Barbatul TAUR

De la: laura31c, la data 2008-07-28 20:22:43Tu cu ce te ocupi domnule Double V??

materialiste pana la moarte si asta va omoara....taurii nu pun botul la japca.suntem prosti cat vrem noi ....

Postat pe 24 August 2008 09:26
Dementiali in pat! Asta este adevarat, sunt cu un taur de peste 4 ani si trebuie sa recunosc ca i-am trecut multe cu vederea doar pt ce imi ofera in momentele de intimitate In rest, rel noastra a inceput cu o MARE MINCIUNA, apoi a promis ca va fi sincer,insa, tot ai mai scapa cate ceva... noroc ca am ajuns sa il cunosc si ma prind repede cand ceva nu-i in regula. Barbatul taur este statornic atunci cand IUBESTE si cand gaseste la femeia de langa el TOT ce are nevoie.NU-I PLAC CERTURILE,ai place sa fie rasfatat, mangaiat,alintat , este un tata iubitor. Defecte? orgolios, suparacios, gelos, posesiv si... cam greoi in luarea deciziilor, insa, cu rabdare, poti face din el partenerul ideal..daca stii sa te faci inteleasa Si inca ceva: oferiti-i sex de calitate, dimineata, la pranz si seara daca se poate!... in loc de Va pup.

Postat pe 24 August 2008 12:55
stilistu(le) hai ca ai dat-o pe fecioare acum. Defapt nu degeaba fecioarele sunt compatibile cu taurii nu? Diferenta este ca noi recunoastem cand gresim ( eu asa fac),. Nu mai fi asa suparat ca nu te-am luat de coarne, inca. . Hei ce mai stiti de PULOS? , fara jignirile lui de "taur" parca nu mai e nici un farmec nu?? :))
Laura76
Postat pe 24 August 2008 13:40
ama21 , ar trebui sa fim masini de sex daca numai asa putem sa-i tinem langa noi. Hm. Intradevar sunt buni la pat dar nu ne putem petrece viata numai in pat.
Laura76
Postat pe 24 August 2008 13:47

Bravo DanaB , felicitari.
sophi
Postat pe 24 August 2008 14:24


Vanghelis007 esti un deliciu ,pacat ca nu esti taur , eu sunt , iubesc doi tauri si stiu cat sunt de buni sau mai putin buni , conteaza f mult insa si cine a pus mana pe ei.... .
sophi
Postat pe 24 August 2008 14:37
soophiii
parshivo , divino , femeie
trei e numar cu noroc
te sfatuiesc sa iubesti trei tauri
eu sant din galati ...cand ne intalnim ?
terrian
Postat pe 24 August 2008 17:01
Buna fetelor, eu sunt noua pe acest site si vreau sa va spun ca sunt si eu casatorita cu un taur. Are multe calitati bune, imi aduce flori totdeauna cand este o zi importanta, imi cumpara cadouri, banii sunt pe mana mea..., nimic de spus pana la punctul cand trebuie sa ii spuna mamei lui sa ma lasa in pace sa nu ma mai jigneasca....., altceva ce pot spune ca este un tip foarte comod, daca spun sa dea cu aspiratorul face treaba..., sta cu copilul, avem un baietel de aproape 6 anisori, oricum sa stiti ca nu sunt toti la fel, sunt si cu bune si cu rele.., asa ni i-am ales noi..., va doresc din suflet tot binele din lume, va pup.

Postat pe 24 August 2008 21:07



Buna tuturor!!!

EEEE taurii acestia si cu bune si cu rele.Mare adevar in tot ceea ce ziceti fetelor.
Felicitari celor care stiu sa scoata in evidenta calitati adevarate la acesti oameni nascuti intr-o anumita perioada.
Total deacord cu Ama ...in sensul ca sunt buni la pat...imi pare rau, dar nu sunt deacord in ceea ce priveste puterea noastra , a femeilor de ai tine langa noi.Numa cu sex???Pai...Laura are dreptate...
Consider ca viata nu se limiteaza numai la asta.Oricum , draga Ama felicitari pentru faptul ca poti iubi ...si trece cu vederea.
Sophi...Bravo tie draga ca ai puterea de a intelege si chiar de a iubi mai multi "tauri".
Stii tu ce spui in momentul in care apreciezi ca :"conteaza f mult insa si cine a pus mana pe ei..."...Aici ai dreptate.Eu am recunoscut ca , probabil nu am stiut sa pastrez ce am avut.
Dar ...si exista un mare DAR la ideea cine pe cine pune mana. Si ...atunci cand sunt doi ...probabilitatea ca unul sa fie casatorit ...care este???In cazul acesta unde e calitatea celei care a distrus o frumoasa casnicie???Dar ce spui de faptul ca , probabil a rapit dreptul unei familii , a unui camin pentru unul sau mai multi copii???Intradevar conteaza cine pune mana pe ei.In cazul acesta sigur infidelitatea il propulseaza pe barbat...dar cine a pus mana pe el sigur duce in spate pacate grele...si suspinele nevinovate de copii.
In rest ...daca nu sunt casatoriti...cinste celei care poate alege.
Stilistu...ferice de cea care primeste flori de la tine...
Pupici tuturor.
alecss
Postat pe 24 August 2008 23:31
Sophi, unele fecioare sunt incantatoare si pline de senzualitate.Daca doresti sa schimbi zodiacul, desigur este o incercare temerara, dar nu te vad cum ai sa iesi din mijlocul taurilor care boncaluiesc in jurul tau, pufnind pe nari si scormonind tarana cu vaeful labutelor lor impintenate.

Postat pe 25 August 2008 06:40
De la: laura31c, la data 2008-08-24 13:40:44stilistu(le) hai ca ai dat-o pe fecioare acum. Defapt nu degeaba fecioarele sunt compatibile cu taurii nu? Diferenta este ca noi recunoastem cand gresim ( eu asa fac),. Nu mai fi asa suparat ca nu te-am luat de coarne, inca. . Hei ce mai stiti de PULOS? , fara jignirile lui de "taur" parca nu mai e nici un farmec nu?? :))
nu sunt suparat

Postat pe 25 August 2008 11:50
Stiu ca nu esti suparat. Nici nu ai avea de ce .
Laura76
Postat pe 25 August 2008 14:44
draga
levinta_laura
Postat pe 28 August 2008 12:05
Horoscop rautacios :
TAUR (20 aprilie 20 mai)
Element: Pamantul. Pamantul Taurului e mai degraba un fel de mlastina plina de copaci batrani acoperiti cu muschi. Sa te misti prin mlastina asta este ca un cosmar in care incerci sa mergi, dar nu ajungi niciunde. Luptele in noroi nu sunt pentru cei cu inima slaba.

Calitate: Fix. Taurul este definitia nemiscarii. Taurul nu schimba rutina sau pozitia.

Simbol: Boul. Mentalitatea de turma combinata cu un tomberon de gunoi uman. Caposenie. Taur care vede rosu in fata ochilor va zice ceva?

Guvernator: Venus, zeita desfranarii, geloziei si hedonismului. Zeita vreau aia si aia si aialalta
Activitate preferata: Sa emita judecati si sentinte la masa.

Carte preferata: Gurmandul lacom.

Model in viata: Unchiul Scrooge.

Idol romantic: Archie Bunker.

Meserie ideala: Judecator care da sentinte la moarte.

Prima intalnire ideala: Invitatul face curatenie, gateste cina, ii face sex oral si isi prezinta multumirile adanci pentru aceste privilegii.

Fraza caracteristica: De ce ma faci sa dau in tine?

Fraza de agatat: Poti sa gatesti?

Parte a corpului: Gatul. Care il doare de la atata urlat.

Zona erogena: Gatulcat mai adanc in gat.

Stil romantic: Piatra de moara.

Ciudatenie sexuala: Intra, iesi, adu ceva de mancare.

- Capos, plicticos, mizerabil, cu prejudecati si cu probleme de greutate.
- Cum sa depistezi un atac iminent? Multi Tauri dau indicii: fata li se intuneca, ochii li se incetoseaza, falcile li se misca putintel, unii chiar, inconstient, isi lasa capul in jos si se uita spre tine, la fel ca un taur adevarat inainte sa te atace.
- Apetit insatiabil care include dar nu e limitat la: aprobare din partea celorlalti, posesiuni, mancare, odihna si sex.
- Emotional, nu intelectual. Nu poate sa vada si alte puncte de vedere. Lipsit de orice ratiune si logica. Cearta-te si o sa te infurii. Demonstreaza-ti teoria si o sa se uite la tine de parca vorbesti chineza.

EL


Rabdator, prudent si perseverent. Are un farmec timid si nevoi simple: camin, casa, o femeie buna alaturi si copii DAR:


- Desi ofera confortul unui pantof vechi, are o mentalitate de cizma.

- Nu il deranjeaza sa fii independenta, atata vreme cat are si el ceva de castigat.

- Nu te astepta sa primesti prea multa atentie sau laude. Se asteapta sa fii femeie de casa.

- O sa iti aleaga hainele si prietenii si o sa iti critice parerile. E foarte bine ancorat in fixismele si prejudecatile lui. Nu poti sa il schimbi!

- Gelos, posesiv si obsesiv. Enerveaza-l si o sa iti poarte pica, dar nu in liniste. O sa te intepe cu remarci usturatoare de o sa iti vina sa ii dai cu ceva in cap.

- Dragostea lui pentru mancare este legendara. E in stare sa manance pana se face cat casa si face atac de cord. Si o sa se astepta sa ii fi si asistenta medicala in cel de-al doilea caz.

- Ideea lui de o seara amuzanta este sa schimbe canalele intre emisiunea culinara si gala K1.

- Desi te iubeste enorm, nu o sa iti inteleaga nevoia de a vedea si alti oameni in afara de persoana sa. Daca te scoate in oras, o sa fie la restaurantul lui preferat, unde conversatia inteligenta o sa fie inlocuita cu mormaiturile lui cu gura plina.

- E zgarcit. Poate sa aiba milioane, dar o sa isi tina conturile bancare ascunse. Daca tu, iubirea vietii lui, o sa pui mana pe banii aia o sa fie doar pentru ca ai trait mai mult sau l-ai omorat in somn. Optiunea a doua o sa devina din ce in ce mai tentanta odata cu trecerea timpului.

.........


- Adora sa se joace de-a Marele Inchizitor. E in stare sa iti ceara sa ii dai raportul in legatura cu tot ce ai facut in ziua respectiva, sa iti cotrobaie prin lucruri si sa iti citeasca jurnalul. Niciodata sa nu ii dezvalui ceva din trecutul tau care poate sa il foloseasca impotriva ta, pentru ca exact asta o sa faca. Inchiriaza-ti un seif la banca si minte de ingheata apele.

- Stabil pana la inertie.

- Desi e un adevarat maratonist in pat, visul lui este sa ii fii menajera. E asa de insensibil ca trebuie sa ii dai cu un ciocan in cap ca sa primesti putina atentie.

- Daca vrei adrenalina, baga degetele in priza sau ia-ti un amant. Este totusi mai recomandabila prima varianta.

- Nu iarta si nici nu uita.

- Desi uraste schimbarea, este perfect capabil sa te azvarle afara din casa intr-o zi si sa iti gaseasca o inlocuitoare in urmatoarele doua ore.

- Doua cuvinte: lene cronica.




blanca
Postat pe 28 August 2008 16:02
Da ai mare dreptate. Si cred ca nu e rautacios , cred ca asta e realitatea. Sunt parsivi. Daca tu lasi de la tine el nu-ti va face favoarea asta cand vei avea nevoie.
Laura76
Postat pe 28 August 2008 17:04
Daca nu gasesc nici o cale de apropiere,nici intelegere,nici o portita de comunicare,daca nu mai exista nici macar partidele de sex pentru care sunt asa ridicati in slavi,ce-mi ramane de facut?suntem amandoi tauri,acum cred ca nu a fost alegerea cea mai buna...ce credeti?
floritom70
Postat pe 28 August 2008 17:33
floritom
hahahaha....schimba canalul
terrian
Postat pe 28 August 2008 22:06
laura
te-nseli laura31c....mai multa toleranta decat la tauri n-ai sa gasesti la celelalte zodii
terrian
Postat pe 28 August 2008 22:08
dragele mele.eu sunt cu un taur de 15 ani si pot sa spun k pana akm viata mea a fost f furtunoasa.de trei ori m-a inselat si-a plekt de-aksa si tot de atatea ori ne-am impkt.si incredibil ,poate, pentru unii, in tot acest timp, el n-a rupt legatura k mine si fiica noastra(avem o fata de 14 ani). venea mereu, imi dadea telefon, vorbeam,chiar dak el era k alta.l-am lasat in ale lui, si eu mi-am vazut de viata in continuare k si knd nu s-a intamplat nimic si eram cea mai buna prietena a lui.si-l iubeam sil iubesc si-akm enorm, dar l-am citit, si mi-am dat seama k nu trebiue sa-l fortez k e clar k-l pierd. asa k l-am lasat sa se trezeasca el la realitate.ei, dar la a treia aventura, eram pregatita sa divortez. si actele pregatite, fara sa stie el nimic, l-am pus sa aleaga, ce e mai bun si mai bine pentru el, dar sa se gandeasca bine, sa nu kmva sa-mi reproseze sau sa regrete mai tarziu.si a doua zi l-am gasit in bucatarie si l-am intrebat ce-a hotarat si el mi-a zis doar atat"nu vezi unde sunt".m-am asezat la masa, am vorbit, am ras si ne-am continuat viata k si knd nimic nu s-a intamplat si am de vreo 4 ani, o continua luna de miere.a. nu v-am spus, k sunt sagetatoare, el are 40, eu 38, dar arat k fiica mea de 14 ani. nu cred k asta are mare importanta ,dar sunt o fire rebela si independenta si nu am depins si nu voi depinde niciodata de nimeni. si ink ceva, stie k sunt gata orikt il iubesc sa termin relatia dak nuu merge, ori e , ori nue, asa sunt eu extremista.cred k felul meu de a fi, k nu ma poate stapani cu totul,il incita si bineinteles , avem multe puncte in comun.cu toate problemele pe care le-am avut, pentru mine e barbatul ideal, si jumatatea mea,cred k si eu sunt pentru el la fel dak nu a renuntat pana akm si akm chiar face si-mi spune lucruri pe care muuult timp nu le-a spus sau facut.calitati: nu bea, nu suporta sa tipi, certurile, e cu simtul umorului f dezvoltat, ceea ce-mi place mult,familist, calm, e frumos, bine facut, ma ajuta la cumparaturi sau se duce chiar el singur sa fak cumparaturi, ma asteapta cu masa pusa knd vin de la servici, sau de la facultate, e un dulce.Ii place frumosul si confortul in tot ce-l inconjoara.si nu e comod, ba din contra, trage mult pentru bunastarea familiei si se agita mult, dar are pretentia k si eu sa fiu la fel, sa formam o echipa, sau km se zice sa tragem amandoi la jug, in pereche.si uite asa a fost si este relatia mea cu un taur. ceva f important: knd se convinge k tu esti pentru el, al tau e, trup si suflet. suuces sa castigati si sa pastrati langa voi un taur. merita, dar dak ve-ti fi puternice.
levinta_laura
Postat pe 29 August 2008 09:34
Sti ce, pentru toleranta lor ( adica iei tolereaza doar pentru ca le e frica de schimbari ) platim un pret prea mare . Asa ca .....Oricum nu ma mai intereseaza i-am dat liber. Nu merita.
Laura76
Postat pe 29 August 2008 18:08
Iti urez succes in continuare levinta. Eu nu-mi mai bat capul cu el.
Laura76
Postat pe 29 August 2008 18:12
Foarte interesant! Fara sa fac referire la un comentariu anume... ceea ce se desprinde din comentarii este subiectivismul! Fiecare isi traieste propria experienta alaturi de "barbatul taur" si crede cu tarie ca "asa sunt toti" (in sensul bun sau invers...)! E de remarcat insa un lucru bun: indifent cate defecte au, detin si ceva calitati... sau mai concret: statornicia, tenacitatea si puterea de-a recunoaste ca au gresit! Taurii nu sunt nici mai buni nici mai rai ca barbatii din alte zodii. Depinde numai de noi si de puterea noastra de a ii intelege fetelor! Si, pentru ca mi-au placut comentariile unui "barbat fecioara" am ceva sa-i comunic lui Vanghelis: te-ai intelege super cu o femeie taur
Cele bune tuturor!
maria_raduca
Postat pe 30 August 2008 17:23
Daca nu impunge prea tare, da.

Postat pe 31 August 2008 08:25
m-am indragostit de un taur,suntem la inceputul relatiei nu ca voi de zeci de ani, si sincer din ce am vazut ce scrie-ti a inceput sa imi fie frica...dar oare nu toti avem defecte ei sunt cei mai de temut?
rammy
Postat pe 31 August 2008 17:14
Bauna tuturor,
Ca bine ziceti in ceea ce-i privesc pe tauri, aveti mare dreptate.Vad rosul in fata ochilor tot timpul...Sa faca observatii nu-i intrece nimeni, dar cand este vorba despre ei trebuie sa le dai dreptate, altfel esti distrus...
Sau distrusa... cum am fost eu.Am avut un barbat taur care ma batea de fiecare data si zicea ca am gura mare, daca nu aveam aceeasi parere ca a lui..Si imi tragea cate o palma de vedeam ... stele verzi...
Credeti-ma a fost un cosmar graznic... Nu stiu daca imi voi reveni curand.. Cu atat mai mult cu cat am si un copil cu el...
Bine ca am divortat, si ca am scapat numai cu atat.Nu am maini rupte...picioare..etc...
Doamne ferese-ma de mai rau.
Va urez tuturor numai bine...
Mirela
mirela68
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:00
Pana la urma se pare ca taurii cei buni 2, 3 acolo rasariti sunt doar exceptiile, in rest toi ceilalti au probleme foarte grave cu capul.
Laura76
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:02
Femeia taur nu impunge Vanghelis ci numai pune degetul pe rana... :)
maria_raduca
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:48
Nu e higienic, draga.Doctorul recomanda plasture sau poansament.

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:51
eu sunt berbec, casatorita de 5 ani cu un barbat taur. este mult mai tanar decat mine si, cu toate astea, merge ok. este adevarat ca il prind adesea cu minciuni, este adevarat si ca acorda f multa atentie oamenilor de care are nevoie, lasandu-ma pe mine undeva, in umbra. dar si cand se intoarce la mine!!!!e tandru, iubitor, atent, fidel si, de cand il stiu pe el, toate problemele mele au devenit problemele lui. ma iubeste cum nu m-a iubit nimeni pana acum si imi arata acest lucru in fiecare zi, pe tot parcursul zilei. ma ia cu fiori numai la gandul ca m-ar putea parasi vreodata pentru alta, mai tanara...
bichon
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:07
din cate pagini sunt scrise aici sa inteleg ca, taurii sunt cei mai multi ?
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare de ce? 80 De la: garbo_13599 26 August 2013 22:40
cum te razbuni pe un varsator? 22 De la: cassia753 11 Iulie 2011 22:09
Barbatul gemeni 39 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 15:57
Spune aici ce ai visat azi noapte sau anul trecut ! 88 De la: ameno 21 Martie 2011 20:54
femeia berbec/barbat capricorn 2 De la: Hydra 23 Noiembrie 2010 06:05
Setari Cookie-uri