iubiii....de ce ar trebui sa dovedesc ceva cuiva ?
cine te-a postat la nivel de judecator/arbitru/dumnezeu ...etc care da note ?
si ,la modul general, de ce ar trebui sa-mi dovedesc calitatile cuiva ?
esti destul de deshteapta sa ma vezi asa cum sant ? bravo tie....putem colabora...
dar de ce nu ash fi eu judecatorul suprem ?
decat cal mai bine calaret...!!!!
ca ce chestie sa ma judeci tu ?
muuult mai bine sa te judec eu ? si pe voi toate !!!!
....eterna dilema : cand e vorba de drepturi voi santeti mai egale decat noi ?
terrian
Postat pe 19 August 2008 18:43
laura
heeei fato ! nu ti-ai dat seama ca pulos e un pushtiulica ce se baga in seama ?
trateaza-l cu delicatete....candva va fi un macho....momentan(nu stiu cati ani)e un putzos...
te rog :fii umana !
terrian
Postat pe 19 August 2008 18:49
Terrian,
Nu sustin ca sunt atat de desteapta incat sa pot comunica cu oricine, nici nu ma vad in postura de "de ...arbitru/dumnezeu ...etc care da note" departe de mine gandul acesta.
La cate defecte imi gasesc chiar nu vreau sa judec pe nimeni.( decat atunci cand imi fac meseria )
Si apropos, Terrian ma refeream la modul de expunere pe acest site.
Voiam doar sa incerc sa indrept putin discutia spre adevaratele voastre calitati...expuse binenteles printr-un comportament demn de adevarati domni.
Erai , domnule Terrian printre cei care au scos la iveala o judecata si un caracter care puneau sub semnul intrebarii defectele enuntate aici..Poate m-am inselat , avand in vedere ca , inteligenta mea probabil nu se ridica la nivelul asteptat de tine.
Nu am spus ca nu are cineva dreptul sa ma critice...din contra .La un moment dat chiar am cerut pareri despre lucrurile pe care eu/noi le facem gresit...ce deranjeaza in general pe cei nascuti in aceasta perioada.
Astept critici...desi in cazul meu vor veni cam prea tarziu pentru casnicia mea.
Prin definitie sunt o persoana care nu ma consider victima ,din contra stiu ca usa inchisa de cineva poate fi deschisa de mine, iar despre ferestrele deschise de Dumnezue nu mai vorbesc.
Si crede-ma nu te judec...decat daca ne intalnim ( Doamne fereste) pe teritoriul carierei mele.
Toate cele bune.
alecss
Postat pe 19 August 2008 22:53
PULOS te inseli. Nu am sa ma cobor la nivelul tau infect. Vorba lui terrian , esti un pustiulica. Eu as zice ca esti un incuiat. Ai ignor total.
Laura76
Postat pe 20 August 2008 10:58
Terrian ai dreptate in tot ce ai spus. BRAVO. Apropos are 23 de ani , ( iti dai seama nu?) Din partea mea are ignor.
Laura76
Postat pe 20 August 2008 11:02
Alecss nu cred ca terrian a vrut sa te atace. Probabil nu a inteles ca poate aluzia nu era pentru el. Oricum ne-am lamurit toti cine e "zdreanta" care scrie pe forum si care nu a zis nimic concret decat ca ne-a aratat el originile lui. Deja s-a deviat de la subiect. Eu am aflat ce vroiam . O zi buna si mai vorbim.
Laura76
Postat pe 20 August 2008 11:09

V-am mai rugat sa-i lasati pe tauri in pace, dar a inceput sa-mi placa subiectul, numai ca uneori va jigniti. Nu cred ca-i fain...

husni
Postat pe 20 August 2008 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista o compatibilitate buna intre fata TAUR si baiatul SCORPION? 44 De la: dragos2012 17 Iulie 2011 15:21
Ea Balanta,El Capricorn? 2 De la: garbo037729 2 Mai 2011 16:54
Ma iubeste??? 21 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:02
femeie pesti barbat rac?compatibilitate 10 De la: sunshine4u 26 Februarie 2018 13:27
buna tuturor zodiilor 1 De la: garbo077323 28 Ianuarie 2010 12:12
Setari Cookie-uri