Barbatul TAUR

tu te desparti...eu ma impac....sau nu:))
daria86
Postat pe 15 Decembrie 2008 12:09
Tu alegi. Eu am ales. Decat o viata la cheremul unui taur mai bine fara el. Iei nu se schimba. Nu pot sta langa un om care ignora si mi ar fi oferit o viata alb si negru. Iubirea se duce. Cu ce ramai?!! Cu ignorul?, Cu indiferenta?, Cu cersitul unui " mi e dor de tine".? Nu cersesc atentia nimanui. Draga daria86 e viitorul tau in joc, tu alegi cum sa ti-l faci, bun sau rau, decizia e a ta. !!!.
Laura76
Postat pe 16 Decembrie 2008 10:20
buna.eu sunt casatorita cu un barbat taur,de 3 ani.am si un bebe.are ascendentul in gemeni.este un iubit ,sot,bucatar,tata si amant excelent.acestea cred ca spun multe.daca-l faci sa te iubeasca vei avea parte de toate aceste calitati.pune accent pe frumusete,de toate genurile,dar ii place si sa se respecte.sa-si ofere placeri.
stoicaelena2003
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:40
draga laura sincera sa fiu iti dau dreptate intr o oarecare masura..pana la urma fiecare este unic in felul lui...insa cred ca m am decis si ar trebui sa renunt la el..aseara chiar am avut o discutie in care imi spunea ca i a zis bunicasii ca am multe din calitatile pe care si le dorea la o femeie dar ca pur si simplu nu poate sa se indragosteasca de mine si ca oricum e sigur ca eu
l-as :"frige"..si de la aceasta nesiguranta pleaca multte mi am dat seama ca desi tin la el si acum zic e barbatul pe care mi l doresc..cred ca daca l as avea ....nu se stie cum ar evolua....simt ca intru intr o depresie...si nu mai stiu de mine....o sa treaca si sarbatorile....si asta e...o sa fie mai bine la anu....
daria86
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:38
iar tie elena iti daau dreptate...cat cunosc si eu:)daca ajunge sa te iubeasca atunci e ce se poate ma bine pe lume....daca...tu esti o fericita..Sarbatori fericite alaturi de taurasul tau
daria86
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:41
Fetelor, iei iubesc cu un scop nu va mai amagiti cu speranta. Sper sa ma insel intr o zi. ....,. daria86 exact cum ti am zis, iei sutn nesiguri pe iei si de iei, nu au incredere in iei si mereu au impresia ca lumea nu are altceva mai bun decat sa i "friga' . Au mari complexe si sincer cred ca au probleme cu capul. Cele cu personalitate luati va barbati la fel ca voi, lasa tii pe tauri cu papusile lor. Sarbatori fericite.
Laura76
Postat pe 18 Decembrie 2008 22:37
De la: stoicaelena2003, la data 2008-12-17 15:40:45buna.eu sunt casatorita cu un barbat taur,de 3 ani.am si un bebe.are ascendentul in gemeni.este un iubit ,sot,bucatar,tata si amant excelent.acestea cred ca spun multe.daca-l faci sa te iubeasca vei avea parte de toate aceste calitati.pune accent pe frumusete,de toate genurile,dar ii place si sa se respecte.sa-si ofere placeri.


Draga mea,eu sunt(inca)casatorita cu un taur de 13 ani.A fost asa cum zici tu pana acum vreo 4 ani.A fost sotul,tatal,amantul perfect.Ne-am iubit la nebunie....Dar...si-a gasit pe altcineva si a uitat toata dragostea ce ne lega.Am devenit o piedica in calea lui,dusmanul lui de moarte,desi nu i-am facut niciun rau.Acum divortam.El inca nu stie ca eu am avut curajul s-o fac.Poate o sa mai iau o bataie cand o sa primeasca citatia.O sa fie ultima.
Ne-am iubit mult...

Nu-ti doresc sa treci prin ce-am trecut eu.Nu-l lasa sa te domine,te va trensforma in victima perfecta.
kiki33
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:52
Dragele mele,mi-a luat ceva timp sa citesc tot ce s-a discutat pe marginea acestui subiect.Si eu am un taur si sintem casatoriti de 20 de ani.Am crezut ca ne iubim pina acum un an,cind in ajunul revelionului a venit acasa pe la ora 19 ,aghezmuit ,si mi-a zis ca vine de la Bucuresti(250 de km)unde a fost sa-si astepte amanta care venea din Japonia, sa-si petreca anul nou acasa.SOC TOTAL.........Alt soc,amanta este o prietene de-a noastra,o tipa mult mai tinara decit mine dar si decit el(care am omis sa spun ca e mai tinar decit mine cu 8 ani).Si a mai fost si prietena fratelui meu mai mic.Inca un soc:sint impreuna de 6 ani,dar mi-au ascuns CA SA NU MA RANEASCA.Reusit revelion.....Artificii pe cer,dopuri de sampanie pocnesc pe la vecini,iar eu cu fetita mea de 6 anisori,in bucatarie,ascultindu-l pe sotul meu ,care in loc de urarile de "La Multi Ani",i-mi cerea sa divortam.Am vazut negru in fata ochilor,mi s-au umplut de lacrimi,si am mutit.Apoi mi-a cerut voie sa -l las sa plece ca are putina treaba si vine repede.I-am spus ca oricum face cum vrea el.Avenit dupa 2 ore.In partea cealalta alt soc,iubita lui nici ea nu se astepta ca o sa-mi spuna.Cica ii era f. rusine de mine acum,nu stia cum o sa dea ochii cu mine.Am vorbit cu ea a doua zi la telefon.Nu are rost sa va mai povestesc ce am discutat,ideea e ca pe 15 ianuarie ,ea a plecat inapoi in Japonia,si tot el a dus-o la aeroport.A mai venit si asta vara in concediu,a stat mai mult(vreo 2 luni).Nu s-au mai vazut asa des,dar tot au mai tinut legatura,de asta sint sigura.Va intrebati daca suntem inca impreuna.......da.Eu am vrut sa ne despartim,dar el vad ca nu mai zice nimic,si culmea e ca din momentul in care am aflat de idila lor,tot e cel care ma sfideaza,nu vobeste cu mine decit strictul necesar,lucruri banale,iar daca vreau sa vb. despre sit .noastra se enerveaza,sau schimba subiectul,pentru ca "nu are ce discuta cu o nebuna".Ca sa ma intelegeti ar trebui sa povestesc mult mai multe,dar nu vreau sa va plictisesc.Cam asa e taurasul meu,si il regasesc in toate descrierile fetelor patite.Va inteleg perfect,acum cind stau si dau filmul innapoi.As vrea un comentariu di partea lui Si Totusi,daca esti draguta.Daca se poate as vrea sa vb. si pe mess-puravica-Va pup cu drag,si "LA MULTI ANI"Clemance.
Clemance
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:50
Hm, tocmai prin asa ceva nu am vrut sa trec si eu peste ani . L am mirosit ca asta ar putea fi genul lui sa faca dar am avut prea multa personalitate si cateva valori bine stabilite incat nu am putut accepta sa fiu sluga si presul nimanui si mai ales al lui. Nu sunport nedreptatea, iar cand gresesc recunosc dar nu vroiam sa accept si greselile lui ca si cum erau tot ale mele. Iiei se afla la extrema cealalta iar eu nu am 2 vieti ca sa mi bat joc de viata asta care o am. Relatia noastra a fost atragatoare pana la un punct dar viata nu e ignor si ambitie tampota dusa la extrem si mai ales cand hm nu e nimic de capul celui care face asta. O viata am ce naiba, de ce sa mi o traiesc subjugata de un taur? La incepu e frumos dar dupa e un calvar si nu nu am omorat pe nimeni incat sa fie el puscaria mea pe viata. Acum dupa 3 luni ma bucur ca am scapat, sunt iar fericita alaturi de un om care ma merita, toate imi merg bine si pe plan profesional si pe plan sentimental. Are darul de a te face sa te simti o carpa si nu o FEMEIE, iei nu stiu sa faca o femeie sa se simta FEMEIE. Iei sunt buni pentru pleava, si fete de 2 bani. Deci capul sus si luati taurul de coarne si trantitii la pamant pana nu va calca iei de tot. Bagatii acolo unde le e locul, adica in grajd. Ce naiba va supuneti asa la cheremul lor?!!! Nu aveti pic de mandrie si de respect fata de voi ? Va lasati calcate in picioare de niste ....nimeni care va arunca fara sa le pese atunci cand gasesc o jartea care au impresia ca e super femeie? ??? Nu va mai desconsiderati atat. Nu i lasati sa va tampeasca asa cum vor iei si cum sunt iei doar pentru ca iei nu sunt capabili sa fiti si voi ca iei. FITI FEMEI nu CARPE. Va pup.
Laura76
Postat pe 19 Decembrie 2008 18:31
Laurica,in toti acesti ani am fost tratata ca o doamna,respectata,nu i-am fost sluga,doar ca nu mi-a aratat prea multa afectivitate,care sincera sa fiu i-mi cam lipsea,dar am pus-o pe seama oboselii,a stresului,a grijilor.Intotdeauna,a fost grijuliu cu mine si fetita,a avut grija sa nu ne lipseasca nimic.Faptul ca lipsea mai toata ziua de acasa ,venea seara tirziu,ma facea sa cred ca e datorita afacerilor,mai statea si el cu baietii la o bere,la un remy,iar eu mai vociferam,dar eu ziceam,el auzea, si asa azi asa miine,mai bine preferam sa nu mai zic nimic,ca oricum ziceam degeaba ,si il vedeam inbufnat citeva zile......Cind s-a intimplat nenorocirea,fii sigura ca am vrut sa ma despart,dar fetita a inceput sa plinga si a zis ca vrea sa fie cu amondoi,ca ce o sa faca cu catelul,cu pisicile si alte animalute pe care le avem,cum sa plece ea din casa noastra?Si nici ca el sa nu plece ca cu cine se mai "buriceste"ea,si cite si mai cite,cite pote pricepe un copil la virsta ei.Intelegi de ce i-mi vine greu sa iau viata in piept........ daca vrei intra pe mess.te astept.te pup.Pa.
Clemance
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:22
Idi ul tau nu e bun, am incercat sa l adaug dar zice ca nu e valid. Lasa mi un id bun si vb acolo. Pa.
Laura76
Postat pe 19 Decembrie 2008 23:36
Buna tuturor. Am citit cu mare interes povestile voastre si povestea mea e intocmai povestea voastra. Sun casatorita cu un taur de 4 ani si sunt din ce in ce mai hotarata ca dupa sarbatori sa divortez. Relatia noastra a inceput frumos ca probabil orice poveste de dragoste, dar numai la cateva luni dupa casatorie a inceput sa scartie. Totul e bine si frumos atata timp cat timp el e cel care hotaraste si eu doar spun \"da\" la tot. In momentul in care spun \"nu\", m-am lipit de un scandal de toata frumusetea. Sper sa am puterea necesara sa pot sa plec si sa-mi traiesc viata frumos,asa cum vreau eu pt. ca am senzatie ca ma sufoc langa el. Aa pup si numai bine
ankora
Postat pe 20 Decembrie 2008 10:10
Incearca puravitza.te pup laura.
Clemance
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:17
Eu v-am mai zis, atata vreme cat le dati dreptate chiar si atunci cand nu au e totul ok, dar daca incercati sa le spuneti ca nu e asa hm, a-ti incurcat-o, nu ma asteptam sa mai si bata femeile , sincer asta nu as fi crezut, dar stiu ca nu aveti de ce minti. La mine nu s a ajuns atat de departe dar cine stie mai tarziu ce ar fi fost.
Laura76
Postat pe 20 Decembrie 2008 12:45
draga mea, tu nu vezi drept ce esti luata? citez " prietenii sunt prietenii lui datorita relatiilor mele...dinaintea casniciei...caci dupa...n-am mai avut nici acces la conturi insa credit am facut (ca nu avea incredere)...de muncit munceam ca sclava langa si cu el...(aveam o afacere impreuna...asa zis caci nu era pe numele nostru ci al lui si a lu tatsu iar cand am vrut sa facem ceva impreuna...tatsu a avut grija eu sa detin 40% si el 60%....acces la conturi deci la bani nu am avut pt ca vezi doamne dumai unul in plus poate avea drept de semnatura in banca....s-a intalnit hotul cu prostul...dar cand tbuia sa recuperam bani de la clienti vorbea proasta, cand era sa angajam...angaja numai proasta..." nu ti dai seama de nimic ? Eu nu am vrut sa ajung in situatia asta, si am preferat sa se termine chiar daca recunosc am suferit dar mi am bagat in cap ca voi suferi mai mult asa si va fi mai rau mai tarziu. La inceput a fost ok dar cand am descoperit ca nu are caracter am luptat sa ma rup, mi a luat 1 an alaturi de el ca sa o fac si mi a fost greu dar am reusit. L am iubit mai mult decat orice dar el nu m a meritat. De ce sa fiu nefercita cand pot avea sansa sa fiu fericita?!!!Am luat din rautatea lui tot ce am avut eu nevoie ca sa ma schimb si cand nu am mai avut ce am renuntat. Exact cum spui niciodata nu recunostea ca gresea iar cand o facea tot din vina mea era etc. Am facut o firma si i am spus ca o ducem amandoi dar a fost invidios si dupa ce mi a promit ca ma va ajuta m a ignorat, deci asta inseamna caracter la un om? Stiu iei ce e ala cuvantul dat? hahaha. Acum ma bucur ca a facut asa chiar daca pentru asta nu cred ca l voi ierta, dar decat sa prostita si fraerita si sa ajung din om neom e mai bine ca s a terminat. Nu zice nimeni ca esti nebuna , daca ai observat iei sunt singurii care daca nu le convine ceva pun placa cu '" ESTI NEBUNA" Numai tu ti poti decide viitorul, daca nu as fi trait cu un taur si nu as fi stiut ce fel de "oameni " sunt ti as fi spus sa fi supusa toata viata dar nu o pot face. Nu pot incurajaprostia si bataia de joc a unot oamnei fara caracter. Te pup.
Laura76
Postat pe 20 Decembrie 2008 22:04
Se pare ca barbatii isi pastreaza mintea in coarnele pe care le poarta.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:22
Asta cam asa este.
Laura76
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:12
Iata un iepuras dezghetat.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 16:59
Mda sunt un iepuras dezghetat.
Laura76
Postat pe 21 Decembrie 2008 18:12
buna fetelor eu am citit cam tot ce sa mai scris am intrat sa va urez sarbatori fericite tot ce va doriti sa se implineasca multa sanatate si rupeti coarnele taurasilor sa nu le permitem sa ne mai joace ei sa fitii puternice in relatile voastre cu tauri va pup
narcial
Postat pe 21 Decembrie 2008 21:49
Buna. Pentru Dudelia e in special acest mesaj.Sunt casatorita de 5 ani cu un taur si locuim impreuna aproape din prima zi, deci nu am cum sa ma leg viata de dinainte de a sta impreuna sau de dupa.Eu sunt una din persoanele care crede ca oamenii pot fi categorisiti pe zodii, am gasit multe lucruri din zodia mea la alte persoane din zodia balantei, deci nascute in aceeasi perioada.Sotul meu se aseamana intrucatva cu al tau, ca idee: e un taur dificil.Ma mir ca al tau a fost capabil sa se implice intr-o afacere, al meu e pasionat de job-ul lui.S-a invatat sa fac eu aproape totul acasa - daca nu fac, raman facturile neachitate, ratele neplatite si asa mai departe...Deci responsabilitate, ioc!Dar in acelasi timp se infatueaza ca e un tip extrem de capabil si de responsabil. E un comod, extrem de greu sa-l urnesc, dar cu toate astea, il trag dupa mine de 5 ani. Am zile cand imi vine sa-i dau cu ceva in cap sau sa-mi fac bagajul si sa-l las naibii cu felul lui de a fi, am senzatia ca n-o mai scot la capat....Stii ce ma retine? Faptul ca spre deosebire de toti barbatii din jurul meu - casatoriti sau nu, el vine mereu acasa de la servici, nu bea, nu-i place anturajul "baietilor rai", nu-i cheltuitor si in plus, nu-mi socoteste banii din buzunar, fac oarecum partea plina a paharului.Mi-e frica sa nu ma las acum doborata de aceste lucruri si mai tarziu sa-mi para rau ca nu am depasit restul problemelor.Imi pastrez echilibrul vorbind cu prietenele mele, cautandu-mi preocupari care sa nu ma lege de el, adica sa am o viata personala activa.Altfel cred c-as innebuni cateodata.Il manipulez mult mai usor daca ma intorc la problemele de acasa cu mintea relaxata si bine dispusa de prietenele mele.Vorbim despre fleacuri, moda, mondenitati.Zilnic ma pun la curent cu ce se intampla in social, monden, la noi...Din pacate inca nu avem un copil, dar sper sa apara in curand.Cred ca sunt ceea ce altele numesc o femeie casatorita care are langa ea un barbat model.Dar numai eu stiu de cate ori imi vine sa-i fac ceva!!!Am experienta la barbati, nimeni nu-i perfect.Stiu ca daca il parasesc, e foarte posibil sa cad din lac in put si unde ma uit vad numa' viciati....Cu socrii mei nu am o relatie si nu am avut niciodata.Bine, la noi norocul e sa fim in orase diferite si din start nu m-am apropiat de ei in vreun fel anume.Stiu ca totusi ar fi un tata bun pentru copiii mei....Asta e! Poate cine stie, poate intr-o zi ma voi indragosti si voi vedea viata cu alti ochi.Nu se stie niciodata...
irina2007
Postat pe 22 Decembrie 2008 00:03
cum se sterg comentariile
????????????????//help
roksy86
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:53
Intr o zi vei obosi de atata tras dupa tine. Relatgiile doar ele le tin , iei nici macar de asta nu sunt instare. In fine , vine Craciunul si nu vreau sa vb de rau pe nimeni. Dar iei sunt ceea c sunt si asa vor ramane. SARBATORI FERICITE!!!
Laura76
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:27
laurita...zi mi si mie te rog cum se sterg cpmentariile de pe acest forum...
daria86
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:49
Raspunsul tau mi-a incitat curiozitatea de a afla in ce stadiu te afli sentimental vorbind, daca ai sau nu pe cineva.Stii, daca as fi tentata sa fac cum simt, cred c-as fi in continua cautare....
irina2007
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:19
daria86 nu stiu cum se sterg , intra la administrator si intreaba-l. Trimite-i un mail.
irina2007, ma aflu intr-un stadiu sensimental f bun. Prima luna a fost mai grea din cauza obisnuintei dar can ma gandeam cat sufeream langa el prin ignoranta lui , hm am preferat sa -mi vad de treaba. Recunosc ca l am mai cautat dar am avut noroc sa ma ignore , asta m a ajutat mult, altfel as fi luat o de la capat cu suferinta si chinul. Au trecut 3 luni e e ok. Toate trec in viata. Ciudatenia este ca el e singurul gen de "om" care nu stie sa fie nimic macar amic. E prea las , sau poate ca hm inca mai simte ceva si de aceea s a ascuns si o mai face inca. Tot ce e posibil , dar eu nu am de ce sa ma feresc pentru ca atunci cand nu mai ti la cineva nu ai de ce sa te ascunzi. A ignora inseamna a ti pasa inca. Da am pe cineva , nu suntem de foarte mult timp dar ne intelegem f bine , e cu 3 ani mai mare si e cel mai bine asa. Daca mai ai nelamuriri iti las idi ul de mes daca vrei. Pa.
Laura76
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:24
Femeilor taurine, barbatilor tauri, urarea mea de Sarbatori fericite si La multi ani.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:57
barbatul taur?,,,,,,,este gelos,posesiv,afemeat,curios,mincinos si bun la pat............. pentru mine sunt niste porcii.
giovanica2000
Postat pe 24 Decembrie 2008 18:23
Sarbatori fericite(cu sau fara tauri) ai anul nou sa va aduca tot ce va doriti!
ankora
Postat pe 25 Decembrie 2008 08:26
Nu sunt porci, pentru ca atunci n-ar mai fi buni la pat ci...la cotet.Retine calitatea pe care o au si ai mentionat-o chiar tu:
"Sunt buni la pat:"
Istoria calca cu pasi marunti inainte.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor .... 47 De la: garbo178917 29 Decembrie 2010 20:38
barbatul leu 356 De la: garbo_483193 15 Mai 2018 00:08
femeia gemeni barbatul balanta 1 De la: radmyky 11 Ianuarie 2011 10:34
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia SCORPION 34 De la: kasumi 28 Iunie 2009 10:49
barbatii varsator 17 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 16:38
Setari Cookie-uri