Barbatul TAUR

Double V, totusi raman de parerea ca barbatii Tauri pot fi buni prieteni,insa doar atat..ce tine de relatie nici nu vreau sa ma gandesc..
Da, EI urasc minciuna,dar cred ca fiecare om normal nu si-ar dori sa fie mintit, sotul meu mi-a mentionat acest lucru nu o data,dar a ajuns sa ma minta direct in fata..
Toti noi gresim,sunt deacord..insa principalul e sa ne recunoastem greselile si sa incercam sa le omitem pe viitor..si cred ca discutia de pe acest forum nu e pentru a jigni taurii,dar pentru a gasi "calitatile" comune ale LOR..
Ledy
Postat pe 27 Iulie 2008 17:39
sunt casatorita cu un barbat taur si eu sunt tot in zodia asta.nu pot sa spun decat ca sunt de acord cu multe dintre,,,calitatile" descrise aici.Au si calitati,sunt de casa cum se spune,dar poate prea de casa uneori.Le place sa-i lasi in ,,boii lor",cum s-ar zice.
floritom70
Postat pe 27 Iulie 2008 19:07
si Da,mint cu nerusinare.n-am suportat minciuna si cu asta ma confrunt in fiecare zi.Te poate contrazice pana te gandesti de nu cumva ai luat-o razna.
floritom70
Postat pe 27 Iulie 2008 19:12
DoubleV in sfarsit ti-ai revenit la normal. Nu Nu vreau sa te desfiintez : )) vroaim sa recunosti ca avem dreptate in legatura cu Taurii, atat. Bine ai revenit printre noi. Ti-am simtit lipsa :))) Pacat ca ai 20 de ani si nu esti din Bucuresti ca mi-ar fi placut sa-mi demonstrezi ca nu am dreptate asa cum mi -ai zis la inceput.
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 19:50
Ledy ai dreptate. Cine se inhama la o viata cu un Taur trebuie sa-i duca si pe iei in spate , si sunt destul de grei :))).Iar toate " calitatile " or alea bune le au doar cand vor sa obtina ceva. Nu ofera nimic fara sa astepte ceva in schmbul calitatilor bune pe care le ofera.
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 19:54
Floritom70 cum te intelegi cu taurul tau fiind si tu in aceasi zodie? Am auzit ca voi sa suportati unul cu altul. Cum e viata voastra ? In cea mai mare parte ignor???? Fara suparare dar au o "calitate" dementiala. IGNORUL.
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 19:56
eu nu contest ce spuneti despre tauri ,doar am spus ca eu am patit-o asa cu o fecioara care nici nu facea nimic dar nici pe mine nu ma lasa sa fac nimic iar egoismul....
danapop
Postat pe 27 Iulie 2008 20:48
mai fetelor,eu nu stiu ce se intampla.la inceputul casniciei sau prieteniei e numai miere si iubire,apoi totul se transforma in ura,ne vedem unii la altii numai defectele chair intr-un mod obsesiv.nu stiu care e secretul sa ai o viata de fam linistita,dar totusi exista si cupluri,putine ce-i drept care nu ajung sa se urasca in asemenea hal.sa stiti ca pb cea mare e comunicarea.noi femeile gandim intr-un fel iar barbatii cu totul altfel .si cred ca secretul consta in a sti sa manipulezi barbatul de langa tine,dar putine detin arta asta.nu stiu cum dar de la dragoste la ura e un pas f mic.si cat de frumos e la inceput!!!!!!!de ce oare nu dureaza ,nu stiu.sa stiti ca nu numai taurii sunt asa,sau toti taurii or fi la fel,depinde de om.
danapop
Postat pe 27 Iulie 2008 20:59
Nu e vorba de ura. Si te contrazic ...TOTI TAURII SUNT ASA.....Eu inca il mai iubesc in adancul meu dar am dat totul iar cand o facea si el ( in putinele dati , li s epare un efort chiar si putinul pe care il fac), am platit sufleteste cu varf si indesat pentru " favoarea" lui.
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 21:12
ASTEPT RASPUNS D ELA TAUROAICA. Cum va intelegti va ignorati in cea mai mare parte a timpului??
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 21:13
da,astea erau defectele mele.Eu personal sunt f de acord cu danapop,mai putin ca trebuie cum sa stii sa manipulezi barbatii.Unii sunt dintr-o bucata dar asta nu ins ca suntem obiecte sau vreun animalut de casa.Toata chestia intr-o relatie e de orgoliu de multe ori si de monotonie:trebuie sa stii cum sa gasesti lucruri noi etc...parerea mea.laura31c,iti propun sa scrii pe forum ce defecte ai.Si pt Ledy:da e bn ca faceti asta,eu dak ma regasesc o sa incerc sa ma corectez,imi folosesc discutiile astea.Nu e nicio problema.Oricum cand intr-o relatie nu merge ceva,unul e de vina mai mult sau mai putin,dar aman2 sunt de vina(rare exceptii) si ar fi bn ca toate cuplurile sa se gandeasca la asta.Omul e o fiinta orgolioasa,egoista,care se gandeste doar la el,nu si la ceilalti,din pakte
DoubleV
Postat pe 27 Iulie 2008 22:49
Dragii mei si dragele mele, nu exista padure far uscaturi... Daca vreti sa credeti ca barbatii "taur" sunt mai buni sau mai rai decat barbatii altor zodii va inselati! Sunt barbati si gata! Nu gandesc "alambicat" precum noi femeile care despicam firul in patru... Au calitati si defecte dar calitatile si le manifesta in maniera proprie: cand se simt in siguranta! Vreau sa spun ca daca suntem pisaloage, posesive, egoiste sau geloase, barbatii "taur" nu fac altceva decat sa riposteze sau sa devina oglinda noastra...
Analizati-va intai pe voi insiva si dupa aceea sa-i judecati pe barbatii vostri, "taur" sau... what ever... :)
Numai bine!
maria_raduca
Postat pe 28 Iulie 2008 04:01
buna fetelor!........inainte de a va citi,traiam cu impresia ca sunt eu o persoana dificila,mereu in contradictie (fiind berbec) cu sotul meu.Da,sunt casatorita de 17 ani cu un taur si tot cu aceleasi probleme ma confrunt si eu.In fiecare zi ma intreb,oare se va schimba vreodata?........in bine,ca in rau am surprize zilnice.Daca incerc sa-l fac sa inteleaga ca nu e bine cum procedeaza,ma vede ca pe dusmanul lui,iar el se considera mereu nedreptatit de toata lumea.Poate nu toti taurii sunt la fel,dar eu am in familie 3 tauri,sotul, socrul si un cumnat,si toti sunt la fel,cu deosebirea ca sotul inca nu a calcat stramb ca ceilalti doi.O fi o calitate a lui?
elysv
Postat pe 28 Iulie 2008 05:52
Buna tuturor!!!
DoubleV...nu sunt casatorita de 7 ani ....inainte de casatorie am fost 7 ani impreuna...castoriti suntem de 4 ...asa ca avem cam 11ani de cand ne infruptam din plin de din calitaile di defectele noastere...asta in mod reciproc binenteles.
Nu as cataloga casatoria mea ca fiind nereusita... .
Cat despre gelozie...Da e foarte gelos...dar o recunoaste greu ...verbal ma refer.Privirea insa imi spune totul si faptul ca apare de nicaieri atunci cand sunt in compania unei persoane care nu o cunoaste foarte bine .
Ma simt datoare fata de tauri sa expun aici si adevaratele lor calitati...Pe bune.
Pai ...sa vedem .Apreciez la sotul meu faptul ca nu a uitat sa fie romantic , este si a fost mereu politicos , trebuie sa recunosc ca este inteligent ...exceland in domeniul in care lucreaza , dar avand si o cultura bine pusa la punct,se descurca foarte bine la limbi straine ...( aici avem discutii aprinse cu privire la unele dezacorduri pe care le cam scap eu in limba engleza ) ,nu bea , nu e scandalagiu ...din contra uraste sa se complaca in tot felul de astfel de scene ... si e frumos.
Si , ai dreptate Maria Raduca ...nu e vorba in special de barbatii taur ...prietenele mele se confrunta cu ceva asemanator si sotii lor nu sunt nici pe departe tauri ...sunt barbati...iar noi suntem femei uneori pisaloage , posesive , egoiste ....
Dar ...trebuie sa mai spun odata cu tarie ...nu mai este cel de la inceput ...poate nu mai sunt nici eu..., nu poate , sigur.
Cred ca va trebui sa fiu putin mai intelegatoare cu toate aceste metehne ...ale taurilor.
la urma urmei , nici noi nu suntem perfecti...
probabil ca daca ar fi sa scrie acum , aici pe forum si sotii nostri ...ar avea ce... ...Ma refeream la lucruri bune
Va pup.

alecss
Postat pe 28 Iulie 2008 08:33
DoubleV aici e vorba despre tauri nu vad de ce trebuie sa-mi spun ce defecte am eu. Nu usunt Taur. A o stire de ultima ora mi-a inviat taurul dupa 5 zile si a spus doar ca isi doreste sa nu fiu suparata. :)) :(( hm o fi frumos asa? POate asa e viata si sunt eu altfel. Poate vad eu altfel treburile. HAI VORBITI DESPRE CALITATILE TAURULUI. O zi buna.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 09:27
Calitati-subscriu si eu la frumos,inteligent,fermecator,politicos si civilizat,,,uraste scadalurile
Si totusi, de ce nu se poate discuta sincer si pe fata cu acest om?de ce trebuie sa fie totul atit de complicat?De ce totul pentru el e un joc in care TREBUIE sa te lasi antrenata altfel nu ai vreo sansa?Eu una am obosit.....
adia
Postat pe 28 Iulie 2008 14:25
In final iei vor sfarsii singuri. Usor usor toate vom renunta si ne vom satura sa le acceptam ciudateniile. Celor maritate le sfatuiesc sa lupte si sa reziste dar celor care au doar o relatie parerea mea este ca ar tregui sa fuga cat mai pot . Iesi f greu din jocul cu Taurul si ramai cu urme adanci care se vor vindeca f greu. Al meu a inviat dupa 5 zile si ma rugat sa nu ma supar daca va tacea ( sa nu-mi explice de ce a disparut atatea zile). Tipic...stiu ca fie f sarmanti cand au un interes sa nu-i lasi. Mai astept sa vorbiti de calitatile lor dar inainte de asta ganditiva daca acele calitati sunt fara vre-un interes ascuns. Sub orice calitate a lor sta ascuns un intere chiar daca mic. Ganditi-va ca atentia lor ascunde defapt motivul de a nu zambi la altii. Ne vad ca pe o proprietate si orice atentie a lor e defapt grija de a nu-i insela cu privirea. Poate ca ar trebui sa fiu naiva si sa cred nu fac nimic fara interes.Din pacate sunt prea realista. Nici balanta de ex nu e violenta . E calma si nu-i place scandalul dar nu o fac cu un interes anume. Va pup.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 15:05
alecss,
Nu Minos a inselat-o pe Pasifae, cu boul acela de taur a lui Poseidon.Dupa cate imi amintesc,Pasifae a nutrit o dragoste interzisa pentruiu acest bou, iar Dedalus nu a facut decat vaca de lemn in care Pasifae s-a ascuns, sa nu o darame taurul cand sew va sui pe ea, cu scopuri ilicite.Copiii, nu au nicio treaba aici, chiar daca tu ai prelungit legenda minotaurului in actualitate.Dart in ciuda afirmatiei, pe care ai facut-o despre frumusetea morala (si fizica) a acestora, sa nu uiti ca si cei care sunt de sexul masculin si nascuti in zodia taurului, vor deveni adulti, iar viitoarele voastre fiice ale Evei care vor scrie in anul 2050 pe Garbo, ii vor injura ca la usa cortului, acuzandu-i ca sunt nemernici, asa cum o fac si femeile din ziua de astazi, vorbindu-i pe la spate (sau pe lateral) pe sotii lor care s-au nascut in aceasta zodie.Profit de acest prilej, ca sa adresez urmatoarea preoclamatiwe celor care nu s-au nascut inca:Barbati ai viitorului.Refuzati sa va nasteti in zodia Taurului.Lasati-le numai pe femei sa o faca.Iar eu va invit la o bere si la niste mici ca sa le facem in ciuda acestora.

Postat pe 28 Iulie 2008 15:07
Tu cred ca ai o problema . Cine naiba ai barfeste pe la spate?? Crezi ca in fata nu li s a spus niciodata ??, dar ai cu cine s ate intelegi? NU , iei usnt Dumnezeu si nu l epasa ce zicem noi pentru ca sunt lasi si nici macar nu-si pot asuma responsabilitatea defectelor. Cnd iei gresesc te fac sa crezi ca tu ca femeie esti de vina dar cand greseste femeia tot ea e de vina. Trezeste-te si nu mai arunca cu vorbe aiurea . Schimba forumul daca esti pe dinafara. Fara suparare dar bati campii rau sincer. Daca tu crezi ca ai barfim pe la spate si lor nu le spunem ce nu ne convine inseamna ca noi toate suntem nebune iar tu esti cel normal.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 15:17
De la: alecss, la data 2008-07-27 16:44:53 Vanghelis 007 vad ca esti un adevarat izvor de " intelepciune"...
Sa nu uitam insa ca ce a patit Pasifae este tot din cauza unui SOT care nu si-a respectat fagaduinta...Unde mai pui ca Minos era si de vita nobila ...REGE.
Deci acea insuflare vine tot din partea unui Bou de sot...finalul...Minotaurul a fost ucis de Teseu, dar cu ajutorul Ariadnei.
Puterea de a da si a lua ...
Comparatia mi se pare putin nedemna de un DOMN ...Domnule Vanghelis ...
Faptul ca avem soti mai putin abundand in calitati nu inseamna ca si copiii sunt de criticat ...Din contra sunt minunati.
apropos ...hai sa le aratam si calitatile celor nascuti in aceasta perioada ...: frumosi , romantici ,politicosi , inteligenti...si ar mai fi, dar daca le mai zic si-o iau unii in cap.
O zi minunata!!!

alecss
Postat pe 28 Iulie 2008 16:47
Vanghelis ...nici nu am sustinut ca Minos ar fi inselat-o ci , ca nu si-a respectat o fagaduinta ...fata de Poseidon nesacrificand taurul promis in schimbul titluli de rege ca sacrificiu.Din cate imi amintesc Poseidon l-a ajutat pe Minos in schimbul acestei fagaduinte sa devina rege al Cretei.
Dar ...imi place ideea cu berea si micii!!!
Mamele au voie sa vina???
Eu as veni.
Si avem noi , mamele grija sa nu mai fie copiii nascuti in aceasi perioada ...al meu e LEU.
Pupici.
Un alt lucru bun la tauri...sunt admiratori ai frumosului...asa ca nu se zgarcesc sa platesca pentru a ne vedea mereu ingrijite.In schimb ii place sa fiu cat mai naturala ...nu iubeste ( ma refer la sotul meu) machiajul strident sau prea incarcat ...de altfel aici ne punem deacord ...
[/quote]
de ce nu ne putem intele ge totusi cu ei??? Se prea iubesc , iar uneori mai uita de cei din jur ...devin obositori...
Greu ...parca calitatile si defectele lor nu se completeaza ci intra intr-o mare contradictie...
alecss
Postat pe 28 Iulie 2008 16:51
Dragilor, de ce nu va dati voi mesaj privat? Apropos vanghelis ai trait cumva cu vre-un taur (barbat) ca sa sti cum e defapt realitatea?? fara suparare..... , Astept inca acele calitati care fac ca defectele sa fie mai usor de acceptat.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 16:55
Imi pare rau, cu tauri (nici cu tauroaice) nu am incercat.Ca fecioara, sunt o fiinta sfioasa si timida.Mai degraba agreez iepurasii.
alecss, esti o fiinta deosebita.Vad ca ai cunostinte de mitologie.Dar explicatiile sunt mai multe si una dintre ele ne duce tocmai la Mykerinos, in vreme ce celelalte, se opresc la razboaiele medice.Iti dau cu placere nota zece.

Postat pe 28 Iulie 2008 17:24
Laura , de ce nu-ncerci sa descoperi tu acele calitati(( sau sa le redescoperi) ?? Ma gandesc ca nu degeaba ai ajuns sa te casatoresti cu Taurul tau . Ce-ar putea altcineva sa-ti spuna si tu sa nu stii deja?? ...si pe urma zodia da niste predispozitii si-atat . Educatia insa...
blanca
Postat pe 28 Iulie 2008 17:35

doar ce m-am casatorit cu un barbat taur...eu sunt tot taur....am citit tot ce ati scris aici si ma intreb daca ar trebui sa fiu f speriata...
trebuie sa recunosc....noi nici nu am stat f mult timp inainte....doar un an jumate....si tot pot recunoaste cateceva din calitatzile pe care voi le descrietzi aici....chiar am senzatzia ca ii place prea mult sa se joace....cu mintea mea....o mai fac si eu ce-i drept,ma mai joc cu mintea lui...dar nu la fel de des ca el...e clar ca minte foarte dezinvolt....si chiar de multe ori nu mai stiu cand spune adevarul si cand nu...
bineinteles ca am recunoscut si calitatzile bune...este frumos, inteligent, politicos....un mare "vrajitor"....
vroiam sa te intreb, floritom70, daca esti casatorita de mai mult timp....poate ai niste sfaturi si pt mine ca noi suntem la inceput de drum...
mersic...
va doresc numai bine..
sheritra
Postat pe 28 Iulie 2008 18:59
...ai dreptate!....
carmen_g39
Postat pe 28 Iulie 2008 19:12
Sheritra,
Ascultand zodiacul despre tauri, Suzuki care era si el taur, dar din alte cauze domestice(printre care se numara faptul ca era vegetarian), cand ajungea la calitatile taurilor, ii dadea telefon lui Gica si ii spunea:
-Ia asculta frate, ce zodie frumoasa am.
-Bine, Suzuki, foarte bine.Dar acolo mai scrie si ca taurii sunt rai, lenesi si perversi.
-Acela este zodiacul nevestei tale.-ii raspundea Suzuki grabit.

Postat pe 28 Iulie 2008 19:32
ee,in sfarsit,acum acest subiect pare mai relevant,si e makr e bn ca se discuta despre mitologie,mai invatam cate ceva:).voiam sa va intreb cu ce se ocupa sotii/prieteni vostri care sunt tauri.Ce alte ocupatii credeti ca li s-ar potrivi?De ce?Excludem actoria :).Va multumesc,inclusiv pt reamintirea legendei.
DoubleV
Postat pe 28 Iulie 2008 19:51
Mielutza draga, nu sunt casatorita cu acest taur. Am avut doar o relatie cu el. Vanghelis esti feciara?!!!! Hm. Vezi ca si iepurasii au gherute. :)) Incepi sa mai vi de-acasa. Daca tu crezi ca aveai vre-o sansa cu mine sa ma-ntepi si sa nu ripostez te-ai inselat. Nu ne face zodia de ras te rog ....))) . Ok. TAURII sunt ei mai buni. Pe iei fetelor. :)))nu i lasati sa va scape.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 20:21
Tu cu ce te ocupi domnule Double V??
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul rac 8 De la: garbo175368 26 Ianuarie 2011 21:04
:sml-love0064: :sml-love0069: :sml-love0069: :sml-love0069: 16 De la: fleurdelis 12 Decembrie 2009 07:08
peste betta 3 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 00:23
Un alt fel de zodiac- ZODIA BERBEC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:22
Barbatul din zodia SCORPION 16 De la: dragos2012 23 Noiembrie 2011 15:15
Setari Cookie-uri