Barbatul TAUR

Buna Mirela68, povestea relatiei tale cu un taur , este aproximativ identica cu ce a trecut sora mea, alaturi de un taur timp de aproape 10 ani.... chiar din primul an de liceu , el fiind prima si marea ei iubire. I-a acceptat foarte multe, batai, o insela ... dar noi nu stiam nimik din cate batai a primit ea, pana cand a ramas insarcinata si totul a iesit la iveala . Lui nu ii pasa de copil, mai mult o incurca pe sora mea cu actele , a vrut sa recunoasca copilul tocmai pt acest motiv.... minte atat de mult incat , si se joaca cu mintea femeii incat , la un moment dat te face sa crezi ca tu esti nebunul, mincinosul si violentul ... si el este cel mai sincer, nevinovat si inocent. este un prefacut si tot ce e mai rau .. as putea face o descriere timp de 10 pagini ... asa ca fetelor, feriti-va de barbatul taur ... mai sunt 2-3 buni in zodie ... dar aia sunt mari exceptii .... !
S-auzimm de bine !
greta07
Postat pe 2 Septembrie 2008 22:35
si totusi
nu fata tatii ...nu santem cei mai multi....santem cei mai buni
terrian
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:53
multumesc mult greta07 si sa dea Dumnezeu sa reusim sa avem mintea limpede, altfel este vai de capul celor care accepta macar o jignire din partea unui taur... va sfatuiesc sa va indepartati de la inceput, cat mai aveti timp... dupa ceea patiti ca mine.. am primit o palma la inceput... si apoi au trecut 8 ani, si tot nimic nu am inteles... dupa atatea batai.. bine ca nu am luat-o razna... tot binele din lume...
mirela
mirela68
Postat pe 3 Septembrie 2008 23:09
De la: mirela68, la data 2008-09-03 23:09:42multumesc mult greta07 si sa dea Dumnezeu sa reusim sa avem mintea limpede, altfel este vai de capul celor care accepta macar o jignire din partea unui taur... va sfatuiesc sa va indepartati de la inceput, cat mai aveti timp... dupa ceea patiti ca mine.. am primit o palma la inceput... si apoi au trecut 8 ani, si tot nimic nu am inteles... dupa atatea batai.. bine ca nu am luat-o razna... tot binele din lume...
mirela
mda... si saraca femeie uite ce desfigurata a ramas... fereasca dumnezeu
io sunt taur si nu am dat niciodata palme femeilor.nu mai generalizati ca o femeie ca sa fie fericita cu un taur mai trebuie sa aibe si fata de el. nu ne multumim cu ciurucuri si rebuturi





io nu dau palme niciodata

Postat pe 4 Septembrie 2008 02:10
mai terminati cu ata tampenie ca nu numai taurii bat femeile si nu numai taurii inseala. de ce nu va uitati in oglinda putin sa vedeti ce fete aveti,cat va ingrijiti,cat mancati,cata grasele sunteti......

CUM IE DACA GENERALIZAM SI NOI???????????

DOARE NU?

Postat pe 4 Septembrie 2008 02:13
terrian, sigur ca sunteti buni.pot zice eu ca e viceversa? adica nebuni? io ce trage stilistu cu katiusa sau in katiusa daca mi-as permite sa ciripesc altceva despre tauri

bine zicea horoscopul ca, de 'nervezi taurul , scoate flacari pe nari

si cu pusca, si cu aruncatoarul si cu chistolul, valelei ! sinucidere curata daca intri in coarnele lui
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2008 09:17
buna tuturor..., eu sunt laura, si impreuna cu prietenul meu ionut...am facut un cont aicea la voi
eu sunt fecioara si el e taur...amandoi proaspat veniti in bucuresti, in ultimul an de liceu
si... explorand noi netul... v-am gasit..apoi amandurora ne-a placut subiectul cu barbatul taur...
am luat-o de la inceput si am vazut toate mesajele...si al meu..taur fiind s-a suparat cand vedea cate parti negative i-ti tot gasiti si ma intreba pe mine :,, pai bine tu laurici, frumusetea tineretilor mele''...si are el multe vorbe de astea... chiar asa crezi tu ca sunt si eu. uite cat de urat pot sa-i vorbeasca pe astia din zodia taurului...si apoi il gasim pe unu pulos...si cu introducerile lui supide dupa parerea mea initiala...
al meu zicea totusi... asta are un mod original de a-si face intrarea cu toate ca prea se bazeaza el pe putere fizica si mai putin pe inteligenta, dar atat cat a putut... si-a dezvoltat si el 2-3 idei acolo, nu prea are el facultate, dar sigur nu e tigan;;
in fine crede-tima ca ionut al meu a inceput sa-mi vorbeasca aseara despre tipul asta pulos...atat de multe si o dadea la intors cum ca e baiat de treaba pana la urma
credeti-ma, stiu sa-l cuceres pe ionut zi de zi, ne intelegem de minune, este un tip care vede bine lucrurile in ansamblu si...eu care il cunosc cel mai bine, nu am reusit sai schimb parerea despre acel pulos, si sai zic ca e un retard
nu stiu...totul tine de suferinta prin care treci, otelul e mai dur daca e bine calit, taurii sunt bine pusi la incercare ca...fiecaruia i se da atat cat poate duce
iar acei tauri care au dezamagit atat de multe fete nu au dat de greu si se vor schimba pana la urma..., cateodata prea tarziu, dar o vor face
si credeti-ma ca vroiam sa ma culc si sa nu mai aud de voi si de pulos, dar la un moment dat zicea al meu,, uite ca cea care l-a atacat mai mult....alecs uite ca intreaba de el ca parca condimenta putin conversatia pe aicea...''
si asta mia dat putin de gandit
al meu e 100% independent si e tot ce mi-as putea dori vreodata, si el la inteles pe acel domn mai bine decat oricine, si chiar ar sta cu el la o bere, dar nu crede ca poate da de el ca probabil are interdictie pe site din cauza uneia sau alteia
in tot acest timp..iubitul meu a stat mai mult intins in pat si a tot vorbit despre pulos...iar eu nu fac decat sa descriu o realitate vazuta prin ochii lui
stiu ca amndoi suntem foarte tineri si abia la inceput de drum insa am totala incredere in el si el in mine...ne cunoastem de mici si am trecut prin multe
pana la urma, toata lumea injura in felul lui si democratia mai este inteleasa si gresit, dar asta e si farmecul...
scuze pt o lectura lunga si inutila, dar...incercati fetelor sa fiti mai indulgente si sa aflati ce se ascunde de fapt in spatele unui cuvant, gest....

Postat pe 4 Septembrie 2008 15:41
stilistule, de ce esti atat de nervos? ce faci? de ce jignesti? aveam o parere buna despre tauri, pt ca am si eu unul acasa, dar...parca tii mortzish sa mi-o schimb. nu-i frumos!
bichon
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:42
Laura draga , acel pulos pe care il tot lauda prietenul tau nu a zis nimic constructiv aici decat a aruncat cu jigniri si da a trebuit sa fie "interzis" . Stilistule hai ca esti de belea. :)) Ai atacat o pe fata aia aiurea , crezi ca asta conteaza sa fi gras sau slab? Gusturile nu se discuta totul e sa sa iubeasca si sa se accepte asa cum e fiecare nu? Daca baiatului i-a placut de fata aia ce treaba ai tu cu kg iei?? Pe bune aici nu ai dreptate. Tu ia-ti un top model dar nu mai ataca oamenii aiurea.
Laura76
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:51
Laura tot pentru tine am o intrebare, ce se ascunde in spatele cuvantului " zdreanta" ? probabil carpa rupta cu care stergi tu praful nu? dar daca iti spune cineva " esti o zdreanta"? cam ce se ascunde ? Lasa-ne cu sfaturi cum sa fim noi indulgente cu toti magarii. ( ia vezi in spatele acestui cuvant ce se ascunde?!!!)
Laura76
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:55
mirela 68
mai tata! te-a caftit si nu l-ai parasit/despartit/separat.....
imi crapa mintea si nu pricep !!!!
esti mazochista?
ar fi singura explicatie!
terrian
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:30
capsunarul
laura tata , intr-adevar ti-se cunoaste pe limbaj si cratima ca esti tinerica...daar...sant surprins (teribil de placut) sa vad intelepciune la o finta atat de tanara...va binecuvantez cu casa de piatra si copii zdraveni ; sa fiti fericiti cate zile o-ti avea !
heei Doamne ! uite doi romani adevarati ! baga-i in seama te rog !
terrian
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:42
si totusi
mtza....ma-ncearca un ceva ciudaat.........hm...
pe unde neuronu' meu esti ?
asa... cumva ....imi vine sa te cunosc .. de-a binelea !!!
46 de ani...scorpie...hm ...pari femeia ideeala...hm ...si totusi? sa renunt eu la burlacie ? hm ! dar ...d-asta santeti facute , nu ? sa ne puneti noua capastru !
ia fa-ma pe mine ne bun ! te fugaresc prin tot patul...da' e de bine , nu ?
terrian
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:56
sa mai zica cineva ca nu se imblanzeste usor un taur.

in primul rand, nu trebuie contrazisi. zici ca el si faci ca tine. dar, atentie, zambind si cu vorba buna

ii vezi batand cu piciorul pamantul si pregatindu-se de atac? faci frumusel un pas inapoi, te dezbraci de hainele rosii de furie si imbraci ceva albastru. se calmeaza rapid daca nu mai imbraci nimic. da, parca un batic, asa, de fite tot trebuie sa mai pastrezi . asta sa nu creada ei ca te-au speriat chir de tot.


zic ei ca te alearga pana iti dai duhul, zici si tu : ase, frumosule, ochiosule, puternicule ! ( ca nu te doare gura sa-l mangai putin cu cele cuvintele )si, alegi forma de alergatura. nu ca ei 100 m garduri ci, ca tine - alergare serpuita aici, castigi sigur

ii vezi ca sunt pregatiti sa ia pamantul in coarne? te pregatesti sa plantezi acolo panselute. ca, oricat ar fi de tauri neimblanziti,tot au ei un strop de intelegere cand vad o natura frumoasa.

si iote ase, din taurul fioros, poti sa te alegi cu taurul cel intelegator si maleabil. vedeti? de asta zic unii ca sunt buni sau nebuni. depinde de toreador si de cum stie el sa se inteleaga cu fiorosul
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:20
De la: bichon, la data 2008-09-04 16:42:00stilistule, de ce esti atat de nervos? ce faci? de ce jignesti? aveam o parere buna despre tauri, pt ca am si eu unul acasa, dar...parca tii mortzish sa mi-o schimb. nu-i frumos!


am luat foc doar pentru ca se generalizeaza.plus ca io personal oricat as iubi o femeie daca vad ca este delasatoare,ia proportii,trage parturi in pat langa mine ,o las!!!!

altu le bate ,dar io le las si gata. taurul vrea frumusete ,minte,suflet,sex de cea mai buna calitateeeee si abia atunci deschide sufletul. berbecutele sunt foarte apreciate de tauri in general

Postat pe 5 Septembrie 2008 12:11
lamuriti-ma si pe mine daca vreti, cine a fost interzis si de ce. daca e cine cred eu - vad ca nu mai scrie de cateva zile - ar fi pacat. dar, poate gresesc eu userul. de asta va intreb, ca sa stiu ce sa scriu
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2008 12:43
Da sigur gresesi userul. Cel care a fost interzis nu mai scrie de cateva saptamani. Oricum nu era ceva important. Stilistule hai ca ma faci sa rad. :))
Laura76
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:59
si totusi
greshiiit...taurul alearga la proba de maraton ;
....si totusi din ce localitate esti ?
ma intereseaza cum iti pui baticul : pe glezna stanga sau dreapta ?
terrian
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:45
Eu cred ca de fapt voi toti iubiti taurii de nu va despartiti de subiectul asta. Tot se spune ca incetezi sa iubesti pe cineva atunci cand ajunge sa te lase indiferent. Adevarul e ca unii oameni pot iubi si la 18, 43 sau 80 de ani, iar altii niciodata. Suntem pe calea cea buna, atata timp cat nu suntem indiferenti. Sa ne traiasca taurii
danaB
Postat pe 6 Septembrie 2008 15:16
dana, asa e. sunt cei mai volubili din cate vad si eu
si_totusi
Postat pe 6 Septembrie 2008 16:16
terrian, pai ia sa vedem cum iese socoteala : 42 x 5 egal cu
foaie verde trii sulfini
de la mini pan' la tini
vreo shinshi maratoani plini

da,e mai aproape daca imi dau drumul pe prut
si_totusi
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:06
mai suportati un comentariu vis-a-vis de TAUR?...in 10 ani de trait impreuna(nu suntem casatoriti,ca nu vrea!!!-cica vrea sa fie liber!)am fost o data la psiholog, si am inteles ca nu la mine e problema!!!!intotdeauna are dreptate,ce fac eu e prost,nu am initiative,daca vin cu o idee,nu e buna....sa mai continuu?
ioana10000
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:19
laura31c,mai esti cu taurul si in prezent??
ioana10000
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:22
laura31c,mai esti cu taurul si in prezent??
ioana10000
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:22
orecum . Inca tin la el mai mult decat trebuie si ma gandesc sa mai incerc dar o sa vad . Suntemti de 10 ani impreuna si nu v-ati casatorit? Uau. Adica nu e ceva ciudat dar e clar ca iei sunt un caz pierdut.
Laura76
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:27
am avut si in seara asta o discutie(a cata!!!!) trasa la indigo,e aceeasi discutie pe careo aud tot timpul;nu vreau sa generalizez,dar l-am regasit in toate comentariile voastre de pe forum!cred ca el(barbatul TAUR) in cazul meu si vad ca si in alte cazuri,au nevoie sa se simta mai desptepti in cuplu si nu inteleg de ce nu-si caute niste tipe tampitzele care sa se prosterneze in fata lor!daca nu spui -i problemele,de cete ascunzi-daca spui,de ce te lamentezi.....pot vorbi pana maine despre subiectul asta si nu l-as epuiza!ce m-a distrat e ca m-am linistit in privinta sanatatii mele mintale,si vad ca si alte fete au sau mai au de tras.vad totusi ca sunt si fete care au avut taria sa reziste si astept safturi si retete cu multa nerabdare,pentru ca asa suntem noi muierile,nu vrem sa rupem legaturile asa usor ca barbatii!
ioana10000
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:06
scuzati greselile de acord, ma luase valul....
ioana10000
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:07
Sti, ciudat e ca tocmai nu le plac femeile tampitele, le plac cele destepte pentru ca numai ele pot face fata. Alea tampitele cedeaza din prima si isi pierd interesul pentru ele. Iei vor ca la corida. Si eu voi avea Vineri o discutie cu el ( a cata)si vom vedea.
Laura76
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:19
De la: laura31c, la data 2008-09-07 00:19:27Sti, ciudat e ca tocmai nu le plac femeile tampitele, le plac cele destepte pentru ca numai ele pot face fata. Alea tampitele cedeaza din prima si isi pierd interesul pentru ele. Iei vor ca la corida. Si eu voi avea Vineri o discutie cu el ( a cata)si vom vedea.


destepte si
FRUMOASEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 04:20
pfff... ...buey si eu sunt taur si nu sunt asa km isi dau cu parerea majoritatea fetelor de au comentat aici.si kiar nu o zik asa sa impresionez sau cv de genu.sunt de parere k omul e acelasi indiferent de zodia in care se afla,kiar nu exista vreo legatura intre personalitatea cuiva si zodie.:P>:D
tibyi
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie leu, barbat rac 21 De la: garbo1961 3 Mai 2012 16:37
ea capricorn - el pesti 27 De la: joyz93 3 Ianuarie 2010 15:29
visele 1 De la: garbo199127 30 Martie 2011 14:00
EA "CAPRICORN" + EL "SCORPION" = ??? 12 De la: garbo035189 24 Ianuarie 2010 15:14
Femeia Scorpion - Barbatul Rac - mister, fantezie.... 1 De la: soaptaa 15 Ianuarie 2012 18:58
Setari Cookie-uri