O dilema

Suna Laura am 31de ani si am avut o relatie de 2 ani care s-a terminat acum 3 luni. El mai mic cu 4 ani jumate decat mine , hm am dat totul in aceasta relatie , el mai ptuin .Acum o saptamana mi-a spus ca eu nu mai reprezint nici un pericol pentru el dar el pentru mine da. ( il intrebasem daca are "curaj" sa ne vedem ). Dupa acea fraza din acel moment sentimentele mele pentru el au murit pur si simplu. M-am simtit ca un pres pe care el tot calca , din seara aceea i-am dat ignor pe mes si am disparut din viata lui. Mi-am facut amice cu care ies , ma simt al om parca m-as fi nascut a doua oara. Imi e bine fara el, viata mea are acum un sens, ma respect mai mult, simt ca m-am ridicat de jos si nu mai vreau sa dau inapoi, nici macar mila nu simt pentru el. Insa dupa 3 zile m-a sunat si o tot face de atunci la cateva zile. Dilema mea este de ce ma suna cand mi-a spus acea fraza ? Eu nu iam mai raspuns de atunci la telefon , nu pot s ao fac nu simt ca am ceva sa-i spun si imi suna mereu fraza aceea spusa . Nu stiu ce sa fac daca mai suna, dar nu simt sa-i raspund. De ce o face ? De ce inca mai suna ??? Parerea voastra care e? Eu am pus capat relatiei si am iesit cu capul sus din ea, iar acum dupa ce a spus fraza aia si a mai si sunat hm parca imi vine sa cred ca nu prea e chiar asa cum a spus. Va multumesc ,
Laura76
Postat pe 23 Mai 2008 12:08
Laura, eu cred ca orice barbat are orgoliul lui, si pur si simplu nu rezista sa vada ca o femeie este indiferenta in fata lui. Si eu mai aplicam "tactica" asta cu prietenul meu: cand nu pricepea ceva, afisam indiferenta si... problema se rezolva. :) Eu cred ca nu ar trebui sa cedezi. Daca ti-a spus ceea ce ti-a spus, inseamna ca nu merita. Ca nu TE merita. "Balta e plina cu peste"! O sa gasesti pe cineva, pana la urma! Chiar daca sunt mult mai mica decat tine (nu am decat 19 ani), am vazut multe cazuri asemanatoare cu al tau. Si in toate cazurile am dat acelasi verdict: nu te merita! :) Continua sa iesi cu prietenele, distreaza-te, bucura-te de viata, ca avem numai una. :) Mult succes!
Diana_Diana
Postat pe 28 Mai 2008 12:31
Pe raft sunt multe borcane si depinde ce vrei sa alegi. Cand ajungi acasa nu te mai gandi ca era mai bine, incearca sa intelegi continutul, incearca sa faci ceva util cu el. Daca nu se poate asta este! Alt borcan, alta dulceata!
Bogdan38
Postat pe 18 Iunie 2008 12:28
Bogdan are dreptate.Cu borcanul de pe raftulet, poti de pilda sa faci clatite cu gem.Toata treaba este sa nu te apuci sa consumi toate borcanele de dulceata din camara, pentru ca "Diabet" o sa scrie pana la urma pe tine.Nu folosesc cuvantul "cimitir", ca sa nu va sperii.

Postat pe 10 Iulie 2008 16:48
Da cred ca aveti dreptate. Feriti-va de persoanele zgarcite si egoiste . Pup.
Laura76
Postat pe 22 Iulie 2008 18:06
Prima concluzie.Nu va maritati sau va incurcati cu un flacau mai minor decat voi.Suzuki isi luase si el o nevestica mai tanara, frumusica si plina de nabadai.Cand a venit plin de zgarieturi la serviciu, noi barbatii ne-am privit cu inteles si am zambit pe sub mustati.Cine nu a avut mustati, a asteptat pana cand i-au crescut.Intr-o pauza,Suzuki a venit la mine si mi-a spus:
-Nu este ce crede lumea.A mea sa stii ca fuge ca o capra, si trebuie sa o caut peste tot, de parca am juca pititea.Ba dau de ea in boscheti, ba dau de ea ascunsa printre scaieti, ca ma trezesc cu sentimentele sfasiate, si aratand ca o vaca care a alergat toata ziua pe coasta dealului.Ce ma sfatuiesti sa fac?
-Draga Suzuki parerea mea este ca trebuie sa o duci la cioban.
-Cum asa?-s-a scandalizat omul.
-Atunci lasa-te de serviciu, si ocupa-te tu de ea.
A doua concluzie:Nu dezarmati cu nici un chip.Nu lasati pistolul sau pusca automata la indemana partenerului, ca nu are permis de portarma.Dar asta nu il impiedica pe acesta sa se impuste singur,-ceea ce ar fi benefic pentru relatie, pentru ca ar muri cu datoriile neachitate, dar erou,
sau, sa va impuste pe Dvs., ceea ce este foarte dureros si neconvenabil, mai ales ca arma este in definitiv platita de Dvs. si mai aveti inca datorii la banca.

Postat pe 24 Iulie 2008 09:05
Mda. .... Oricum s-a impuscat singur asa ca nu mai are importanta. :))
Laura76
Postat pe 24 Iulie 2008 15:04
Dar ce te faci atunci cand , in loc sa se impuste singur, ne raneste pe noi?Nu auzi lacrimile fetelor de pe forum?Tu crezi ca ele se vaita degeaba?Asta ma face sa cred ca uneori, dragostea ne raneste mai tare ca un glont.

Postat pe 25 Iulie 2008 16:51
Invatam sa traim cu asta. Cu timpul va trece . ......
Laura76
Postat pe 26 Iulie 2008 16:16
Cand am intrebat-o pe nevasta lui Gica, ce ar face ea pentru ca de multe ori barbatii au talentul de a rani sentimentele femeilor din greseala(pai cine le pune sa iasa dimineata pe racoare, in calea vanatorilor la revarsatul zorilor?), mi-a spus ca ea nu are timp de prostii pentru ca se grabeste la sala.
-Dar ce faci tu la sala?Gimnastica aerobica?
-Nu, invat artele martiale.

Postat pe 27 Iulie 2008 08:32
Vanghelis007....ma lasi fara cuvinte ......
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 10:25
Depinde...

Postat pe 27 Iulie 2008 11:24
NO COMENT. .....
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 19:58
Vanghelis007 , ai cele mai interesante raspunsuri. Te-am urmarit si saptamana trecuta.
oanaconstantin
Postat pe 28 Iulie 2008 09:08
Poti sa-ti dau mesul, este mai simplu.Bati la usa si iti deschid.

Postat pe 28 Iulie 2008 16:41
Deja a-ti deviat. O zi buna.....
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 16:58
Nu trebuie sa te superi iepuras.Dumnezeu vewde cum lumea deviaza permanent si nu se mai supara niciodata.

Postat pe 28 Iulie 2008 20:12
Nu m-am suparat. Vad ca si aici am parte de tine. :))) hm defapt nu ma mira , doar esti fecioara nu??
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 20:31
Sigur nu esti iepuroi?Daca ai fi putin mai explicita m-as mai linisti.Asa a inceput sa-mi bata inimipara, repede, repede.

Postat pe 29 Iulie 2008 14:44
Sigur, sigur.
Laura76
Postat pe 30 Iulie 2008 09:08
Draga mea, daca te invit la o vitamina A, ma refuzi?(Asa le zic eu la morcovi).

Postat pe 30 Iulie 2008 21:04
Probabil ca te voi refuza.
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 15:03
Nu stii ce pierzi.Stiu sa fac o salata boeuf, de te lingi pe degete.

Postat pe 1 August 2008 20:00
Nu merci. Si eu fac o salata buna asa ca .....
Laura76
Postat pe 2 August 2008 11:40
Da, dar eu stiu sa ma joc de-a iepurasul...

Postat pe 2 August 2008 17:54
Nu cred ca sti. Iar cine se joaca cu mine sfarseste rau.
Laura76
Postat pe 3 August 2008 14:44
AOLOOOOOOOO VANGHELIS CATA DREPTATE AI AM MURIT DE RAS LA COMMURILE TALE CE MA DISTREAZA IMI FACE ZIUA MAI FRUMOASA
vio
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:14
Numai ziua?

Postat pe 11 Septembrie 2008 16:13
Curios este ca in acesti doi ani nu ai reusit sa descopeti duplicitatea sau mai bine zis lipsa de sentimente a acestui individ.
Sfatul meu este sa-l uiti cat mai repede si fara regrete, pentu ca nu se merita sa-ti mai pierzi timpul cu acest "copil",care inca se mai tine de fusta mamei.LIA
lia_rascol
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:29
AM SCAPAT. M AM DESPARTIT DE EL SI ACUM IMI E F BINE. Va multumesc pesntru sfaturi.
Laura76
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dependenta de o persoana 20 De la: tutankhamon 24 Mai 2009 15:57
sa zicem important:( 33 De la: tutankhamon 9 Noiembrie 2009 22:28
Ah,Internetul! 8 De la: cinezee 21 August 2009 00:49
intortocheatele cai ale viatii 69 De la: ANTA 11 Septembrie 2009 17:33
Autodepasirea -crearea unui model propriu in a evolua ! 14 De la: danko 27 Noiembrie 2015 20:56
Setari Cookie-uri